پیام مازند

آخرين مطالب

ایسنا از حال و هوای اربعین گزارش می دهد؛

عشق به حسین تمامی ندارد! اجتماعي

عشق به حسین تمامی ندارد!

  بزرگنمايي:

پیام مازند - چند سالی می شود که پیاده روی اربعین شورو حال خاصی پیدا کرده ،هرچند از سالهای دور بوده ولی در سالهای اخیر با راه اندازی موکب ها از سراسر ایران و عراقی های مقیم،این اشتیاق را بیشترکرده است، درمسیر پیاده روی که قدم برمی داری هرکسی در حد توان ارادت خود را به آقا اباعبدالله الحسین(ع) نشان می دهد ، یکی با پخش کردن آب ، یکی با ماساژدادن پاهای خسته و دیگری با سیرکردن زوار حتی با یک تکه نان...و این عشق ستودنی است؛امسال هم مانند سال های گذشته شهرستان فریدونکنار موکب خدام الحسین (ع) را با نیروهای خالص و پاک برپاکرد تا به زائرین اربعین حسینی خدمات رسانی مطلوبی را ارائه دهد.
در همین راستا سری به موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنارزدیم و با چند تن از خدام و زائرین حاضر درموکب به گپ و گفت نشستیم.
*سفربه کربلا،سفر عشق است
امام جماعت موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکناردرگفت وگو با خبرنگاراعزامی خبرگزاری ایسنا مازندران به کربلای معلی در عمود 1430 در توصیف حال و هوای پیاده روی اربعین گفت: این سفر، سفر عشق است و به فرموده حضرت زینب (س)که من چیزی جز زیبایی ندیدم و درسفر برگشت این زیبایی را به نمایش گذاشت، اکنون پس از گذشت1400 سال اثر حرکت حضرت زینب را می بینیم.

حجت الاسلام شیخ حسین آزادی کناری با اشاره به اینکه افراد مختلف با ادیان و مذاهب و سلیقه های گوناگون فکری و سیاسی همه اینجا جمع می شوند، اظهارکرد: برخی با پای پیاده جهت عرض ادب و برخی با احداث موکب درمسیرخدمت گذاری با یک هدف واحد آن هم نشان دادن عشق خود به امام حسین (ع ) به سمت کربلا حرکت می کنند.
وی با بیان اینکه انسان برای بیرون آمدن از پوسته های رذائل باید بسیارتلاش کند، افزود: یکی ازصحنه های رها شدن از پوسته رذائل اربعین حسینی و خدمتگذاری به زائرین امام حسین(ع) است.
امام جماعت موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: یکی با شستن پای زائران و دیگری با واکس زدن یکی دیگر با جمع کردن پتو زائر وسایر خدمات عشق خود را به امام حسین(ع) نشان می دهد و برایش فرقی نمی کند که کار چه کسی را انجام می دهد، مهم نشان دادن ارادت به امام خود است.

*اربعین جبهه ای برای خودسازی
وی در ادامه با اشاره به سخنان علما که انسان باید برای ساختن اخلاق ریاضت بکشد، گفت: در دوران دفاع مقدس و جبهه یکی ره صد ساله را یک شبه طی می کرد و به اوج اخلاق می رسید ، هرچند آن جبهه تمام شده است ولی در اربعین و پیاده روی این شرایط فراهم می شود تا ما بتوانیم بیشتر خود را بسازیم.

*حس شیرین خدمت گزاری به زائران حسین(ع)
مهدی نوری زاده مسئول آبدارخانه موکب خدام الحسین از احساس خود که مدال نوکری آقا اباعبدالله الحسین بر سینه اش نصب شده است، گفت: دومین سالی است که قسمت شد تا با افتخارو جان و دل در خدمت امام حسین و زوارهایش باشم؛وقتی زائران ازنجف با پای پیاده به کربلا آمده و به موکب می رسند با دادن چای انرژی مضاعف می گیرند تا دوباره به راه خود ادامه دهند، این خدمت گزاری حسی بسیار شیرین و دلچسبی است.

غلامرضا دانایی فرازخادم انتظامات موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکناراز حال و هوای خود به خبرنگار ما گفت: امسال دومین سالی است که درلباس خدمتگزاری رابر تن کردم تا با ایجاد نظم و امنیت، زائران در کمال آرامش و صحت به مسیر خود ادامه دهند تا به حرم برسند و این انتخاب نصیب هرکسی نمی شود، باعث افتخار است که مورد انتخاب امام حسین(ع) قرار گرفتم.
*خدمت به زائرین امام حسین بهترین خدمت زندگی ام است
رضا محمد تبار خادم درمان در موکب خدام الحسین در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه می توانستید درشهرخودباشید واین مسئولیت را حتی با گرفتن وجه انجام دهید ، چه شد که تصمیم گرفتید درموکب نوکری امام حسین (ع) را انجام دهید ،خاطرنشان کرد: بهترین خدمت در زندگی ام را خدمت به زائرین امام حسین(ع) می دانم و افتخار می کنم وتمام زحمت و خستگی را با جان دل می خرم.
علیرضا ربیع پوریکی دیگر ازخادمین موکب خدام الحسین از بابلسرکه دوماه از زمان بازنشستگی اش می گذرد، یادآور می شود: سال گذشته به صورت خودجوش برای خدمت رسانی در بخش درمان راهی این سفرشدم وامسال با توجه به تجربه سال گذشته بعد ازبازنشستگی به مدت دوماه به جمع آوری داروهای مورد نیازبرای زائرین اربعین اقدام کرده و در حال حاضرهم به خدمت رسانی مشغول هستیم.

