پیام مازند

آخرين مطالب

رنگ و بوی بهار در گالری های مازندران فرهنگي

رنگ  و بوی بهار در گالری های مازندران

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - حجم فعالیت های گالری های مازندران با نزدیک شدن به پایان سال بیشتر شده و برخی گالری ها نیز سعی در اجرای برنامه های خیریه برای کمک به اقشار نیازمند جامعه دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، با نزدیک شدن به فصل بهار، حال و هوای برخی نمایشگاه های هنری نیز به رنگ و بوی بهار و گل ها نزدیک تر شده و نمایشگاه هایی با محوریت گل و گیاه و طبیعت در مازندران گشایش یافته است. برخی گالری ها نیز در فعالیت های نیکوکارانه مشارکت کرده اند.
** نقاشی گل و گیاه
گالری هنر ساری از پنجشنبه 9 اسفند به مناسبت نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، نمایشگاه گروهی نقاشی گل و گیاه را برگزار کرده است. این نمایشگاه به جز روزهای جمعه تا 22 اسفند پذیرای علاقه مندان به هنر نقاشی است. علاقه مندان به تماشای این آثار هر روز به جز جمعه ها از ساعت 16 و 30 دقیقه تا 20 می توانند به گالری هنر ساری واقع در خیابان فرهنگ، انتهای سعدی، روبروی کوچه عرفان مراجعه کنند.
** ارکیده
در نوشهر نیز از امروز نمایشگاهی با محوریت گل گشایش می یابد که تا 20 اسفند برپا خواهد بود. ' ارکیده ' عنوان نمایشگاهی از نقاشی های 22 هنرمند مازندران است که از 10 تا 20 اسفند در نگارخانه ' پنج ' نوشهر برگزار می شود. در این نمایشگاه نقاشی هایی از رحیم مولاییان، اردوان منظم، شهرام سیف، هاجر صمدی، مرجان الکایی، معصومه ابراهیمی، زهرا امین زاده، منیره امینی، نسیم باجالانلو، فریبا جوادی، فاطمه سنگاری، زهره شعبانی، فاطمه طاهرنیا، احسان قاسم نیا، سپیده فقیهی، فاطمه کیوان شکوه، مینا کنگاوری، زهرا مریدی، نادیا مظاهری، فرشته همتی، الهام مقدری و مهشید هاشمی عرضه می شود.
نگارخانه پنج نوشهر واقع در چهارراه هلستان، بهارستان شمالی، بهارستان 5 تا 20 اسفند هر روز از ساعت 16 تا 20 پذیرای علاقه مندان به نقاشی است.
** عکس های خلاقانه در تیشتر
فرهنگخانه آموزشی پژوهشی تیشتر آمل از امروز نمایشگاه گروهی عکس تیشتر را برگزار می کند. در این نمایشگاه عکس هایی که با نگاه خلاقانه ثبت شده اند به نمایش در می آیند.
آثار 40 عکاس در این نمایشگاه گروه از امروز تا 17 اسفند در معرض دید علاقه مندان به هنر عکاسی خلاقانه قرار می گیرد. عکس های انتخاب شده برای عرضه در این نمایشگاه توسط مهدی نعمتی نژاد، بهزاد فیروزی و حسین علیشریفی از بین ده ها عکس به نمایشگاه راه یافتند.
در نمایشگاه عکس تیشتر، تعدادی از عکاسان جوان که نخستین حضور حرفه ای خود را در کنار چند تن از هنرمندان برجسته عکاسی تجربه می کنند، نگاه خلاقانه و شاعرانه خود از پشت لنزهای دوربین را به نمایش می گذارند. این نمایشگاه عصر امروز در فرهنگخانه آموزشی پژوهشی تیشتر آمل گشایش می یابد و تا جمعه 17 اسفند هر روز از ساعت 16 تا 20 پذیرای علاقه مندان به هنر عکاسی است.
** فرادید
چهارشنبه 8 اسفند در خانه هنرمندان شهر فریدونکنار، یک نمایشگاه گروهی عکس با نام ' فرادید ' برپا شد. در این نمایشگاه عکس هایی از هنرجویان رشته فتوگرافیک هنرستان فنی و حرفه ای زنده یاد توانگر فریدونکنار به نمایش در آمده است.
فرادید شامل 26 عکس پانوراما از برخی جاذبه های مازندران است که به نمایشگاه گردانی زهرا نورانی برپا شد. الهام آزادی، سحر اخوان، فاطمه بهشتی، فاطمه زهرا جعفری، فائزه حبیبی، فاطمه خاکپور، هانیه خلیل نسب، افسانه ذبیح پور، الهه ذوالفقاری، زهرا سرچاهی، مهدیه شیروبی، سمیرا صادقی، فاطمه زهرا عباس زاده، فاطمه عموئیان، نرگس قربانی، ملیکا محمدزاده، هدیه مقتدری راد، فاطمه موسوی نژاد و لیلا مهدوی هنرجویانی هستند که عکس های شان در فرادید به نمای در آمده است.
