پیام مازند

آخرين مطالب

نساجی و چالشی به نام حفظ نتیجه ورزشي

نساجی و چالشی به نام حفظ نتیجه

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - تیم فوتبال نساجی مازندران در حالی با کسب یک امتیاز از دیدار خانگی مقابل پرسپولیس تهران ، نایب قهرمان آسیا و قهرمان دو فصل اخیر لیگ برتر به استقبال سه دیدار دشوار هفته‌ بیست و دوم تا بیست و چهارم لیگ برتر می رود که با چالشی به نام " حفظ نتیجه " مواجه است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم فوتبال نساجی که دیروز در چهاردهمین دیدار تاریخ دو باشگاه نساجی و پرسپولیس، پنجمین تساوی مقابل این تیم را به دست آورد، 23 امتیازی شد و در رتبه هشتم جدول رده‌بندی قرار گرفت و حالا باید در سه هفته پیش روی لیگ برتر با 3 تیم قوی لیگ رو به رو شود.
نساجی شنبه 25 اسفند در استادیوم آزادی به مصاف استقلال تهران می رود تا آخرین دیدار سال 1397 را برگزار کند. استقلال تهران تیمی است که به خوبی خود را به کورس قهرمانی رسانده و در بهترین شرایط ممکن قرار دارد. این تیم با خریدهای نیم فصل هم جانی دوباره گرفته و برای همه رقبا خط و نشان می کشد.
در سال 98 هم نساجی نخستین دیدارش را هشتم فروردین مهمان سایپا می شود ، تیمی که با 2 بازی کمتر، هم امتیاز با نساجی است و در صورت کسب پیروزی در دو دیدار عقب مانده، به جمع 6 تیم بالای جدول می پیوندد.
16 فروردین نیز نساجی باید در قائمشهر از سپاهانی ها و شاگردان امیر قلعه نویی میزبانی کند ، تیمی که در کنار استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و پدیده، از مدعیان اصلی قهرمانی است و با یک بازی کمتر از پرسپولیس 42 امتیازی، فقط یک امتیاز کمتر دارد.
دیدار نساجی با سپاهان البته دیداری حیثیتی نیز محسوب می شود ؛ نساجی در نیم فصل نخست با حاشیه های فراوان داوری و پنالتی اشتباهی که داور در دقیقه 92 اعلام کرد بازی را به سپاهان واگذار کرد. یک هفته پیش از آن بازی هم در جام حذفی نمایشی خوب مقابل سپاهان داشت و در پنالتی کشی به این تیم باخت.
با این حساب ، نساجی از دیدار با پرسپولیس وارد چهار هفته متوالی دشوار نیم فصل دوم شده است ، هفته هایی که اگر نساجی بتواند به برخی ضعف های خود غلبه کند، به اثرگذاری این تیم بر سرنوشت لیگ برتر منجر خواهد شد.
نساجی تا کنون در نیم فصل دوم دو مدعی اصلی قهرمانی یعنی تراکتورسازی و پرسپولیس را متوقف کرده و در سه هفته آینده، با دو مدعی دیگر نیز باید رقابت کند. بازی نساجی با پدیده شهر خودرو، دیگر مدعی قهرمانی هم دو بازی پس از دیدار با سپاهان در قائمشهر است.
نگاهی به روند دیدارهای نساجی در هفته ششم تا نهم که بازی های برگشت نساجی مقابل پرسپولیس، استقلال، سایپا و سپاهان بود، نشان می دهد که این تیم موفق به کسب 2 امتیاز از آن 4 بازی دشوار شد ، اما نساجی تقویت شده نیم فصل دوم حالا به دنبال این است که بیشتر از 2 امتیاز را از این 4 بازی کسب کند تا در میانه جدول جایی بهتر از رتبه های هشتم تا یازدهم به دست بیاورد. نساجی از 21 دیدار 23 امتیاز کسب کرده و با سایپا که 2 بازی کمتر از سایر تیم ها دارد و پیکان که 20 بازی انجام داده هم امتیاز است و به لطف تفاضل گل در رده هشتم قرار گرفته است. ماشین سازی تبریز هم فقط یک امتیاز کمتر از نساجی دارد و صنعت نفت آبادان با 20 امتیاز تیم دوازدهم جدول است.
