پیام مازند

آخرين مطالب

ائتلاف بين المللي هشدار داد:

رنج شهروندان قائمشهر از فراهم نبودن زير ساخت هاي برگزاري مسابقات در استاديوم وطني مقالات

رنج شهروندان قائمشهر از فراهم نبودن زير ساخت هاي برگزاري مسابقات در استاديوم وطني

  بزرگنمايي:

مازندران آنلاين - ورزشگاه پير و قديمي شهيد وطني که در هسته مرکزي شهر قائمشهر و ابتداي ورودي خيابان کارگر، پرترافيک ترين خيابان اين شهر قرار دارد رنج و زحمت به همسايگان وساکنان اطراف خود تحميل مي کند .
برگزاري مسابقات در اين ورزشگاه که بنا بر اظهار نظر کارشناسان فوتبال مازندران ،قديمي ترين استاديوم استان به شمار مي رود ، علاوه بر ترافيک ممتد در کارگر ، خيابان اصلي و خيابان هاي فرعي ، پارک خودرو تماشاچيان مسابقات در کوچه ها و خيابان هاي فرعي محلات سيد محله ، آلماني ها ، ترک محله و خيابان اصلي کارگر به دليل نبود محل پارک باعث شده تا آسايش ساکنان اطراف اين ورزشگاه سلب شود.
امتداد ترافيک خودروها در خيابان کارگر قائمشهر بويژه در پايان زمان برگزاري مسابقات که با تخليه هيجانات تماشاچيان نيز همراه است ، گسترش بيشتري پيدا مي کند و حتي اين ترافيک به خيابان و کوچه هاي ديگر مسير کشانده مي شود به طوريکه در فعاليت و خدمات برخي نهادهاي خدمات رساني از جمله بيمارستان وليعصر (عج ) نيز تاثير مي گذارد .
فعاليت بيمارستان وليعصر و مرکز جراحي قلب تامين اجتماعي شمال کشور که در چند کيلومتري استاديوم وطني و در همان خيابان کارگر قرار دارد در زمان برگزاري مسابقات بويژه دربي هاي حساس تحت تاثير قرار مي گيرد .
برخي مواقع قفل شدن ترافيک در اين خيابان براثر پارک خودروها در گذرگاه ها و محل هاي تردد و همچنين حضور پرشمار تماشاچيان باعث مي شود تا آمبولانس هاي بيمارستان وليعصر با وجود تلاش براي انتقال بيماران در اسرع وقت ، با مشکل مواجه شوند .
حتي راه هاي ميانبر موجود در خيابان هاي فرعي و کوچه هاي مسير که مملو از خودرو تماشاچيان پر و پا قرص تيم هاي فوتبال است به دليل نبود پارکينگ با پارک دوبل و يا بر روي گذرگاه ها مسدود مي شود .
به قول ساکنان کوچه هاو خيابان هاي اطراف استاديوم وطني به رسم ميزباني رنج هاي زيادي را به خاطربرگزاري مسابقات و حضور تماشاچيان در اين ورزشگاه در دهه هاي گذشته تحمل کرده و مي کنند .
سالها قبل مسوولان شهرستان قائمشهر حل معضل وجود استاديوم وطني درهسته مرکزي شهر را با اعلام خبري مبني بر انتقال اين فضاي ورزشي بيان کردند .
*** انتقال استاديوم وطني به خارج از شهر منتفي است
رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر دراين خصوص گفت : باتوجه به قرار داشتن استاديوم وطني در مرکز شهر قائمشهر از نظر ترافيکي و نظم براي شهروندان مشکل ساز بوده است .
سيد غلامرضا رضوي با اشاره به موضوع انتقال استاديوم پنج هزار نفري وطني بعنوان محل برگزاري مسابقات تيم فوتبال نساجي مازندران که در سال هاي قبل مطرح شد از آن به عنوان پروژه در حد و اندازه حرف دانست .
وي افزود : با توجه به اعتبارات اندک و محدود دولتي که وجود دارد اجراي اين پروژه نياز به سرمايه گذاري و ورود بخش خصوصي است .
رئيس اداره ورزش و جوانان قائمشهر که از وطني به عنوان پيرترين و قديمي ترين استاديوم استان مازندران نام مي برد ، ادامه داد : با توجه به وضعيت موجود تخصيص اعتبار دولتي ، موضوع انتقال اين استاديوم منتفي است .