این نمایشگاه تا یکشنبه 12 اسفند هر روز بین ساعت های 9 تا 12 و عصرها از 16 تا 20 در خانه هنرمندان فریدونکنار واقع در خیابان شهداء ساختمان شورای شهر برپاست.
** افق سارو
عصر امروز نمایشگاهی با نام ' افق سارو ' در گالری بهزاد قائمشهر گشایش می یابد. در این نمایشگاه نقاشی هایی از ' دینا عظیمی ' قرار است به مدت 4 روز به نمایش در آید. افق سارو تا 13 اسفند هر روز از ساعت 16 تا 20 در گالری بهزاد قائمشهر پذیرای علاقه مندان به نقاشی است.
گالری بهزاد قائمشهر در روستای ساروکلا، بین کوهساران 11 و 13، خیابان شهدا قرار دارد.
** سین و میم
پنجشنبه 9 اسفند نمایشگاهی از حجم های کاربردی سرامیکی دو بانوی هنرمند مازندران در نگارخانه هنری ' پریژا ' بابل گشایش یافت که تا 12 اسفند ادامه دارد. در این نمایشگاه که ' سین و میم ' نام دارد، آثاری از مهکامه خدامی و سپیده مجیدی عرضه شده است. علاقه مندان به آثار هنری سرامیکی تا یکشنبه 12 اسفند بین ساعت های 16 تا 21 می توانند به نگارخانه پریژا مراجعه کنند.
سیاه
** سیاه در آمل
گالری ایسو در آمل از امروز نمایشگاهی از نقاشی های سیاه و سفید را با نام ' سیاه ' برگزار می کند. در این نمایشگاه تابلوهایی از سحر فقدانی به مدت 12 روز در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت. این نمایشگاه تا 21 اسفند هر روز از ساعت 15 تا 19 در گالری ایسو به نشانی آمل، خیابان شهید بهشتی، ابتدای اندیشه 9 برپاست.
** بهشت
نمایش ' بهشت ' کاری از خانه هنر جاوید با کارگردانی ' مجتبی دهدار ' برای دو اجرا از دیروز در ساری روی صحنه رفت. دومین و آخرین اجرای این نمایش امروز از ساعت 19 در پلاتو خانه هنر جاوید روی صحنه می رود. این نمایش بر اساس نمایشنامه ' سه فصل بی مقصد ' تولید شده و علی اسماعیلی، زهرا خطیر، علیرضا روشن ضمیر و حورا طریقتی هنرپیشگان اثر هستند.
بهشت ، پروژه پایانی ترم سوم بازیگری خانه هنر جاوید است. خانه هنر جاوید ساری در بلوار طالقانی، خیابان زینبیه، پلاک 96 واقع شده است. تماشای این نمایش رایگان است.
** افرا یا روز می گذرد
گروه تئاتر مولانا در نوشهر از شنبه 11 اسفند نمایش ' افرا یا روز می گذرد ' نوشته استاد بهرام بیضایی را روی صحنه می برد. این نمایش با کارگردانی فاطمه زندی تولید شده و قرار است تا پنجشنبه 16 اسفند هر روز از ساعت 17 و 30 دقیقه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر روی صحنه برود.
** قصه پادشاه سرزمین قصه ها
علاقه مندان به هنر نمایش در رامسر در 3 روز پایانی دو هفته باقیمانده تا پایان سال به تماشای نمایش کمدی ' قصه پادشاه سرزمین قصه ها ' بنشینند. این نمایش کاری از گروه تئاتر ' فردا ' است که به نویسندگی محمدرضا کوهستانی و با طراحی و کارگردانی هوشنگ امیدی نژاد از یکم اسفند در تماشاخانه تئاتر شهر رامسر روی صحنه رفته است. پدرام مهرزاد، محسن رمضانی، علی آزاد افراشته، نسیم کرد رستمی، آنا داوودی، الینا احمری نژاد، علیرضا رجبی، محمدرضا غنمی، امیر خواجه وند، محمدجواد ابراهیمیان و یلدا امیدی نژاد هنرپیشگان این نمایش هستند. طیبه علیخانیان نیز دستیار کرگردان این نمایش است.
قصه پادشاه سرزمین قصه ها تا 29 اسفند، هر هفته در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه از ساعت 19 در تماشاخانه تئاتر فردا واقع در ابریشم محله رامسر روی صحنه می رود.
** فیلم های جشنواره پویانمایی تهران در ساری
علاقه مندان به سینمای کودک و نوجوان در ساری و شهرهای اطراف طی هفته پیش رو می توانند برای تماشای فیلم های حاضر در یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران که در ساری اکران می شوند نیز برنامه ریزی کنند.
این جشنواره از 12 تا 16 اسفند برگزار می شود و همزمان با تهران، در سینما کانون ساری به نشانی خیابان شهبند، جنب بوستان سنگ، تعدادی از فیلم های حاضر در جشنواره اکران می شود. فیلم ها هر روز در 3 سئانس 10 ، 16 و 18 روی پرده می روند. تماشای فیلم ها نیز برای عموم رایگان است. اکران صبح ها از ساعت 10 تا 12 ویژه کودکان ونوجوانان و دانش آموزان و عصرها از ساعت 16 و 18 برای هنرمندان و علاقه‌ مندان خواهد بود.
