پیام مازند

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛

فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت است علمي

فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت است

  بزرگنمايي:

پیام مازند - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت بوده و معلمان باید با ارائه عملکردهای مثبت برای نهادینه کردن مسائل تربیتی و فرهنگی تلاش کنند.
به گزارش ایسنا مازندران، عسگری نیکزاد در مراسم تجلیل از برترین های کنکور 97 ، برگزیدگان آموزشی، پژوهشی و پرورشی که درمجتمع نفت محمودآباد برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت اصلی آموزش و پرورش، آموزش و تربیت بوده و معلمان به صورت گفتاری و عملی فعالیت ها را به دانش آموزان یاد بدهند، اظهار کرد: بهترین فرصت برای نهادینه کردن فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی برای دانش آموزان فراهم کردن بستر مناسب است تا رشد کنند.
وی با اشاره به اینکه معرفی رتبه های برتر کنکور با تلاش همکاران و خانواده ها می تواند انگیزه ای برای دانش آموزان دیگر باشد، تصریح کرد: متمرکز شدن بر روی فعالیت های آموزشی دانش آموزان با تلاش و همت کارشناسان فرهنگی آموزش و پرورش کمک بسزایی در رسیدن به رسالت و هدف مهم که پیشرفت و ارتقا دانش آموزان بوده، خواهد داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: فعالیت اصلی آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان و حمایت آن ها در مقابل آسیب های اجتماعی بوده و این فعالیت ها نشان دهنده پویاتر شدن فرهنگیان در عرصه علمی و فرهنگی است.
نیکزاد در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته در مازندران بیش از 200 هزار نفر در مسابقات فرهنگی در رشته های مختلف شرکت داشتند، گفت: دربخش تربیت دینی نیز بیش از 100 هزار نفر سال گذشته شرکت کننده داشته اند که نشان از فعالیت بالای دانش آموزان برتر در بخش فرهنگی و دینی در مازندران دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه پژوهش در تمامی بخش های فرهنگی و علمی باید مورد توجه قرارگیرد تا بازخورد بیشتر آن، عملکردها را در بخش امنیت ملی درخشان کند، افزود: دانش آموزان امروز آینده سازان فردای کشور هستند،هدایت آن ها در مسیر درست و دور نگاه داشتنشان از آسیب های اجتماعی این امر را محقق تر می کند.
*حمایت از آموزش و پرورش توسعه پایدار را به دنبال دارد
علی اسماعیلی نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی در ادامه مراسم با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش بسزایی در تعلیم و تربیت دارد، اظهار کرد: حمایت و الویت قرار دادن آموزش و پرورش می تواند کشور را به سمت توسعه پایدار هدایت کند، ما باید وظایف خود را در قبال فرهنگیان، مدارس و دانش آموزان ادا کنیم.
وی گفت: معرفی برترین ها الگویی برای آیندگان بوده تا شرایط را به گونه ای هدایت کنند که تلاش دانش آموزان برای سال های بعد، آینده را رقم بزند و در این میان اولین نقش را والدین در تربیت و آموزش فرزندان دارند، نقش دوم را معلمان در مدرسه برای تعلیم و تربیت دانش آموزان ایفا می کنند.
اسماعیلی افزود: فرهنگیان با حداقل منابع توانستند رتبه های برتری را برای این شهرستان رقم بزنند تا آینده ای روشن برای دانش آموزان بر جای بماند.
*پاسخ اعتماد ما را جوانان با معجزه دادند
یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این مراسم ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این همایش، گفت: هر بار به جوانان اعتماد کرده و فرصت در اختیارشان قرار دادیم، پاسخ اعتماد ما را با معجره دادند.
وی تصریح کرد: در 8 سال جنگ تحمیلی 36 هزار نفر از دانش آموزان و جوانان این میهن با احساس تکلیف در جبهه های حق بر علیه باطل حضور یافته و با جان فشانی کیان خود را حفظ کردند و امروز باید با همین دیدگاه در عرصه های اجتماعی و سیاسی جوانان را باور داشته و فرصت حرکت و نمایش توانمندیهایشان را بدهیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: دانش آموزان سرمایه های اجتماعی و معنوی جامعه هستند و باید زمینه های رشد و ترقی علمی و اجتماعی آنان را فراهم سازیم.
*پرورش و آماده سازی بستر مناسب از رسالت های ما است
مرتضی نصری رئیس آموزش و پرورش محمودآباد با بیان اینکه یکی از رسالت های خطیر آموزش و پرورش آماده سازی و فراهم کردن بستر لازم برای رشد، پیشرفت و شکوفایی استعداد های بالقوه دانش آموزان است، اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان تنها نهاد رسمی تعلیم و تربیت بتواند تغییرات اساسی را ایجاد که منجر به رویکرد های مهم و ارتقا شایستگی های حرفه ای معلمان شود.
وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین در افق 1404 ترسیم شده تا دانش آموزان به هدف نهایی یعنی تربیت پذیری، اخلاق مداری، تعلیمات دینی و پرهیز از هرگونه افراط و تفریط در نهاد آموزشی و پرورشی دست یابند.
رئیس آموزش و پرورش محمودآباد با اشاره به اینکه از 90 دانش آموز برتر کنکور و برگزیدگان آموزشی، پژوهشی و پرورشی تجلیل می شود، خاطرنشان کرد: تجلیل از برترین ها انگیزه ای برای دانش آموزان و معلمان در سال های آینده خواهد بود.
نصری افزود: تمام تلاش ما داشتن عملکرد بالاتر در سال جاری بوده تا موفقیت های بیشتری در عرصه های تربیتی، علمی و فرهنگی در سطح کشور توسط دانش آموزان محمودآباد کسب شود.
به گزارش ایسنا مازندران این همایش با حضور مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی، یحیی یوسف پور فرماندار محمودآباد و سایر معاونان و مدیران ادارات و دانش آموزان برتر و خانواده هایشان در محل مرکز آموزش مدیریت نفت محمودآباد برگزار شد و در بخش پایانی این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از 90 دانش آموز برتر در حوزه علمی و پرورشی و فرهنگی و هنری تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دانشگاه مازندران با محیط پیرامونی تعامل مناسبی ندارد