وی جهادی کارکردن را از خصلت های تمامی خدام دانست و افزود: هر کسی با هزینه شخصی خود و با عشق و علاقه به اینجا آمده وتنها چیزی که به ذهنش نمی رسد اجرت کار کردن است وخستگی برایش هیچ معنا ندارد.
این خادم امام حسین(ع) ازعشق به کارکردن خادمین سخن گفت وادامه داد: زمانی که کامیون وسایل موکب رسید، تمام خدام از7 شب تا 5 صبح بدون توجه به اینکه چه کسی چه کاره است یکسره فقط برای هرچه زودتربرپاکردن موکب وخدمت رسانی فعل خواستن را صرف کردند به تخلیه وسایل و آماده سازی موکب پرداختند.
علی احمدی آشپز موکب خدام الحسین شهرستان فریدونکنار که 40 سال آشپزی را درمسجد جامع شهر انجام می دهد در گفت وگوبا خبرنگاراظهار کرد:من سالها است که آشپزی می کنم و اکنون به عشق به امام حسین(ع) و با جان و دل اینجا هستم و از از امام حسین(ع) می خواهم که مارا شفاعت کند.

وی گفت: در حال حاضر حدود 900 پرس غذا در هر وعده نهار وشام به زائرین می دهیم که در روزهای آخربه 2 هزار و 500 پرس همانند سال گذشته خواهد رسید.


انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سوختگی کابل دلیل آتش سوزی معدن زغال سنگ سوادکوه است

چهاردهمین دوره مسابقات رباتیک در بابل برگزار می شود

«طلای سرخ مازندران» در رویای فرآوری/ کارگاه هایی که برچیده شدند

50 روستای لاریجان آمل سفیدپوش شد

هواشناسی مازندران در باره سرما و آبگرفتگی هشدار داد

گازگرفتگی باعث مرگ زوج جوان کلاردشتی شد

جنجال انتشار عکس تبلیغات آرایشگاه زنانه بابل در فضای مجازی

حمایت دولت برای جا به جایی خانه ها از حریم رودخانه های رامسر

ماندگاری پساب سیل در مدارس مازندران

پل های غیر استاندارد منطقه سیل خیز خطیرکوه برداشته می شود

برف بهاری ارتفاعات مازندران را سفیدپوش کرد

پل‌های که برای نوشهری‌ها دردسرساز شدند/ تخریب پل "ملکار" جدی‌تر از همیشه!

کاهش تولید محصولات کشاورزی در مازندران نداریم/ خزانه گیری 85 درصد اراضی شالیزاری مازندران

تنها مرکز توانبخشی مازندران غرق در مشکلات!

نقش مدیران دستگاه های دولتی در مواجهه با بحران چیست؟

دستگیری اعضای یک شرکت هرمی در عباس آباد

گازگرفتگی در کلاردشت 2 قربانی گرفت

مازندران غرق در نور وسرور شد

انسداد دودکش بخاری باعث مسمومیت پنج نفر در بابل شد

53 خانواده سیل زده سوادکوه کمک بلاعوض دریافت کردند

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه کشی سفر به کربلا!

جشن های نیمه شعبان تبلور انتظار مهدوی

هزینه کرد 100 میلیاردی برای اجرای نیات واقفین در مازندران

ساخت 900 مسکن ویژه سیل زدگان توسط سپاه در مازندران

کاهش عملکرد محصولات زراعی براثر سیلاب در مازندران

خسارات دو سیل روی دست مازندران؛بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده شروع شد

عملکرد نساجی در نخستین فصل حضور درلیگ برتر راضی کننده است

تراکتور و پدیده نمی خواهند کوتاه بیایند/ امید مدعیان به پیکان

دستور خط فارسی تجدیدنظر می شود/ تدوین دانشنامه 7 جلدی زبان و ادب

محورهای هراز و کندوان برفی است

توقف یک نیمه‌ای پدیده مقابل نساجی

آمریکا خود تروریست است

روند ارائه خدمات در مناطق سیل زده مازندران مطلوب است

بازی نساجی - پدیده در زیر بارش باران

کار پدیده برای کسب سهمیه آسیایی سخت تر شده است

دبستان آزادی محمودآباد دچار حریق شد

ترافیک هراز سنگین است/ بارش خفیف برف در کندوان

تیم شهرداری آستارا به لیگ دسته دو فوتبال کشور صعود کرد

فرودگاه آمل عملیاتی نشده است

آتش سوزی معدن سوادکوه 11 نفر را روانه بیمارستان کرد

شهریار ساری فاتح دربی فوتبال ساحلی مازندران شد

خسارت 300 هزار میلیارد ریالی سیل در کشور

مسابقات بین المللی شطرنج قائم کاپ در قائم‌شهر آغاز شد

شکست پدیده مقابل نساجی/ پدیده از جمع مدعیان قهرمانی خارج شد

نساجی در آینده فوتبال ایران بزرگی خواهد کرد

اعزام ناظران ویژه برای رصد هفته های پایانی لیگ فوتبال

سیل مهربانی همشاگردی های مازندران روانه مناطق سیلزده شد

مدیرکل جدید راهداری مازندران معرفی شد

مددجویان کمیته امداد مازندران زیر چتر بیمه سلامت رفتند

هشدار هواشناسی مازندران از سیل ناشی از ذوب شدن برف ها