پیام مازند

آخرين مطالب

نمره مردودی مدیران ادارات فریدونکنار در پیگیری مصوبات استانی سياسي

نمره مردودی مدیران ادارات فریدونکنار در پیگیری مصوبات استانی

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- نشست شورای اداری شهرستان فریدونکنار روز پنجشنبه با ارزیابی عملکرد مدیران و نمره دهی به آنان سپری شد که بر اساس غالب نظرات و انتقادات، اکثریت مدیران نمره قابل قبولی در اعتمادسازی و پیگیری مصوبات توسعه استان دریافت نکردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فریدونکنار یکی از شهرهای ساحلی و بندری مازندران است. این شهرستان از شمال با دریای خزر، از شرق با شهر بابلسر و از غرب هم‌مرز با شهر محمودآباد و از جنوب با شهرهای بابل و آمل همسایه‌است. فریدون‌کنار از سال 1320 شهر شد ولی از لحاظ تقسیمات کشوری تا دهه هفتاد شمسی دهستان بود و سپس تبدیل به بخش شد.
فریدونکنار از سال 86 رسما از بخش به شهرستان تبدیل شد و بنا بر سرشماری سال 1395 حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد.
بارندگی های فراوان و زمین حاصلخیز و جلگه‌ای از قدیم فریدونکنار را به کشتگاه مستعد برنج و حبوبات تبدیل کرد و وجود آبگیرها و آب‌بندان های متعدد، بافت ویژهٔ جنگلی و آب و هوای معتدل خزری آن را به صورت یکی از زیستگاه‌های منحصر به فرد زمستانی پرندگان زیبای مهاجر بویژه درنای سیبری درآورده است.
با وجود ظرفیت های اقتصادی ، کشاورزی و گردشگری فریدونکنار، این شهرستان همچنان از برخی شهرهای همجوار خود از نظر توسعه جا مانده است که بارها صدای مردم این دیار را درآورده است .
جلسه شورای اداری شهرستان امروز با چنین نگاهی به ظرفیت های شهرستان در محل فرمانداری با حضور مدیران دستگاههای مختلف برگزار شد. بحث در مورد اعتماد خدشه دار شده مردم به مدیران، عدم پیگیری مصوبات در مسیر توسعه استان و تاکید بر اجرای برنامه 100 روزه استاندار جدید از عمده مواردی بود که حاضران به آن پرداختند.
** زوم ذره بین ارزیابی بر عملکرد مدیران
فرماندار فریدونکنار در این نشست با انتقاد از عدم حضور روسای بعضی ادارات در جلسات مهم شهرستان و انتخاب سلیقه ای نشست ها برای حضور ، گفت: این موضوع در ارزیابی سالانه عملکرد مدیران تاثیر گذار است.
مهدی نصیری افزود: برخی از مدیران شهرستان با تکیه بر مدیران بالا دستی و استانی خود عمل می کنند و توجهی به نماینده عالی دولت و برنامه های دولت در شهرستان ندارند.
وی بر زمین ماندن بسیاری از طرح های گردشگری ، کشاورزی ، محیط زیستی و عمرانی در این شهرستان را ناشی از انفعال برخی مدیران شهرستان دانست و تاکید کرد که باید همه طرح ها در زمینه توسعه شهرستان با جدیت پیگیری شود و بهانه ای هم از هیچ یک از مدیران نخواهد پذیرفت.
** برنامه 100 روزه استاندار، اولویت مهم
فرماندار فریدونکنار گفت: برنامه 100 روزه استاندار مازندران برنامه ای عملیاتی است و باید در اولویت کاری تمامی مدیران شهرستان قرار بگیرد و نباید کسی در این زمینه تعلل کند.
نصیری با تکرار سخنان چند روز پیش استاندار مبنی بر این که برنامه 100 روزه قرار نیست بار مالی و هزینه ای جدیدی را به استان و دولت تحمیل کند، افزود: برنامه استاندار در این طرح 100 روزه اقدامی خلاقانه است و مدیرانی که نتوانند در این مسیر همراه باشند و از خود خلاقیت و ابتکار عمل به خرج ندهند، لزومی بر ماندنشان نیست.
وی با اشاره به تاکید استاندار بر ورزش صبحگاهی در ادارات، ادامه داد: برخی از مدیران شهرستان مدعی شدند که جای مناسب برای ورزش ندارند که از نظر من سخنانی نسنجیده و به دور از شان مدیریت یک دستگاه اجرایی است.
نصیری به مدیران هشدار داد: اینگونه بهانه جویی ها را کنار بگذارید و فعالیت خشک کارمندی را رها کنید و در این شرایط سخت که کشور مورد هجمه شدید اقتصادی دشمن است، از خود خلاقیت به خرج دهید.
فرماندار فریدونکنار بر کاشت نهال در فضای اداری و همچنین در فضای شهری و خارج شهری و توجه به فضای سبز به عنوان یکی از فاکتورهای نشاط آوری و سرزندگی در شهر تاکید کرد و گفت: مدیران باید در توجه به این امر پیشرو مردم باشند.
** مصوبات بر زمین مانده مشکل اساسی مردم
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان این که در چند سال اخیر مصوبات و دستورات بالادستی مناسبی برای توسعه و پیشرفت شهرستان فریدونکنار گرفته شده، گفت: متاسفانه فقدان پیگیری مسئولان شهری این شهرستان همه آنها را مسکوت گذاشته است.
ولی الله نانواکناری با اشاره به برنامه های جدی و خوب دولت، مدیران استانی و نمایندگان برای توسعه شهرستان هایی همچون فریدونکنار، افزود: مدیران شهرستانی نباید منتظر معجزه باشند و باید تلاش کنند تا مصوبات پیگیری و اجرایی شود.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر گفت: یکی از مشکلاتی که در شهرستان فریدونکنار و دیگر شهرستان های استان مازندران داریم، این است که مدیران شهرستانی نسبت به مصوبات و دستورات بالا دستی کم کاری یا بی اعتنایی دارند.
وی افزود: جلسات متعددی برگزار و مصوبات کارشناسی تهیه و دستورات و طرح های خوبی از سوی دولت ارائه می شود، ولی متاسفانه به علت عدم پیگیری مصوبات، کارها روی زمین مانده است .
نانواکناری با بیان اینکه پایه اقتصادی شهرستان فریدونکنار کشاورزی است، گفت: به دلیل حساس بودن اقتصاد مردم این شهرستان، باید برای تقویت و توسعه فریدونکنار همه مسئولان بدون هیچ اغماضی پای کار بیایند.
وی با تاکید بر این موضوع که عملکرد مناسب مسئولان و مدیران مهمترین تقویت کننده فضای اعتماد میان مردم با ارکان نظام است، اظهار داشت: با این که اعتمادسازی باید اولویت اصلی مدیران و مسئولان باشد، ولی متاسفانه مهم ترین عامل تشدید بی اعتمادی، فعالیت های غیر مسئولانه ما مسئولان است.
این نماینده مجلس بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمت صادقانه به مردم تاکید کرد و افزود: باید برخورد همه مسئولان و مدیران، شفاف، گره گشا و اعتماد ساز و در جهت حل مشکلات مردم باشد.
وی با بیان اینکه دولت برنامه های خوبی برای رویارویی با نقشه های دشمن دارد، تاکید کرد: همه باید برای اجرای این برنامه ها پای کار بیایند و در این میان ما مسئولان بیشتری وظیفه را خواهیم داشت.
9919/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسماعیل بخشی بازداشت شد