ايمان پويامهر ، عضو شوراي اسلامي شهر قائمشهر نيز مشکلات ترافيکي خودروها و پارک در محل غير متعارف به دليل وجود استاديوم وطني در هسته مرکزي و نزديک به ميدان طالقاني را تاييد کرد .
وي با اشاره به طرح موضوع انتقال اين استاديوم از بافت مرکز شهر قائمشهر در سالهاي قبل ، گفت : اين موضوع در زمان ساخت استاديوم زيارکلاي کياکلا مطرح شد تا برگزاري مسابقات فوتبال در آن ورزشگاه برگزار شود .
پويامهر که در دولت يازدهم در سمت معاون فرماندار قائمشهر فعاليت داشت ، افزود : با ارتقاي بخش کياکلا به شهرستان سيمرغ عملا انتقال ورزشگاه وطني به آن شهرستان منتفي شد .
وي رفع مشکلات ناشي از ترافيک و پارک نامناسب خودروها در زمان برگزاري مسابقات را منوط به ايجاد پارکينگ اعلام کرد و ادامه داد : براي اين منظور با دستور رئيس شوراي اسلامي شهر قائمشهر ،شناسايي زمين هاي بلااستفاده در هسته مرکزي شهر در دستور کار کميسيون هاي عمران ، تحقيق و تفحص شورا قرار گرفته است .
به گفته اين عضو شوراي اسلامي شهر قائمشهر تاکنون 6 مورد از اين زمين هاي بلا استفاده شناسايي شد و در راي زني با مالکان از آنان خواسته مي شود تا با دريافت عوارض ، زمين ها را پارکينگ خودروها بکنند .
وي همچنين تعيين تکليف وضعيت سه پارکينگ پشت استاديوم وطني ، خيابان بابل و خيابان آيت الله صالحي مازندران روبروي مجتمع تجاري ميلاد نور به عنوان ديگر برنامه کاري شوراي اسلامي شهر قائمشهر برشمرد که در دستور کار قرار دارد .
پويامهر اضافه کرد : اين پارکينگ ها بنا به دلايلي يا مورد استفاده قرار نگرفته است يا ساخت آنها تکميل نشده است .
وي تعداد پارکينگ هاي طبقاتي موجود در شهر قائمشهر تنها يک پارکينگ اعلام کرد و ادامه داد : مطمئنا با ادامه شرايط فعلي در آينده اين شهر پرتراکم کشور با مشکل پارکينگ مواجه خواهد شد .
*** بحران پارکينگ و ترافيک هاي شديدتر ، آينده پيش روي استاديوم وطني
عضو شوراي اسلامي شهر قائمشهر که وضعيت فعلي استاديوم وطني در خصوص پارکينگ خودروها و همچنين ترافيک در مسير هاي منتهي به آن را نامناسب و شکنجه آور براي شهروندان توصيف کرد ، گفت : با تکميل مراحل ساخت چند پروژه اطراف استاديوم از جمله مجتمع پزشکان و مجموعه تجاري نگين شمال اين مشکلات تشديد خواهد يافت .
وي ابراز اميدواري کرد که با مشخص شدن وضعيت پارکينگ هاي در حال ساخت ، استفاده از زمين هاي بلا استفاده براي پارکينگ و همچنين انجام کارهاي انتقال کارخانه شماره يک نساجي در آن منطقه ، مشکلات در اين زمينه رفع شود .
استاديوم شهيد وطني قائمشهر که حدود يک قرن قبل بخشي از مراتع اين شهر بود در سال 1320 و پس از اشغال ايران توسط قواي اتحاد جماهير شوروي ،پادگان نظامي شد و به مرور زمان روسها براي انجام فعاليت هاي ورزشي سربازان خود زمين فوتبالي درگوشه اي از پادگان ايجاد کردند .
بعد از خروج قواي شوروي از قائمشهراين مکان با حفظ کاربري ورزشي فعاليت خود را ادامه داد و با تلاش مرحوم "عباس اسفندياري "که بعدها به عنوان پدر ورزش قائمشهر ناميده شد، گسترش يافت و اين زمين ورزشي تا قبل از انقلاب نام خاصي نداشت پس از انقلاب مدتي به افتخاري معروف بود و بعد از شهادت شهيد وطني به نام اين شهيد ورزشکار مزين شد .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بافت تاریخی رامسر زیر چرخ کامیون ها/ ناکامی رینگ شهری

درد را از هر طرف بخوانی درد است!

