پیام مازند

آخرين مطالب

در هفته سلامت صورت گرفت؛

افتتاح بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی نوشهر علمي

افتتاح بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی نوشهر

  بزرگنمايي:

مازندران آنلاین - به مناسبت هفته سلامت، بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی نوشهر افتتاح شد.
به گزارش ایسنا مازندران، آی سی یو اطفال یکی از ضروریات در حوزه درمان است که نبود آن در غرب مازندران احساس می شود. از شهرستان آمل به بعد در هیچ کدام از شهرهای غرب مازندران این بخش وجود ندارد و با پیگیری های انجام شده، از محل بودجه هتلینگ دانشگاه علوم پزشکی مازندران دو تخت آی سی یو اطفال به بیمارستان نوشهر اختصاص یافت و شبکه بهداشت و درمان نوشهر نیز بعد از بازسازی و مرمت این بخش در بیمارستان که 330 میلیون تومان هزینه دربرداشت اقدام به بازگشایی این تخت‌ها کرد که این آیین با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشک مازندران، معاونان وی و نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین گشایش دو تخت آی سی یو اطفال به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر با بیان اینکه حوزه سلامتی یکی از مهم ترین حوزه ها است که جغرافیا و دین و مذهب نمی شناسد اظهارکرد: حوزه سلامت در حال پیشرفت است و اگر با اقدامات قدیمی در این حوزه کار شود خیانت در حق مردم است بنابراین نیاز به بروز رسانی دارد.
سید عباس موسوی با بیان اینکه دسترسی سریع و آسان در نخستین اقدامات اروژانس ها قرار دارد، افزود: تلاش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر این است تا اورژانس پیش بیمارستانی را به وضع عادلانه ای در استان برساند و در این راستا اطلس سلامت شهرستان ها را ترسیم کردند تا نشان داده شود زیرساخت های هر شهرستان چگونه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه باید از تک قطبی بودن خارج شد، تصریح کرد: دسترسی عادلانه خدمات، تکمیل زنجیره ارائه خدمت، دسترسی به خدمات اولیه از جمله امور مهمی است که مورد تاکید دانشگاه است و در این راه تلاش می شود.
موسوی با اشاره به تغییرات در آمبولانس ها و اقدامات پزشکی بیشتر تا قبل از رسیدن به مراکز درمانی گفت: سعی شده است ضریب دسترسی به پزشک افزایش یابد.
وی بر جدی گرفتن خود مراقبتی تاکید کرد و یادآور شد: متاسفانه مازندران در برخی جهات از جمله چاقی و اضافه وزن وضعیت نامطلوبی دارد و به همین دلیل باید روی خود مراقبتی بیشتر کار شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: در ایام نوروز برای ارائه خدمات بیشتر به مسافران، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در غرب مازندران مستقر بود و خوشبختانه با توجه به عملکرد کلی که در بخش درمان در کل استان انجام شد کمترین شکایات را در ایام نوروز نسبت به گذشته داشتیم.
قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در کنار تنگناها باید به اقداماتی که در حوزه بهداشت و درمان انجام شده است اشاره و اظهار کرد: با وجود تحریم ها، تهدیدها و مشکلاتی که در حوزه نفت و مالیات وجود دارد کار کردن سخت است.
وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت شجاعانه توسط دولت پیگیری شد و به جاهایی رسید، افزود: البته این طرح هنوز دارای مشکلاتی هست که می توان به دیده نشدن پرستاران به اندازه پزشکان اشاره کرد.
نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ضعف ها باید گفته شود تصریح کرد: در زمان ریاست دکتر جان بابایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران حرکات خوبی در غرب مازندران در حوزه بهد اشت و درمان انجام شد اما کافی نبوده است.
احمدی لاشکی با ابراز تاسف از اینکه در شهری ام آر آی نیست و مردم را با مشکلات زیادی مواجه می کند تاکید کرد: گاهی اوقات در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر پزشک متخصص وجود ندارد و این امر موجب نا رضایتی مردم است و این موضوع زیبنده نیست.
