پیام مازند

آخرين مطالب

سنگربان ذخیره ، امید نساجی برای ناکام کردن توپخانه پرسپولیس ورزشي

سنگربان ذخیره ، امید نساجی برای ناکام کردن توپخانه پرسپولیس

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - دروازه بان جوان مازندرانی که طی هفته های اخیر اعتماد سرمربی نساجی را جلب کرده، جمعه هفدهم اسفند برای سومین بازی پیاپی درون دروازه نماینده مازندران در لیگ برتر قرار می گیرد تا توپخانه قرمزپوشان تهران را در ورزشگاه وطنی قائمشهر ناکام کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمدامین رضایی 22 ساله که تا پیش از آغاز لیگ برتر در فوتبال کشور چهره شناخته شده ای نبود، به واسطه چند حضور اثرگذاری که درون دروازه نساجی مازندران طی دیدارهای لیگ برتر داشت، اکنون به چهره ای قابل اعتماد بین هواداران نساجی تبدیل شده است.
رضایی بیش از 3 سال است در نساجی حضور دارد و برای هواداران نساجی شناخته شده است ، اما حضور ' حامد لک 'در نساجی از ابتدای فصل جاری، سبب شد که او دروازه بان دوم نساجی شود و بیشتر از روی نیمکت بازی های نساجی را ببیند.
این دروازه بان آملی که از سال 1385 فوتبال را آغاز کرد، با توجه به عملکرد مناسبش در دروازه نساجی در حال تبدیل شدن به دروازه بانی مطمئن است.
** معجزه جوانگرایی آقا معلم
نگاهی به عملکرد رضایی در دروازه نساجی نشان می‌ دهد که او روند رو به رشدی را در لیگ هیجدهم پشت سر گذاشته است. او با توجه به اعتقاد مجید جلالی به استفاده از بازیکنان جوان و همچنین عملکر مناسبی که داشت، در نیم فصل دوم بیشتراز نیم فصل نخست در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت.
دروازه بان جوان نساجی زمان سرمربیگری نکونام در 15 دیدار نیم فصل نخست، 2 بار فرصت ایستادن درون دروازه نساجی را به دست آورد. نخستین بار هفته پنجم لیگ هیجدهم و پس از شکست بحث برانگیز نساجی در اهواز مقابل فولاد خوزستان، نکونام تصمیم گرفت که از دروازه بان جوان نساجی برای ترکیب اصلی استفاده کند. دیدار هفته پنجم نساجی مقابل نفت مسجد سلیمان تازه لیگ برتری شده بود که در قائمشهر برگزار می شد. نساجی به دلیل فشاری که بابت پیروز نشدن در 4 هفته نخست لیگ برتر و کسب 2 امتیاز از 4 بازی متحمل می شد، باید به پیروزی می رسید تا از این فشار خارج شود. بنابراین نخستین کار ممکن این بود که توپی از دروازه نساجی عبور نکند. محمدامین رضایی با ایستادن در دروازه نساجی توانست نخستین کلین شیت این تیم در لیگ برتر را ثبت کند. به عبارتی نخستین دروازه بانی او در لیگ برتر با نخستین پیروزی و نخستین کلین شیت نساجی پیوند خورده است.
عملکرد خوب رضایی در دیدار با نفت مسجد سلیمان سبب شد که نکونام از او برای بازی هفته ششم مقابل پرسپولیس تهران نیز استفاده کند. در حالی که گمان می شد به واسطه تجربه لک در لیگ برتر و همچنین سابقه بازی در استادیوم آزادی، نکونام او را درون دروازه نساجی قرار دهد، نام رضایی به عنوان دروازه بان اصلی نساجی برای دیدار هفته ششم اعلام شد. رضایی در این دیدار پربرخورد و پرحاشیه در داوری که با شکست نساجی به پایان رسید نیز عملکرد تقریبا مناسبی داشت. دروازه او یک بار توسط علی علیپور مهاجم قائمشهری پرسپولیس و یک بار هم توسط دفاع نساجی باز شد.
پس از بازی پرسپولیس-نساجی، دیگر به رضایی فرصت ایستادن درون دروازه نساجی داده نشد ، اما با روی کار آمدن مجید جلالی، رضایی یک بار دیگر فرصت یافت که توانمندی های خود را در دروازه نساجی نشان دهد. محرومیت حامد لک برای دیدار نساجی با تراکتورسازی در هفته هفدهم فرصت مناسبی برای محمدامین رضایی ایجاد کرد تا در یک دیدار حساس و مهم برای سومین بار در لیگ برتر دروازه بانی کند.
