آخرين مطالب

ایسنا از حال و هوای اربعین گزارش می دهد؛

عشق به حسین تمامی ندارد! اجتماعي

عشق به حسین تمامی ندارد!

  بزرگنمايي:

پیام مازند - چند سالی می شود که پیاده روی اربعین شورو حال خاصی پیدا کرده ،هرچند از سالهای دور بوده ولی در سالهای اخیر با راه اندازی موکب ها از سراسر ایران و عراقی های مقیم،این اشتیاق را بیشترکرده است، درمسیر پیاده روی که قدم برمی داری هرکسی در حد توان ارادت خود را به آقا اباعبدالله الحسین(ع) نشان می دهد ، یکی با پخش کردن آب ، یکی با ماساژدادن پاهای خسته و دیگری با سیرکردن زوار حتی با یک تکه نان...و این عشق ستودنی است؛امسال هم مانند سال های گذشته شهرستان فریدونکنار موکب خدام الحسین (ع) را با نیروهای خالص و پاک برپاکرد تا به زائرین اربعین حسینی خدمات رسانی مطلوبی را ارائه دهد.
در همین راستا سری به موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنارزدیم و با چند تن از خدام و زائرین حاضر درموکب به گپ و گفت نشستیم.
*سفربه کربلا،سفر عشق است
امام جماعت موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکناردرگفت وگو با خبرنگاراعزامی خبرگزاری ایسنا مازندران به کربلای معلی در عمود 1430 در توصیف حال و هوای پیاده روی اربعین گفت: این سفر، سفر عشق است و به فرموده حضرت زینب (س)که من چیزی جز زیبایی ندیدم و درسفر برگشت این زیبایی را به نمایش گذاشت، اکنون پس از گذشت1400 سال اثر حرکت حضرت زینب را می بینیم.

حجت الاسلام شیخ حسین آزادی کناری با اشاره به اینکه افراد مختلف با ادیان و مذاهب و سلیقه های گوناگون فکری و سیاسی همه اینجا جمع می شوند، اظهارکرد: برخی با پای پیاده جهت عرض ادب و برخی با احداث موکب درمسیرخدمت گذاری با یک هدف واحد آن هم نشان دادن عشق خود به امام حسین (ع ) به سمت کربلا حرکت می کنند.
وی با بیان اینکه انسان برای بیرون آمدن از پوسته های رذائل باید بسیارتلاش کند، افزود: یکی ازصحنه های رها شدن از پوسته رذائل اربعین حسینی و خدمتگذاری به زائرین امام حسین(ع) است.
امام جماعت موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: یکی با شستن پای زائران و دیگری با واکس زدن یکی دیگر با جمع کردن پتو زائر وسایر خدمات عشق خود را به امام حسین(ع) نشان می دهد و برایش فرقی نمی کند که کار چه کسی را انجام می دهد، مهم نشان دادن ارادت به امام خود است.

*اربعین جبهه ای برای خودسازی
وی در ادامه با اشاره به سخنان علما که انسان باید برای ساختن اخلاق ریاضت بکشد، گفت: در دوران دفاع مقدس و جبهه یکی ره صد ساله را یک شبه طی می کرد و به اوج اخلاق می رسید ، هرچند آن جبهه تمام شده است ولی در اربعین و پیاده روی این شرایط فراهم می شود تا ما بتوانیم بیشتر خود را بسازیم.

*حس شیرین خدمت گزاری به زائران حسین(ع)
مهدی نوری زاده مسئول آبدارخانه موکب خدام الحسین از احساس خود که مدال نوکری آقا اباعبدالله الحسین بر سینه اش نصب شده است، گفت: دومین سالی است که قسمت شد تا با افتخارو جان و دل در خدمت امام حسین و زوارهایش باشم؛وقتی زائران ازنجف با پای پیاده به کربلا آمده و به موکب می رسند با دادن چای انرژی مضاعف می گیرند تا دوباره به راه خود ادامه دهند، این خدمت گزاری حسی بسیار شیرین و دلچسبی است.

غلامرضا دانایی فرازخادم انتظامات موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکناراز حال و هوای خود به خبرنگار ما گفت: امسال دومین سالی است که درلباس خدمتگزاری رابر تن کردم تا با ایجاد نظم و امنیت، زائران در کمال آرامش و صحت به مسیر خود ادامه دهند تا به حرم برسند و این انتخاب نصیب هرکسی نمی شود، باعث افتخار است که مورد انتخاب امام حسین(ع) قرار گرفتم.
*خدمت به زائرین امام حسین بهترین خدمت زندگی ام است
رضا محمد تبار خادم درمان در موکب خدام الحسین در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه می توانستید درشهرخودباشید واین مسئولیت را حتی با گرفتن وجه انجام دهید ، چه شد که تصمیم گرفتید درموکب نوکری امام حسین (ع) را انجام دهید ،خاطرنشان کرد: بهترین خدمت در زندگی ام را خدمت به زائرین امام حسین(ع) می دانم و افتخار می کنم وتمام زحمت و خستگی را با جان دل می خرم.
علیرضا ربیع پوریکی دیگر ازخادمین موکب خدام الحسین از بابلسرکه دوماه از زمان بازنشستگی اش می گذرد، یادآور می شود: سال گذشته به صورت خودجوش برای خدمت رسانی در بخش درمان راهی این سفرشدم وامسال با توجه به تجربه سال گذشته بعد ازبازنشستگی به مدت دوماه به جمع آوری داروهای مورد نیازبرای زائرین اربعین اقدام کرده و در حال حاضرهم به خدمت رسانی مشغول هستیم.

