پیام مازند

آخرين مطالب

در چهارمین جلسه شورای اداری فریدونکنار مطرح شد

سگ های ولگرد و زباله بزرگ ترین چالش بهداشتی در فریدونکنار سياسي

سگ های ولگرد و زباله بزرگ ترین چالش بهداشتی در فریدونکنار

  بزرگنمايي:

پیام مازند - در چهارمین جلسه شورای اداری فریدونکنار سگ های ولگرد و زباله به عنوان بزرگ ترین چالش بهداشتی در این شهرستان مطرح شد.
چهارمین جلسه شورای اداری فریدونکنار با حضور ولی الله نانواکناری نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی نصیری فرماندار، معاونان، بخشداران و مسئولان ادارات و نهادهای این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش ایسنا مازندران،ولی الله نانواکناری نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در این جلسه اظهار کرد: ما در شرایط بسیار سخت اقتصادی امنیتی و جنگ روانی هستیم و این سه موضوع در دستور کار دشمنان جمهوری اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در جنگ روانی دشمن به‌کارگیری می‌شود و همین امر عامل پیروزی در دفاع مقدس بود از بین بردن روحیه شهادت طلبی و رزم است.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس تصریح کرد: یکی از راه‌های موثر در تقویت روحیه رزم و شهادت طلبی این است که یادواره شهدا و راهیان نور باید با جدیت دنبال شود که می تواند در مقابل توطئه های دشمن بسیار تاثیرگذار باشد.
نانواکناری با اشاره به اینکه دشمنان در زمینه های مختلف از منابع مالی بیشری برخوردار هستند گفت: اعتماد مردم به مسئولین و روحیه رزم و شهادت طلبی در جمهوری اسلامی موجب شد تا کشوری نتواند نگاه چپ به کشور ما داشته باشد.
وی بر لزوم تکریم مردم توسط مسئولان تاکید کرد و افزود: بی اعتمادی مردم به مسئولین بسیار خطرناک است و مسئولان همیشه باید در پی تکریم ارباب رجوع باشند.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در فریدونکنار وجود دارد کم کاری نسبت به پیگیری مصوبات جلسات یا دستورهای ابلاغی است که جا دارد از رئیس اداره بیمه سلامت تشکر کنیم چراکه پیگیر امورات هستند و همچنین از برخی مسئولان نسبت به بی تفاوتی این موضوع گلایه داریم.
نانواکناری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پایه اقتصادی شهرستان کشاورزی است باید اقداماتی صورت گیرد تا مشکلات اساسی مردم در این زمینه برطرف شود.
وی تصریح کرد: طبق رایزنی‌های صورت گرفته باید در سه سال آینده تمامی آب بندان‌های شهرستان فریدونکنار لایروبی شود چراکه این امر از موثرترین راه تامین کمبود آب کشاورزان است.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر ادامه داد: در حالی که اهدای زمین و کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال‌احمر سال گذشته انجام گرفت اما هنوز اتفاق خاصی برای راه اندازی ساختمان آن انجام نگرفته که باید پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.
نانواکناری یکی دیگر از محورهای اقتصادی فریدونکنار را صنعت توریسم دانست و عنوان کرد: در ساخت هتل‌ها و مهمانسراها تحولی خوبی صورت گرفت اما باید ظرفیت مهمانسراها برای جذب بیشتر گردشگر افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: در بودجه سال 98 تمامی پروژه‌های نیمه کاره درنظر گرفته شد که بیمارستان شهیدبصیر، فاضلاب شهری و انتقال آب شرب از جمله این موارد است که در جدول بودجه لحاظ شد.
نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس یادآور شد: در جلسه بعدی مصوبات باید قرائت شود تا ببینیم وضعیت مسئولان ادارات فریدونکنار به چه صورت است.
دستور فوری برای تشکیل ستاد راهیان نور