رضایی در دیداری که اهمیت بسیار زیادی داشت و تراکتورسازی نیز با ستاره های نامدارش به قائمشهر آمده بود، سنگربان نساجی شد و واکنش های بسیار خوبی نشان داد. هر چند که او در یک صحنه مشکوک و جنجالی پای بازیکن حریف را کشید و داور هم نقطه پنالتی را نشان نداد، اما در باقی دقایق بازی دروازه بانی مطمئن بود و نشان داد که می تواند آینده خوبی در فوتبال ایران داشته باشد. نساجی در آن دیدار به تساوی 1 بر 1 رسید و اجازه پیروزی به تراکتورسازی را نداد. نکته قابل توجه این که تک گل تراکتورسازی را در این دیدار جئورجی گولیسیانی مدافع نساجی وارد دروازه کرد تا رضایی یک بار دیگر دروازه اش با گل به خودی هم تیمی اش باز شود.
دیدار هفته هیجدهم نساجی در جم و مقابل پارس جنوبی را حامد لک برای نساجی دروازه بانی کرد که در زمین بی کیفیت و باتلاقی جم، با نتیجه 3 بر 1 به سود میزبان پایان یافت. به نظر می رسد که این نتیجه سبب شد جلالی یک بار دیگر به رضایی اعتماد کند و در دیدار حساس نساجی مقابل فولاد خوزستان که با سرمربیگری قطبی برای همه تیم ها خط و نشان می کشید، دروازه بان دوم نساجی را درون دروازه قرار دهد.
رضایی در دیدار مقابل فولاد برای چهارمین در لیگ برتر سنگربان نساجی شد و عملکرد بسیار خوبی هم مقابل مهاجمان خطرناک فولاد از خود نشان داد. رضایی مقابل فولاد با چند حرکت به موقع، توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید تا خیال هواداران نساجی برای حراست از دروازه این تیم در فصل آتی تا حد زیادی راحت باشد. نساجی این دیدار را نیز با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد تا دومین کلین شیت رضایی و چهارمین پیروزی نساجی در لیگ برتر ثبت شود.
این عملکرد مناسب سبب شد که او با نظر جلالی دروازه بان اصلی نساجی در دیدار هفته بیستم مقابل نفت مسجد سلیمان باشد. دیداری که نساجی تا دقیقه 88 پیروز آن بود و در 6 دقیقه پایانی با دریافت 2 گل، پیروزی را با تساوی تعویض کرد. رضایی هر چند که در این دیدار 2 گل دریافت کرد، اما نمی توان او را روی گل ها چندان مقصر دانست. هجوم پرتعداد نفتی ها برای فرار از شکست در محوطه جریمه و به هم ریختگی خط دفاعی در دقایق پایانی زیر این فشار سبب شد که نفتی ها دو بار دروازه رضایی و نساجی را باز کنند.
حاشیه های داوری و اعتراضات نیمکت نشینان نساجی به داور در ثانیه های پایانی بازی سبب شد که داور دیدار، به حمید مطهری مربی نساجی و حامد لک که برای دومین بازی پیاپی نیمکت نشین بود کارت قرمز نشان دهد. به این ترتیب رضایی با محرومیت مجدد لک، فرصت دیگری یافت تا برای ششمین بار درون دروازه نساجی بایستد. او که نیم فصل نخست نیز مقابل پرسپولیس دروزاه بان نساجی بود، حالا برای دومین تقابل با پرسپولیس آماده می شود و در صورت تکرار عملکرد مناسب خود در دروازه نساجی می تواند جای خود را در دروازه نساجی و حتی نگاه مربیان سایر تیم ها تقویت کند.
حاصل 5 دیداری که رضایی برای نساجی در لیگ برتر دروازه بانی کرد، 2 پیروزی، 2 تساوی یک شکست است. میانگین گل های خورده او در هر بازی، کمتر از میانگین گل های خورده لک در دیدارهای لیگ برتری نساجی است. رضایی در 5 دیدار 5 گل دریافت کرد که 2 گل توسط بازیکنان خودی وارد دروازه او شد. حامد لک نیز 15 بار در لیگ برتر برای نساجی درون دروازه ایستاد و 18 گل دریافت کرد.
نساجی مازندران ساعت 16 روز جمعه 17 اسفند در استادیوم شهید وطنی قائمشهر میزبان پرسپولیس تهران است.
9927/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردمانی که با کشتی نفس می کشند

