پیام مازند

آخرين مطالب

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر مطرح کرد:

اختصاص 25 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بخش گردشگری اقتصادي

اختصاص 25 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بخش گردشگری

  بزرگنمايي:

پیام مازند - مدیر بندر امیرآباد بهشهر گفت: 25 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد را به بخش گردشگری اختصاص دادیم و دو بار فراخوان زدیم تا سرمایه گذار جذب کنیم که تا کنون 7 شرکت در حوزه گردشگری به بندر امیرآباد مراجعه کردند و در حال ارزیابی کیفی این شرکت ها هستیم تا یک شرکت را انتخاب کنیم و امیدواریم به زودی یک مجتمع گردشگری بزرگ در شرق مازندران احداث شود تا از ظرفیت های گردشگری شرق مازندران به خوبی استفاده کنیم.
به گزارش ایسنا مازندران، سیاوش رضوانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات بندر امیرآباد، اظهار کرد: سال 92 حدود سه میلیون و 520 هزار تن تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد صورت گرفت در حالی که تا دی ماه سال 97 حدود سه میلیون و 545 هزار تن تخلیه و بارگیری انجام شد یعنی 25 هزار تن افزایش یافته است البته تا 19 اسفندماه جاری میزان صادرات، واردات و ترانزیت این بندر به سه میلیون و 700 هزار تن رسید که امیدواریم تا پایان سال جاری به چهار میلیون تن برسد.
وی افزود: در سال جاری از بندر امیرآباد حدود 434 هزار تن صادرات سیمان، گچ، شیرآلات، سرامیک، کاشی و گاز بوتان به کشورهای ترکمنستان، روسیه و قزاقستان و همچنین سه میلیون و 210 هزار تن واردات به این بندر صورت گرفته است.
رضوانی خاطرنشان کرد: واردات بندر امیرآباد در سال جاری نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته و مجموع صادرات، واردات و ترانزیت این بندر 19 درصد افزایش یافته است در حالی که برخی بنادر روند کاهشی و منفی داشتند.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد بهشهر گفت: واردات گوشت از طریق هواپیما هزینه بالایی دارد اما از طریق دریایی و کشتی هزینه تمام شده بسیار پایین تر بوده و از لحاظ بهداشتی بسیار بهتر است. بندر امیرآباد نیز آمادگی واردات گوشت قرمز را دارد و در حال مذاکره با بخش خصوصی هستیم تا اراضی را در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم و پس از اینکه دام زنده از طریق کشتی به بندر امیرآباد وارد و تخلیه شد به علت اینکه حساسیت هایی درباره امکان انتقال آلودگی ها وجود دارد؛ بخش خصوصی یک مجتمع در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد احداث کند که تمام مراحل کشتارگاه، بسته بندی و نگهداری در این مجموعه انجام شود و فقط بسته های گوشت گرم به بازار عرضه شوند که اینگونه از لحاظ استانداردها و رعایت موارد بهداشتی مسیر بهتری را طی می کند.
رضوانی عنوان کرد: دی ماه سال جاری بندر امیرآباد رکورد تعداد کشتی های وارد شده به این بندر در طی چند سال اخیر را زده است که 100 فروند کشتی طی یک ماه وارد بندر امیرآباد شدند در حالی که در گذشته میانگین ماهیانه 40 فروند کشتی بوده است. از 100 فروند کشتی که در دی ماه سال جاری وارد بندر امیرآباد شدند که 10 درصد بارگیری و 90 درصد تخلیه یعنی واردات بوده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حجم ذخیره سازی و فضای سرپوشیده شامل سیلو و انبار در بندر امیرآباد بالغ بر 420 هزار تن است، افزود: تعداد کشتی های روغن خوراکی که وارد بندر امیرآباد می شود بعد از غلات رتبه دوم را دارد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد بهشهر خاطرنشان کرد: دو واحد کارخانه شرکت فولادسازان امیرآباد حدود یک سال و نیم تعطیل بود که در یک ماه گذشته یکی از کارخانه های این شرکت دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است و حدود 80 نفر از کارکنان خود را که بیکار شده بودند فراخوان زده و مجددا آنها را بکارگیری کرده است که حدود 300 میلیارد تومان برای این کارخانه سرمایه گذاری شده بود و خوشبختانه در حال حاضر مشغول فعالیت و تولید است.
رضوانی یادآور شد: در چند سال گذشته بنادر شمال کشور سالانه حدود 7 میلیون تن فولاد وارد می کردند در حالی که سال جاری فقط 200 هزار تن فولاد از طریق این بنادر به کشور وارد شد که نشان می دهد صنعت فولاد در ایران پیشرفت کرده و تقریبا خودکفا شده است.
وی اظهار کرد: جاده حسین آباد به بندر امیرآباد به طول 20 کیلومتر است که تا کنون 12 کیلومتر با هزینه 17 میلیارد تومان به اتمام و بهره برداری رسیده است و 8 کیلومتر باقی مانده که به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی و بندر امیرآباد بهشهر گفت: 25 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را به بخش گردشگری اختصاص دادیم و دو بار فراخوان زدیم تا سرمایه گذار جذب کنیم که تا کنون 7 شرکت در حوزه گردشگری به بندر امیرآباد مراجعه کردند و در حال ارزیابی کیفی این شرکت ها هستیم تا یک شرکت را انتخاب کنیم. امیدواریم به زودی یک مجتمع گردشگری بزرگ در شرق مازندران احداث شود تا از ظرفیت های گردشگری بالایی که در شرق مازندران وجود دارد به خوبی استفاده کنیم و همچنین مجتمع گردشگری در منطقه بندر امیرآباد می تواند از ظرفیت نزدیکی به دریا و کشتی ها و گردشگری دریایی نیز استفاده کند.
رضوانی تصریح کرد: در دهه فجر سال جاری پروژه های بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد شامل سیلو، بلیدینگ، کارخانه مخازن روغن خوراکی و فرآوری چوب در مجموع بالغ بر 148 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که البته بندر امیرآباد به سازمان بنادر و دریانوردی کشور تعهد 115 میلیادر تومان سرمایه گذاری را در سال جاری داده بود که یعنی در اجرای اهداف سرمایه گذاری سال 97 بندر امیرآباد 121 درصد رشد داشته است. پروژه مجموعه باشگاه ملوانان بندر امیرآباد و فاز دو آتش نشانی این بندر که در هفته دولت سال جاری کلنگ زنی شده بودند در طی 6 ماه اخیر حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کیلکا گیران مازندران به دریا زدند

