پیام مازند

آخرين مطالب

فیلم هایی که اسکار 2019 برنده می شوند! فیلم هایی که باید برنده شوند! فرهنگي

فیلم هایی که اسکار 2019 برنده می شوند! فیلم هایی که باید برنده شوند!

  بزرگنمايي:

پیام مازند - در این مطلب قصد داریم شما را برندگان احتمالی جوایز اسکار 2019 و آن هایی که ممکن است نادیده گرفته شوند در هر بخش آشنا کنیم
برندگان احتمالی جوایز اسکار 2019
علاوه بر نداشتن مجری، نبود اجماع بی سابقه در میان اظهارنظرها در مورد برندگان احتمالی جوایز اسکار 2019 باعث شده که اسکار امسال از متفاوت ترین اسکارهای تاریخ سینما باشد. مراسم اسکار 2019 در روز یکشنبه 24 فوریه مصادف با 5 اسفند برگزار خواهد شد. اگر چه با توجه به شیوه رأی گیری در میان داوران اسکار برای انتخاب برنده ها و همچنین اتفاقات غیرمنتظره ای که در اسکارهای سال های گذشت رخ داده، گمانه زنی با قاطعیت بالا در مورد این که چه فیلم های یا شخصیت هایی در بزرگ ترین شب سینمای جهان با دست پر به خانه بر می گردند دشوار شده است.
بیشتر بدانید : فهرست کامل نامزدهای اسکار 2019
با این وجود، در حالی که تنها چند روز با اهدای جوایز اسکار سال فاصله داریم، فیلم ها و شخصیت هایی که بیشترین شانس برای بردن جایزه را دارند مشخص هستند اما رقابت سخت و تنگاتنگی میان آن ها وجود دارد که بی سابقه بوده و اظهار نظر در مورد برندگان نهایی را دشوار کرده است. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را برندگان احتمالی جوایز اسکار 2019 و آن هایی که ممکن است نادیده گرفته شوند در هر بخش آشنا کنیم.
بیشتر بدانید : نخستین پیش بینی ها از برندگان احتمالی اسکار 2019 + عکس
بیشتر بدانید : تاریخ و زمان برگزاری اسکار 2019 اعلام شد
اسکار بهترین فیلم سال 2019
برنده احتمالی: کتاب سبز (Green Book)
لایق برنده شدن: «روما» (Roma)
علیرغم انتقادهای قابل توجهی که متوجه فیلم «کتاب سبز» شده و همچنین جنجال های پشت پرده در مورد این فیلم، این فیلم که بر اساس واقعیتی تاریخی ساخته شده شباهت زیادی به بسیاری به فیلم های دیگری دارد که در سال های گذشته برنده اسکار شده اند و از قبل برنده بهترین جوایز گلدن گلوب و گیلد شده است. چیزی که شانس فیلم «روما» را، علیرغم شایستگی محض اش، برای دریافت جایزه این بخش کم می کند غیرانگلیسی بودن زبان فیلم است هر چند تبلیغات نتفلیکس و فروش خوب فیلم می تواند تا حدودی این موضوع را جبران نماید. «پلنگ سیاه» (Black Panther) نیز که از همه لحاظ مورد مقبولیت قرار گرفته در این دسته شانسی برای برنده شدن دارد.
بیشتر بدانید : چرا این تصاویر از فیلم «رما» (Roma) تماشاگران را غمگین کرد؟

فیلم «روما» Roma
اگر چه فیلم های «کتاب سبز»، «سوگلی» (The Favourite)، «پلنگ سیاه» و «ستاره ای متولد شده است» (A Star Is Born) هر یک به نحوی شایستگی برنده شدن در این بخش را دارند اما «روما» تاثیری بسیار عمیق تر از دیگر فیلم ها بر روی مخاطبین و منتقدین داشته است. در مورد «پلنگ سیاه» باید گفت که در طول سال ها، فیلم های ابرقهرمانی همواره مورد بی توجهی داوران قرار گرفته اند و به نظر می رسد که این فیلم نیز تنها باید به افتخار قرار گرفتن در میان نامزدهای نهایی اکتفا کند. با این وجود می توان گفت که احتمال برنده شدن «کتاب سبز» با توجه به تجربیات گذشته و سبک رأی گیری اسکار بیشتر از دیگر فیلم هاست.
بیشتر بدانید : بررسی فیلم Roma؛ بهترین فیلم خارجی زبان گلدن گلوب
بهترین بازیگر مرد نقش اول در اسکار 2019
برنده احتمالی: رامی مالک
لایق برنده شدن: رامی مالک
فیلم زندگینامه ای «راپسودی بوهمیایی» (Bohemian Rhapsody) فیلم بی نقص و کاملی نبود اما میزان خوب بودن فیلم به مقدار بسیار زیادی به بازی تاثیرگذار و روان رامی مالک وابسته است.