غزل خداحافظی بانوان مازندران با فوتبال برتر/حاشیه در فوتبال مردان

پیشکسوتان سرخابی برای حمایت از سیل زدگان پابه توپ شدند

لزوم بازنگری در بازی های پلی آف فوتسال

تیم ملی کاناپولو در مازندران اردو زد + فیلم

ایران آماده برگزاری فوتسال زیر 20 سال آسیا شد

پرسپولیس از قافله نقل وانتقالات عقب افتاد/ بهتر از برانکو نداریم

کمیته های فوتسال در سازمان لیگ یکپارچه می شود/ موافق پلی آف هستم

تیم کانوپولوی زیر 21 سال مردان کشور در نوشهر اردو زد

سپیدار قائمشهر در آستانه سقوط از لیگ برتر فوتبال بانوان قرار گرفت

تاکتیک استاندار برای بازگشت نساجی

وعده ساخت دو ساله ورزشگاه 5000 نفری جویبار محقق نشد

فاطمه چالاکی از بیمارستان مرخص شد

بازسازی استادیوم شهید وطنی قائمشهر کاری جهادی بوده است

فراز و فرود در فوتبال نوشهر

تیم نساجی نیازمند حمایت ویژه/ در قائمشهر مستاجر هستیم

بازیکنان نوجوان تیم سپیدار تحمل فشار بازیهای لیگ برتر را ندارند

چشم راهیاب ملل مریوان به رده دوم جدول لیگ برتر فوتبال بانوان

تیم فوتبال بانوان سپیدار قائمشهر پانزدهیمن باختش را تجربه کرد

تیم فوتبال ساحلی نوشهر تیم شاهین خزر رودسر را شکست داد

تیم ملی والیبال ساحلی در رامسر اردو زد

کمک 750 میلیون ریالی مردم بهشهر در جشن گلریزان سیل زدگان

ورزش بانوان مازندران ؛ فتح قله های پیروزی با دستان خالی

فاز جدید اختلاف میان مالک و کادر فنی تیم نساجی

سرپرست نساجی قائمشهر قربانی مصاحبه جنجالی مربی این تیم شد

جدال پایانی نساجی و پیکان ؛ یک دیدار با چند رویا

مجید جلالی از نساجی رفت

هواداران نساجی خواهان برگشت آرامش به تیم شدند

سرمربی پیکان تهران: آخرین بازی تفاوتی با بقیه بازی ها ندارد

گرداب حاشیه ها در نساجی ؛ ریشه ها و راه حل ها

آب رفتن هواداران نساجی در آخرین بازی لیگ برتر

نساجی پیکان را 2 بر صفر بدرقه کرد

فرکی : به هوداران نساجی باختیم

دفاع تمام قد آقا معلم از دستیار جنجالی

فاز جدید اختلاف میان مالک و کادر فنی تیم نساجی

حضور 22 بازیکن در اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان در بابل

دعوت 13 کشتی گیر مازندرانی به اردوی تیم ملی جوانان

باخت‌های نماینده مازندران درلیگ برتر فوتبال زنان دو رقمی شد

سپیدرود رشت تحت فشار بود/در گردش توپ خوب عمل کردیم

ورود هواداران سپیدرود به زمین/همه چیز در هفته پایانی مشخص می شود

برگزاری سه دیدار سرنوشت‌ساز/ تکلیف قهرمان لیگ هجدهم مشخص می‌شود؟

تیم فوتبال ساحلی نوشهر بر تیم ایفا اردکان یزد غلبه کرد

مهمانی نساجی در انبار باروت رشت

سرمربی سپیدار : امسال تنها برای بقا در لیگ برتر می جنگیم

دربی زنانه شمال با باخت سپیدار قائمشهر پایان یافت

دوئل شمالی ها در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر

رنج بی گنج ؛ درد مضاعف قهرمانان ورزشی پیوند اعضاء

اعتبارات قطره چکانی در ورزش مازندران/ ضعف در زیرساخت ها

بانوان مازندرانی پارسال 97 مدال برون مرزی گرفتند

نساجی در خانه تن به شکست داد