پیام مازند

آخرين مطالب

استاندار مازندران :

علم و دانش، مسیر تحول، رشد و شکوفایی جامعه است فرهنگي

علم و دانش، مسیر تحول، رشد و شکوفایی جامعه است

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران راه دانش را راهی آگاهانه برای زندگی برشمرد و با اشاره به این که مسیر علم و دانش، مسیر تحول، رشد و شکوفایی جامعه است،گفن: قرار گرفتن در کسوت و مسیر رشد و تربیت انسان ها، آگاهسازی و آگاهی بخشی، شخصیت سازی و شخصیت آفرینی راه و رسالت انبیاست.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی روز یکشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان مازندران در ساری از دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز ثقل آموزش و پرورش یاد کرد و خطاب به دانشجویان این دانشگاه افزود: از محضر درس شما نسل های آینده و آینده سازان کشور پرورش می یابند و در مسیر سعادت قرار می گیرند.
نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که جهل و نادانی، در مقابل آگاهی و دانایی یک مبارزه تمام عیار را دنبال می کند، گفت: ما به جرم دانستن، آگاهی و تشخیص درست مورد تهاجم قرار گرفته ایم، چون می فهمیم و درک می کنیم و پیرو راه و آرمان امام راحل و شهدا هستیم در مرتبه ای قرار گرفته ایم که فریب نقشه های به ظاهر زیبای دشمنان را نمی خوریم و این تقابل، که مرز قرار گرفتن آگاهی در برابر جهل می باشد، خیلی مهم است.
اسلامی با بیان این که مسیر رشدی که مردم در انقلاب اسلامی با جان فشانی و رهبری حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری محقق کردند و تداوم بخشیدند، بالا بردن طراز دانایی کشور است، افزود: استکبار، علم، دانش و فناوری پیشرفته را در انحصار مطلق خود می خواهد و فقط جهان اول را به تعبیر خود لایق نشستن بر هرم دانایی می داند و عناصری از دیگر جهان و دیگر اقشار را جز در تبعیت از سیاست ها و برنامه های خود، اجازه ورود به آن منطقه ممنوعه نمی دهد و شایسته برخورداری از این دستاوردها نمی داند.
وی با بیان این که امروز جنگی که در جهان وجود دارد در پی دستیابی به مولفه های قدرت و برتری ساز است، ادامه داد: محکومیت هسته ای ما ربطی به صحت انحراف از فعالیت ها ندارد، چرا که کشورهایی که به صراحت فعالیت های هسته ای غیر صلح آمیز انجام می دهند و عضو و تحت نظارت هیچ یک از سازمان های بین المللی نیستند آن ها باید در آغاز تعیین تکلیف شوند.
اسلامی با اشاره به این که ما توانستیم با خودکفایی به دانش هسته ای دست پیدا کنیم و وارد منطقه ممنوعه بشویم از نظر آن ها محل اشکال است، گفت: رسیدن به مرز دانش و دسترسی به فضا که امروز در انحصار چند کشور است، مبنای برخورد استکبار با ماست.
وی با بیان این که انقلاب اسلامی، مسیر رشد و تعالی جامعه را فراهم کرد، افزود: امروز ما به خاطر قرار گرفتن در مسیر رشد بدون پذیرش الزامات استکبار متهم هستیم و برای این که در راه دانایی و سعادت به مقصد نرسیم 40 سال است که انواع توطئه ها را در لباس تهدید و تحریم تحمل می کنیم و دشمنان با تهمت و افترا با انقلاب اسلامی مقابله می کنند.
مقام عالی دولت در مازندران اظهار داشت: داشتن یک کشور آرام، دارای امنیت و دارای ظرفیت و برنامه که بتواند برای تحقق رشد و تعالی جامعه، برنامه های مدونی را طراحی و پیاده کند و مراکز تحقیقاتی بتواند پژوهش های لازم را برای دست یابی به فناوری مورد نیاز انجام دهد، این؛ انتخاب ملت ماست و با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی درآمیخته است.
وی با بیان این که همه این ها سند پرافتخار تعالی و اعتلای یک ملت سربلند و با عزت است، افزود: چون ملت ما در این قله قرار گرفته این همه مورد تهاجم و توطئه واقع می شود. حادثه اهواز که با به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان همراه بود، یک نماد از اقدامات استکبار برای ناامن جلوه دادن کشور ماست.