روایت آرمین از مجادله‌اش با اکبر گنجی

انتقاد روحانی از برخورد‌ها درباره حجاب

واکنش آملی لاریجانی به بازداشت مرضیه هاشمی

واریز 3 میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد

باز هم شایعه‌سازی علیه حسن روحانی

مشعل چله انقلاب در تمامی شهرستان های مازندران گردانده می شود

نیویورک تایمز: حدس بزنید جانشین ترامپ کیست؟

مدیرکل سابق محیط زیست یزد بازداشت شد

امنیت غذایی و سلامت شهروندان غیر قابل اغماض است

سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

ده سال قبل و بعد؛ چالش مجازی که سیاسی شد

ترامپ: استیضاح شوم، بورس آمریکا سقوط می‌کند

پاسخ دادستان تهران به مدعیان برپایی رفراندوم حجاب

حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد

توئیت مهاجری درباره جنتی و علم‌الهدی

اختلاف سلایق نباید مانع توسعه مازندران شود

روابط عمومی ها به محیط شخصی برای مدیران تبدیل نشوند

حسین زادگان: برای حل مشکلات مازندران دنبال قهرمان نباشیم

شعارهای تند و فشارهای ترامپ با هدف معامله صورت می گیرد و نه جنگ

از "اعتراض عجیب رئیس مجمع نمایندگان مازندران" تا "وضعیت بحرانی محور هراز"

اولین واکنش ترامپ به پرتاب ناموفق ماهواره پیام

صبغه ولایی همواره نگهدار انقلاب اسلامی بوده است

زندانی کردن مجری تلویزیون نمونه ای ازحقوق بشر آمریکایی است

پر کردن خلا وجود آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت و غیرممکن است

مرعشی: اصلاح طلبان در عبور از گردنه سخت کنار دولت هستند

نازنین زاغری به اعتصاب غذای خود پایان داد

آلودگی سفره های زیرزمینی نتیجه دپوی پسماند در جنگل ها

فرمانده سپاه به نتانیاهو: با دُم شیر بازی نکن

احمد توکلی از معاون روحانی شکایت کرد

زیباکلام: اصلاح‌طلبان متهم اصلی وضع فعلی هستند

پیام جهرمی به حاتمی در پی عدم موفقیت سیمرغ

جزئیات توافق نوبخت با وزیر سابق بهداشت

طرح ترامپ برای خروج از ناتو فاش شد

مرکبات مازندران به 10 کشور جهان صادر شد

بارش برف و باران در راه مازندران

تولید 360 میلیون شاخه گل نرگس در کشور

قطب کشتی پایتخت محصولات کشاورزی می شود

14 گروه هنری در جشنواره سراسری تئاتر پدافند هوایی شرکت دارند

نتیجه نامعلوم سخنان خوئینی‌ها علیه هاشمی

احضار سفیر ایران در لندن به خاطر نازنین زاغری

ترامپ به اون نامه نوشت

اعتمادسازی هنر ناجا است

اکوسیستم دریای خزر با انتقال آب نابود می شود

روحانی: دست بزرگان استان گلستان را می‌بوسم

شایعات تازه درباره رفع حصر مهدی کروبی

جاده کندوان از بهمن پاکسازی شد/ تردد عادی و روان

فشار هواداران روی باشگاه نساجی بعد از توافق با فیروز کریمی!

بحران زیست محیطی تصفیه خانه فاضلاب در بابل

توافق حامد لک با باشگاه سایپا/ دروازه‌بان نساجی جدا شد!