پیام مازند

آخرين مطالب

کش و قوس های سالن وزنه برداری قائمشهر ورزشي

کش و قوس های سالن وزنه برداری قائمشهر

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری – ایرنا – جمعی از وزنه برداران قائمشهری از تنها سالن وزنه برداری این شهرستان به دلیل نبود استانداردهای لازم گله مند هستند و مسئولان هم قول مساعد دادند تا پایان امسال طرح وسیع تر شدن این سالن به بهره برداری می رسد.
تنها سالن وزنه برداری شهرستان قائمشهر در سال 76 در مرکز شهر و در خیابان تهران به بهره برداری رسید . این سالن تا قبل از سال 94 در فضایی به مساحت 120 متر مربع به ورزشکاران خدمات ارائه می داد.
موقعیت مکانی، قدمت بالا و تعداد متقاضیان رشته وزنه برداری در قائمشهر مسئولان را بر آن داشت تا در سال 94 فضایی به مساحت 150 متر مربع به این سالن اضافه کنند اما با گذشت چندین سال به دلیل کمبود اعتباراین امر محقق نشد و هم اکنون مسئولان وعده بهره برداری این سالن، تا پایان امسال را داده اند.
در شهرستان قائمشهر بیش از 100 نفر در رشته وزنه برداری ساماندهی شده هستند اما در حال حاضر به دلیل کمبود فضا تنها 50 نفر می توانند در تنها سالن وزنه برداری این شهرستان به تمرین بپزدازند.
ورزشکاران این رشته که در این سالن به وزنه برداری مشغول به فعالیت هستند از نبود استانداردهای لازم همچون تخته و میله استاندارد وزنه برداری گله مند هستند و می گویند در حین تمرین با خطرات و مخاطراتی همچون آسیب دیدگی مواجه می شوند.
** وضعیت تجهیزات وزنه برداری در قائمشهر مناسب نیست
یکی از وزنه برداران شهرستان قائمشهر روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود: 7 سال سابقه تمرین با کسب مقام های مختلف المپیک، جهانی ، آسیایی و غیره را دارم و هم اکنون در وزن مثبت 109 کیلوگرم وزنه برداری می کنم.
علیرضا یوسفی در خصوص تنها سالن وزنه برداری قائمشهر ، گفت: سالن وزنه برداری این شهر به دلیل قدمت بالایش فرسوده است ، تمام تخته های این سالن فرسوده و از استانداردهای لازم برخوردار نیست.
وی با بیان اینکه تجهیزات این سالن باید استاندارد باشد، افزود: استاندارد نبودن تجهیزات در حین تمرینات ورزشکاران باعث می شود تا آنان دچار آسیب دیدگی شوند.
این وزنه بردار قائشمهری که مدال طلای المپیک را کسب کرد از مسئولین درخواست کرد تا فکری به حال تجهیزات وزنه برداری کنند چون با این تجهیزات قدیمی و فرسوده هر لحظه امکان مصدوم شدن وزنه برداران وجود دارد.
یوسفی بیان کرد: به هر حال اگر مسئولان از وزنه برداران مدال می خواهند حداقل باید تجهیزات بهتری را فراهم کنند تا وزنه برداران حین تمرین دچار آسیب دیدگی نشوند .
یکی دیگر از وزنه برداران قائمشهری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، گفت: از سن 16 سالگی در رشته وزنه برداری فعالیت می کنم ، 7 سال سابقه تمرین با کسب مقام های قهرمانی آسیا ، ششم جهان و غیره را دارم و هم اکنون در وزن مثبت 109 کیلوگرم وزنه برداری میکنم .
آرمان محمد زاده با بیان اینکه در تنها سالن وزنه برداری این شهرستان 8 تخته وجود دارد که استاندارد نیست، افزود: اکثر تخته ها شکسته و حتی میله های وزنه برداری هم استاندارد نیست و به همین دلیل سه بار دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا شده ام.
این ورزشکار با اعلام اینکه البته از سوی مسئولان یک فضایی برای این سالن در نظر گرفته شده است، گفت هم اکنون تعمیرات این فضا در حال انجام شدن است، امیدوارم این فضا هر چه زودتر به بهره برداری برسد تا ما در حین تمرینات با آسیب دیدگی کمتری مواجه شویم .