رنگ زمانه بر نام‌ها

شیدایی روستاییان مازندران در زیرسایه خورشید

چورت، تابلوی خلاقیت طبیعت در قاب دریاچه

مات و مبهوت گرانی کاغذ شدیم!

مصرف برق مجانی در ویلاهای غیرمجاز غرب مازندران

حمل و نقل بین المللی مازندران روی کاغذ/ خوش رکاب ها صوری شدند

ابهامات مالی ؛ مجهول جدید در معادلات باشگاه نساجی

زباله هایی که در دریا و جنگل رها می‌شود/ فرجام مبهم زباله سوزها

هیچ روزی تکرار دیروز نیست

این طلای دردسر ساز!

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

آژیرخطر برای جنگل های هیرکانی به صدا در آمد!

سه شنبه هایی که مردمی نیست/ دورهمی مدیران با جلسات تکراری

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

مدیریت پسماند مازندران ، گزینه همیشه روی میز

چرخ‌های سفالگری جویبار از حرکت ایستاد/ خام فروشی در صنایع دستی

آرزوی خانه دار شدن؛ پر!

چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

آب در پشت سدها و شالیزارهای تشنه در شرق مازندران

لایروبی رودخانه های شرق مازندران شاید وقتی دیگر

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

چرا بر طبل جدایی رامسر از مازندران می کوبند؟

جشنواره مدل موی ایرانی در آرایشگاه‌های شهرستان نور

توهم پرآبی

رهاسازی فاضلاب خانگی، زخم ناسور چهره شهری مازندران

وقت‌کشی در عقب‌گرد از ساحل/ روند آزادسازی حریم دریا کند است

مروارید جنگل های نکا در رویای ثبت ملی/گردش مالی 10 میلیاردی تمشک

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

آتش فقر امکانات بر جان مهم ترین ذخیرگاه طبیعی زیست کره ایران

کشاورزی مازندران زیر تیغ بی توجهی مسئولان/ پاشنه اقتصاد ایران روی صنعت کشاورزی نمی چرخد!

چند درصد جمعیت مازندران سیگاری هستند؟

ارجاع به مطب؛ نسخه بیمارستانی برخی از پزشکان مازندران

این جاده‌ها به مقصد نمی‌رسند

طرح مازندران پاک در کش‌وقوس برداشت‌های اداری

چرا برخی از کودکان لکنت زبان می گیرند؟

غرق شدن در گرداب فضای مجازی به چه قیمتی؟!

خانه به دوشی بیماران ام اس/ سالانه 40 بیمار در آمل افزوده می شود

جای خالی تدبیر و مسئولیت در گردشگری های نوپدید مازندران

میراث خواران ، چابکتر از میراث داران

مشکل سوخت کشاورزی در بهشهر ؛ از کندی ثبت سامانه تا چاههای غیرمجاز

ساخت و سازهای افسار گسیخته در روستاهای رامسر، عامل توسعه یا نابودی؟

همیشه رد پای یک دوست در میان است!

هنجارشکنی در سد لفور تا بازداشت عاملین نابهنجاری

تور زیرزمینی در اعماق معدن/از دنیای رنگارنگ جنگل‌ تا جهان معادن

سایه بختک حاشیه نشینی بر سر نوشهر/ جلوی سیل مهاجرت را بگیرید!

مهارت در گوش دادن؛ راهکاری موثر برای برقراری ارتباطات با دیگران

موجی نو از سد معبرها؛ انتخاب سلیقه ای جمع آوری معابر عمومی در تنکابن!

فشار خون ، قاتل خاموش اما قابل کنترل