پیام مازند

آخرين مطالب

ایسنا از حال و هوای اربعین گزارش می دهد؛

عشق به حسین تمامی ندارد! اجتماعي

عشق به حسین تمامی ندارد!

  بزرگنمايي:

پیام مازند - چند سالی می شود که پیاده روی اربعین شورو حال خاصی پیدا کرده ،هرچند از سالهای دور بوده ولی در سالهای اخیر با راه اندازی موکب ها از سراسر ایران و عراقی های مقیم،این اشتیاق را بیشترکرده است، درمسیر پیاده روی که قدم برمی داری هرکسی در حد توان ارادت خود را به آقا اباعبدالله الحسین(ع) نشان می دهد ، یکی با پخش کردن آب ، یکی با ماساژدادن پاهای خسته و دیگری با سیرکردن زوار حتی با یک تکه نان...و این عشق ستودنی است؛امسال هم مانند سال های گذشته شهرستان فریدونکنار موکب خدام الحسین (ع) را با نیروهای خالص و پاک برپاکرد تا به زائرین اربعین حسینی خدمات رسانی مطلوبی را ارائه دهد.
در همین راستا سری به موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنارزدیم و با چند تن از خدام و زائرین حاضر درموکب به گپ و گفت نشستیم.
*سفربه کربلا،سفر عشق است
امام جماعت موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکناردرگفت وگو با خبرنگاراعزامی خبرگزاری ایسنا مازندران به کربلای معلی در عمود 1430 در توصیف حال و هوای پیاده روی اربعین گفت: این سفر، سفر عشق است و به فرموده حضرت زینب (س)که من چیزی جز زیبایی ندیدم و درسفر برگشت این زیبایی را به نمایش گذاشت، اکنون پس از گذشت1400 سال اثر حرکت حضرت زینب را می بینیم.

حجت الاسلام شیخ حسین آزادی کناری با اشاره به اینکه افراد مختلف با ادیان و مذاهب و سلیقه های گوناگون فکری و سیاسی همه اینجا جمع می شوند، اظهارکرد: برخی با پای پیاده جهت عرض ادب و برخی با احداث موکب درمسیرخدمت گذاری با یک هدف واحد آن هم نشان دادن عشق خود به امام حسین (ع ) به سمت کربلا حرکت می کنند.
وی با بیان اینکه انسان برای بیرون آمدن از پوسته های رذائل باید بسیارتلاش کند، افزود: یکی ازصحنه های رها شدن از پوسته رذائل اربعین حسینی و خدمتگذاری به زائرین امام حسین(ع) است.
امام جماعت موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: یکی با شستن پای زائران و دیگری با واکس زدن یکی دیگر با جمع کردن پتو زائر وسایر خدمات عشق خود را به امام حسین(ع) نشان می دهد و برایش فرقی نمی کند که کار چه کسی را انجام می دهد، مهم نشان دادن ارادت به امام خود است.

*اربعین جبهه ای برای خودسازی
وی در ادامه با اشاره به سخنان علما که انسان باید برای ساختن اخلاق ریاضت بکشد، گفت: در دوران دفاع مقدس و جبهه یکی ره صد ساله را یک شبه طی می کرد و به اوج اخلاق می رسید ، هرچند آن جبهه تمام شده است ولی در اربعین و پیاده روی این شرایط فراهم می شود تا ما بتوانیم بیشتر خود را بسازیم.

*حس شیرین خدمت گزاری به زائران حسین(ع)
مهدی نوری زاده مسئول آبدارخانه موکب خدام الحسین از احساس خود که مدال نوکری آقا اباعبدالله الحسین بر سینه اش نصب شده است، گفت: دومین سالی است که قسمت شد تا با افتخارو جان و دل در خدمت امام حسین و زوارهایش باشم؛وقتی زائران ازنجف با پای پیاده به کربلا آمده و به موکب می رسند با دادن چای انرژی مضاعف می گیرند تا دوباره به راه خود ادامه دهند، این خدمت گزاری حسی بسیار شیرین و دلچسبی است.

غلامرضا دانایی فرازخادم انتظامات موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکناراز حال و هوای خود به خبرنگار ما گفت: امسال دومین سالی است که درلباس خدمتگزاری رابر تن کردم تا با ایجاد نظم و امنیت، زائران در کمال آرامش و صحت به مسیر خود ادامه دهند تا به حرم برسند و این انتخاب نصیب هرکسی نمی شود، باعث افتخار است که مورد انتخاب امام حسین(ع) قرار گرفتم.
*خدمت به زائرین امام حسین بهترین خدمت زندگی ام است
رضا محمد تبار خادم درمان در موکب خدام الحسین در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه می توانستید درشهرخودباشید واین مسئولیت را حتی با گرفتن وجه انجام دهید ، چه شد که تصمیم گرفتید درموکب نوکری امام حسین (ع) را انجام دهید ،خاطرنشان کرد: بهترین خدمت در زندگی ام را خدمت به زائرین امام حسین(ع) می دانم و افتخار می کنم وتمام زحمت و خستگی را با جان دل می خرم.
علیرضا ربیع پوریکی دیگر ازخادمین موکب خدام الحسین از بابلسرکه دوماه از زمان بازنشستگی اش می گذرد، یادآور می شود: سال گذشته به صورت خودجوش برای خدمت رسانی در بخش درمان راهی این سفرشدم وامسال با توجه به تجربه سال گذشته بعد ازبازنشستگی به مدت دوماه به جمع آوری داروهای مورد نیازبرای زائرین اربعین اقدام کرده و در حال حاضرهم به خدمت رسانی مشغول هستیم.