محمد زاده در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه در استان مازندران به دلیل تعداد بالای ورزشکاران، مسئولان ذی ربط برای وزنه برداری اهمیتی قائل نیستند، افزود: اکثرا با هزینه شخصی راهی مسابقات می شویم و یا گاهی به دلیل هزینه سنگین از اعزام به مسابقات انصراف می دهیم .
وی از مسئولین خواست تا به وزنه برداری که یک ورزش سختی است توجهی داشته باشند.
** تجهیزات وزنه برداری هزینه سنگینی در بردارد
رئیس هیات وزنه برداری شهرستان قائمشهر در خصوص تجهیزات وزنه بردرای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، گفت: وزنه برداری رشته ای تخصصی است که ابزارش هزینه سنگینی را در بر دارد.
فرهاد غزالیان هزینه هر تخته استاندارد را 10 میلیون تومان و هزینه هر میله وزنه برداری را بیش از 40 میلیون تومان اعلام کرد.
وی با اعلام اینکه بودجه هایی که به هیات ها تخصیص داده می شود اندک است ، گفت : با بودجه اندک نمی توانیم نسبت به خرید تجهیزات اقدام کنیم که در این راستا مسئولان ذی ربط می توانند با خرید تجهیزات استاندارد به فکر سلامت وزنه برداران باشند.
رئیس هیات وزنه برداری قائمشهر تعداد تخته های موجود در این سالن را هشت تخته اعلام کرد ، گفت: در هر تخته 4 نفر در دو نوبت صبح و عصر به وزنه برداری مشغول می شوند.
غزالیان با بیان اینکه تنها یک سالن وزنه برداری در شهرستان قائمشهر وجود دارد، گفت که این سالن از سال 76 در فضایی به مساحت 70 مترمربع به بهره برداری رسید که به دلیل کمبود فضا مجددا بعد از گذر چند سال 50 متر مریع به فضای این سالن اضافه شد .
وی با اعلام اینکه به دلیل تعداد متقاضیان رشته وزنه برداری و کمبود فضا مجددا از مسئولین درخواست کردیم تا فضای این سالن را افزایش دهند، افزود: با همت اداره ورزش و جوانان این شهرستان بنا شد تا در سال 94 فضایی یه مساحت 150 متر مربع به این سالن اضافه شود اما به دلیل کمبود اعتبار در این پروژه وقفه ایی حاصل شد.
رئیس هیات وزنه برداری شهرستان قائمشهر با بیان اینکه امسال بودجه ای از محل تملک و دارایی به این سالن اختصاص یافت ، افزود: تا قبل از پایان امسال این سالن به بهره برداری می رسد.
غزالیان با اعلام اینکه هم اکنون 50 جوان و نوجوان آینده دار این رشته ورزشی در این سالن ورزشی کوچک تمرینات خود را انجام می دهند، اظهار کرد: با اضافه شدن این سالن تعداد ورزشکاران هم بیشتر خواهد شد تا در یک فضایی مناسب بتوانند به فعالیت های خود بپردازند .
در شهرستان قائمشهر بیش از 100 وزنه بردار وجود دارد که علیرضا یوسفی، بهداد سلیمی ، آرمان محمدزاده ، حسین رمضان نژاد و حسین غزالیان جزء استعداد های این شهرستان محسوب می شوند.
وی با اعلام اینکه با توسعه فضای این سالن درصدد هستیم تا بانوان همانند آقایان بتوانند از این فضا استفاده کنند ، گفت : بانوان ما همانند آقایان در عرصه های مدال اوری حرف های زیادی برای گفتن دارند .
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دلیل اضافه شدن سالن وزنه برداری را موقعیت مکانی ، نزدیک بودن به شهر ، ظرفیت وزنه برداری و قدمت طولانی سالن در این شهرستان اعلام کرد.
باشگاه وزنه برداری پهلوان قاسم غزالیان در مرکز شهر و در خیابان تهران قائمشهر واقع شده است.
فرشید قدیمی با اعلام اینکه تا قبل از سال 94 تنها سالن وزنه برداری قائمشهر در فضایی به مساحت 120 متر مربع به ورزشکاران سرویس ارائه می داد ، گفت که به دلیل تعداد زیاد ورزشکاران و فرسودگی این سالن تصمیم گرفته ایم تا 150 متر مربع به فضای این سالن اضافه کنیم که تا پایان امسال این فضا به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه تخته های مخصوص وزنه برداری برای این سالن خریداری شده است، افزود : این سالن با هزینه ای بالغ بر 130 میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
7334/1899

