پیام مازند

آخرين مطالب

مسئول واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران:

دستور استاندار برای اختصاص گوشت به رستوران ها روی زمین ماند اقتصادي

دستور استاندار برای اختصاص گوشت به رستوران ها روی زمین ماند

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مسئول واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران گفت: استاندار مازندران دستور داده بود سهمیه گوشت قرمز برای واحدهای پذیرایی درنظر گرفته شود اما این دستور هنوز محقق نشده است.
واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران، سهم مهمی در توسعه اقتصاد گردشگری استان دارند چراکه این واحدها در ایجاد ارزش افزوده اقتصاد استان تاثیر داشته و هم با ارائه خدمات مناسب و غذای با کیفیت، گردشگران بیشتری را جذب مازندران خواهند کرد.
غلامرضا صادقی لاریجانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه استاندار مازندران در جلسه اخیر ستاد هماهنگی سفر استان، دستور داد به واحدهای بین راهی، سهمیه گوشت قرمز اختصاص یابد، ادامه داد: اما این دستور استاندار مازندران هنوز محقق نشده و برای تهیه گوشت قرمز با مشکل مواجه هستیم.
مسئول واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران گفت: در چهار محور مواصلاتی مازندران نزدیک به 350 واحد پذیرایی بین راهی، خدمات رسانی می کنند.
صادقی لاریجانی با بیان اینکه حداقل 10 و حداکثر 60نفر در هر واحد پذیرایی بین راهی مشغول به کار هستند، اظهار کرد: رقابت واحدهای بین راهی برای ارائه خدمات بهتر به مسافران، فضای مناسبی ایجاد کرده و گردشگران با اطمینان خاطر در این واحدها، غذا سفارش می دهند در حالی که در گذشته این اطمینان کمرنگ بود و گردشگران رغبت چندانی برای استفاده از این واحدها نداشتند.
وی با اشاره به توزیع روزانه گوشت گرم و منجمد، تصریح کرد: اگرچه برای نیاز روزانه مردم، گوشت قرمز و گوشت مرغ توزیع می شود اما نیازمندیم به واحدهای پذیرایی بین راهی هم سهمیه گوشت قرمز و مرغ اختصاص دهند.
صادقی لاریجانی با بیان اینکه برخی واحدهای پذیرایی بین راهی، فاکتورهایی ارائه کرده اند مبنی بر اینکه هر کیلو گوشت را به قیمت 148 و 154 هزار تومان تهیه کرده اند، خاطرنشان کرد: یک کیلو گوشت کبابی پس از آماده شدن به کیلویی 180 هزار تومان می رسد در حالی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران زیر بار نرخ اضافه نمی رود.
وی با بیان اینکه برخی واحدها پذیرایی، گوشت قرمز را از منوی غذایی خود حذف کرده و سراغ تهیه غذاهای بدون گوشت رفته اند، اظهار کرد: همین مساله باعث کاهش درآمد واحدهای پذیرایی بین راهی شده است چون به عنوان نمونه خانواده 6 نفره، سه غذا سفارش می دهد و مردم توان پرداخت این هزینه ها را ندارند.
صادقی لاریجانی با اشاره به اینکه قیمت مرغ را 10 هزار و 500 تومان اعلام کرده اند اما واحدهای پذیرایی مرغ به قیمت 18 هزار تومان می خرند، افزود: ماهی قزل آلا از کیلویی 20 هزار تومان به کیلویی 38 هزار تومان افزایش یافته و نظارتی در این زمینه وجود ندارد.
معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران درباره توزیع مرغ و گوشت قرمز به ایرنا گفت: اداره کل جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام، در توزیع گوشت قرمز و مرغ با ما همکاری می کنند.
حسین اصغرزاده با اشاره به اینکه حدود 700 تن مرغ منجمد ذخیره سازی شده و آماده توزیع است، افزود: از هفتم اسفند ماه توزیع روزانه حدود 70 تن گوشت مرغ گرم شروع شده و امروز به 270 تن افزایش یافته است که این میزان توزیع در شرایط عادی، پاسخگوی نیاز شهروندان در روزهای پایانی سال است.
معاون اداره کل صنعت معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه گوشت مرغ با قیمت مصوب 11 هزار و 500 تومان در تمامی جایگاه های عرضه مرغ با حضور ناظران ما در حال توزیع است، ادامه داد: با اطمینان 99 درصدی عنوان می کنم به دست مصرف کننده واقعی می رسد چرا که ناظران ما در این واحدها مستقر هستند و در هیچ جایگاهی، مرغ فروش به تنهایی نسبت به توزیع مرغ اقدام نمی کند.
اصغرزاده درباره دستور استاندار مازندران مبنی بر اختصاص سهمیه گوشت قرمز به واحدهای پذیرایی بین راهی و رستوران ها، گفت: گوشت قرمزی که تاکنون توزیع کردیم سهمیه مصرف خانوار بوده و برای واحدهای پذیرایی سهمیه ای درنظر گرفته نشده بود اما با دستور استاندار مازندران، به دنبال تامین گوشت قرمز برای بخش محدودی از این مصارف هستیم.
وی درباره افزایش قیمت گوشت قرمز با بیان اینکه گوشتی که توزیع می کنیم دارای قیمت مصوب است، اظهار کرد: از زمانی که در چرخه توزیع گوشت قرار گرفتیم ناظران ما دقت نظر بیشتری در بررسی فاکتورها دارند و با افزایش قیمت در این زمینه برخورد می کنیم.
اصغرزاده با اشاره به اینکه قیمت یک کیلو گوشت قرمز مصرف خانوار با گوشت مورد نیاز واحدهای پذیرایی متفاوت است چرا که این واحدها مصارف خاص دارند و به عنوان نمونه گوشت راسته یا شیشلیکی قیمت متفاوت دارد، افزود: سقف قیمت گوشت در بازار یکصد هزار تومان است و اگرچه معتقدیم قیمت گوشت قرمز بالاست اما قصاب متخلف نیست بلکه قیمت دام زنده افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در 11 ماهه امسال بالغ بر 200 هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی در استان داشتیم و در این راستا 14 هزار و 200 فقره پرونده تشکیل شد، گفت: در این مدت بیش از هفت هزار گزارش مردمی را رسیدگی کردیم.
اصغرزاده با اشاره به اینکه گرانفروشی، بیشترین علت تخلف واحدهای صنفی بود، ادامه داد: 63 میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه واحدهای متخلف در 11 ماهه امسال بود.
معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه طرح گشت های ویژه نظارتی تا 15 فروردین ادامه دارد، گفت: همکاران ما در ایام تعطیل به صورت کشیک حضور دارند و پاسخگوی نیاز شهروندان هستند و شهروندان می توانند گزارش های خود را از طریق شماره 124 به ما اطلاع دهند.
9927/1899