وی جهادی کارکردن را از خصلت های تمامی خدام دانست و افزود: هر کسی با هزینه شخصی خود و با عشق و علاقه به اینجا آمده وتنها چیزی که به ذهنش نمی رسد اجرت کار کردن است وخستگی برایش هیچ معنا ندارد.
این خادم امام حسین(ع) ازعشق به کارکردن خادمین سخن گفت وادامه داد: زمانی که کامیون وسایل موکب رسید، تمام خدام از7 شب تا 5 صبح بدون توجه به اینکه چه کسی چه کاره است یکسره فقط برای هرچه زودتربرپاکردن موکب وخدمت رسانی فعل خواستن را صرف کردند به تخلیه وسایل و آماده سازی موکب پرداختند.
علی احمدی آشپز موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنار که 40 سال آشپزی را درمسجد جامع شهر انجام می دهد در گفت وگوبا خبرنگاراظهار کرد:من سالها است که آشپزی می کنم و اکنون به عشق به امام حسین(ع) و با جان و دل اینجا هستم و از از امام حسین(ع) می خواهم که مارا شفاعت کند.

وی گفت: در حال حاضر حدود 900 پرس غذا در هر وعده نهار وشام به زائرین می دهیم که در روزهای آخربه 2 هزار و 500 پرس همانند سال گذشته خواهد رسید.


انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نماینده مجلس: دختر 15 ساله کودک نیست

5.7 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران معدوم شد

2 ماه حقوق معوق نیروهای حفاظتی جنگلهای رامسر پرداخت شد

آموزش 50 هزار کارگر ساختمانی/ برگزاری المپیاد بین المللی ایمنی

راه روستایی «لترگاز» مسدود نیست

رزمایش قطع اینترنت در ایران

ماجرای شنیده شدن صدا‌های عجیب از برج میلاد

تجمع بازنشستگان فرهنگی مقابل وزارت کار

کلاهبردار 70 میلیاردی در مازندران دستگیر شد

مردم برای دریافت خدمات طب سنتی به مراکز معتبر مراجعه بکنند

تلاش کادر بیمارستان عباس اباد و تقاضای مردم برای تجهیز ان

حال اکبر عبدی مساعد است

انبوه سازان حق دخالت در کار دفاتر اسناد رسمی را ندارند

کشف سوخت قاچاق در شهرستان نوشهر

توزیع عادلانه اسناد دولتی از رانت پیشگیری می کند

دستگیری 72 زن و مرد در پارتی شبانه در ساری

اکبر عبدی: صحیح و سالم هستم

خانواده،قربانگاه اژدهای اعتیاد

امداد رسانی اورژانس آمل به اکبر عبدی

برگزاری نمایشگاه بزرگ دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در مازندران

خزر به "دریای مرده" تبدیل می‌شود؟

برگزاری دومین المپیاد ورزشی دانشجویان مازندران

بازداشت 72 نفر در یک پارتی شبانه در ساری

هوس بی موقع زوج جوان بابلی برای تفریح دردسر ساز شد

حمله اسیدی هدیه عروس برای خواهر شوهر

خودروی رانندگان مست 2 ماه توقیف می‌شود

هشدار! میانگین سن ازدواج به 31 سال می‌رسد

جزئیات تازه درباره بیمه‌های شخص ثالث

امکان تعجیل در تاریخ اعزام به خدمت سربازی

اژه‌ای: لایحه امنیت زنان مشکلات زیادی دارد

راه 360 روستای درگیر برف مازندران بازگشایی شد

بازدید سرپرست وزارت بهداشت از مراکز جامع سلامت در مازندران

پیکر مطهر شهید مرتضوی پس از 32 سال تشییع شد

سالانه 20 تا 30 هزار مترمکعب درختان باغی قطع می شود

سرطان و بیماری های قلبی مشکل فراروی سلامت جامعه است

هیچ کس از سیستم ارجاع پزشک خانواده در مازندران خارج نشده است

نمایشگاه ثابت و سیار دستاوردهای انقلاب در مازندران برگزار می شود

روستاها پس از انقلاب اسلامی خدمات بزرگی دریافت کرده اند

تصادفات بیشترین عامل مرگ و میر در مازندران است

بازدید سرپرست وزارت بهداشت از خانه بهداشت روستایی مازندران

150 مزار شهید در مازندران ساماندهی می شود

پیروزی نساجی برابر ماشین سازی در دیداری تدارکاتی

نسبت به مالیات پزشکان معترض هستیم/کمبود دارو نداریم

سرپرست وزارت بهداشت و درمان به مازندران آمد

چشم سارقان مازندران به اموال دولتی/ مدیران مراقب باشند

مراسم تشییع پیکر شهید مرتضوی در قائمشهر برگزار شد

برنامه پزشک خانواده فراگیر می شود

مشکلی درتامین دارو بیمارستان ها وجود ندارد

پیکر شهید مرتضوی در زادگاهش آرام گرفت

روستای لترگاز علیا نکا همچنان گرفتار در برف است