آخرين مطالب

استاندار مازندران :

علم و دانش، مسیر تحول، رشد و شکوفایی جامعه است فرهنگي

علم و دانش، مسیر تحول، رشد و شکوفایی جامعه است

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران راه دانش را راهی آگاهانه برای زندگی برشمرد و با اشاره به این که مسیر علم و دانش، مسیر تحول، رشد و شکوفایی جامعه است،گفن: قرار گرفتن در کسوت و مسیر رشد و تربیت انسان ها، آگاهسازی و آگاهی بخشی، شخصیت سازی و شخصیت آفرینی راه و رسالت انبیاست.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی روز یکشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرهنگیان مازندران در ساری از دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز ثقل آموزش و پرورش یاد کرد و خطاب به دانشجویان این دانشگاه افزود: از محضر درس شما نسل های آینده و آینده سازان کشور پرورش می یابند و در مسیر سعادت قرار می گیرند.
نماینده عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که جهل و نادانی، در مقابل آگاهی و دانایی یک مبارزه تمام عیار را دنبال می کند، گفت: ما به جرم دانستن، آگاهی و تشخیص درست مورد تهاجم قرار گرفته ایم، چون می فهمیم و درک می کنیم و پیرو راه و آرمان امام راحل و شهدا هستیم در مرتبه ای قرار گرفته ایم که فریب نقشه های به ظاهر زیبای دشمنان را نمی خوریم و این تقابل، که مرز قرار گرفتن آگاهی در برابر جهل می باشد، خیلی مهم است.
اسلامی با بیان این که مسیر رشدی که مردم در انقلاب اسلامی با جان فشانی و رهبری حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری محقق کردند و تداوم بخشیدند، بالا بردن طراز دانایی کشور است، افزود: استکبار، علم، دانش و فناوری پیشرفته را در انحصار مطلق خود می خواهد و فقط جهان اول را به تعبیر خود لایق نشستن بر هرم دانایی می داند و عناصری از دیگر جهان و دیگر اقشار را جز در تبعیت از سیاست ها و برنامه های خود، اجازه ورود به آن منطقه ممنوعه نمی دهد و شایسته برخورداری از این دستاوردها نمی داند.
وی با بیان این که امروز جنگی که در جهان وجود دارد در پی دستیابی به مولفه های قدرت و برتری ساز است، ادامه داد: محکومیت هسته ای ما ربطی به صحت انحراف از فعالیت ها ندارد، چرا که کشورهایی که به صراحت فعالیت های هسته ای غیر صلح آمیز انجام می دهند و عضو و تحت نظارت هیچ یک از سازمان های بین المللی نیستند آن ها باید در آغاز تعیین تکلیف شوند.
اسلامی با اشاره به این که ما توانستیم با خودکفایی به دانش هسته ای دست پیدا کنیم و وارد منطقه ممنوعه بشویم از نظر آن ها محل اشکال است، گفت: رسیدن به مرز دانش و دسترسی به فضا که امروز در انحصار چند کشور است، مبنای برخورد استکبار با ماست.
وی با بیان این که انقلاب اسلامی، مسیر رشد و تعالی جامعه را فراهم کرد، افزود: امروز ما به خاطر قرار گرفتن در مسیر رشد بدون پذیرش الزامات استکبار متهم هستیم و برای این که در راه دانایی و سعادت به مقصد نرسیم 40 سال است که انواع توطئه ها را در لباس تهدید و تحریم تحمل می کنیم و دشمنان با تهمت و افترا با انقلاب اسلامی مقابله می کنند.
مقام عالی دولت در مازندران اظهار داشت: داشتن یک کشور آرام، دارای امنیت و دارای ظرفیت و برنامه که بتواند برای تحقق رشد و تعالی جامعه، برنامه های مدونی را طراحی و پیاده کند و مراکز تحقیقاتی بتواند پژوهش های لازم را برای دست یابی به فناوری مورد نیاز انجام دهد، این؛ انتخاب ملت ماست و با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی درآمیخته است.
وی با بیان این که همه این ها سند پرافتخار تعالی و اعتلای یک ملت سربلند و با عزت است، افزود: چون ملت ما در این قله قرار گرفته این همه مورد تهاجم و توطئه واقع می شود. حادثه اهواز که با به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان همراه بود، یک نماد از اقدامات استکبار برای ناامن جلوه دادن کشور ماست.
استاندار مازندران با اشاره به این که ما در دهه 60 شاهد ترورها و انفجارهای سنگین بودیم، لیکن ملت ما با آگاهی و مقاومت در برابر این حوادث ایستادگی کرد و تروریست ها ناگزیر به دامن اربابان خود پناه بردند، گفت: کسانی که شعار مبارزه با تروریست سر می دهند، لیکن تروریست ها در دامان آنان رشد کرده اند، هیچ کدام این حادثه تروریستی را محکوم نکرده اند.
وی با اشاره به این که جنگ سوریه و عراق؛ جنگ یک کشور نبود بلکه جنگی برای برهم زدن آرامش و امنیت ملت ما و متوقف کردن حرکت رو به رشد ایران اسلامی و ایجاد آشوب و ناامنی در منطقه ما بود، افزود: گروههای تروریستی که در دامن آمریکا رشد و پرورش یافتند، قصد اصلیشان اجرای مصوبات کنگره آمریکا بود تا کشورهای سوریه و عراق را تجزیه و عناصر سلطه پذیری که دست نشانده آنان بودند را در این منطقه حاکم کنند تا به حاکمیت خود در منطقه ادامه دهند.
اسلامی با اشاره به این که 60 درصد انرژی جهان در منطقه غرب آسیا که شامل چین و هند هم می شود، قرار دارد و 65 درصد جمعیت، ذخایر ناب و عمده معادن جهان و بیشترین نیاز توسعه نیز در این منطقه قرار دارد، بیان داشت: ما در یک منطقه سوق الجیشی و از نظر مدیریت در یک حوزه استرتژیک قرار داریم که هم بر توسعه ما سهم دارد و هم در توسعه منطقه می توانیم نقش داشته باشیم، به همین دلیل استکبار می خواهد تسلط خود را به مثابه 50 سال حاکمیتی که در عصر ننگین پهلوی بر ایران و منطقه داشت، حفظ کند.
استاندار مازندران گفت: امروز با جریانی رو به رو هستیم که می خواهد با دروغ پردازی، شایعه و عملیات فریب و تحلیل های مبتنی بر هیچ، مردم و نظام را با مسایل داخلی سرگرم کند و با رویایی داخلی به اهداف شوم خود دست یابد.
وی افزود: باید بدانیم در کجای تاریخ واقع شدیم. در این مقطع چه رسالتی داریم و برای این که بتوانیم افرادی دانا، کارآمد و دارای مهارت تربیت کنیم، بایستی از این منظر به مساله نگاه کنیم که ما به انسان های قدرت ساز و قدرت آفرین نیازمندیم.
استاندار مازندران با بیان این که آموزش و پرورش، رکن رکین کشور ماست و هر کس که این رکن را تضعیف کند، به دین و آئین خیانت می کند، گفت : تربیت نسل نو و آینده سازان کشور، مهم ترین رسالت شماست و برای این که فرزندان ما آگاه، با مهارت و مقتدر تربیت شوند، از آداب، سنن و مواریث متعالی فرهنگی خود فاصله نگیرند و باورهای خودشان را رشد دهند، مهم ترین نکته برای ماست.
نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به این که مهم ترین هدف و رسالت آموزش و پروش، تربیت شخصیت های واحد و یکپارچه است، افزود: معلم باید جوهره فکری، دینی و تربیتی خود را در جان دانش آموز بنشاند و به عنوان الگویی پایدار در ذهن و روح فرزندان آینده ساز کشور ماندگار شود.
اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه شخصیت ساز است که می تواند شخصیت های موثر و تاریخ ساز به جامعه تحویل دهد.
در این مراسم با حضور استاندار مازندران و مدیران استانی از رتبه های برتر کنکور سال 98-97 پذیرفته شده در دانشگاه فرهنگیان با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.
دانشگاه فرهنگیان مازندران از سال 1391 فعالیت خود را در محل مرکز تربیت معلم شریعتی ساری آغاز کرد و اکنون در قالب 2 پردیس دانشگاهی پسرانه و دخترانه در ساری و چهار مرکز آموزش عالی دخترانه در قائمشهر ، آمل ، بابل و نوشهر فعالیت می کند .
یکهزار و 600 نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول تحصیل هستند .
یکهزار نفر از این دانشجویان امسال و بعد از موفقیت در آزمون و طی کردن مراحل اداری و گزینش جذب دانشگاه فرهنگیان مازندران شدند .
2096/1654
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/25 | انگلیس طلا را گران کرد