وی با ابراز رضایت از پیشرفت مرکز جامع سلامت خدمات کجور گفت: مرکز مرزن آباد نیز با حضور وزیر به بهره برداری رسید و درابتدا هرچند دچار کمبودهایی بود اما در حال حاضر بهتر شده است اما کامل نیست.
این مسئول گفت: پزشکان متخصصی که برای مدت دو سال به عنوان طرح به شهرهای نوشهر و چالوس می آیند باید زمینه ماندگاری آنها را فراهم کرد.
احمدی لاشکی با بیان اینکه سی سی یو بدون پزشک قلب فایده ای ندارد افزود: ساختمان اورژانس بیمارستان نوشهر زیبنده این شهر نیست و توجه دانشگاه علوم پزشکی باید به اتمام پروژه های نیمه تمام از جمله ساختمان اورژانس نوشهر باشد.
وی از اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار چهت تکمیل ساختمان اورژانس نوشهر خبر داد و یادآور شد: با توجه به کمبود نیرویی که در نوشهر به لحاظ پرستار وجود دارد باید اولویت دانشگاه در جذب با افراد بومی منطقه باشد.
احمدی در ادامه با بیان اینکه وجود مراکز آموزشی نقش مهمی در حضور و جذب ببیشتر اساتید و هیات های علمی در یک شهر دارد، گفت: ساری و بابل با وجود اینکه فاصله کمی ازهم دارند در حال حاضر هردو دارای دانشگاه علوم پزشکی هستند.
وی اضافه کرد: بر اساس مطالعه ای که در این زمینه در استانهای پهناور از جمله فارس داشتم وجود دانشکده های پرستاری و پیراپزشکی نقش مهمی در جذب بودجه درمانی و ارائه خدمات داشته است
نماینده مردم نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فعالیت و راه اندازی دانشکده پرستاری و پیراپزشکی در شهرهای نوشهر و چالوس توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نامه این درخواست توسط دکتر لاریجانی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران زده شده است و با توجه به وجود امکانات لازم در نوشهر و چالوس و هدیه زمین در بهترین نقطه نوشهر، منتظر نظر مثبت ریاست دانشگاه است.
سید رحیم سید پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر نیز با اشاره به موقعیت حساس این شهرستان به عنوان گذرگاه تهران شمال گفت: این شهرستان با توجه به موقعیت خاصی که دارد نیازمند ابزارهایی برای ارائه خدمات هست.
وی با اشاره به حضور سه میلیون خوب شب در ایام نوروز در این شهرستان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به قدمتی که در کشور دارد حق آنست که خدمات خوب ارائه دهد تا موجب رضایتمندی مردم شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر با بیان اینکه از مجموع 89 تخت مصوب 82 تخت در بیمارستان نوشهر فعال است افزود: مشکلاتی به لحاظ ارائه خدمات وجود داشت که طی سالهای گذشته با تلاش رئیس پیشین دانشگاه، دکتر احمدی نماینده و سایر معاونان دانشگاه بخش قابل توجهی از این مشکلات مرتفع شد هرچند مشکلات درمانی پایانی ندارد و ارائه خدمات بهداشتی گامهای بالاتری را می طلبد.
سیدپور تصریح کرد: در حال حاضر 14 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، 77 خانه بهداشت فعال است و در حوزه درمان بیمارستان نوشهر نیز بخش آی سی یود که 6 تخته بود جوابگو بیماران و مسافران نبود بنابراین با پیگیری و نظر مساعد و تامین مالی دانشگاه دو تخت آی سی یو اطفال که در غرب استان وجود ندارد با صرف 330 میلیون تومان جهت مرمت و بازسازی بخش اضافه شد.
وی افزود: غرب مازندران از نظر بخش آی سی اطفال در مضیقه است و در صدد هستیم با کمک دانشگاه بخش آی سی اطفال در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر ایجاد کنیم.
گزارش: سپیده پورشعبان خبرنگار خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دوئل آبخیزداری با غول سیلاب و خشکسالی؟!

سد بسازیم یا آب‌بندان؟

بارور کردن ابر در ایران شایعه است

دوئل آبخیزداری با غول سیلاب و خشکسالی؟!