** طبیعت من
آموزشگاه هنری ' دادا ' در بابلسر نیز دیروز نمایشگاهی از نقاشی های ' جلال نوربخش ' را با نام ' طبیعت من ' برپا کرده که فرصت بازدید از این نمالیشگاه امروز به پایان می رسد. در این نمایشگاه، نقاشی هایی از مناظر طبیعی از نوربخش عرضه شده است. ساعت بازدید از نمایشگاه نقاشی ' طبیعت من ' 16 تا 20 است. آموزشگاه دادا در بابلسر، خیابان شریعتی، نبش شریعتی یک واقع شده است.
** فعالیت های خیریه هنرمندان
دو نمایشگاه هنری خیریه نیز با همکاری گالری ها و هنرمندان مازندران تدارک دیده شده است. نگارخانه زر آمل در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان انجمن آرین، نمایشگاهی گروهی از 95 هنرمند را برگزار کرده است. این نمایشگاه از پنجشنبه 9 اسفند گشایش یافته و تا 12 اسفند ادامه دارد. درآمد گالری از فروش این آثار هنری به انجمن حمایت از بیماران سرطانی آرین اختصاص داده می شود. نگارخانه زر آمل در خیابان شهید رجایی، پاساژ زرشناس تا 12 اسفند از ساعت 17 تا 20 پذیرای علاقه مندان و نیکوکاران است.
در ساری هم نمایشگاه نقاشی ' دست های مهربان ' شامل آثاری از کودکان زیر پوشش بنیاد نیکوکاری ' دست های مهربان ' – شعبه ساری – روزهای 12 و 13 اسفند به میزبانی نگارخانه هفت آینه برگزار می شود. این نمایشگاه ساعت 16 روز یکشنبه گشایش می یابد و روز 13 اسفند نیز از ساعت 9 تا 13 و عصر از ساعت 16 تا 20 پذیرای علاقه مندان است.
** کِلک مشکین
گالری هنر بابل از چهارشنبه 8 اسفند نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی را برگزار کرد که امروز آخرین روز برپایی این نمایشگاه است. علاقه مندان به آثار هنرهای تجسمی از ساعت 17 تا 20 امروز فرصت دارند تا با حضور گالری هنر بابل به نشانی خیابان شریعتی، انتهای خیابان معلم4، آثاری از صالح پیرزاد، مریم ماکان، مائده ماکان، زینب کریمی، ملیحه فضلی، مریم صفایی، لیلا غلامی و سمیرا موسوی تبار را مشاهده و خریداری کنند.
** دست آویزه های رنگی
نگارخانه آیدا در بابل از دیروز نمایشگاهی گروهی از انواع هنرهای دستی تزیینی برپا کرد که بازدید از این نمایشگاه نیز امروز پایان می یابد. علاقه مندان به بازدید از آثار هنری دست ساز شامل مکرومه بافی، گلدوزی و جواهردوزی از ساعت 17 تا 21 امروز می توانند به نگارخانه آیدا بابل به نشانی ابتدای امیرکلا، شهرک شهید شجاعیان، بن بست 15، پلاک 19 مراجعه کنند.
امشب از ساعت 19 گروه همنوازان فاخته نیز در نوشهر کنسرت برگزار می کند. این برنامه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر روی صحنه می رود.
** جشن حامیان موسیقی در آمل
در آمل نیز از ساعت 20 امشب، مراسم دومین جشن سالانه حامیان موسیقی برگزار می شود. در این ویژه برنامه موسیقایی، ارکستر آمل با رهبری استاد ' نادر مشایخی ' به اجرای برنامه می پردازد و گروه موسیقی پاپ ' آموی ' نیز به اجرای برنامه می پردازد. شعرخوانی استاد علی اصغر مهجوریان نماری نیز از دیگر برنامه های این جشن سالانه است. دومین جشن سالانه حامیان موسیقی آمل از ساعت 20 در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار می شود.
نمایش بومی ' جشن تولد جانِ گو ' که با نویسندگی و کارگردانی بهزاد شاهنده به مدت 15 شب در ساری اجرا شده بود، از امشب در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا روی صحنه می رود. اجرای این نمایش تا 20 اسفند هر شب از ساعت 18 و 30 آغاز می شود. ' جشن تولد جانِ گو ' نمایش طنز بومی با زبان مازندرانی است که طی 15 شب 30 نوبت در ساری روی صحنه رفت.
9927/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تاکید بر نظام راهبری و مدرسه محوری