رامی مالک در «راپسودی بوهمیایی» Bohemian Rhapsody
کریستین بیل در این بخش سرسخت ترین رقیب رامی مالک است اما به نظر می رسد که فیلم «معاون» (Vice) باید در بخش گریم به دنبال اسکار باشد.
بیشتر بدانید : برندگان جوایز بفتا 2019
اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول در سال 2019
برنده احتمالی: گلن کلوز
لایق برنده شدن: گلن کلوز
گلن کلوز برای بازی در فیلم «همسر» (The Wife) جوایز سینمایی ماه های اخیر را درو کرده است و به نظر می رسد که او در هفتمین بار نامزدی خود در بخش بهترین بازیگر زن بالاخره این جایزه را بدست خواهد آورد. اگر چه لیدی گاگا نیز در اولین حضور سینمایی خود بازی فوق العاده ای ارائه کرده اما وقتی به سابقه او در بازیگری و نامزدی اسکار در مقایسه با کلوز نگاه می کنیم می بینیم که شانسی در مقابل او ندارد.

گلن کلوز در فیلم «همسر» The Wife
الیویا کلمن نیز اگر چه در فیلم «سوگلی» بازی تحسین برانگیزی داشته اما قرار گرفتن او در میان نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش اول و منتقل کردن راشل ویز و اما استون به بخش بازیگران بخش مکمل با حرف و حدیث هایی همراه بوده است. با همه این تفاسیر باید گفت که گلن کلوز بیشتر از دیگران شایستگی دریافت جایزه اسکار این بخش را داشته و به احتمال فراوان اسم او به عنوان برنده نهایی اعلام خواهد شد.
بیشتر بدانید : فیلم «همسر» wife: عشق باشکوه دوران سالخوردگی
برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
برنده احتمالی: ماهرشالا علی
لایق برنده شدن: ماهرشالا علی
دو سال بعد از «مهتاب» (Moonlight)، ماهرشالا علی بار دیگر برای در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل نامزد شده اما براحتی می توانست در کنار همبازی اش در فیلم، ویگو مورتنسن، در بخش نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش اصلی قرار بگیرد.

ماهرشالا علی در «کتاب سبز»
اگر چه رقابت در این بخش نیز به اندازه مورد دیگر شدید است و علیرغم انتقاداتی که به «کتاب سبز» شده اما شنیدن اسمی غیر از ماهرشالا علی به عنوان برنده بهترین بازیگر مرد نقش مکمل ناامید کننده خواهد بود.
بهترین بازیگر زن نقش مکمل در اسکار 2019
برنده احتمالی: رجینا کینگ
لایق برنده شدن: رجینا کینگ
رجینا کینگ برای نقش آفرینی مسحور کننده اش در نقش یک مادر نگران در فیلم «اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند» (If Beale Street Could Talk) برنده جایزه گلدن گلوب شد، هر چند در این فیلم بازیگران شناخته شده تری با بازی هایی قوی در کنار او حضور داشتند.

رجینا کینگ
ایمی آدامز نیز در فیلم «معاون» به همین اندازه بی نقص بازی کرده است اما به نظر می رسد که در مقایسه با کینگ، داوران تمایل کمتری به اعلام اسم او به عنوان برنده اسکار این بخش داشته باشند.
بهترین کارگردانی اسکار 2019
برنده احتمالی: آلفونسو کوارون
لایق برنده شدن آلفونسو کوارون
آلفونسو کوارون، کارگردان سرشناس مکزیکی فیلمی بسیار شخصی در مورد زنانی ساخته که او را بزرگ کرده اند که وی احساس عشق خود را در ساخت آن دخیل کرده است، هر چند ساخته شدن فیلم توسط سرویس نتفلیکس برایش دردسرساز بوده است.

فیلم «رم» آلفونسو کوارون
با این وجود باید گفت که کوارون برای شکست دادن اسپایک لی، کارگردان فیلم «بلککلنزمن» (BlacKkKlansman) کار سختی نداشته باشد. علاوه بر این، به نظر می رسد که کوارون باید دو متن سخنرانی آماده کند زیرا انتظار می رود که در اسکار 2019 او جایزه دیگری در بخش فیلم برداری برای همین فیلم نیز به خانه ببرد.
بهترین فیلمنامه اورجینال اسکار
برنده احتمالی: سوگلی
لایق برنده شدن: سوگلی
هوشمندی نیشدار و شرایط پرتنش فیلم «سوگلی» می تواند شب خوبی را در مراسم اسکار 2019 برای نویسندگان فیلمنامه این فیلم، دبورا دیویس و تونی مک نامارا، رقم بزند، اگر چه باید اذعان کرد که فیلم «کلاس هشتم» (Eighth Grade)، بهترین فیلم مستقل سال 2018، در این بخش نادیده گرفته شده است.

