پیام مازند

آخرين مطالب

پروژه های ناتمام یک شهردار/ مشکل نوشهر امروز بحث مالی شهرداری است گفتگو

پروژه های ناتمام یک شهردار/ مشکل نوشهر امروز بحث مالی شهرداری است

  بزرگنمايي:

مازندران آنلاین - شهردار اسبق نوشهر گفت: مشکل نوشهر امروز بحث مالی شهرداری است که باید با مدیریت اصولی سیستم مالی شهرداری را به ریل واقعی برگرداند.
  انتخاب شهردار یکی از موضوع های بسیار مهم در پیشرفت امور شهری است که توجه افراد جامعه را به خود جلب می کند، در نگاه مردم عملکرد مثبت شهرداری و توانمندی در رسیدگی به امور شهر مدیریت موفق و توانمند شهردار است که این مهم حضور فردی متخصص و متعهد در راس امور شهر را می طلبد.
به مناسبت روز شهرداری ها به سراغ یکی از شهرداران فعال نوشهر رفتیم، علی امانی که از سال 86 تا 92 سکان شهرداری نوشهر را به عهده داشته با توجه به عملکردی که طی مدت 6 سال از خود به جای گذاشت به زعم بسیاری از جمله همشهریان خود کارنامه قابل قبولی داشته است و حتی پس از گذشت چند سال بسیاری از شهروندان نوشهری مایل به بازگشت وی به عنوان شهردار نوشهر هستند.
شهردار سابق نوشهر که در حال حاضر به عنوان شهردار رودسر استان گیلان فعالیت دارد می گوید: از بدو کار در سال 86 با وجود این که توریستی بودن یکی از فاکتورهای مهم نوشهر بود در عملکرد توریست بسیار مطالعه شد و نخستین گام در این مقوله ساماندهی مجموعه سیترا بوده است.
وی اضافه می کند: در حال حاضر"سیترا" یکی از مجموعه های بزرگ تفریحی، توریستی شمال کشور محسوب می شود و به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری به ثبت رسیده است.
امانی با اشاره به همراهی خوب اعضای شورای دوره سوم نوشهر در زمان تصدی وی به عنوان شهردار نوشهر یادآور می شود: امروز مجموعه سیترا را که به عنوان مرکز تجمع توریست تعریف شده است همه کشور می شناسند و از سویی دیگر به واسطه این که در شهرداری ها باید به دنبال درآمد پایدار باشند، یکی از مصادیق درآمد پایدار همین مجموعه تفریحی، توریستی است.
وی با بیان این که نوشهر شهری توانمند در حوزه اقتصاد است خاطرنشان می کند: برای توسعه اقتصادی در نوشهر اقدامات ساخت مجتمع تجاری "همافران" را آغاز کردیم؛مکان فعلی مجتمع در گذشته آتش نشانی و پارکینگ خودروهای شهرداری بود که در ابتدا در کمربندی قطعه زمینی جهت ساخت آتش نشانی خریداری و این آتش نشانی با افق آینده و حتی مرکز آموزش جهت بهره برداری علمی در آینده احداث شد.
*مجتمع تجاری همافران در ادامه از مسیر خود خارج شد
شهردار سابق نوشهر با اشاره به این که هدف بر این بود که با پیش فروش مجتمع بدون مشارکت بخش خصوصی مجموعه هما فران ساخته شود تا سود آن به خود مردم برگردد اظهار می کند: در این راستا 50 واحد این مجتمع پیش فروش شد و با پول 50 واحد اسکلت و دیوارها و فوندانسیون به پایان رسید اما درگذر زمان و شهرداران بعدی کار از مسیر خود خارج شد و به سمت مشارکت پیمانکار رفت و هنوز هم متاسفانه مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
امانی با بیان این که این مجموعه می تواند مرکز ثقل اقتصاد نوشهر باشد خاطرنشان می کند: توریستی که به شهر می آید نیاز دارد تا پولش را جایی خرج کند و بهترین مکان همان مجتمع "همافران" می توانست باشد.
وی با بیان این که معضل کلی کشور زباله است و در این راستا و رفع آن نخستین نیروگاه تبدیل زباله به برق در زمان شهرداری اینجانب عملیاتی شد می گوید: برای احداث پروژه مشکل زمین وجود داشت،اما با همکاری منابع طبیعی کوه را کندیم و به جای آن نیروگاه احداث شد که بزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