گردهمایی مدیران آموزش و پرورش مازندران آغاز شد

خواهران برگزیده مسابقات استانی قرآنی کریم در مازندران معرفی شدند

پروژه مهر مدارس مازندران از قائمشهر آغاز شد

106 هیئت مذهبی دارای مجوز در جویبار فعال است

«ریشه تا همیشه»؛ ترکیب موسیقی مازندرانی با آیین‌های بومی منطقه

چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در آمل آعاز شد

چشم گردشگران خارجی در رامسر به تابلوهای فارسی نوشت

تبلیغات اسلامی از مهمترین رویش های انقلاب است

چاپخانه های مازندران درگیر مشکلات چند وجهی

مواد مخدر به مدارس رسیده است

ثبت نام 1556 کتابدار در جشنواره ملی قصه گویی

شمار اعضای کتابخانه های مازندران 40 هزار نفر افزایش یافت

مادربزرگ قصه گوی مازندرانی قدردانی شد

آغاز به کار نخستین جشنواره ملی قصه گویی در ساری

طرح «همیار طبیعت» در مازندران راه اندازی شد

مستند «کارتلوس» در مازندران تولید شد

4245 زائر از مازندران عازم حج می شوند/ توصیه هایی به زائران

توجه به صنایع دستی در رونق تولید اثربخش خواهد بود

خانه رمدانی نکا ثبت ملی شد

غفلت همگانی از بسته بندی جهان بینی با قصه برای کودک

مسابقات استانی قرآنی کریم در آمل برگزار می شود

قصه گویی روابط اجتماعی را در کودکان تقویت می کند

دعوت متفاوت به کتابخوانی برای دانش آموزان در تابستان

داوران«هزارصدا» در گرگان معرفی شدند/ بزرگداشت بابک بیات

مرحله نهایی جشنواره ملی قصه گویی در ساری برگزار می شود

مسجد جامع هویت دینی و فرهنگی مردم ساری است

رویترز: حمله به نفتکش ها در نشست وزیران انرژی گروه 20 بررسی می شود

معضلات فرهنگی با ابزار فرهنگی حل شود

طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می شود

والدین نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته دانش آموزان دارند

71 گونه مهره دار کشور در فهرست تهدید قرار داد

گام های رو به رشد صنایع دستی در مازندران

هشتمین آیین هنرماه در نوشهر برگزار می شود

تنکابن مهد هنرهای فاخر صنایع دستی است

نخستین کتاب 3 زبانه شاعر جوان در آمل رونمایی شد

بهسازی فضاهای آموزشی رامسر در اولویت قرار گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران : اظهار نظرهای غیر تخصصی درباره اتفاق سد لفور کمک کننده نیست

ساخت پردیس سینمایی در ساری ؛ نقطه سر خط

امسال 3 پروژه آموزشی در رامسر کلنگ زنی شد

محفل انس با قرآن اصحاب رسانه در ساری برگزار شد

نماز عید فطر در امامزادگان شاخص مازندران اقامه می شود

عاطفه باران یک و نیم میلیارد ریال مازندرانی ها بر سر سفره رمضان

پیشتازی مادران مازندرانی در استفاده از مهد کودک

مدیریت و نقش مهم رسانه ها در زمان بحران/ رسانه ها مطالبه گری رافراموش نکنند

احیای شب قدر در آمل

طلاق با کودکان چه می کند؟

رونمایی اولین ارکسترال مقاومت/ سمفونیک مازندران تهیه می شود

مراسم شب قدر مانور فراجناحی خداباوری است

گرانی کاغذ و حال ناخوش مطبوعات محلی در مازندران