وی جهادی کارکردن را از خصلت های تمامی خدام دانست و افزود: هر کسی با هزینه شخصی خود و با عشق و علاقه به اینجا آمده وتنها چیزی که به ذهنش نمی رسد اجرت کار کردن است وخستگی برایش هیچ معنا ندارد.
این خادم امام حسین(ع) ازعشق به کارکردن خادمین سخن گفت وادامه داد: زمانی که کامیون وسایل موکب رسید، تمام خدام از7 شب تا 5 صبح بدون توجه به اینکه چه کسی چه کاره است یکسره فقط برای هرچه زودتربرپاکردن موکب وخدمت رسانی فعل خواستن را صرف کردند به تخلیه وسایل و آماده سازی موکب پرداختند.
علی احمدی آشپز موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنار که 40 سال آشپزی را درمسجد جامع شهر انجام می دهد در گفت وگوبا خبرنگاراظهار کرد:من سالها است که آشپزی می کنم و اکنون به عشق به امام حسین(ع) و با جان و دل اینجا هستم و از از امام حسین(ع) می خواهم که مارا شفاعت کند.

وی گفت: در حال حاضر حدود 900 پرس غذا در هر وعده نهار وشام به زائرین می دهیم که در روزهای آخربه 2 هزار و 500 پرس همانند سال گذشته خواهد رسید.


انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واژگونی مینی بوس در جاده اسلام آباد 24 زخمی بر جای گذاشت

برخورد با قطار موجب مرگ بانوی قائمشهری شد

کشف کلاهبرداری میلیاردی توسط پلیس فتای مازندران

احتمال فوران انفجاری دماوند در آینده نزدیک/ضرورت پایش مستمر فعالیت آتشفشانی

مرگ مرموز دختر 18 ساله درخانه مجردی / در تهران رخ داد

لاهوتی: بی‌نظمی و بی‌ثباتی در بازار قابل قبول نیست

بازگشت کارت سوخت قطعی شد/از ثبت‌نام جا نمانید!

کودکان، سه‌شنبه را آبی می‌کنند!

فرماندار از وضعیت نابسامان رودخانه های عباس آباد انتقاد کرد

کودکان فریدونکنار به کمپین نه به کودک آزاری پیوستند

نیمی از واحدهای پذیرایی در جاده کندوان غیرمجاز هستند

مشکلات هشت روستای بابل برای تامین اب شرب

بن بست ترافیک شهر ساری در تخلف 50 میلیارد ریالی

برگزاری 146 یادواره شهدا در مازندران همزمان با هفته بسیج

توزیع 500 فقره جهزیه بین افراد نیازمند در هفته بسیج

دستگیری باند سارقان بانک پاسارگاد/سر دسته سارقان مسئول خزانه‌داری بانک بود

جاماندگان دریافت بسته‌های حمایتی چه کنند؟

معرفی ارقام برنج متناسب با کشت هوازی در کشور

تلاش برخی گروه‌ها برای کاهش ورود مسافر به مازندران!

7 هزار هکتار اراضی برنج مازندران به سطح کشت باز می‌گردند

لزوم تولید ارقام مقاوم برنج به خشکسالی

قانون ارث یکی از مشکلات اساسی کشت برنج!

خطر وقوع سیل در منابع طبیعی غرب مازندران

رونمایی از رقم متحمل به خشکی"طاهر" در مازندران/ تنها 7 درصد کشاورزان از بذر اصلاح شده استفاده می کنند

افغانی که هم وطنش را برای 20 میلیون تومان سوزاند!

ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشور

کمبود سرویس های بهداشتی در محورهای گردشگرپذیر مازندران!

دستگیری هکر 15ساله پاکدشتی

سفر لاکچری به خارج چقدر آب می‌خورد؟

گوشت مصنوعی به زودی وارد بازار می شود

رمز عبور کاربران اینستاگرام لو رفت

حکم قصاص یک قاتل در نور اجرا شد

گرما کوچ پرندگان زمستان گذران را به میانکاله به تاخیر انداخت

کمک 50 میلیارد ریالی یک خیر به دانشگاه مازندران

کشف 25 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در ساری

وضعیت خوابگاههای دانشجویی مازندران غیراستاندارد است

پسر جوان، دختر را رها کرد،خواهرش با اسید کشته شد

دیگر نیازی نیست بلیط پرواز خود را پرینت کنید

دولت همه تمرکز خود را بر حل آشفتگی های بازار گذاشته است

اولین مسئولی که دارایی خود را اعلام کرد

رودخانه های غرب مازندران نیاز به توجه ویژه دارد

کشف 10 قلم شی تاریخی و اسلامی در مازندران

دستگیری اعضای یک شرکت هرمی در نوشهر

تاخت و تاز مرگ در جاده های غیر استاندارد!

"کهاب" طرحی برای صرفه‌جویی اقتصادی در مصرف سوخت

جلوگیری از اعتیاد به اینستاگرام با یک قابلیت جدید

شیر گران شد

مازندران میزبان جشنواره سراسری دانشجویی و هنری ققنوس

تمامی محورهای مواصلاتی مازندران باز است

قیمت مرغ و تخم مرغ در حال حاضر ثابت است