*اسکله دریایی نوشهر به فراموشی سپرده شد
امانی می گوید: برنامه ریزی هایی صورت گرفت تا سنگ هایی که در پروژه نیروگاه زباله برداشت شد طی هماهنگی با سازمان بنادر در دریا اسکله ای با رویکرد جذب توریست با امکانات و قابلیت بالا احداث شود که این پروژه با 850 متر در دریا گسترش داشت؛ متاسفانه در دوران شهرداران بعدی این سنگ ها برای کار دیگر توریستی استفاده و اسکله دریایی به فراموشی سپرده شد.
وی با بیان اینکه نخستین پارکینگ طبقاتی مازندران در دوران تصدی گری اش در پست شهردار نوشهر با ظرفیت 350 خودرو کلنگ زنی شد یادآور می شود: در فاز نخست 120 خودرو و در فاز دوم مابقی خودروها پیش بینی شد که حتی زمین فاز بعدی را نیز تملک کردیم اما آن طور که باید این کار ادامه نیافت؛ زیرا در طبقه ششم پارکینگ، شهر بازی الکترونیک برای سنین نوجوانان جوانان و بزرگسال پیش بینی شده بود تا بتوانند از امکانات تفریحی توریستی آن بهره برداری کنند که این پروژه نیز ادامه نیافت و تنها از فاز نخست پارکینگ استفاده می شود.
*پارک جنگلی که مورد استفاده قرار نگرفت
شهردار سابق نوشهر تملک زمینی در ضلع جنوبی شهر در قالب پارک جنگلی را در دوره سوم شورا یکی دیگر از کارهای ماندگار شهرداری عنوان کرده و خاطرنشان می کند:پارک جنگلی مورد تصویب قرار گرفت و زمین از منابع طبیعی تملک و حتی سرویس های عمومی برای آن در نظرگرفته شد اما در دوره های بعدی شهرداران به سمت این پروژه بزرگ نرفتند و این طرح راکد ماند.
امانی می گوید: توریست صبح به دریا نمی رود، بلکه عصر و شب دریا را مدنظر قرار می دهد و صبح باید برای توریست جایی پیش بینی کرد؛ بهترین فضایی که می توانست پیش بینی شود،این پارک جنگلی بود که می توانست نقطه عطفی در حوزه گردشگری و اقتصاد شهر باشد.
وی با اشاره به اختصاص فضای سبز شهرداری برای استفاده عموم در قالب بوستان ولایت در زمان شهرداری خود تصریح می کند:این پروژه باعث شد رودخانه کنار بوستان کارکرد بهتری داشته و مکانی برای تفرج باشد.
شهردار سابق نوشهر احداث سه قطعه پل بزرگ در کورکرودسر و خیابان شهید کامران اسلامی ، ساماندهی خیابان شهید کریمی به طول چهار کیلومتر که سال ها رها شده بود را یکی از پروژه های مهمی زمان شهرداری خود دانست.
*برگزاری 6 دوره جشنواره سبزینه و ثبت ملی آن
امانی برگزاری 6 دوره جشنواره سبزینه در ایام نوروز را یکی از برنامه های ماندگار شهرداری عنوان کرد و گفت:این جشنواره با برنامه های شاد و متنوع در اذهان مردم نوشهر و مسافران سایر شهرها مانده است که ثبت ملی شد اما متاسفانه بعد از آن ادامه نیافت.
*دل مردم نوشهر شکسته است
شهردار سابق نوشهر در ادامه با بیان این که بزرگ ترین دغدغه شهری نوشهر امروز بدست آوردن دل مردم است ابراز می کند:شهرداری نوشهر را در سال 86 که تحویل گرفتم سه میلیارد و 300 میلیون تومان بودجه و 700 میلیون بدهی داشت اما در سال 92 با بودجه 26 میلیاردی آن را به شهردار بعدی واگذار کردم.
وی بدون اشاره به بدهی فعلی شهرداری نوشهر می گوید: آن شهرداری پویا امروز تبدیل به یک اداره راکد شده ،اولویت شهرداران باید در درجه اول خدمت به مردم باشد.
امانی با بیان این که مشکل نوشهر امروز بحث مالی شهرداری است که باید با مدیریت اصولی سیستم مالی شهرداری را به ریل واقعی برگرداند یادآور می شود: با این همه ظرفیتی که در نوشهر وجود دارد حق این شهر نیست که این گونه در حوزه مالی بدهی داشته باشد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کاهش عملکرد محصولات زراعی براثر سیلاب در مازندران

