پیام مازند

آخرين مطالب

نمره مردودی مدیران ادارات فریدونکنار در پیگیری مصوبات استانی سياسي

نمره مردودی مدیران ادارات فریدونکنار در پیگیری مصوبات استانی

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- نشست شورای اداری شهرستان فریدونکنار روز پنجشنبه با ارزیابی عملکرد مدیران و نمره دهی به آنان سپری شد که بر اساس غالب نظرات و انتقادات، اکثریت مدیران نمره قابل قبولی در اعتمادسازی و پیگیری مصوبات توسعه استان دریافت نکردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فریدونکنار یکی از شهرهای ساحلی و بندری مازندران است. این شهرستان از شمال با دریای خزر، از شرق با شهر بابلسر و از غرب هم‌مرز با شهر محمودآباد و از جنوب با شهرهای بابل و آمل همسایه‌است. فریدون‌کنار از سال 1320 شهر شد ولی از لحاظ تقسیمات کشوری تا دهه هفتاد شمسی دهستان بود و سپس تبدیل به بخش شد.
فریدونکنار از سال 86 رسما از بخش به شهرستان تبدیل شد و بنا بر سرشماری سال 1395 حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد.
بارندگی های فراوان و زمین حاصلخیز و جلگه‌ای از قدیم فریدونکنار را به کشتگاه مستعد برنج و حبوبات تبدیل کرد و وجود آبگیرها و آب‌بندان های متعدد، بافت ویژهٔ جنگلی و آب و هوای معتدل خزری آن را به صورت یکی از زیستگاه‌های منحصر به فرد زمستانی پرندگان زیبای مهاجر بویژه درنای سیبری درآورده است.
با وجود ظرفیت های اقتصادی ، کشاورزی و گردشگری فریدونکنار، این شهرستان همچنان از برخی شهرهای همجوار خود از نظر توسعه جا مانده است که بارها صدای مردم این دیار را درآورده است .
جلسه شورای اداری شهرستان امروز با چنین نگاهی به ظرفیت های شهرستان در محل فرمانداری با حضور مدیران دستگاههای مختلف برگزار شد. بحث در مورد اعتماد خدشه دار شده مردم به مدیران، عدم پیگیری مصوبات در مسیر توسعه استان و تاکید بر اجرای برنامه 100 روزه استاندار جدید از عمده مواردی بود که حاضران به آن پرداختند.
** زوم ذره بین ارزیابی بر عملکرد مدیران
فرماندار فریدونکنار در این نشست با انتقاد از عدم حضور روسای بعضی ادارات در جلسات مهم شهرستان و انتخاب سلیقه ای نشست ها برای حضور ، گفت: این موضوع در ارزیابی سالانه عملکرد مدیران تاثیر گذار است.
مهدی نصیری افزود: برخی از مدیران شهرستان با تکیه بر مدیران بالا دستی و استانی خود عمل می کنند و توجهی به نماینده عالی دولت و برنامه های دولت در شهرستان ندارند.
وی بر زمین ماندن بسیاری از طرح های گردشگری ، کشاورزی ، محیط زیستی و عمرانی در این شهرستان را ناشی از انفعال برخی مدیران شهرستان دانست و تاکید کرد که باید همه طرح ها در زمینه توسعه شهرستان با جدیت پیگیری شود و بهانه ای هم از هیچ یک از مدیران نخواهد پذیرفت.
** برنامه 100 روزه استاندار، اولویت مهم
فرماندار فریدونکنار گفت: برنامه 100 روزه استاندار مازندران برنامه ای عملیاتی است و باید در اولویت کاری تمامی مدیران شهرستان قرار بگیرد و نباید کسی در این زمینه تعلل کند.
نصیری با تکرار سخنان چند روز پیش استاندار مبنی بر این که برنامه 100 روزه قرار نیست بار مالی و هزینه ای جدیدی را به استان و دولت تحمیل کند، افزود: برنامه استاندار در این طرح 100 روزه اقدامی خلاقانه است و مدیرانی که نتوانند در این مسیر همراه باشند و از خود خلاقیت و ابتکار عمل به خرج ندهند، لزومی بر ماندنشان نیست.
وی با اشاره به تاکید استاندار بر ورزش صبحگاهی در ادارات، ادامه داد: برخی از مدیران شهرستان مدعی شدند که جای مناسب برای ورزش ندارند که از نظر من سخنانی نسنجیده و به دور از شان مدیریت یک دستگاه اجرایی است.
نصیری به مدیران هشدار داد: اینگونه بهانه جویی ها را کنار بگذارید و فعالیت خشک کارمندی را رها کنید و در این شرایط سخت که کشور مورد هجمه شدید اقتصادی دشمن است، از خود خلاقیت به خرج دهید.
فرماندار فریدونکنار بر کاشت نهال در فضای اداری و همچنین در فضای شهری و خارج شهری و توجه به فضای سبز به عنوان یکی از فاکتورهای نشاط آوری و سرزندگی در شهر تاکید کرد و گفت: مدیران باید در توجه به این امر پیشرو مردم باشند.
** مصوبات بر زمین مانده مشکل اساسی مردم
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان این که در چند سال اخیر مصوبات و دستورات بالادستی مناسبی برای توسعه و پیشرفت شهرستان فریدونکنار گرفته شده، گفت: متاسفانه فقدان پیگیری مسئولان شهری این شهرستان همه آنها را مسکوت گذاشته است.
ولی الله نانواکناری با اشاره به برنامه های جدی و خوب دولت، مدیران استانی و نمایندگان برای توسعه شهرستان هایی همچون فریدونکنار، افزود: مدیران شهرستانی نباید منتظر معجزه باشند و باید تلاش کنند تا مصوبات پیگیری و اجرایی شود.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر گفت: یکی از مشکلاتی که در شهرستان فریدونکنار و دیگر شهرستان های استان مازندران داریم، این است که مدیران شهرستانی نسبت به مصوبات و دستورات بالا دستی کم کاری یا بی اعتنایی دارند.
وی افزود: جلسات متعددی برگزار و مصوبات کارشناسی تهیه و دستورات و طرح های خوبی از سوی دولت ارائه می شود، ولی متاسفانه به علت عدم پیگیری مصوبات، کارها روی زمین مانده است .
نانواکناری با بیان اینکه پایه اقتصادی شهرستان فریدونکنار کشاورزی است، گفت: به دلیل حساس بودن اقتصاد مردم این شهرستان، باید برای تقویت و توسعه فریدونکنار همه مسئولان بدون هیچ اغماضی پای کار بیایند.
وی با تاکید بر این موضوع که عملکرد مناسب مسئولان و مدیران مهمترین تقویت کننده فضای اعتماد میان مردم با ارکان نظام است، اظهار داشت: با این که اعتمادسازی باید اولویت اصلی مدیران و مسئولان باشد، ولی متاسفانه مهم ترین عامل تشدید بی اعتمادی، فعالیت های غیر مسئولانه ما مسئولان است.
این نماینده مجلس بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمت صادقانه به مردم تاکید کرد و افزود: باید برخورد همه مسئولان و مدیران، شفاف، گره گشا و اعتماد ساز و در جهت حل مشکلات مردم باشد.
وی با بیان اینکه دولت برنامه های خوبی برای رویارویی با نقشه های دشمن دارد، تاکید کرد: همه باید برای اجرای این برنامه ها پای کار بیایند و در این میان ما مسئولان بیشتری وظیفه را خواهیم داشت.
9919/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تحرک انتخاباتی در فضای مجازی مازندران رصد می‌شود