استاندار مازندران با اشاره به این که ما در دهه 60 شاهد ترورها و انفجارهای سنگین بودیم، لیکن ملت ما با آگاهی و مقاومت در برابر این حوادث ایستادگی کرد و تروریست ها ناگزیر به دامن اربابان خود پناه بردند، گفت: کسانی که شعار مبارزه با تروریست سر می دهند، لیکن تروریست ها در دامان آنان رشد کرده اند، هیچ کدام این حادثه تروریستی را محکوم نکرده اند.
وی با اشاره به این که جنگ سوریه و عراق؛ جنگ یک کشور نبود بلکه جنگی برای برهم زدن آرامش و امنیت ملت ما و متوقف کردن حرکت رو به رشد ایران اسلامی و ایجاد آشوب و ناامنی در منطقه ما بود، افزود: گروههای تروریستی که در دامن آمریکا رشد و پرورش یافتند، قصد اصلیشان اجرای مصوبات کنگره آمریکا بود تا کشورهای سوریه و عراق را تجزیه و عناصر سلطه پذیری که دست نشانده آنان بودند را در این منطقه حاکم کنند تا به حاکمیت خود در منطقه ادامه دهند.
اسلامی با اشاره به این که 60 درصد انرژی جهان در منطقه غرب آسیا که شامل چین و هند هم می شود، قرار دارد و 65 درصد جمعیت، ذخایر ناب و عمده معادن جهان و بیشترین نیاز توسعه نیز در این منطقه قرار دارد، بیان داشت: ما در یک منطقه سوق الجیشی و از نظر مدیریت در یک حوزه استرتژیک قرار داریم که هم بر توسعه ما سهم دارد و هم در توسعه منطقه می توانیم نقش داشته باشیم، به همین دلیل استکبار می خواهد تسلط خود را به مثابه 50 سال حاکمیتی که در عصر ننگین پهلوی بر ایران و منطقه داشت، حفظ کند.
استاندار مازندران گفت: امروز با جریانی رو به رو هستیم که می خواهد با دروغ پردازی، شایعه و عملیات فریب و تحلیل های مبتنی بر هیچ، مردم و نظام را با مسایل داخلی سرگرم کند و با رویایی داخلی به اهداف شوم خود دست یابد.
وی افزود: باید بدانیم در کجای تاریخ واقع شدیم. در این مقطع چه رسالتی داریم و برای این که بتوانیم افرادی دانا، کارآمد و دارای مهارت تربیت کنیم، بایستی از این منظر به مساله نگاه کنیم که ما به انسان های قدرت ساز و قدرت آفرین نیازمندیم.
استاندار مازندران با بیان این که آموزش و پرورش، رکن رکین کشور ماست و هر کس که این رکن را تضعیف کند، به دین و آئین خیانت می کند، گفت : تربیت نسل نو و آینده سازان کشور، مهم ترین رسالت شماست و برای این که فرزندان ما آگاه، با مهارت و مقتدر تربیت شوند، از آداب، سنن و مواریث متعالی فرهنگی خود فاصله نگیرند و باورهای خودشان را رشد دهند، مهم ترین نکته برای ماست.
نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که مهم ترین هدف و رسالت آموزش و پروش، تربیت شخصیت های واحد و یکپارچه است، افزود: معلم باید جوهره فکری، دینی و تربیتی خود را در جان دانش آموز بنشاند و به عنوان الگویی پایدار در ذهن و روح فرزندان آینده ساز کشور ماندگار شود.
اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه شخصیت ساز است که می تواند شخصیت های موثر و تاریخ ساز به جامعه تحویل دهد.
در این مراسم با حضور استاندار مازندران و مدیران استانی از رتبه های برتر کنکور سال 98-97 پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.
دانشگاه فرهنگیان مازندران از سال 1391 فعالیت خود را در محل مرکز تربیت معلم شریعتی ساری آغاز کرد و اکنون در قالب 2 پردیس دانشگاهی پسرانه و دخترانه در ساری و چهار مرکز آموزش عالی دخترانه در قائمشهر ، آمل ، بابل و نوشهر فعالیت می کند .
یکهزار و 600 نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول تحصیل هستند .
یکهزار نفر از این دانشجویان امسال و بعد از موفقیت در آزمون و طی کردن مراحل اداری و گزینش جذب دانشگاه فرهنگیان مازندران شدند .
2096/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره ققنوس در یازدهم اردیبهشت ماه

