پیام مازند

آخرين مطالب

پشت پرده رفت و برگشت والیبال بانوان مازندران در لیگ برتر ورزشي

پشت پرده رفت و برگشت والیبال بانوان مازندران در لیگ برتر

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان باشگاههای کشور در حالی از امروز پنجشنبه آغاز شد که نماینده مازندران پس از کش و قوس های فراوان و با یک قربانی از میان کادر فنی مجوز حضور در این مسابقات را کسب کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم توپکا بابلسر به عنوان تنها نماینده مازندران در لیگ برتر والیبال بانوان ابتدا با سر و صدای زیاد آمادگیش را در لیگ اعلام کرد ولی یک هفته مانده به شروع مسابقات از سوی فدراسیون کنار گذاشته شد.
مسئولان فدراسیون والیبال عدم ارائه مدارک در زمان تعیین شده را علت کنار گذاشته شدن تیم مازندرانی از لیگ برتر اعلام کردند ولی چند روز بعد و درست یک روز مانده به آغاز مسابقات دوباره نام توپکا در جدول زمان بندی مسابقات دیده شد.
البته در فاصله کنار گذاشته شدن تا پذیرفته شدن دوباره توپکا که کمتر از یک هفته طول کشید، درگیری لفظی میان مدیران باشگاه با سرمربی چاشنی کار رسانه ها شد تا در نهایت تیم با قطع همکاری با " فریبا سلیمانی " به عنوان سرمربی ای تشکیل دهنده تیم به جدول مسابقات بازگشت.
** ضمانت نامه مالی، علت کنار گذاشته شدن
اگر چه مدیرعامل باشگاه توپکا بابلسر بر خلاف سرمربی اخراج شده علت تحویل ندادن مدارک در موعد مقرر را غیرعمدی و خارج از اراده باشگاه توصیف کرد، ولی مسئولان فدراسیون دریافت ضمانت نامه های معتبر از مدیران این تیم با هدف ایجاد امنیت مالی برای بازیکنان و کادر فنی و نسپردن آن را علت کنار گذاشته این تیم اعلام کرده اند.
والیبال بانوان مازندران به لحاظ تامین مالی سابقه چندان درخشانی ندارد و فدراسیون پیش از این چنین وضعیتی را از تیم بهنمیر مازندران دیده بود.
تیم بهمنیر در فصل گذشته لیگ برتر والیبال بانوان باشگاههای کشور در حالی به مقام سومی دست یافت که هنوز مطالبات بازیکنان و کادر فنی خود را پرداخت نکرده است.
مدیران فدراسیون والیبال که پیش از این یک بار از سوراخ نسپردن ضمانت نامه مالی گزیده شده بودند، این بار موضوع را سفت و سخت گرفتند و کار را به کنار گذاشته شدن تیم کشاندند تا توپکا بابلسر با سپردن ضمانت نامه وارد رقابت ها شود.
** اختلاف سلیقه پیش از شروع مسابقات
برخی منابع مطلع در تیم والیبال توپکا بابلسر از وجود ناهماهنگی و اختلاف سلیقه میان مدیرعامل و سرمربی این تیم به عنوان علت امتناع در سپرده ضمنانت نامه و ارسال نشدن اسامی بازیکنان و کادر فنی و همچنین ثبت قرارداد این فصل آنها یاد کردند ، موضوعی که سرمربی سابق تیم توپکا هم آن را در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تائید کرد.
فریبا سلیمانی که اکنون از سرمربیگری توپکا کنار گذاشته شده ، به خبرنگار ایرنا گفت: با درخواست مدیران باشگاه به عنوان سرمربی این تیم کار با بازیکنانی که مورد نظر بود شروع کردیم و در مدت 10 روزی که در این تیم بودم هر روز و به طور فشرده در دو نوبت صبح وعصر تمرین داشتیم.
وی افزود: شرطی که برای کار کردن با مدیرعامل تیم مطرح کرده بودم، پرداخت حداقل 30 درصد از قرارداد کادر فنی و بازیکنان پیش از شروع فصل بود و بقیه هم بتدریج در طول فصل باید پرداخت شود که در همان روز اول مورد موافقت قرار گرفت.
