آخرين مطالب

در هفته سلامت صورت گرفت؛

افتتاح بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی نوشهر علمي

افتتاح بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی نوشهر

  بزرگنمايي:

مازندران آنلاین - به مناسبت هفته سلامت، بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی نوشهر افتتاح شد.
به گزارش ایسنا مازندران، آی سی یو اطفال یکی از ضروریات در حوزه درمان است که نبود آن در غرب مازندران احساس می شود. از شهرستان آمل به بعد در هیچ کدام از شهرهای غرب مازندران این بخش وجود ندارد و با پیگیری های انجام شده، از محل بودجه هتلینگ دانشگاه علوم پزشکی مازندران دو تخت آی سی یو اطفال به بیمارستان نوشهر اختصاص یافت و شبکه بهداشت و درمان نوشهر نیز بعد از بازسازی و مرمت این بخش در بیمارستان که 330 میلیون تومان هزینه دربرداشت اقدام به بازگشایی این تخت‌ها کرد که این آیین با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشک مازندران، معاونان وی و نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین گشایش دو تخت آی سی یو اطفال به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر با بیان اینکه حوزه سلامتی یکی از مهم ترین حوزه ها است که جغرافیا و دین و مذهب نمی شناسد اظهارکرد: حوزه سلامت در حال پیشرفت است و اگر با اقدامات قدیمی در این حوزه کار شود خیانت در حق مردم است بنابراین نیاز به بروز رسانی دارد.
سید عباس موسوی با بیان اینکه دسترسی سریع و آسان در نخستین اقدامات اروژانس ها قرار دارد، افزود: تلاش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر این است تا اورژانس پیش بیمارستانی را به وضع عادلانه ای در استان برساند و در این راستا اطلس سلامت شهرستان ها را ترسیم کردند تا نشان داده شود زیرساخت های هر شهرستان چگونه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه باید از تک قطبی بودن خارج شد، تصریح کرد: دسترسی عادلانه خدمات، تکمیل زنجیره ارائه خدمت، دسترسی به خدمات اولیه از جمله امور مهمی است که مورد تاکید دانشگاه است و در این راه تلاش می شود.
موسوی با اشاره به تغییرات در آمبولانس ها و اقدامات پزشکی بیشتر تا قبل از رسیدن به مراکز درمانی گفت: سعی شده است ضریب دسترسی به پزشک افزایش یابد.
وی بر جدی گرفتن خود مراقبتی تاکید کرد و یادآور شد: متاسفانه مازندران در برخی جهات از جمله چاقی و اضافه وزن وضعیت نامطلوبی دارد و به همین دلیل باید روی خود مراقبتی بیشتر کار شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: در ایام نوروز برای ارائه خدمات بیشتر به مسافران، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در غرب مازندران مستقر بود و خوشبختانه با توجه به عملکرد کلی که در بخش درمان در کل استان انجام شد کمترین شکایات را در ایام نوروز نسبت به گذشته داشتیم.
قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در کنار تنگناها باید به اقداماتی که در حوزه بهداشت و درمان انجام شده است اشاره و اظهار کرد: با وجود تحریم ها، تهدیدها و مشکلاتی که در حوزه نفت و مالیات وجود دارد کار کردن سخت است.
وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت شجاعانه توسط دولت پیگیری شد و به جاهایی رسید، افزود: البته این طرح هنوز دارای مشکلاتی هست که می توان به دیده نشدن پرستاران به اندازه پزشکان اشاره کرد.
نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضعف ها باید گفته شود تصریح کرد: در زمان ریاست دکتر جان بابایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران حرکات خوبی در غرب مازندران در حوزه بهد اشت و درمان انجام شد اما کافی نبوده است.