این نزدیکی امتیازات یعنی این که رتبه کنونی نساجی در جدول با کوچکترین لغزشی از دست می رود و باز هم احتمال دو رقمی شدن رتبه نساجی وجود دارد. بنا بر این پوشاندن ضعف های تیمی در دیدارهای دشوار پیش رو برای نساجی از هر نکته دیگری واجب تر است.
** خط حمله ، نقطه قوت آقا معلم
نساجی در نیم فصل دوم نشان داده که با حضور مجید جلالی روی نیمکت سرمبیگری، هجومی تر از گذشته عمل می کند. جلال روز جمعه مقابل پرسپولیس برای ششمین بار در لیگ برتر روی نیمکت نساجی نشست و چهارمین تساوی را با نساجی به دست آورد. نساجی با جلالی تا کنون 7 امتیاز از 6 بازی به دست آورد که یک امتیاز بیشتر از 6 بازی نیم فصل نخست است.
تیم تحت هدایت جلالی از نظر دفاعی عملکردی مشابه با نساجی نکونام در 6 هفته ابتدایی نیم فصل نخست دارد. نساجی در 6 بازی نیم فصل نخست 7 گل دریافت کرد و در 6 بازی نیم فصل دوم نیز همین تعداد توپ از خط دروازه نساجی گذشت ، با این تفاوت که در 6 هفته نیم فصل اول یک گل توسط بازیکن خودی وارد دروازه نساجی شد و در نیم فصل دوم، دفاع نساجی 2 بار تا کنون گل به خودی زده است.
اما خط حمله نساجیِ جلالی، قوی تر از نساجیِ نکونام ظاهر شده است. نساجیِ نیم فصل دوم در 6 هفته 7 گل زده که 2 گل بیشتر از آمار این تیم در مدت مشابه نیم فصل نخست است.
سوی دیگر این آمار بیانگر این است که نساجیِ نیم فصل دوم با وجود بهتر شدن وضعیت، هنوز برای حفاظت از گل های زده خود عملکرد مطلوبی ندارد.
نساجی در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان تا دقیقه 88 با 2 گل از میزبان پیش بود، اما در 6 دقیقه 2 گل دریافت کرد و 3 امتیاز حساس را با یک امتیاز عوض کرد. در دیدار با پرسپولیس نیز نساجی در حالی که نیمه نخست را پیروز به رختکن رفت، در نیمه دوم با دریافت گل تساوی، از کسب 3 امتیاز مهم خانگی و ثبت پنجمین پیروزی مقابل پرسپولیس باز ماند.
نساجی در هفته‌های پیش رو مقابل تیم های با تجربه ای باید به میدان برود که بازیکنان فرصت طلبی دارند ، بویژه استقلال که با مثلث آفریقایی در بازی های اخیر، از خط حمله ای زهردار و خطرناک رونمایی کرده است.
نکته امیدوار کننده در نساجی ، عملکرد مناسب محمد مهدی نظری در حملات این تیم است که تا کنون بسیار اثرگذار ظاهر شده است. او پنالتی می گیرد، پاس گل می دهد و گل می زند و همین از او یک برگ برنده برای نساجی به ویژه در ضد حملات ساخته است ؛ ضد حملاتی که نساجی می تواند در دیدارهای دشوار چند هفته آینده مقابل تیم های حریف با اتکا به سرعت آرفنگ دافه سنگالی و بازی سازی حامد شیری روی آن ها حساب ویژه ای باز کند.
نساجی تا حد زیادی بابت بقا در لیگ برتر خیالی آسوده دارد ، اما اگر می خواهد در نخستین تجربه لیگ برتری، پایان فصل را بین تیم های میانه جدول باقی بماند، باید روی ضربات پایانی و همچنین حفظ نتیجه تمرکز بیشتری داشته باشد.
نساجی مازندران شنبه 25 اسفند از ساعت 19 در ورزشگاه آزادی تهران آخرین دیدار هفته بیست و دوم را برگزار می کند.
9927/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مشکل تیم فوتبال نساجی مازندران حل می شود