اسرار پشت پرده بارندگی های امسال چیست؟

مددجویان سیلزده بهزیستی مازندران مستمری سه برابری گرفتند

پایداری آب شرب در شهرستان های سیل زده مازندران

تداوم ممنوعیت تردد اتوبوس در کندوان

طرح بوم گردی در 160 روستای مازندران اجرا می شود

بناهای غیرمجاز حریم رودخانه های رامسر تخریب می شوند

کمک به همنوع دستور دینی و قرآنی است

اندر احوالات شهرستان جویبار پس از سیل ویرانگر

لوزام خانگی پنج نوعروس سیلزده نیازمند در سیمرغ تامین شد

بسته بودن جاده ها ، بازارفرودگاههای مازندران را پر رونق کرد

بیش از یکصد تن خوراک دام در مناطق سیلزده مازندران توزیع شد

ترافیک سنگین محور هراز را یکطرفه کرد

23مرکز غیربهداشتی در مازندران پلمب شد

ارتباط مخابراتی مناطق سیل زده مازندران وصل شد

سیل به 400 خانوار مددجوی کمیته امداد مازندران خسارت زد

جاده کندوان برفی و ترافیک در مسیر جنوب به شمال سنگین است

سیمرغ از وضعیت بحرانی خارج شد

افزایش پروازهای نوروزی در فرودگاه نوشهر

سیلزدگان مازندران 40 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض می گیرند

هشدار آمادگی برای تخلیه منازل حاشیه نکا رود

محورهای مازندران برفی است

چرخ پنجر گردشگری فرهنگی مازندران در رقابت با طبیعت گردی

2 میدان جدید در کتالم و ساداتشهر ایجاد می شود

اعزام 100 جهادگر مازندرانی به خوزستان

سواحل نوشهر در اختیار ارگان‌های دولتی!

پایان سال مازندران بارانی است

چالوس برای اسکان بیش از 140 هزار گردشگر نوروزی آماده شد

طرح مازندران پاک در شهر امامزاده عبدالله اجرا شد

تکمیل باغ بانوان ساری/ 10 میلیارد برای حصارکشی نیاز است

102 پایگاه امداد و نجات نوروزی در مازندران برپا می شود

مرمت 207 بنای تاریخی در مازندران

مساجد مازندران برای میزبانی از مسافران نوروزی شبانه روزی شدند

89 پایگاه اورژانس نوروزی درمازندران آماده شد

تفاوت فاحش مزایا و حقوق معلمان با سایر کارمندان دیگر دولت/فاکتورهایی که برای معلمان رنگ بهبود نمی گیرد!

تولیت موروثی مساجد مازندران مانع فعالیت کانون فرهنگی است

کشف و ضبط بیش از 170 هزار رشته دام فلسدار در مازندران

برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در مازندران

طلاب مازندران صاحب شناسنامه پژوهشی می شوند

انتقال آب دریای خزر فاقد پیوست اقتصادی و اجتماعی است

حال خوش حیات وحش در قرق های اختصاصی/خطر انقراض گونه های بومزاد

حوزه علمیه مازندران دوره کارشناسی ارشد برگزار می کند

نیروگاه زباله سوز نوشهر در کشمکش پیمانکار و شهرداری

افزایش 400 هزارتومانی حقوق با نرخ تورم مطابقت ندارد/ افزایش دستمزدها تنها یک مسکن!

مرگ 487 نفر براثر حوادث ترافیکی در مازندران

وقوع آتش‌سوزی مهیب در انبار چوب بابل

گوش هایی که بدهکار قانون نیست!

چرا در نوروز نرخ هتل ها گران تر می شود؟

"پول" آرامش می‌آورد؟

تغییر اقلیم پرندگان زمستان گذران مازندران را 25 درصد کم کرد