محمدمهدی نصیری فرماندار فریدونکنار در این جلسه اظهار کرد: در آستانه 24 دی سالروز تولد سردار شهید حاج حسین بصیر که به نام روز فریدونکنار ثبت شده است قرار داریم که آموزش و پرورش و دستگاه های مربوطه باید برنامه های خوبی را برای این روز درنظر بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: جهادکشاورزی فریدونکنار با وجود رئیس جدید متحول شده و امیدواریم در اداره ورزش و جوانان هم این تحول را شاهد باشیم.
فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: ایجاد کارخانه روغن سبوس برنج در اولویت است و استفاده از کاه برای تبدیل به کاغذ باید در دستور کار قرار گیرد.
نصیری ادامه داد: تعیین حریم زیست محیط دامگاه باید مشخص شود چراکه این امر موجب موانع زیادی در ساخت و ساز در بخش دهفری شده است.
وی با دستور فوری به معاون سیاسی برای تشکیل جلسه ستاد راهیان نور گفت: راهیان نور یک حرکت ملی است و همه دستگاه ها در برگزاری این مراسم سهم دارند چراکه دارای رویکرد فرهنگی است.
فرماندار فریدونکنار یادآور شد: احصا برنامه 100 روزه و ارائه به استانداری باید هر چه سریعتر انجام شود و این برنامه قرار نیست دارای مالی باشد فقط به دنبال خلاقیت است.
نصیری ادامه داد: برخی از مسئولان ادارات در مصاحبه ها، موفقیت های به دست آمده را مرهون تلاش خود و مدیر استانی منعکس می کنند که این امر پسندیده نیست چراکه باید نقش فرمانداری، نماینده مجلس و شورای برنامه ریزی در موفقیت‌ها لحاظ شود.
وی با اشاره به در آستانه بودن دهه فجر و جشن چهل سالگی انقلاب اظهار کرد: 40 عددی دارای قداست و نشان دهنده پختگی است و مسئولان ادارات باید فعالیت های خود را در زمینه بنر، نمایشگاه و مصاحبه به اطلاع مردم برسانند.
فرماندار فریدونکنار خاطرنشان کرد: آمادگی برای سفرهای نوروزی باید جدی گرفته شود که شهرداری، شورای شهر، بخشداری ها و میراث فرهنگی، گردشگری بخشداری ها باید این امر را دنبال کنند .
نصیری با قدردانی از اقدامات امنیتی و انتظامی اخیر عنوان داشت: کشف سه کیلو و نیم هروئین، نیم کیلو تریاک و 200 لیتر مشروب از اقدامات خوب نیروهای امنیتی و انتظامی بود.
وی یادآور شد: تکریم ارباب رجوع بسیار با اهمیت است که مسئولان دستگاه ها باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر بودجه در دست ادارات نیست با زبان گویا با مردم حرف بزنند.
تاکید بر تنوع بخشی در کشاورزی
محمد هادی زاده مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار در این جلسه با اشاره به عملکرد این اداره از ابتدای سال 97 تاکنون اظهار کرد: سطح زیر کشت در فریدونکنار 6 هزار و22 هکتار با بهره برداری 5 هزار و 300 نفر است.
وی با اشاره به اینکه آموزش و ترویج یکی از زیربناهای مهم در جهاد کشاورزی و دیگر بخش ها می تواند باشد، خاطرنشان کرد: برگزاری 5 سایت بهره‌وری آب، تعیین لاین‌های مقاوم به شوری، بذرگیری از ارقام بومی محلی و انعقاد تفاهم‌نامه همیارکشاورز در هفت از اقداماتی بوده که در بخش آموزش و ترویج جهاد کشاورزی شهرستان انجام شد.
مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: برگزاری 364 دوره مهارتی با بیش از 9 هزار و 481 نفر شرکت کننده، ایجاد صندوق های خرد زنان روستایی در 8 روستا با 14 صندوق و حدود 400 میلیون تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال در خانوارهای روستایی و همکاری با شبکه بهداشت برای تولید محصولات سالم در روستاها از جمله اقدامات دیگر جهادکشاورزی فریدونکنار بوده است.
هادی‌زاده بر لزوم تنوع بخشی در کشاورزی تاکید کرد و گفت: متاسفانه پایه اقتصادی فریدونکنار فقط کشت برنج است که لازم است با تنوع بخشی در کشت ها مانند پرورش گل و گیاه زینتی از تک محصولی بودن خارج شویم و به دنبال توسعه اقتصادی باشیم.