بی‌اطلاعی از عرضه تخم‌مرغ 13 هزار تومانی

احتمال افزایش وام مسکن

درخواست واردات جگر

زمستان مسکن ارزان می‌شود

مازندرانی ها 6 عنوان برتر جشنواره ملی کتاب را کسب کردند

دلار وارد کانال 11 هزار تومان شد

معافیت مالیاتی را صفر کنید تا فرار مالیاتی کم شود

شیوه کنونی اموزش پیش دبستان ما را به مقصد نمی رساند

سرانه پایین مطالعه عاملی برای فقر فرهنگی

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

آموزش پیش دبستانی، ضرورت یا پیش نیاز؟

فاصله29 درصدی پوشش پیش دبستانی کشور با کشورهای توسعه یافته

طرح های نو برای کتابخوانی در مازندران

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/23

سلطان سکه بالاخره مجازات شد

ایرانی‌ها چقدر مالیات بر ثروت دادند؟

آسیب های اجتماعی دانش آموزان را تهدید می کند

افزایش 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

واردات 10 میلیون تن کالای اساسی

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/22

40 درصد منابع کتابخانه ای مدارس مازندران فرسوده است

حسرت گردشگری دریایی بر دل جوان ترین بندر مازندران

دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت قطع شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/21

سفره مردم 47.5 درصد گران شد

تخم مرغ وارداتی با نرخ دولتی به بازار می‌آید

نفت حدود 1 دلار گران شد

زنگ وقف مازندران در هنرستان وقفی قائمشهر نواخته شد

نگاه نیما، الگوی مناسب جوانان منتقد امروز

قیمت آپارتمان نوساز جهش کرد

«کومه آقاتوکا»؛ یوش با نیما جهانی شد

روباه مهربان به بابل آمد

بهای هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ای 11 هزار تومان شد

بازار خودرو؛ استپ وی 132 میلیون تومان شد

هنرستان های کشور با یکهزار و600 میلیارد ریال نوسازی می شود

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/20

جدیدترین وضعیت بازار گوشت مرغ و ماهی

نیمه فراموش شده اسطوره شعر فارسی

300 هزار هنرجو به هنرستان های کشور اضافه شدند

یک هنرستان جوار کارخانه در آمل راه اندازی شد

قیمت خانه‌های ویلایی تهران +جدول

آخرین جزئیات از بسته حمایتی دولت

خزان هنر پشت دیوار کمبود امکانات

سقوط قیمت نفت رکورد شکست

بانک‌ها دلار و یورو را چند می‌خرند؟

بورس قرمزپوش شد/شاخص 592 واحد افت کرد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/19