امضاهای جادویی، سد راه استقرار پنجره واحد سرمایه گذاری است

80 رشته صنایع دستی در مازندران فعال است

هنر صنایع دستی قادر به حل مشکلات اقتصادی است

افتتاح 80 پروژه بخش کشاورزی در مازندران

تمامی سنگ های آهن اکتشافی در کشور فرآوری می شود

معاون وزیر: کشاورزی سنتی پاسخگوی نیازهای امروز نیست

80 طرح کشاورزی در مازندران به بهره برداری رسید

بازآفرینی شهری، گام بلند دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده

متوسط ارزش معاملات بورس به 12000 میلیارد رسید

طرح‌های اکتشافی و بهره برداری معادن به سازمان نظام مهندسی معدن واگذار شد

پنجره واحد سرمایه گذاری تا پایان سال 98 در مازندران گشوده می شود

صنایع دستی مازندران چشم انتظار توجه بیشتر برای ادامه حیات

ضرورت تقویت زیرساخت های معدنی/ خام‌فروشی نکنیم

نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران در ساری گشایش یافت

کویر سرمایه گذاری گردشگری در سواحل مازندران

تحریم ها کمترین اثر را در بخش معدن داشته است

82 درصد حجم سدهای مازندران پر شده است

انرژی ، اولویت اول همکاری روسیه - ایران است

حذف دلار ، هدف ایران در تجارت با کشورهای حاشیه دریای خزر

67 کشور به جاده ابریشم پیوستند

شرکت های روسی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند

تعامل اتاق های بازرگانی همکاری های اقتصادی خزر را افزایش می دهد

پیوستن به اوراسیا گام مهم توسعه تبادلات منطقه ای است

تجارت بین کشورهای حاشیه دریای خزر گسترش یابد

هیجدهمین اجلاسیه روسای اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر در مازندران آغاز به کرد

سردهنه های کشاورزی تنکابن و عباس آباد آبگیری شد

گام نخست مازندران برای تامین 10 درصد گوشت قرمز وارداتی کشور

تغییر قالب سنتی به صنعتی از علل اصلی قطبی شدن اقتصاد کشاورزی مازندارن

جهش کشت برنج پرمحصول ؛ رهاورد سیلاب در مازندران

آبدهی رودخانه تجن ساری حدود 600 درصد افزایش یافت

کشورهای حاشیه خزر بازاری جذاب برای مازندران/200ظرفیت اقتصادی در مازندران شناسایی شد

سیلزدگان مازندران حدود 225 میلیارد ریال کمک بلاعوض دریافت کردند

پیش بینی اعتبار 75 هزار میلیارد ریالی برای بازسازی واحدهای مسکونی سیلزده

برداشت گندم در مازندران آغاز شد

آغاز خرید تضمینی گندم در مازندران

برنج خارجی مهمان ناخوانده بازارهای مازندران

شرکت حمل و نقل بین المللی به نام مازندران به کام دیگران

سرمایه گذاری روی ماهیان خاویاری کمک به رونق تولید است

5 شرکت حمل و نقل فعال در مازندران بین المللی است

صادرات یکی از محورهای مهم رونق تولید است

17 هزار تن کلزا در مازندران خریداری شد

صادرات مازندران ضمانت نامه یک میلیارد دلاری دریافت می کند

میزان صادرات مازندران از 400 میلیون دلار فراتر نرفته است

رشد قیمت اراضی در غرب مازندران سرسام آور شده است

توسعه صادرات غیرنفتی در مازندران الزامی است

«خاویار» برند صادرات مازندران برای ارزآوری است

فقط یک شرکت بالای یک میلیارد دلار در کشور صادرات دارد

نوسان قیمت برنج ایرانی برای فروش بنجل های خارجی

60 میلیارد ریال از مطالبات کلزاکاران مازندران پرداخت شد