افزایش 50درصدی دانش آموزان مازنی تحت پوشش طرح ایران مهارت

مرور هشت فیلم از سینمای آذربایجان در جشنواره وارش

جشنواره وارش با چهار نمایشگاه تجسمی کلید می خورد

سرنوشت ایران مهارت بدون رفع اشکالات، مشابه طرح کاد خواهد بود

هشت فیلم مردم شناسی گیلان در جشنواره وارش مرور می شود

معماری؛ گمشدۀ شهرسازی های امروز

دانشگاه علوم پزشکی مازندران 2 دانشکده جدید تاسیس می کند

منش قرآنی هدف اصلی طرح مصباح الهدی است

جشنواره بین المللی وارش 11 نشست و کارگاه تخصصی برگزار می کند

«بازگشت از قیامت» به نمایشگاه بین المللی کتاب رسید

سبک زندگی شهدا الگوی جوانان باشد

فعالان صنعت گردشگری در مازندران توانمندسازی می شوند

سرپرست جدید دانشگاه علمی کاربردی مازندران معرفی شد

عقب ماندگی 50 درصدی دانشگاه کاربردی از برنامه ششم

یک سوم کلاس های درس مدارس مازندران نیازمند نوسازی است

نمایش هشت فیلم درباره جنگل های هیرکانی درجشنواره وارش

سیل اخیر 8 میلیارد تومان به واحدهای آموزشی مازندران آسیب زد

آغاز فعالیتهای فرهنگی و هنری در مازندران با نگاه به سیلزدگان

گرد انتظار بر مجوز انتشار دانشنامه مازندران

53 فیلم به بخش مسابقه ملی جشنواره بین المللی فیلم وارش راه یافت

گران فروشی ، آفت نوظهور گردشگری مازندران

گردگیری هنری در یک جلسه

سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز در بابل

مدارس مازندران روز شنبه اینده باز است

پنج فیلم ایرانی بخش بین الملل جشنواره فیلم وارش معرفی شد

رقابت فیلمسازان 6 کشور حوزه دریای خزر در جشنواره وارش

دریافت پاسخ به شبهات مهدویت در 300امامزاده شاخص مازندران

افزایش 20 درصدی اعضای فعال کتابخانه های عمومی مازندران

اتمام داوری 840 اثر و معرفی نفرات برتر جشنواره ققنوس در مازندران

جشن شعبانیه در تمامی کانون های مساجد مازندران برگزار می شود

فرهنگ مهدوی رمز عبور دنیای اسلام از مشکلات است

برنامه «هنر در سنگر عشق» در مناطق سیل زده مازندران اجرا شد

هزینه کرد 100 میلیاردی برای اجرای نیات واقفین در مازندران

اتمام داوری 840 اثر و معرفی نفرات برتر جشنواره ققنوس در مازندران

ضرورت نهادینه شدن سبک زندگی قرآنی در حوزه تعلیم و تربیت

31 فروردین ماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره نوروزی پلیس

24 فیلم به بخش نهایی«ترنه وا» جشنواره وارش راه یافت

جشنواره لباس ایرانی اواخر فروردین در مازندران برپا می شود

آیین بزرگداشت سلمان هراتی در تنکابن برگزار شد

پذیرایی به سبک غیر بومی بر سفره گردشگری مازندران

9 کنسرت و جنگ شادی نوروزی در رامسر برگزار شد

افزایش120 درصدی فروش صنایع دستی در نمایشگاه ملی نوشهر

من خود آن سیزدهم کز همه عالم بدرم

سرگرمی های نوروزی 85 میلیارد ریال برای مازندران درآمد داشت

بازدید 669 گردشگر خارجی از موزه های مازندران

برپایی جشن میلاد امام حسین (ع) در 300 امامزاده مازندران

سیل بازدید از موزه های مازندران را هم 35 درصد کاهش داد

بابلی ها یاد پدر مهربان سینمای ایران را گرامی داشتند

جشنواره فیلم وارش درقامت بین المللی برگزار شود