وی یادآور شد: 130هکتار مرکبات در فریدونکنار وجود دارد و اگر هر کشاورز در خانه خود چند درخت مرکبات داشته باشد می تواند در تنظیم بازار شهرستان موثر باشد.
مدیر جهادکشاورزی فریدونکنار افزود: در سال زراعی 96 تا 97 به میزان 2 هزار و 899 تن نهاده‌های زراعی توزیع و در سال جاری هم تاکنون 2 هزار و 759 تن توزیع شد.
هادی‌زاده ادامه داد: در زمینه توزیع سوخت 2 میلیون و 664 هزار لیتر از انواع سوخت به کشاورزان تحویل داده شد.
وی اظهار کرد: در توزیع اعتبارات شهرستانی 17و نیم میلیارد تومان اعتبار به فریدونکنار تزریق شد که از این مبلغ 16 میلیارد تومان برای تسهیلات مختلف بین کشاورزان توزیع شد، 150 میلیون تومان از محل تملک و مابقی برای تجهیز و نوسازی اراضی هزینه شد.
هادی‌زاده با اشاره به تعیین تکلیف چاه های شهرستان، خاطرنشان کرد: سه هزار و 276 حلقه چاه وجود دارد که از این تعداد 629 پرونده تشکیل و 69 پروانه برای چاه های کشاورزی صادر شد.
دفع غیربهداشتی زباله و وجود سگ های ولگرد از مهم ترین چالش های بهداشتی فریدونکنار
عبدالله محمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار در این جلسه اظهار کرد: دو پایگاه درمانی 115، یک بیمارستان، یک مرکز جامع سلامت شهری، سه مرکز جامع سلامت روستایی، دو پایگاه بهداشتی و 17 خانه بهداشت از مراکز بهداشتی و سلامت در فریدونکنار است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس طرح گسترش مصوبات سال 95 اگر دو خانه بهداشت حسین آباد و زاهدکلا تاسیس شود فریدونکنار از نظر خانه بهداشت به خودکفایی می‌رسد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار تصریح کرد: تشکیل مجمع خیرین سلامت یکی از اقداماتی بوده که می تواند در زمینه بهداشت و سلامت مردم شهرستان بسیار موثر باشد و هم اکنون هم بالغ بر 70 میلیون تومان در صندوق این مجمع اعتبار موجود است.
محمدی با بیان اینکه سه مشکل اساسی بهداشتی در فریدونکنار وجود دارد، یادآور شد: دفع غیربهداشتی زباله در معابر و خیابان‌ها، دفع غیربهداشتی زباله در سطح شهرستان و وجود سگ‌های ولگرد از جمله چالش هایی است باید دستگاه های مربوطه اقدامات لازم را برای برطرف شدن آنها انجام دهند.
پیش بینی 193 میلیون تومان اعتبار برای اعزام زائران فریدونکناری به راهیان نور
عبدالله جعفرزاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار در این جلسه اظهار کرد: با توجه به اینکه در سه ماه چهارم سال قرار داریم موضوع راهیان نور باید جدی گرفته شود چراکه اگر از هم اکنون برنامه ریزی نشود احتمال دارد در اجرا دچار مشکل شویم.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس جلسه ای که در سال 96 برای راهیان نور گرفته شد به تصویب رسید که ادارات و نهادهای شهرستان مبلغ 52 میلیون و 300 هزار تومان را برای راهیان نور تخصیص دهند اما مبلغ 24 میلیون و 500 هزار تومان تحقق پیدا کرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار تصریح کرد: در سال 97 بنابر سهمیه تعریف شده 480 نفر باید از فریدونکنار به اردوی راهیان نور اعزام شوند که یک دستگاه اتوبوس در تابستان اعزام شدند و مابقی که 440 نفر هستند از 15 اسفند 97 اعزام می شوند.
جعفرزاده گفت: برای سال 97 طبق پیش بینی 193 میلیون اعتبار نیاز است که امیدواریم نگاه مسئولان ادارات به برنامه راهیان نور کشوری باشد و فرماندار و دستگاه های اجرایی باید تمام تلاش خود را برای این امر انجام دهند.
وی تاکید کرد: راهیان نور نباید به عنوان یک فوق برنامه در دستگاه ها دیده شود بلکه باید به عنوان یک برنامه اصلی گنجانده شود چراکه تاثیر بسیار زیاد فرهنگی و معنوی در سطح جامعه دارد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تحرک انتخاباتی در فضای مجازی مازندران رصد می‌شود