نقشه جامع علمی کشور 240 برنامه اقدام دارد

آمادگی فنی و حرفه ای مازندران برای آموزش فعالان بخش گردشگری

مسائل سیاسی در اداره دانشگاه مورد توجه قرار نمی گیرد

دانشگاه مازندران در تحول زندگی مردم استان نقشی ندارد

رئیس جدید دانشگاه مازندران معارفه شد

استفاده از داده های سنجش از دور در تعیین خسارت سیل

فشارخون؛ بیماری پُر دردسر اما خاموش

جادوی استارتاپ ها در توسعه گردشگری مازندران

وضعیت نامناسب سهم‌بری آموزش و پرورش مازندران از اعتبارات استانی

انتقال آب خزر به سمنان طرحی مثبت برای مهار کم آبی است

مدارس مازندران یکهزار و 74 معلم کم دارد

جهرمی: ساخت 3 ماهواره جدید در دست اقدام است

رشد 20 درصدی پشت کنکوری‌های مازندران

1400 دانشجو در دانشگاه آزاد رامسر تحصیل می کنند

پلاستیک های خطرناک ناشناخته در کمین بیماری های شایع/ اسباب بازی های قدیمی کودکان خطرناک است

امسال 45 هزار کلاس اولی وارد مدارس مازندران می شوند

جهاد دانشگاهی با تمام قدرت به تولید انبوه جلبک ادامه دهد

قبضه نخستین جشنواره ایده پردازی هنرستان های کشور توسط مازنی ها

طرح مالیات بر ثروت در ایران جوابگو نیست

دلیل تقلیل معنادار باروری در کشور چیست؟

فارس من| بلاتکلیفی درمان بستر لاریجان و سکوت دانشگاه علوم پزشکی مازندران

نقش برجسته رسانه و مطبوعات در دوران دفاع مقدس

مازندران بهترین پایلوت برای توسعه استارت آپ های کشاورزی است

حمایت از واحدهای فناور عامل رونق کسب و کار است

قاتلی خاموش اما قابل کنترل!

پروژه های "تغذیه مصنوعی" راهکاری برای مدیریت منابع آبی

برگزاری اولین رویداد استارتاپ حوزه آسیب های اجتماعی در مازندران

همکاری علوم پزشکی مازندران با پواتیه فرانسه

افتتاح دومین مرکز کنفوسیوس در دانشگاه مازندران

هوش تجاری در کسب و کار، راهبرد جدید تولید

مسئولان روابط عمومی نگاه رفع تکلیف بودن را از خود دور کنند

حذف رقابت محوری از برنامه های آموزش و پرورش است

تولید محلولی که برداشت قارچ را 5 کیلوگرم افزایش می دهد

برنامه بازتوانی قلب درساری اجرا می شود

چگونه باغات خود را از سرمازدگی بهاری حفظ کنیم؟

نظریه آغاز دوره "ترسالی" بعید به نظر نمی رسد

ارتباط صنعت و دانشگاه بمب بیکاری را خنثی می کند

خوشه های شغلی در دانشگاه علمی و کاربردی ایجاد می شود

دوئل آبخیزداری با غول سیلاب و خشکسالی؟!

سد بسازیم یا آب‌بندان؟

بارور کردن ابر در ایران شایعه است

دوئل آبخیزداری با غول سیلاب و خشکسالی؟!

احتمال افزایش پدیده‌های حدی مانند سیل در آینده

چه ساختمان‌هایی نیاز به مقاوم‌سازی دارند؟

شهرهایی که برای یک روز تابستانی معتدل ساخته شده اند

مافیای کنکور و کسب و کار ترس فروشی

ثبت نام برای مدارس تیزهوشان ونمونه از 19 فروردین آغاز می شود

دلایل جولان سیل های ویرانگر در شرق مازندران

سیل مازندران و تحقیقاتی که خاک می‌خورند!