آخرين مطالب

ایسنا گزارش می دهد؛

تعطیلی استخر کانون رضوان محمودآباد برای عموم/ قانون مشکوکی که پس از 15 سال اجرایی شد اجتماعي

تعطیلی استخر کانون رضوان محمودآباد برای عموم/ قانون مشکوکی که پس از 15 سال اجرایی شد

  بزرگنمايي:

پیام مازند - پس از 15 سال مسئولان محمودآباد اقدام به اجرای قانونی کردند که برای مردمان این شهرستان دردسرهای فراوانی را به بار آورد و در این میان برخی نکات نیز بر چرایی این اجرای قانون پس از این مدت طولانی شبهه‌ افکنده است.
به گزارش ایسنا مازندران، استخر کانون رضوان محمودآباد زیرنظر اداره آموزش و پرورش این شهرستان قرار دارد که به گفته رئیس آموزش و پرورش محمودآباد 15 سال برخلاف قانون مورد استفاده قرار گرفته بود و حتی حدود 1.5 سال حضور این مسئول در این شهرستان نیز شامل آن می‌شد اما به یکباره تصمیم بر آن شد تا قانون اجرا شود و پس از حدود 2 دهه سانس‌های شیفت صبح آن برای استفاده عموم تعطیل شد.
اینکه پس از 15 سال قانون در آموزش و پرورش قابلیت اجرایی به خود گرفت جای تحسین دارد اما سوال اینجاست که چرا به یکباره تصمیم به تعطیلی آن گرفته شد و حتی در حدود 1.5 سال حضور رئیس آموزش و پرورش این شهرستان تاکنون چنین موردی اجرایی نشده بود.
این تعطیلی برای تمامی افرادی که از این استخر استفاده می‌کردند مشکل آفرین شده است و این امر به ویژه برای بانوانی که سه روز در هفته به منظور آب درمانی از آن بهره می‌بردند به مراتب بدتر است.
نکته اینجاست پس از گذشت چندین سال به منظور اجرا کردن قانون، این حق از بانوان محمودآبادی گرفته شد که در روزهای زوج از این استخر به منظور آب درمانی استفاده کنند، شرایط مناسب قیمت بلیط استخر برای خانواده های نیازمند کمکی بوده تا مانند سایرین از امکانات شهر خود بهره مند شوند.
*چرا اجرای قانون پس از این همه سال؟
پروانه محسنی یکی از بانوانی که سال‌ها است از این استخر استفاده می کند، در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: از نخستین روزهای افتتاح استخر تاکنون روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از این مکان استفاده می‌کردم.
وی تصریح کرد: طی این 15 سال اخیر، بانوان، خانواده ها و دانش آموزان در کنار یکدیگر از این مکان استفاده می کردند و مشکلی وجود نداشت و چطور شد که امروز از اجرای قانون صحبت می‌شود.
خانم محسنی در ادامه گفت: روز شنبه مطابق گذشته به همراه بانوان دیگر به استخر مراجعه کرده که متوجه شدیم درب بسته است و با پیگیری از مدیریت متوجه اجرای قانونی شدیم که طی این همه سال مسکوت مانده بود.
این بانوی محمودآبادی خاطرنشان کرد: چرا پس از این همه سال یادشان افتاده که شفیت صبح فقط برای دانش آموزان بوده و این قانون باید اجرا شود در صورتی که شفیت صبح همه مدرسه هستند و کمتر مربی اقدام به آموزش شنا به دانش آموزان در ساعت مدرسه خواهد کرد.
*کسی پاسخگو نیست!
نرگس جلاب یکی دیگر از بانوان محمودآبادی نیز به ایسنا گفت: حدود دو دهه سال است که از این استخر استفاده می کنم و همیشه صبح روزهای زوج به همراه سایر خانم ها در این مکان برای آب درمانی حاضر می‌شدیم.
وی افزود: همسرم معلم بازنشسته است و در جریان کامل استفاده دانش‌آموزان از این استخر هستم، هیچ معلمی به دنبال آوردن دانش آموز خود به مدت یک ساعت و ربع به استخر نیست تا پس از آن دوباره به مدرسه بازگردند، این در حالی است که مربیان در روزهای پنجشنبه و جمعه یا روزهای فرد از این استخر استفاده می کنند.
جلاب خاطرنشان کرد: اگر قانونی بود چرا از همان سال های نخست اجرا نشد و اگر رئیس آموزش و پرورش در راستای اجرای قانون بودند چرا طی این یک سالی که از حضورشان در این جایگاه می گذرد، خبری نبود.
این بانوی محمودآبادی با اشاره به اینکه حق بانوان این شهر است تا از این فضا با قیمت مناسب استفاده کنند، افزود: مردم توان پرداخت هزینه استخر دیگر این شهر را ندارند و برای یک خانم آمدن به استخر در شفیت عصر سخت است.
*دریافت پول از دانش‌آموزان در ازای آموزش شنا؟!
عقیل زروک مدیر کانون رضوان محمودآباد در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه از 18 فروردین 97 به عنوان مدیر این کانون مشغول به فعالیت شدم، اظهار کرد: با وجود اینکه گفته می شد باید شیفت صبح در اختیار دانش آموزان باشد اما در دست سازمان دانش آموزی بود و هفته ای یک یا دو جلسه دانش آموزان را برای یادگیری مهارت به این کانون آورده و در ازای آن پول دریافت می‌کردند.
زروک با اشاره به اینکه روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه نیز بانوان از این استخر در شیفت صبح استفاده می کردند، تصریح کرد: بر اساس نامه صادر شده از سوی رئیس آموزش و پرورش محمودآباد به کانون رضوان، استخر در شیفت صبح برای عموم تعطیل شد.