استقلال نساجی را برد و به پرسپولیس چسبید/ دربی جذابتر از همیشه شد

استقلال شخصیت خوبی دارد/ باشگاه قرارداد بازیکنانم را تمدید کند

شرایط سختی داشتیم/ باید سه ساعت درباره مشکلات صحبت کنم

مدیران نساجی به فکر نیستند / هواداران مرا دوست دارند

بازیکنان نساجی حضور در تمرینات را تحریم کردند

نساجی و استقلال ؛ برخورد آرزوها در آزادی

جویبار صاحب موزه کشتی می شود/ بدهی 11 میلیاردی شهرداری

13 برای بانوان فوتبالیست مازندران خوش یمنی آورد

سرمربی سپیدار قائمشهر وعده تیم متفاوت در نیم فصل دوم را داد

بازیکنان ما بازی خودشان را ارائه ندادند

نساجی و استقلال ؛ برخورد آرزوها در آزادی

نساجی و چالشی به نام حفظ نتیجه

داور در روز بارانی خوب سوت زد

داور 2 پنالتی ما را نگرفت

نساجی قائمشهر ترمز پرسپولیس را کشید

حضور هواداران مازنی مقابل هتل محل اقامت سرخپوشان تهران

برائت هواداران نساجی از درگیری با سرخپوشان

ششمین دوره مسابقات دومینوی کشور برترین هایش را شناخت

فرصت امتیازی گیری دیدار خانگی را از دست نمی دهیم

سنگربان ذخیره ، امید نساجی برای ناکام کردن توپخانه پرسپولیس

جریمه نساجی در آستانه بازی با پرسپولیس/ گل‌محمدی هم محکوم شد

کسب 500 مدال ورزشی در مازندران/ رکورد شکست

جدال تازه وارد لیگ برتر با قهرمان فصل گذشته در قائمشهر

مسابقات دومینوی کشور در قائمشهر آغاز شد

پای استاندار و ویدئو چک به والیبال باز شد/ سرمربی دبل کرد

سایپای تهران دست پُر از مازندران رفت

با درخشش مهدی ترابی, ستاره پرسپولیس نیمکت نشین شد

راند اول بلندپروازی های تیم کاله در ایستگاه سایپا

جدال تازه واردهای شمال و جنوب در مسجد سلیمان

خیال پرسپولیس راحت شد؛ بشار رسن 2 ساله بست

اطلاعیه باشگاه استقلال پس از کتک خوردن خطیر از حقیقی

پلنگ جویبار: برای صحبت در مورد المپیک زود است

ورزشکاران بسیجی مازندران تجلیل شدند

منتظر پاسخ لهستان و روسیه برای بازی دوستانه هستیم

سیدجلال حسینی دربی را هم از دست داد؟!!

کاله مازندران در خانه از سد خاتم اردکان گذشت

خیز کاله برای حذف قهرمان ایران و آسیا

تعجب والیبال دوستان از غیبت ملی پوش تیم خاتم اردکان

کاله - خاتم اردکان یزد؛ خیز برای ناکام سازی قهرمان والیبال آسیا

حل مشکل مهاجم پرسپویس برای آمدن همسر و فرزندش به ایران

تهدید مهاجم گران قیمت استقلال توسط شفر

شوک به پرسپولیس و برانکو: شجاع خلیل زاده مصدوم شد و بازی را از دست داد

فولاد نتوانست از موقعیت ها بدرستی استفاده کند

نساجی قائمشهر فولاد را با شکست بدرقه کرد

عکاسان مازنی بازی نساجی - فولاد را تحریم کردند

سرمربی نساجی برد تیمش را مدیون هواداران دانست

واکنش بشار رسن به تمدید قرارداد با پرسپولیس

بازدید وزیر ورزش و جوانان از 2پروژه نیمه کاره ورزشی در ساری

سالن ورزشی آمل افتتاح شد