فیلم «سوگلی» the favourite
بهترین فیلمنامه اقتباسی
برنده احتمالی: بلککلنزمن
لایق برنده شدن: اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند
اگر چه داوران اسکار با قرار دادن نام «هرگز می توانی مرا ببخشی؟» (Can You Ever Forgive Me?) در این بخش رقابت را جنجالی کردند اما به نظر می رسد که اسپایک لی با همکارانش، چارلی واچتل، دیوید روبینوویتز و کوین ویلموت بیشترین شانس را برای بردن جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی دارند.

«BlacKkKlansman» ساخته اسپایک لی
با این وجود، اقتباس شاعرانه بری جنکینز از رمان جیمز بالدوین با ترکیب بی عدالتی نژادی و یک داستان عاشقانه تلخ از هر لحاظ شایستگی بردن جایزه اسکار این بخش را دارد.
بهترین موسیقی متن
برنده احتمالی: نیکلاس بریتل (اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند)
لایق برنده شدن: نیکلاس بریتل (اگر خیابان بیل می توانست حرف بزند)
موسیقی متن مالیخولیایی بریتال شانس و شایستگی زیادی برای بردن جایزه اسکار این بخش دارد هر چند «پلنگ سیاه»، «بلککلنزمن» و البته «ستاره ای متولد شده است» نیز شایستگی دریافت این جایزه را دارند. با این وجود بعید به نظر برسد کسی غیر از نیکلاس بریتل این جایزه را به خانه ببرد.
بهترین آهنگ
برنده احتمالی: Shallow (ستاره ای متولد شده است)
لایق برنده شدن: Shallow (ستاره ای متولد شده است)
هم خوانی لیدی گاگا و بردلی کوپر شایستگی بالایی برای کسب جایزه اسکار بهترین آهنگ دارد اما اگر اینطور نبود نیز سخت بود تصور کرد که داوران اسکار از دادن فرصتی دیگر به گاگا برای سخنرانی پس از کسب جایزه اجتناب کنند.

فیلم «ستاره ای متولد شده است» A Star Is Born
بهترین فیلم انیمیشن
برنده احتمالی: مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی
لایق برنده شدن: مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی
کمپانی دیزنی در سال گذشته دو دنباله بی نقص «شگفت انگیزان 2» و «رالف اینترنت را خراب می کند» (Ralph Breaks the Internet) را عرضه کرد اما نبوغی که کمپانی سونی در ساخت انیمیشن «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» (Spider-Man Into the Spider-Verse) به کار برده و تازگی آن شاانس زیادی برای این دو دنباله نگذاشته و به نظر می رسد که از همین الان رقابت در این بخش پایان یافته است.
بهترین فیلم مستند
برنده احتمالی: آر بی جی
لایق برنده شدن: سولوی آزاد
رقابت در این بخش تنگاتنگ است و انتخاب برنده نهایی کمی دشوار اما به نظر می رسد که مقاومت داوران اسکار برای ارج نهادن به تلاش های یک ابرقهرمان لیبرال به نام روث بیدر گینزبرگ، از قضات دیوان عالی ایالات متحده، بسیار سخت است و احتمالاً مستند «آر بی جی» (RBG) برنده نهایی این بخش اعلام خواهد شد. با این وجود مستند کوهنوردی «سولوی آزاد» (Free Solo) و تصاویر خیره کننده این فیلم بسیار منحصربفرد جلوه می کند، هر چند باید اعتراف کرد که فیلم های مستند «همسایه من نمی شی؟» (Won’t You Be My Neighbor?) و «سه غریبه یک شکل» (Three Identical Strangers) که در میان نامزدها جایی ندارند از این دو فیلم بهتر هستند.
بهترین فیلم خارجی اسکار 2019
برنده احتمالی: روما
لایق برنده شدن: جنگ سرد
اگر چه کمتر کسی می تواند مخالف این ایده باشد که «روما» شایستگی بالایی برای بدست آوردن جایزه بهترین فیلم سال را دارد اما فیلم لهستانی «جنگ سرد» (Cold War) در بخش فیلم های خارجی یا غیرانگلیسی فیلمی متفاوت و تاثیرگذارتر است. فیلم شخصی، ویرانگر و سیاه و سفید پاول پاولیکوفسکی در این بخش توجهات بسیاری را به خود جلب کرده هرچند ممکن است نامش به عنوان بهترین فیلم این بخش اعلام نشود.
بهترین جلوه های ویژه
برنده احتمالی: انتقام جویان: نبرد ابدیت
لایق برنده شدن: سولو: داستان نبرد ستارگان
دنباله «انتقام جویان» با عنوان «انتقام جویان: نبرد ابدیت» (Avengers: Infinity War) بسیار موفق و پرزرق و برق بود اما کیفیت جلوه های ویژه «سولو: داستان نبرد ستارگان» (Solo: A Star Wars Story) و ترکیب رنگ های زیبای آن قربانی نقدهای منفی آن و شکست خوردنش در گیشه شدند.
بهترین طراحی تولید
برنده احتمالی: سوگلی
لایق برنده شدن: پلنگ سیاه
اگر چه آکادمی اسکار همواره علاقه خاصی به درام های قدیمی و تاریخی داشته اما ظاهر حیرت انگیز قلمرو داستانی واکاندا در فیلم «پلنگ سیاه» را می توان یکی از دستاوردهای مهم سال و از عوامل اصلی موفقیت این فیلم دانست.