مدیر کانون رضوان محمودآباد افزود: با تعطیلی استخر، بانوانی که چندین سال از آن در روزهای زوج به منظور آب درمانی استفاده می کردند، به دفتر آمده و اعتراض خود را مبنی بر اینکه اگر چنین قانونی بوده، چرا طی این دو دهه اجرا نشده است، اعلام کردند.
زروک گفت: با اعتراض خانواده ها کار سخت شده و خواستار توضیح قانع کننده ای برای این امر هستند، اگر قانون بوده چرا طی این سال ها و با پیمانکاران قبلی برخورد نشده و حتی از دانش آموزان بابت استفاده از استخر پول دریافت می شد.
وی توضیح داد: اگر این قانون اجرا نشده و پیمانکار طی این سال ها خودسرانه اقدام به این کار کرده پس چرا برخوردی با آن نشده است و حالا که 15 سال است این رویه ادامه دارد و خانواده ها از این فضا استفاده می کنند، چرا باید جلوی آنها گرفته شود.
مدیر کانون رضوان محمودآباد با تاکید بر اینکه قیمت مناسب بلیط و وضعیت خوب پارکینگ این استخر باعث می شد تا خانواده ها بتوانند از چنین محیطی در شهر خود بهره گیرند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در تمام هفته دانش‌آموزان تنها در یک یا دو روز از این استخر استفاده می‌کنند، دیگر در روزهای باقیمانده از این استخر استفاده نمی‌شود و تکلیف این بانوان محمودآبادی که به دلایل مختلفی آب درمانی می کنند، چیست.
*پول دریافتی باید به کجا واریز شود؟
زروک با اشاره به اینکه اگر قرار به اجرای قانون باشد چرا تا پیش از مردادماه امسال هم از دانش‌آموزان پول دریافت می‌کردند و هم به خانواده‌ها اجازه حضور در این مکان را می‌دادند و پول دریافت می‌شد، اظهار کرد: از مردادماه امسال که استخر کانون را به پیمانکار واگذار کردند، بر خلاف گذشته از سوی مدیر کانون رضوان پول دریافتی به حساب اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران واریز شد.
*برنامه های کانون متعلق به دانش آموزان است
مرتضی نصری مدیر آموزش و پرورش محمودآباد نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: استخر کانون رضوان محمودآباد از صبح تا ظهر در اختیار دانش آموزان است و عموم مردم می توانند از آن استفاده کنند، این استخر متعلق به دانش آموزان بوده و از شنبه تا پنجشنبه در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد و دانش‌آموزان می توانند در ساعاتی که ورزش داشته با مربی خود از استخر استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه تمامی برنامه های کانون دانش‌آموزی صبح ها در اختیار دانش آموزان و آموزش و پرورش قرار دارد، تصریح کرد: بیش از 15 سال است که از افتتاح استخر کانون رضوان محمودآباد می‌گذرد و تمام این مدت استفاده از این استخر بر خلاف قانون بود چرا که این شیفت متعلق به دانش‌آموزان است و تا به امروز اجرایی نشده بود.
مدیر آموزش و پرورش محمودآباد با تاکید بر اینکه سال‌ها پیش باید این قانون در کانون دانش آموزی اجرا می شد چرا که این استخر متعلق به دانش آموزان است، خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌های این کانون به گونه ای بوده که آموزش و پرورش ملزم به ارائه خدمات به دانش آموزان و مدارس است.
نصری افزود: عصرها، پنجشنبه و جمعه ها که خارج از ساعات اداری است، عموم مردم می توانند بر اساس قرارداد قانونی که با پیمانکار یا بخش خصوصی دارند از این استخر استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه این قانون طی چندین سال که افتتاح شده، اجرا نشده بود و ما به عنوان نهاد آموزشی باید به مدارس و دانش اموزان خدمات دهیم، اظهار کرد: در سال های گذشته این استخر صبح ها توسط پیمانکار برای عموم ارائه شده و پول دریافت می کردند، این کار قانونی نبوده و بر اساس قانون باید صبح ها در اختیار دانش اموزان به منظور تعلیم مهارت باشد.
به گزارش ایسنا مازندران، همواره اجرای قانون، آن هم به بهترین شکل ممکن از سوی هر فرد، گروه، نهاد و یا سازمانی تحسین‌برانگیز است اما در این مورد باید به دو سوال پاسخ داد، نخست آنکه چرا با وجود گذشت حدود دو دهه از تخطی از قانون و تخلف آشکار آموزش و پرورش محمودآباد، چشمان ناظر آموزش و پرورش مازندران و مسئولان مربوطه دیگر، آن را ندید و دوم آنکه چرا پیش از تغییر پیمانکار این استخر و در مدت زمان حدود 1.5 سال گذشته، با وجود الزام به اجرای قانون، این امر اجرایی نشد؟
گزارش از: بهناز مقدس خبرنگار ایسنا مازندران
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باران تهران، یک دیوار را روی پنج خودرو آوار کرد