احمدی لاشکی با ابراز تاسف از اینکه در شهری ام آر آی نیست و مردم را با مشکلات زیادی مواجه می کند تاکید کرد: گاهی اوقات در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر پزشک متخصص وجود ندارد و این امر موجب نا رضایتی مردم است و این موضوع زیبنده نیست.
وی با ابراز رضایت از پیشرفت مرکز جامع سلامت خدمات کجور گفت: مرکز مرزن آباد نیز با حضور وزیر به بهره برداری رسید و درابتدا هرچند دچار کمبودهایی بود اما در حال حاضر بهتر شده است اما کامل نیست.
این مسئول گفت: پزشکان متخصصی که برای مدت دو سال به عنوان طرح به شهرهای نوشهر و چالوس می آیند باید زمینه ماندگاری آنها را فراهم کرد.
احمدی لاشکی با بیان اینکه سی سی یو بدون پزشک قلب فایده ای ندارد افزود: ساختمان اورژانس بیمارستان نوشهر زیبنده این شهر نیست و توجه دانشگاه علوم پزشکی باید به اتمام پروژه های نیمه تمام از جمله ساختمان اورژانس نوشهر باشد.
وی از اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار چهت تکمیل ساختمان اورژانس نوشهر خبر داد و یادآور شد: با توجه به کمبود نیرویی که در نوشهر به لحاظ پرستار وجود دارد باید اولویت دانشگاه در جذب با افراد بومی منطقه باشد.
احمدی در ادامه با بیان اینکه وجود مراکز آموزشی نقش مهمی در حضور و جذب ببیشتر اساتید و هیات های علمی در یک شهر دارد، گفت: ساری و بابل با وجود اینکه فاصله کمی ازهم دارند در حال حاضر هردو دارای دانشگاه علوم پزشکی هستند.
وی اضافه کرد: بر اساس مطالعه ای که در این زمینه در استانهای پهناور از جمله فارس داشتم وجود دانشکده های پرستاری و پیراپزشکی نقش مهمی در جذب بودجه درمانی و ارائه خدمات داشته است
نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فعالیت و راه اندازی دانشکده پرستاری و پیراپزشکی در شهرهای نوشهر و چالوس توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نامه این درخواست توسط دکتر لاریجانی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران زده شده است و با توجه به وجود امکانات لازم در نوشهر و چالوس و هدیه زمین در بهترین نقطه نوشهر، منتظر نظر مثبت ریاست دانشگاه است.
سید رحیم سید پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر نیز با اشاره به موقعیت حساس این شهرستان به عنوان گذرگاه تهران شمال گفت: این شهرستان با توجه به موقعیت خاصی که دارد نیازمند ابزارهایی برای ارائه خدمات هست.
وی با اشاره به حضور سه میلیون خوب شب در ایام نوروز در این شهرستان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به قدمتی که در کشور دارد حق آنست که خدمات خوب ارائه دهد تا موجب رضایتمندی مردم شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر با بیان اینکه از مجموع 89 تخت مصوب 82 تخت در بیمارستان نوشهر فعال است افزود: مشکلاتی به لحاظ ارائه خدمات وجود داشت که طی سالهای گذشته با تلاش رئیس پیشین دانشگاه، دکتر احمدی نماینده و سایر معاونان دانشگاه بخش قابل توجهی از این مشکلات مرتفع شد هرچند مشکلات درمانی پایانی ندارد و ارائه خدمات بهداشتی گامهای بالاتری را می طلبد.
سیدپور تصریح کرد: در حال حاضر 14 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، 77 خانه بهداشت فعال است و در حوزه درمان بیمارستان نوشهر نیز بخش آی سی یود که 6 تخته بود جوابگو بیماران و مسافران نبود بنابراین با پیگیری و نظر مساعد و تامین مالی دانشگاه دو تخت آی سی یو اطفال که در غرب استان وجود ندارد با صرف 330 میلیون تومان جهت مرمت و بازسازی بخش اضافه شد.
وی افزود: غرب مازندران از نظر بخش آی سی اطفال در مضیقه است و در صدد هستیم با کمک دانشگاه بخش آی سی اطفال در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر ایجاد کنیم.
گزارش: سپیده پورشعبان خبرنگار خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