فیلم «پلنگ سیاه»
با این وجود به نظر می رسد که این فیلم در بخش جوایز تکنیکی مانند طراحی لباس و صداگذاری شانس بیشتری برای کسب جایزه اسکار داشته باشد.
بیشتر بدانید : اتفاقی بی سابقه در اسکار 2019
بیشتر بدانید : اولین فیلم های ناکام اسکار 2019
بیشتر بدانید : اسکار 2019 و شگفتی ها و سوپرایزهای آن
منبع: rooziato.com

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خواهران برگزیده مسابقات استانی قرآنی کریم در مازندران معرفی شدند

پروژه مهر مدارس مازندران از قائمشهر آغاز شد

106 هیئت مذهبی دارای مجوز در جویبار فعال است

«ریشه تا همیشه»؛ ترکیب موسیقی مازندرانی با آیین‌های بومی منطقه

چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در آمل آعاز شد

چشم گردشگران خارجی در رامسر به تابلوهای فارسی نوشت

تبلیغات اسلامی از مهمترین رویش های انقلاب است

چاپخانه های مازندران درگیر مشکلات چند وجهی

مواد مخدر به مدارس رسیده است

ثبت نام 1556 کتابدار در جشنواره ملی قصه گویی

شمار اعضای کتابخانه های مازندران 40 هزار نفر افزایش یافت

مادربزرگ قصه گوی مازندرانی قدردانی شد

آغاز به کار نخستین جشنواره ملی قصه گویی در ساری

طرح «همیار طبیعت» در مازندران راه اندازی شد

مستند «کارتلوس» در مازندران تولید شد

4245 زائر از مازندران عازم حج می شوند/ توصیه هایی به زائران

توجه به صنایع دستی در رونق تولید اثربخش خواهد بود

خانه رمدانی نکا ثبت ملی شد

غفلت همگانی از بسته بندی جهان بینی با قصه برای کودک

مسابقات استانی قرآنی کریم در آمل برگزار می شود

قصه گویی روابط اجتماعی را در کودکان تقویت می کند

دعوت متفاوت به کتابخوانی برای دانش آموزان در تابستان

داوران«هزارصدا» در گرگان معرفی شدند/ بزرگداشت بابک بیات

مرحله نهایی جشنواره ملی قصه گویی در ساری برگزار می شود

مسجد جامع هویت دینی و فرهنگی مردم ساری است

رویترز: حمله به نفتکش ها در نشست وزیران انرژی گروه 20 بررسی می شود

معضلات فرهنگی با ابزار فرهنگی حل شود

طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می شود

والدین نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته دانش آموزان دارند

71 گونه مهره دار کشور در فهرست تهدید قرار داد

گام های رو به رشد صنایع دستی در مازندران

هشتمین آیین هنرماه در نوشهر برگزار می شود

تنکابن مهد هنرهای فاخر صنایع دستی است

نخستین کتاب 3 زبانه شاعر جوان در آمل رونمایی شد

بهسازی فضاهای آموزشی رامسر در اولویت قرار گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران : اظهار نظرهای غیر تخصصی درباره اتفاق سد لفور کمک کننده نیست

ساخت پردیس سینمایی در ساری ؛ نقطه سر خط

امسال 3 پروژه آموزشی در رامسر کلنگ زنی شد

محفل انس با قرآن اصحاب رسانه در ساری برگزار شد

نماز عید فطر در امامزادگان شاخص مازندران اقامه می شود

عاطفه باران یک و نیم میلیارد ریال مازندرانی ها بر سر سفره رمضان

پیشتازی مادران مازندرانی در استفاده از مهد کودک

مدیریت و نقش مهم رسانه ها در زمان بحران/ رسانه ها مطالبه گری رافراموش نکنند

احیای شب قدر در آمل

طلاق با کودکان چه می کند؟

رونمایی اولین ارکسترال مقاومت/ سمفونیک مازندران تهیه می شود

مراسم شب قدر مانور فراجناحی خداباوری است

گرانی کاغذ و حال ناخوش مطبوعات محلی در مازندران

سهم ادبیات و فرهنگ فقط در همایش ها خلاصه شده است

شب فرهنگی در شهر آرش و دماوند