شناسایی و جذب 13 هزار نفر برای شبکه نظارت انتخابات در مازندران

انتخاب شهردار جدید، گزینه شورای شهر ساری

مدیرکل جدید راه آهن شمال کشور منصوب شد

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معرفی شد

مردم بخاطر ناامیدی از جریانات سیاسی ممکن است دیگر لیستی رأی ندهند

یارکشی نامزدها شروع شد/ تبلیغات خانه به خانه

استاندار مازندران: فعال‌سازی واحدهای تولیدی از اولویت‌های استان است

معاون وزیر راه و شهرسازی از روند بازسازی مسجد جامع ساری بازدید کرد

ویلاسازی تهدیدی برای گردشگری غرب مازندران است

مقاومت مهمترین راهبرد جمهوری اسلامی است

استاندار مازندران خواستار حمایت جدی‌تر از طرح تنفس جنگل شد

واردات چوب را با کول بری نمی توان انجام داد

بهره برداری مناسب از جنگل مورد توجه قرار گیرد

جانشین موگرینی کیست؟

ثبت جهانی پس از 40 میلیون سال ایستادگی

دولت 350 هزار میلیارد ریال به مالباختگان موسسات مالی پرداخت کرد

حقوق اردیبهشت کارکنان آذرآب اراک تا پایان هفته پرداخت می شود

محیط زیست مازندران ورود گردشگران به میانکاله را ممنوع کرد

معاون رئیس جمهوری: نگاه متفاوت دولت‌ها به سازمان‌های مردم‌نهاد باعث آسیب‌ شد

اعتبار تعاونی ها امسال 11 برابر شد

2 سامانه جدید برای تقویت بخش تعاون افتتاح شد

دنیای پس از کنکور

نقص فنی موتور ، هواپیمای ساری بندرعباس را مجبور به فرود اضطراری کرد

نماینده مجلس: توجه دولت به محیط زیست چشمگیر است

توفان 215 سیستانی را روانه بیمارستان کرد

پا تو کفش خودمان بکنیم

مدیران در رای دادن به مصوبات با شفافیت عمل کنند

فشارهای اروپا بی‌فایده است، ایران 16 تیر گام دوم را بر می‌دارد/ محاسبه هزینه های محتمل جنگ فعلا مانع جنگ است

عضو هیات رییسه مجلس: پروژه های نیمه تمام در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف شود

نوبخت : طرح دو خطه کردن راه آهن بافق- ارژنگ تا پایان سال 98 بهره برداری می شود

شهروند رقابت های فوتسال را با شکست شروع کرد

هیات اقتصادی عراقی از واحدهای صنعتی کردستان بازدید کرد

صدای بلند شنیده شده در زاهدان ناشی از انفجار شی دست ساز بود

تامین حق آبه تالاب آق گل

قطر برای استفاده از امکانات ایران در جام جهانی 2022 اعلام آمادگی کرد

همایش پیاده روی خانوادگی در خرم آباد تنکابن

کلانتری: تالاب های نیمه غربی کشور وضعیتشان خوب است

از ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی تا وضعیت تالاب‌های کشور

نساجی برای تمرین از قائمشهر خارج نمی‌شود

باد با سرعت 119 کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

امامان جمعه: ایران اسلامی مقتدرانه در برابر دشمنان ایستاده است

پاسخ زورگویی‌های آمریکا را با قدرت تمام خواهیم داد

مسئولان به وعده‌های توخالی برجامی اروپا اعتماد نکنند

دستگاه‌های اجرایی کردستان از سرمایه‌گذاران عراقی حمایت کنند

بیش از یک میلیارد یورو ثبت سفارش واردات کالا در خراسان رضوی انجام شد

هوای پایتخت ناسالم است

آغاز سال تحصیلی بدون دغدغه برای مناطق سیل زده

قاب دوربین هنرمندان ، مهر ثبت جنگل‌های هیرکانی

جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی ثبت شد