سلیمانی گفت: متاسفانه از روز دوم حضورم در بابلسر، شرایط به طور کلی تغییر کرد و مدیرعامل تیم هر یک ساعت یک حرف می زد؛ یک روز می گفت تیم می دهیم، فردا می گفت نمی دهیم ولی با همه این شرایط ما کار خودمان را ادامه دادیم.
وی اضافه کرد: موضوع درخواست خوابگاه مناسب برای کادر فنی و بازیکنانی که به واسطه سال ها حضورم در تیم ملی به من اعتماد و خانواده های خود را نیز مجاب کرده بودند تا به بابلسر بیایند، البته خیلی زیاد و غیرقابل پذیریش نبود و در نهایت سوئیت های نسبتا مناسب به ما دادند.
او ادامه داد: البته امکاناتی که تیم برای حضور در لیگ برتر باید می داشت را هم نداشتند، از توپ مورد نیاز گرفته تا برخی موارد دیگر، متاسفانه امکانات در حد یک تیم محلات را هم نداشتند، چه برسد به اینکه با این شرایط بخواهند در لیگ برتر حضور داشته باشند.
سلیمانی اظهار داشت: بعد از گذشت این مدت و در آستانه اتمام مهلتی که فدراسیون برای تیم های شرکت کننده در لیگ برتر تعیین کرده بود تا قرارداد بازیکنان و کادر فنی را امضاء و به فدراسیون ارسال کنند، مسئولان باشگاه متاسفانه این کار را نکردند و در کمال تعجب به من اعلام کردند که باید از تیم بروم.
وی افزود: من به مدیرعامل باشگاه گفتم که با تیم قرارداد داخلی دارم و حق و حقوق چند روزه برای تمرین دادن تیم و وقتی که گذاشته شده را پرداخت کند که متاسفانه تاکنون ریالی پرداخت نشده است.
سلیمانی گفت: البته من اصراری برای ماندن در این تیم نداشتم و درخواست من حق و حقوقم در مدتی است که به عنوان سرمربی با این تیم بر اساس قرارداد داخلی که داشتم کار کردم ولی متاسفانه بی احترامی زیادی به عنوان سرمربی تیم با تجربه سال ها حضور در تیم ملی به من شده در حالی که تصور و حتی انتظار چنین برخوردهایی را نداشتم.
** مشکلات ناخواسته، جنجال ها حاشیه سازی
در همین حال مدیر عامل تیم والیبال توپکا بابلسر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدهی این باشگاه به سرمربی اخراجی را رد کرد و گفت: خانم سلیمانی قراردادی با باشگاه نداشته و هر نوع امکاناتی که درخواست کرده بود، درحد توان باشگاه در اختیار کادر فنی و بازیکنان قرار داده شد.
صادق شفقت افزود: مشکلات پیش آمده پیش از شروع فصل کاملا ناخواسته و نوعی حاشیه ای سازی برای تیم توپکا بوده و خوشبختانه مشکلات برطرف و تیم وارد مسابقات لیگ شده است.
وی ادامه داد: تیم برخلاف تصورات اعلام شده خوشبختانه مشکلات ملی ندارد و همه بازیکنانی که مورد نظر تیم بودند، طی روزهای آینده قرارداد خود را نهایی خواهند کرد.
مدیرعامل تیم لیگ برتری توپکا بابلسر گفت: با خانم سلیمانی که به عنوان سرمربی پیش از مسابقات این تیم انتخاب شده بود، قطع همکاری شده و سرمربی جدید بعد از بازی هفته نخست برابر ذوب آهن انتخاب خواهد شد.
توپکا برابر برنامه زمان بندی فدراسیون 27 آبان در اصفهان میهمان ذوب آهن خواهد بود.
شفقت گفت: توپکا یکی از تیم هایی بود که از همان ابتدا و قرعه کشی لیگ برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده بود و امسال با بازیکنانی که در اختیار دارد، تلاش خواهد کرد تا در حد مدعی در لیگ برتر باشد.
فصل جدید مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان باشگاههای کشور با حضور 6 تیم آغاز شد.
7327/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تیم ملی والیبال ساحلی در رامسر اردو زد

