پیام مازند

آخرين مطالب

نمره مردودی مدیران ادارات فریدونکنار در پیگیری مصوبات استانی سياسي

نمره مردودی مدیران ادارات فریدونکنار در پیگیری مصوبات استانی

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری- نشست شورای اداری شهرستان فریدونکنار روز پنجشنبه با ارزیابی عملکرد مدیران و نمره دهی به آنان سپری شد که بر اساس غالب نظرات و انتقادات، اکثریت مدیران نمره قابل قبولی در اعتمادسازی و پیگیری مصوبات توسعه استان دریافت نکردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فریدونکنار یکی از شهرهای ساحلی و بندری مازندران است. این شهرستان از شمال با دریای خزر، از شرق با شهر بابلسر و از غرب هم‌مرز با شهر محمودآباد و از جنوب با شهرهای بابل و آمل همسایه‌است. فریدون‌کنار از سال 1320 شهر شد ولی از لحاظ تقسیمات کشوری تا دهه هفتاد شمسی دهستان بود و سپس تبدیل به بخش شد.
فریدونکنار از سال 86 رسما از بخش به شهرستان تبدیل شد و بنا بر سرشماری سال 1395 حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد.
بارندگی های فراوان و زمین حاصلخیز و جلگه‌ای از قدیم فریدونکنار را به کشتگاه مستعد برنج و حبوبات تبدیل کرد و وجود آبگیرها و آب‌بندان های متعدد، بافت ویژهٔ جنگلی و آب و هوای معتدل خزری آن را به صورت یکی از زیستگاه‌های منحصر به فرد زمستانی پرندگان زیبای مهاجر بویژه درنای سیبری درآورده است.
با وجود ظرفیت های اقتصادی ، کشاورزی و گردشگری فریدونکنار، این شهرستان همچنان از برخی شهرهای همجوار خود از نظر توسعه جا مانده است که بارها صدای مردم این دیار را درآورده است .
جلسه شورای اداری شهرستان امروز با چنین نگاهی به ظرفیت های شهرستان در محل فرمانداری با حضور مدیران دستگاههای مختلف برگزار شد. بحث در مورد اعتماد خدشه دار شده مردم به مدیران، عدم پیگیری مصوبات در مسیر توسعه استان و تاکید بر اجرای برنامه 100 روزه استاندار جدید از عمده مواردی بود که حاضران به آن پرداختند.
** زوم ذره بین ارزیابی بر عملکرد مدیران
فرماندار فریدونکنار در این نشست با انتقاد از عدم حضور روسای بعضی ادارات در جلسات مهم شهرستان و انتخاب سلیقه ای نشست ها برای حضور ، گفت: این موضوع در ارزیابی سالانه عملکرد مدیران تاثیر گذار است.
مهدی نصیری افزود: برخی از مدیران شهرستان با تکیه بر مدیران بالا دستی و استانی خود عمل می کنند و توجهی به نماینده عالی دولت و برنامه های دولت در شهرستان ندارند.
وی بر زمین ماندن بسیاری از طرح های گردشگری ، کشاورزی ، محیط زیستی و عمرانی در این شهرستان را ناشی از انفعال برخی مدیران شهرستان دانست و تاکید کرد که باید همه طرح ها در زمینه توسعه شهرستان با جدیت پیگیری شود و بهانه ای هم از هیچ یک از مدیران نخواهد پذیرفت.
** برنامه 100 روزه استاندار، اولویت مهم
فرماندار فریدونکنار گفت: برنامه 100 روزه استاندار مازندران برنامه ای عملیاتی است و باید در اولویت کاری تمامی مدیران شهرستان قرار بگیرد و نباید کسی در این زمینه تعلل کند.
نصیری با تکرار سخنان چند روز پیش استاندار مبنی بر این که برنامه 100 روزه قرار نیست بار مالی و هزینه ای جدیدی را به استان و دولت تحمیل کند، افزود: برنامه استاندار در این طرح 100 روزه اقدامی خلاقانه است و مدیرانی که نتوانند در این مسیر همراه باشند و از خود خلاقیت و ابتکار عمل به خرج ندهند، لزومی بر ماندنشان نیست.
وی با اشاره به تاکید استاندار بر ورزش صبحگاهی در ادارات، ادامه داد: برخی از مدیران شهرستان مدعی شدند که جای مناسب برای ورزش ندارند که از نظر من سخنانی نسنجیده و به دور از شان مدیریت یک دستگاه اجرایی است.
نصیری به مدیران هشدار داد: اینگونه بهانه جویی ها را کنار بگذارید و فعالیت خشک کارمندی را رها کنید و در این شرایط سخت که کشور مورد هجمه شدید اقتصادی دشمن است، از خود خلاقیت به خرج دهید.
فرماندار فریدونکنار بر کاشت نهال در فضای اداری و همچنین در فضای شهری و خارج شهری و توجه به فضای سبز به عنوان یکی از فاکتورهای نشاط آوری و سرزندگی در شهر تاکید کرد و گفت: مدیران باید در توجه به این امر پیشرو مردم باشند.
** مصوبات بر زمین مانده مشکل اساسی مردم
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان این که در چند سال اخیر مصوبات و دستورات بالادستی مناسبی برای توسعه و پیشرفت شهرستان فریدونکنار گرفته شده، گفت: متاسفانه فقدان پیگیری مسئولان شهری این شهرستان همه آنها را مسکوت گذاشته است.
ولی الله نانواکناری با اشاره به برنامه های جدی و خوب دولت، مدیران استانی و نمایندگان برای توسعه شهرستان هایی همچون فریدونکنار، افزود: مدیران شهرستانی نباید منتظر معجزه باشند و باید تلاش کنند تا مصوبات پیگیری و اجرایی شود.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر گفت: یکی از مشکلاتی که در شهرستان فریدونکنار و دیگر شهرستان های استان مازندران داریم، این است که مدیران شهرستانی نسبت به مصوبات و دستورات بالا دستی کم کاری یا بی اعتنایی دارند.
وی افزود: جلسات متعددی برگزار و مصوبات کارشناسی تهیه و دستورات و طرح های خوبی از سوی دولت ارائه می شود، ولی متاسفانه به علت عدم پیگیری مصوبات، کارها روی زمین مانده است .
نانواکناری با بیان اینکه پایه اقتصادی شهرستان فریدونکنار کشاورزی است، گفت: به دلیل حساس بودن اقتصاد مردم این شهرستان، باید برای تقویت و توسعه فریدونکنار همه مسئولان بدون هیچ اغماضی پای کار بیایند.
وی با تاکید بر این موضوع که عملکرد مناسب مسئولان و مدیران مهمترین تقویت کننده فضای اعتماد میان مردم با ارکان نظام است، اظهار داشت: با این که اعتمادسازی باید اولویت اصلی مدیران و مسئولان باشد، ولی متاسفانه مهم ترین عامل تشدید بی اعتمادی، فعالیت های غیر مسئولانه ما مسئولان است.
این نماینده مجلس بر ضرورت تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمت صادقانه به مردم تاکید کرد و افزود: باید برخورد همه مسئولان و مدیران، شفاف، گره گشا و اعتماد ساز و در جهت حل مشکلات مردم باشد.
وی با بیان اینکه دولت برنامه های خوبی برای رویارویی با نقشه های دشمن دارد، تاکید کرد: همه باید برای اجرای این برنامه ها پای کار بیایند و در این میان ما مسئولان بیشتری وظیفه را خواهیم داشت.
9919/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رئیس جمهوری خواهان خدمات رسانی بیشتر به سیل زدگان مازنی شد