احتمال افزایش پدیده‌های حدی مانند سیل در آینده

چه ساختمان‌هایی نیاز به مقاوم‌سازی دارند؟

شهرهایی که برای یک روز تابستانی معتدل ساخته شده اند

مافیای کنکور و کسب و کار ترس فروشی

ثبت نام برای مدارس تیزهوشان ونمونه از 19 فروردین آغاز می شود

دلایل جولان سیل های ویرانگر در شرق مازندران

سیل مازندران و تحقیقاتی که خاک می‌خورند!

نابودی شمشادها در سوادکوه دلیل اصلی رانش زمین؟!

مهارت آموزی دانش آموزان در دوره نظری الزامی می شود

68 دانش آموزنخبه علمی والمپیادی آمل تجلیل شدند

مرکز آموزش رسانه ای مازندران در آمل راه اندازی شد

ارزیابی ابعاد و مولفه های تاب‌آوری شهری به منظور کاهش خسارت ناشی از سیل

انتقال آب ، اقلیم مازندران را تغییر خواهد داد

غفلت از بانک ژن آب بندان ها در شمال کشور

مدرک تحصیلی بدون مشارکت و اثرگذاری در جامعه ارزشی ندارد

برگزاری نشست راهبردی احیای آب‌بندان‌های شمال کشور در مازندران

فروش 2 هزار و 300 میلیارد تومانی محصولات نانو در سال جاری

مشکل اصلی کتابخانه‌های مازندران چیست؟

آزمون شبه نهایی با قوت در مازندران اجرایی می شود

نخستین محصول تراریخته که وارد بازار شد، چه بود؟/آرای مثبت 90 درصد دانشمندان بر ایمن بودن محصولات تراریخته

معجزه‌ای به نام تراریخته؟!

تحقیقات علمی برای مضر بودن محصولات تراریخته انجام نشد

مراکز امنیتی بر فعالیت مهندسی ژنتیک کشاورزی نظارت داشته باشند

شبیه خون حفاران غیر مجاز به محوطه باستانی "هفت تپه بابل"/ لزوم ایجاد پایگاه باستان شناسی در بابل

سازمان دانشجویان؛ میدان واقعی بروز خلاقیت‌ها/سازمانی که باید شکاف‌های دانشجویی را از بین ببرد

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

راه اندازی پارک فناوری اشتغال فضا پایه در مازندران کلید خورد

انتقال آب خزر میانکاله را به کانون ریزگردها بدل می کند/ مرگ جنگل های هیرکانی فاجعه ای بزرگ در پس انتقال خزر به سمنان

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان رسما عرضه شد

گوشی تاشوی سامسونگ، اپل را تهدید می‌کند

افزایش آسیب های اجتماعی نتیجه تقلید کورکورانه از پژوهش های غربی

افزایش آسیب های اجتماعی نتیجه تقلید کورکورانه از پژوهش های غربی

خطر سرطان معده بیخ گوش مردان مازندرانی

خودباوری، علاقه و امید کلیدهای موفقیت دانشجویان

ساختمان هایی که بوی کربن می دهند!

قطعه‌سازی مهم‌ترین چالش فرآیند تولید موتور خودرو در ایران

افزایش شیوع بیماری های قلبی در مازندران/ سبک زندگی مازندرانی‌ها تغییر کند

پراکندگی بیمارستان ها چالش درمانی مازندران در ایستگاه چهلم

نمره قبولی آب شرب مازندران در آزمایشگاههای تخصصی

کشت گیاهان دارویی در مازندران دارای ساختار علمی شد

رژیم های غذایی نامناسب عمر را کوتاه می کند

آنالیز آزمایش ادرار با گوشی هوشمند!

تعویق سهمیه‌بندی "بنزین" فاجعه به بار می‌آورد

برگزاری پنجمین همایش ملی تغییر و گاهشناسی درختی در مازندران

آب مخالف آبادانی است اگر پای انتقال در میان باشد!

تولید نخستین داروی ایرانی درمان "فقر آهن بدون عارضه " در مازندران