شناسایی و جذب 13 هزار نفر برای شبکه نظارت انتخابات در مازندران

انتخاب شهردار جدید، گزینه شورای شهر ساری

مدیرکل جدید راه آهن شمال کشور منصوب شد

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معرفی شد

مردم بخاطر ناامیدی از جریانات سیاسی ممکن است دیگر لیستی رأی ندهند

یارکشی نامزدها شروع شد/ تبلیغات خانه به خانه

استاندار مازندران: فعال‌سازی واحدهای تولیدی از اولویت‌های استان است

معاون وزیر راه و شهرسازی از روند بازسازی مسجد جامع ساری بازدید کرد

ویلاسازی تهدیدی برای گردشگری غرب مازندران است

مقاومت مهمترین راهبرد جمهوری اسلامی است

استاندار مازندران خواستار حمایت جدی‌تر از طرح تنفس جنگل شد

واردات چوب را با کول بری نمی توان انجام داد

بهره برداری مناسب از جنگل مورد توجه قرار گیرد

جانشین موگرینی کیست؟

ثبت جهانی پس از 40 میلیون سال ایستادگی

دولت 350 هزار میلیارد ریال به مالباختگان موسسات مالی پرداخت کرد

حقوق اردیبهشت کارکنان آذرآب اراک تا پایان هفته پرداخت می شود

محیط زیست مازندران ورود گردشگران به میانکاله را ممنوع کرد

معاون رئیس جمهوری: نگاه متفاوت دولت‌ها به سازمان‌های مردم‌نهاد باعث آسیب‌ شد

اعتبار تعاونی ها امسال 11 برابر شد

2 سامانه جدید برای تقویت بخش تعاون افتتاح شد

دنیای پس از کنکور

نقص فنی موتور ، هواپیمای ساری بندرعباس را مجبور به فرود اضطراری کرد

نماینده مجلس: توجه دولت به محیط زیست چشمگیر است

توفان 215 سیستانی را روانه بیمارستان کرد

پا تو کفش خودمان بکنیم

مدیران در رای دادن به مصوبات با شفافیت عمل کنند

فشارهای اروپا بی‌فایده است، ایران 16 تیر گام دوم را بر می‌دارد/ محاسبه هزینه های محتمل جنگ فعلا مانع جنگ است

عضو هیات رییسه مجلس: پروژه های نیمه تمام در قالب اقتصاد مقاومتی تعریف شود

نوبخت : طرح دو خطه کردن راه آهن بافق- ارژنگ تا پایان سال 98 بهره برداری می شود

شهروند رقابت های فوتسال را با شکست شروع کرد

هیات اقتصادی عراقی از واحدهای صنعتی کردستان بازدید کرد

صدای بلند شنیده شده در زاهدان ناشی از انفجار شی دست ساز بود

تامین حق آبه تالاب آق گل

قطر برای استفاده از امکانات ایران در جام جهانی 2022 اعلام آمادگی کرد

همایش پیاده روی خانوادگی در خرم آباد تنکابن

کلانتری: تالاب های نیمه غربی کشور وضعیتشان خوب است

از ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی تا وضعیت تالاب‌های کشور

نساجی برای تمرین از قائمشهر خارج نمی‌شود

باد با سرعت 119 کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید

امامان جمعه: ایران اسلامی مقتدرانه در برابر دشمنان ایستاده است

پاسخ زورگویی‌های آمریکا را با قدرت تمام خواهیم داد

مسئولان به وعده‌های توخالی برجامی اروپا اعتماد نکنند

دستگاه‌های اجرایی کردستان از سرمایه‌گذاران عراقی حمایت کنند

بیش از یک میلیارد یورو ثبت سفارش واردات کالا در خراسان رضوی انجام شد

هوای پایتخت ناسالم است

آغاز سال تحصیلی بدون دغدغه برای مناطق سیل زده

قاب دوربین هنرمندان ، مهر ثبت جنگل‌های هیرکانی

جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی ثبت شد