« پیش دبستانی» جزیی از نظام آموزش رسمی کشور تبدیل شود

ساختار مدونی برای حضور نخبگان در امر توسعه وجود ندارد

برگزاری کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی در بابل

ارسال 80 مقاله به کنگره ملی اختلالات عصبی در بابل

"خشکه‌داران" تنها بازمانده جنگل‌های جلگه‌ای هیرکانی

اجرای طرح حمایتی زوجین نابارور در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) بابل

نخستین آیفون مجهز به 5G تا دو سال دیگر

مشارکت شهروندان در مسیر توسعه پایدار مازندران/ همایش توسعه پایدار به یک رویداد علمی تبدیل می‌‌شود

نشست علمی باستان شناسی نخستین ساکنان مازندران برگزار شد

تشخیص ترکیب‌های سرطان‌زا سیب زمینی سرخ شده از سوی محققان مازندرانی

مازندران دارای بیشترین لکه جنگل های هیرکانی برای ثبت در یونسکو

تجاوز به حریم رودخانه ها، متهم ردیف اول وقوع سیل/ فرهنگ اضطرار در کشور وجود ندارد!

علوم انسانی در کشور ما بستری برای تجربه ندارد

دانشجویان رکن مهم توسعه مازندران

برنامه محوری در اولویت امور اجرایی قرار گیرد

جزئیات کلاهبرداری جدید از تماس‌های خارجی

هک داووس و انتشار اسامی قاتلان خاشقجی

ترجیح محصولات وارداتی بر تولید مخترعان!

شایع ترین نوع کمر درد چیست؟

توقف جذب هئیت علمی در دانشگاه های پیام نور

وراثت، عامل مهم در بروز سرطان پستان

هر آنچه باید از بیماری "سل" بدانید

شیوع بیماری فشار خون در مازندران/ فشار خون یکی از عوامل اصلی بروز بیماری های قلبی عروقی

صنایع غذایی مازندران و مشکلاتی که تمامی ندارد

نشانه‌های اختلالات روانپزشکی چیست؟

جای خالی خانه سبز در مازندران/ خانه سبز؛ سازگار با اقلیم و محیط زیست

توضیح وزارت بهداشت در باره آمار افراد آلوده به ایدز در کشور

اندازه‌گیری تاثیر تصویر ذهنی از برند دانشگاه در جذب دانشجو

تزریق هورمون در دام و طیور شایعه فضای مجازی است/ نقش پررنگ مکمل‌های خوراک دام و طیور در کیفیت تولید

سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در بانوان/ کارگاه آموزشی پیشگیری در فریدونکنار برگزار می شود

تومورهایی که دلیل نامشخصی دارند

سالمندان چگونه زندگی کنند؟!

سیل مازندران نتیجه برداشت بی‌رویه آب زیرزمینی

آغاز به کار کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب ایران در بابل

تولید محصول تراریخته مشکل قانونی ندارد

افزایش خروج دانش‌آموزان نخبه از محمودآباد

کاهش سن سکته‌های قلبی به زیر 40 سال

برگزاری کنگره بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب در بابل

مراکزعلمی کاربردی مازندران از جذب دانشجوی غیر مرتبط منع شدند

دانشگاه مازندران در میان هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

بررسی کاهش زمان اسکی شناورهای تندرو

اینستاگرام یتیم شد

پذیرش دانشجو در 10 مرکز علمی - کاربردی مازندران متوقف شد

فعالیت 9 هزار و 500 انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور

لزوم مراقبت از سلامت اجتماعی و اخلاقی در دانشگاه‌ها

آغاز سال تحصیلی دانش آموزان در مازندران

رابطه معنادار کاهش تعداد دندان و آلزایمر/ جوانان هم به آلزایمر مبتلا می شوند

رونمایی از درب دست ساخت دانشجوی دانشگاه مازندران

مدیریت ریسک تغییرات اقلیم با الگوی کشت محصولات زراعی

برگزاری هفتمین دوره مسابقات ملی مناظرات دانشجویی در مازندران