خودرو هفته بعد رسماً گران می‌شود

ترویج کتابخوانی راهبرد موثر دست یابی به توسعه است

تاسیس پنج مرکز مشاوره کارآفرینی در سطح استان مازندران/ برگزاری اولین رویداد کافه کارآفرینی با همکاری دانشگاه مازندران

23.6 درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند/ کانون سلامت؛نقطه آغاز مشارکت های ساختارمند مردمی

قتل به خاطر رقص چوب در عروسی!

شارژ کارت یارانه مددجویان تا 300 هزار تومان

پسرم ارزش ندارد زودتر اعدامش کنید!

288 کانون سلامت محله در مازندران فعال شد

26 درصد جمعیت کشور نشانه اختلال روانی دارند

پرونده مطالبات ناجیان غریق مازندران هفته آینده بسته می شود

یک قربانی دیگر در جاده فرح‌آباد ساری/فوت یک ساروی در برخورد با خودروی پراید

قتل زن داداش و دخترش به خاطر شک!

تلگرام، اصولگرایان و کلاه شرعی

هفته مبارزه با اعتیاد در مدارس مازندران آغاز شد

مدول 2 تصفیه خانه فاضلاب ساری 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

پل همت آباد تنکابن از امنیت لازم برخوردار است

توسعه شهری به معنای تخریب بناهای قدیمی نیست

کشف 31 هزار عدد داروی قاچاق در شهرستان آمل

کیهان: بی‌بند و بار‌ها به ترکیه و تایلند می‌روند!

جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا 300 هزار تومان

سازمان عمران شهرداری ساری بودجه مصوب ندارد

فوت یک دختر بر اثر سقوط آسانسور مسکن مهر

پرواز پرندگان زمستان گذران در مسیر مرگ

جاده کندوان جمعه یک طرفه می شود

چاقی یکی از عوامل مهم بروز دیابت

دریافت حق فنی ارائه دارو در داروخانه ها ممنوع شد

130 دلال ارز طی چند روز اخیر بازداشت شدند

سامانه بارشی جدید در راه ایران

دریافت «پول» بابت هزینه‌های متفرقه مدارس تخلف است

فوری؛ تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل وزارت راه

وزیر کار دستور حذف دوشغله‌ها را صادر کرد

جاده های مازندران برفی شد

باران و برف تردد در جاده های مازندران را سنگین کرد

دیابتی های مازندران انسولینی می شوند

استمداد محیط زیست برای همکاری در حفاظت از پرندگان مهاجر

هفته‌ای بارانی در انتظار مازندرانی‌ها

بارش برف؛ مهم‌ترین عامل افزایش ذخیره منابع آبی/ برطرف نشدن مشکل ذخیره‌سازی آب با بارش باران در مازندران

قتل 2 جوان آبادانی در حادثه تیراندازی!

شهردار تهران مشخص شد

تصادف زنجیره ای 5 دستگاه خودرو در محور آمل

انتشار 40 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در مازندران

نقص فنی اتوبوس در جاده هراز تصادف زنجیره ای درست کرد

افزایش حقوق کارمندان 2 دستگاه دولتی به جریان افتاد

عمل لاغری در یزد قربانی گرفت

فراری شدن دختر نوجوان از خانه به دلیل آزار پسر عمو

هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می‌گیرد؟

خانه مسافرها درمازندران زیرذره بین بازرسان قرارمی گیرد

دفن زباله در مراتع و جنگل مورد تائید منابع طبیعی نیست

دستگیری سارقان زورگیر در مناطق کوهستانی چالوس