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از صدرنشینی قشقایی و آلومینیوم تا شکست خانگی استقلال خوزستان

معرفی برترین های مسابقات دوچرخه سواری کوهستان مازندران

نفرات برتر مسابقات اسکیت جام آینده سازان مازندران معرفی شدند

خیز فوتبال آمل با «دماوند»/ شرکت 5 تیم مازندران در لیگ 3

شهریار ساری از لیگ برتر فوتبال ساحلی انصراف می دهد

فوتبال ساحلی نوشهر و سمنان در ثانیه های آخر ناتمام ماند

بازی فوتسال نوشهر و سمنان در ثانیه های آخر ناتمام ماند

پمپئو : حمایت ایران از فلسطین غیر واقعی است!

کارگران کوهنورد مازندران موفق به صعود به قله کازبک گرجستان شدند

« رایکا» جانشین تیم فوتبال خونه به خونه در لیگ دسته یک شد

بازی های بومی و محلی فرهنگی به تاریخ سپرده

امتیاز خونه‌به‌خونه در مازندران ماندنی شد

موج سواران نوشهر در کورس مدعیان لیگ برتر فوتبال ساحلی باقی ماند

کشتی گیله‌مردی ، ورزشی باستانی از گیلان تا غرب مازندران

محکومیت سنگین باشگاه تراکتور در کمیته تعیین وضعیت

روایت سرمربی تیم فوتسال مس از تهدید ستاره این تیم و غیبت فخیم

شهروند ساری باز هم در خانه متوقف شد

بازسازی ورزشگاه وطنی قائمشهر 120 میلیارد ریال برای دولت آب خورد

لیگ برتر فوتسال جوانان کشور با شکست میزبان مسابقات شروع شد

کشتی‌گیر مازنی مصدوم یک ماه دیگر روی تشک می‌رود

بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس به تیم فوتبال نساجی پیوست

شرایط سالن تمرینی با مسابقه شهروند همخوانی ندارد

ایران امیدوار به کسب حداقل 2 سهمیه المپیک در رشته شنا است

رنج امیرکلای بابل از فقر امکانات ورزشی

مازندران میزبان لیگ دوچرخه سواری دسته یک کشور

روند بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر مطلوب است

تدوین تقویم ورزشی جامع برای ورزشکاران مازندرانی

کمالوندی: غنی‌سازی 20درصد، گام سوم ماست

مشاور ارشد «مکرون» راهی تهران می‌شود/ رایزنی تلفنی ترامپ و مکرون با موضوع ایران

واکنش سازمان ملل به اقدام برجامی ایران

اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان در مازندران برپا شد

سرمربی تیم فوتبال ساحلی نوشهر از سمت خود کنار رفت

تیم ساری قهرمان مسابقات کبدی جوانان مازندران شد

مدارس فوتبال، فرصتی برای کشف استعدادها

شهروند رقابت های فوتسال را با شکست شروع کرد

مسابقات انتخاباتی دوومیدانی کارگری در مازندران برگزار می شود

ورزشگاه وطنی قائمشهر تا پیش از برگزاری لیگ برتر آماده می شود

تیم ملی والیبال ساحلی کارگران برای مسابقات جهانی آمادگی دارد

بیانیه نشست کمیسیون مشترک برجام؛ ادامه تلاش‌ها برای اثرگذاری اینستکس

ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر به بازی ها لیگ برتر می رسد

تمرینات نساجی از امروز در تهران پیگیری می‌شود

بیم و امید در اردوی نساجی

سلامت، قربانی بازوهای پفکی در باشگاههای بدنسازی

دوچرخه سوار بابلی در برخورد با کامیون جان باخت

7 بازیکن جدید در تیم نساجی نیاز داریم

دورِ جدید مدیریت در نساجی

مالک نساجی امروز رسما تغییر می‌کند/ مهاجری انتخاب مالک جدید است!

نمایندگان مازندران به نیم فصل لیگ برتر فوتبال ساحلی رسیدند

مشکل دسترسی کوهنوردان به قله علم کوه با ساخت پل موقت حل شد

نساجی در گردابِ بلاتکلیفی