مصوبه دولت برای کمک به کشاورزان سیلزده زودتر اجرایی شود

آماده باش دوباره استانداری به تمامی دستگاههای اجرایی مازندران

خسارت 1339 میلیارد تومانی سیل به مازندران

آرامش به زندگی مناطق سیل زده بازگشت

امروز در شرایط حادثه زمان دعواهای سیاسی نیست

مازندران از بحران سیل خارج شد

اثر 15 درصدی تحریم در رونق تولید داخلی/ نقش کارگر ایرانی برجسته شود

فرصت بازسازی در مازندران مهیا شده است/ تخصیص اعتبار برای لایروبی رودخانه‌های مازندران

برآورد میزان خسارت سیل مازندران تا 10 روز آینده

شوک انتقال آب دریای خزر تمام نشده سیل آمد!

افزایش میزان اعتبارات تسهیلات مسکن مناطق سیل‌زده

معاون اول رئیس جمهوری به مازندران آمد

بابل؛ درگیر بی‌آبی پس از سیلاب!

رئیس مجلس به مازندران سفر کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی از مناطق سیل زده مازندران بازدید کرد

دستور رئیس جمهوری برای بسیج امکانات در مناطق سیل زده

پیام تبریک استاندار مازندران به مناسبت آغاز بهار و حلول سال نو

انتقال آب خزر به فلات مرکزی امکان پذیر نیست

استاندار مازندران: خدمات رسانی به سیلزدگان ادامه دارد

عضو مجلس خبرگان: انتقال آب خزر به سمنان تحقق نمی یابد

روابط عمومی ها عملکرد دولت را برای مردم تببین کنند

اعتبار توسعه روستایی نیازمند توجه بیشتر است

گروههای سیاسی انتخابات مجلس یازدهم را در مازندران کلید زدند

نیروی انسانی مازندران فرصت برای تحول و پیشرفت است

بیانیه گام دوم رهبری توسط خطبا تبیین شود

امام‌جمعه نوشهر: از تلخ و شیرین‌های سال 1397 عبرت بگیریم

تفیض اختیار و برون سپاری باعث کاهش تردد به مرکز استان می شود

تعصب منطقه ای باعث عقب ماندگی مازندران می شود

متخلفان ساخت وساز درایام نوروز زیرذره بین بازرسان قرار دارند

شهردار بابل از استاندار مازندران حکم دریافت کرد

رفتن به میان مردم باید اولویت نخست مدیران باشد

ساز ناکوک برخی مدیران مازندران در جذب سرمایه گذار

مازندران با گردشگری می تواند اقتصاد استان و کشور را اداره کند

اعمال محدودیت های سلیقه ای به مردم و نظام آسیب می زند

ساده زیستی برای روحانیت یک اصل است

سند جامع پدافند غیرعامل مازندران تدوین شد

اردوهای راهیان نور مازندران اعزام و نیمه خصوصی خصوصی ندارد

استاندار مازندران: فاصله بین مردم و مسئولین باید کمتر شود

نبود سند بالادستی مشکلات را پیچیده می کند

استقامت ایرانیان در مقابل ظلم جهان را به حیرت واداشته است

دولت در آستانه نوروز برای مهار گرانی ها چاره اندیشی کند

بسیج اساتید ، ظرفیت توانمند برای رشد کشور است

زمان تحریم ظالمانه وقت خوبی برای تسویه حساب سیاسی نیست

کشور نیاز فوری به همرایی فضای علمی با دولت دارد

گرانی اخیر مجلس را به تفکیک وزارت صنعت مجاب کرد

منطقه آزاد مازندران با سه لکه به نهاد رئیس جمهوری پیشنهاد شد

پالرمو هیچ مغایرتی با استقلال اجرایی و حقوقی کشور ندارد

در تصویب پالرمو مصحلت مهم باید مورد توجه باشد

اشتغال 93 هزار مازندرانی در 53 هزار پست سازمانی!