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

280 میلیون دلار برای پروژه های فاضلاب شهری مازندران تصویب شد

حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست

ساخت 900 مسکن ویژه سیل زدگان توسط سپاه در مازندران

بازسازی و بهسازی 332 واحد مسکونی سیلزده توسط بنیاد مسکن

کمک میلیاردی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون به سیل‌زدگان مازندران

سیل اخیر 300 میلیارد ریال به شبکه برق مازندران خسارت زد

تملک اراضی، روند اجرای طرح آبرسانی به نوشهروچالوس را کند کرد

سیل به بزرگترین شرکت کشاورزی کشور 150 میلیارد ریال خسارت زد

کشاورزان سیلزده برای تکمیل پرونده به خدمات کشاورزی مراجعه کنند

زمینه بهبود شرایط کسب و کار و رونق تولیدفراهم شود

دامهای مناطق سیل زده مازندران رایگان درمان می شوند

تولید 1.8 میلیون اصله نهال شمشاد در شمال کشور

خسارت سیل به راههای مازندران 5 هزارمیلیارد ریال اعلام شد

خسارت 291 میلیاردی سیل بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران

ثانیه‌های حیاتی برای نجات کشاورزی مازندران

موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود

چشم کشاورزان خسارت دیده مازندران به دست دولت

1300 هکتار از خزانه برنج در جویبار از بین رفت

خسارت سیل 1100 واحد آسیب دیده به بیمه ها اعلام شد

بحران خاک در پسا سیلاب های اخیر/ سیل خاک های مرغوب کشور را شست و برد!

تردد قطارهای راه آهن شمال 15 فروردین از سر گرفته می شود

سیل 6 هزار میلیارد ریال به کشاورزان مازندران خسارت زد

راه آهن شمال با عبور قطار باری سنین وزن بازگشایی شد

بارندگی بیش از 83 میلیارد تومان به سوادکوه شمالی خسارت زد

حدود چهار درصد کشاورزی سیل زده مازندران بیمه است

80درصد خسارت سیل توسط بیمه ها تا پایان هفته پرداخت می شود

اصلاح بودجه امسال برای حل مشکل سیلزدگان دردستور کار مجلس است

صادرات غیرنفتی مازندران 58 درصد افزایش یافت

حذف خارجی ها نقطه عطفی در بازارچه های صنایع دستی مازندران

فرماندار بابل: لایروبی بابلرود شتاب می گیرد

کالاهای اساسی ذخیره سازی شده است/ مردم نگران نباشند

رونق تولید در شکوفایی اقتصاد ایران موثر است

خسارت سیل به راه آهن شمال 500 میلیارد ریال اعلام شد

افزایش 200 درصدی صید ماهیان استخوانی از دریای مازندران

برق شهر زیراب وصل شد

حرکت اقتصاد مازندران به سمت گردشگری اجتناب ناپذیر است

آسیب سیل به حدود 5.5 هزار هکتار اراضی کشاورزی شرق مازندران

تکمیل تصفیه خانه بزرگ بابل اولویت اول شهرستان

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن

ضرورت تقویت زیرساخت ها در غرب مازندران

مقاومت سد تنظیم بازار مازندران مقابل کمبود و گرانی

روستاهای سیلزده مازندران تسهیلات فوق العاده می گیرند

حق بیمه سیلزدگان زیر پوشش بیمه اجتماعی بخشیده می شود

بازارهای محلی؛ از نرگسیه تا بازار ترکمن

حل مشکل بیمه صیادان شمال اولویت امسال شیلات ایران است

مشکل قطعی آب بابل با لوله گذاری در سد البرز رفع شد

تاخیر پرواز ، مسافران منتظر فرودگاه رامسر را کلافه کرد

مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت امسال دولت است

بیمه های مازندران یکهزار گزارش خسارت سیل دریافت کردند

سیلاب و ماهیگیران فرصت طلب در رودخانه های مازندران