کمک 750 میلیون ریالی مردم بهشهر در جشن گلریزان سیل زدگان

ورزش بانوان مازندران ؛ فتح قله های پیروزی با دستان خالی

فاز جدید اختلاف میان مالک و کادر فنی تیم نساجی

سرپرست نساجی قائمشهر قربانی مصاحبه جنجالی مربی این تیم شد

جدال پایانی نساجی و پیکان ؛ یک دیدار با چند رویا

مجید جلالی از نساجی رفت

هواداران نساجی خواهان برگشت آرامش به تیم شدند

سرمربی پیکان تهران: آخرین بازی تفاوتی با بقیه بازی ها ندارد

گرداب حاشیه ها در نساجی ؛ ریشه ها و راه حل ها

آب رفتن هواداران نساجی در آخرین بازی لیگ برتر

نساجی پیکان را 2 بر صفر بدرقه کرد

فرکی : به هوداران نساجی باختیم

دفاع تمام قد آقا معلم از دستیار جنجالی

فاز جدید اختلاف میان مالک و کادر فنی تیم نساجی

حضور 22 بازیکن در اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان در بابل

دعوت 13 کشتی گیر مازندرانی به اردوی تیم ملی جوانان

باخت‌های نماینده مازندران درلیگ برتر فوتبال زنان دو رقمی شد

سپیدرود رشت تحت فشار بود/در گردش توپ خوب عمل کردیم

ورود هواداران سپیدرود به زمین/همه چیز در هفته پایانی مشخص می شود

برگزاری سه دیدار سرنوشت‌ساز/ تکلیف قهرمان لیگ هجدهم مشخص می‌شود؟

تیم فوتبال ساحلی نوشهر بر تیم ایفا اردکان یزد غلبه کرد

مهمانی نساجی در انبار باروت رشت

سرمربی سپیدار : امسال تنها برای بقا در لیگ برتر می جنگیم

دربی زنانه شمال با باخت سپیدار قائمشهر پایان یافت

دوئل شمالی ها در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

رنج بی گنج ؛ درد مضاعف قهرمانان ورزشی پیوند اعضاء

اعتبارات قطره چکانی در ورزش مازندران/ ضعف در زیرساخت ها

بانوان مازندرانی پارسال 97 مدال برون مرزی گرفتند

نساجی در خانه تن به شکست داد

آقا معلم مسئولیت شکست برابر نفت آبادان را سربسته قبول کرد

پازل نیامدن مهمانان نساجی به کنفرانس خبری تکمییل شد

سرنوشت نامشخص آقامعلم برای ماندن در نساجی

نساجی-صنعت نفت؛ بازی شش امتیازی هفته بیست و هشتم

آینده مبھم در انتظار ورزش دوچرخه سواری

محکومیت باشگاه نساجی در کمیته تعیین وضعیت

شطرنج بازان گرجستانی وایرانی قهرمان مسابقات شطرنج قائم کاپ شدند

نماینده گرجستان در مسابقات بین المللی شطرنج کاپ قائم اول شد

«آرین غلامی» در صدر جدول مسابقات بین المللی شطرنج قائم کاپ

دیدار نساجی در اهواز؛ حکایت غنیمت گیری از ورشکسته

صعود استاد بزرگ ایران به صدر جدول مسابقات شطرنج «قائم کاپ»

«خونه به خونه» برای اعاده حیثیت در لیگ فوتبال باقی می ماند

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در رامسر اردو زد

دور دوم مسابقات بین المللی شطرنج قائم کاپ آغاز شد

5 مازندرانی در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا به روی تشک می‌روند

خواب نساجی برای ماشین سواری در تبریز

سیل اخیر به بیش از یکصد مکان ورزشی کشور خسارت زد

حضور 22 کشور در مسابقات شطرنج قائم کاپ در قائمشهر

برگزاری مسابقات متعدد شطرنج در کشف استعدادها موثر است

غیبت مهمانان نساجی در مصاحبه پیش از مسابقه اپیدمی شد