پیام مازند

آخرين مطالب

مسئول واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران:

دستور استاندار برای اختصاص گوشت به رستوران ها روی زمین ماند اقتصادي

دستور استاندار برای اختصاص گوشت به رستوران ها روی زمین ماند

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مسئول واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران گفت: استاندار مازندران دستور داده بود سهمیه گوشت قرمز برای واحدهای پذیرایی درنظر گرفته شود اما این دستور هنوز محقق نشده است.
واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران، سهم مهمی در توسعه اقتصاد گردشگری استان دارند چراکه این واحدها در ایجاد ارزش افزوده اقتصاد استان تاثیر داشته و هم با ارائه خدمات مناسب و غذای با کیفیت، گردشگران بیشتری را جذب مازندران خواهند کرد.
غلامرضا صادقی لاریجانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه استاندار مازندران در جلسه اخیر ستاد هماهنگی سفر استان، دستور داد به واحدهای بین راهی، سهمیه گوشت قرمز اختصاص یابد، ادامه داد: اما این دستور استاندار مازندران هنوز محقق نشده و برای تهیه گوشت قرمز با مشکل مواجه هستیم.
مسئول واحدهای پذیرایی بین راهی مازندران گفت: در چهار محور مواصلاتی مازندران نزدیک به 350 واحد پذیرایی بین راهی، خدمات رسانی می کنند.
صادقی لاریجانی با بیان اینکه حداقل 10 و حداکثر 60نفر در هر واحد پذیرایی بین راهی مشغول به کار هستند، اظهار کرد: رقابت واحدهای بین راهی برای ارائه خدمات بهتر به مسافران، فضای مناسبی ایجاد کرده و گردشگران با اطمینان خاطر در این واحدها، غذا سفارش می دهند در حالی که در گذشته این اطمینان کمرنگ بود و گردشگران رغبت چندانی برای استفاده از این واحدها نداشتند.
وی با اشاره به توزیع روزانه گوشت گرم و منجمد، تصریح کرد: اگرچه برای نیاز روزانه مردم، گوشت قرمز و گوشت مرغ توزیع می شود اما نیازمندیم به واحدهای پذیرایی بین راهی هم سهمیه گوشت قرمز و مرغ اختصاص دهند.
صادقی لاریجانی با بیان اینکه برخی واحدهای پذیرایی بین راهی، فاکتورهایی ارائه کرده اند مبنی بر اینکه هر کیلو گوشت را به قیمت 148 و 154 هزار تومان تهیه کرده اند، خاطرنشان کرد: یک کیلو گوشت کبابی پس از آماده شدن به کیلویی 180 هزار تومان می رسد در حالی که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران زیر بار نرخ اضافه نمی رود.
وی با بیان اینکه برخی واحدها پذیرایی، گوشت قرمز را از منوی غذایی خود حذف کرده و سراغ تهیه غذاهای بدون گوشت رفته اند، اظهار کرد: همین مساله باعث کاهش درآمد واحدهای پذیرایی بین راهی شده است چون به عنوان نمونه خانواده 6 نفره، سه غذا سفارش می دهد و مردم توان پرداخت این هزینه ها را ندارند.
صادقی لاریجانی با اشاره به اینکه قیمت مرغ را 10 هزار و 500 تومان اعلام کرده اند اما واحدهای پذیرایی مرغ به قیمت 18 هزار تومان می خرند، افزود: ماهی قزل آلا از کیلویی 20 هزار تومان به کیلویی 38 هزار تومان افزایش یافته و نظارتی در این زمینه وجود ندارد.
معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران درباره توزیع مرغ و گوشت قرمز به ایرنا گفت: اداره کل جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام، در توزیع گوشت قرمز و مرغ با ما همکاری می کنند.
حسین اصغرزاده با اشاره به اینکه حدود 700 تن مرغ منجمد ذخیره سازی شده و آماده توزیع است، افزود: از هفتم اسفند ماه توزیع روزانه حدود 70 تن گوشت مرغ گرم شروع شده و امروز به 270 تن افزایش یافته است که این میزان توزیع در شرایط عادی، پاسخگوی نیاز شهروندان در روزهای پایانی سال است.
معاون اداره کل صنعت معدن و تجارت مازندران با اشاره به اینکه گوشت مرغ با قیمت مصوب 11 هزار و 500 تومان در تمامی جایگاه های عرضه مرغ با حضور ناظران ما در حال توزیع است، ادامه داد: با اطمینان 99 درصدی عنوان می کنم به دست مصرف کننده واقعی می رسد چرا که ناظران ما در این واحدها مستقر هستند و در هیچ جایگاهی، مرغ فروش به تنهایی نسبت به توزیع مرغ اقدام نمی کند.
اصغرزاده درباره دستور استاندار مازندران مبنی بر اختصاص سهمیه گوشت قرمز به واحدهای پذیرایی بین راهی و رستوران ها، گفت: گوشت قرمزی که تاکنون توزیع کردیم سهمیه مصرف خانوار بوده و برای واحدهای پذیرایی سهمیه ای درنظر گرفته نشده بود اما با دستور استاندار مازندران، به دنبال تامین گوشت قرمز برای بخش محدودی از این مصارف هستیم.
وی درباره افزایش قیمت گوشت قرمز با بیان اینکه گوشتی که توزیع می کنیم دارای قیمت مصوب است، اظهار کرد: از زمانی که در چرخه توزیع گوشت قرار گرفتیم ناظران ما دقت نظر بیشتری در بررسی فاکتورها دارند و با افزایش قیمت در این زمینه برخورد می کنیم.
اصغرزاده با اشاره به اینکه قیمت یک کیلو گوشت قرمز مصرف خانوار با گوشت مورد نیاز واحدهای پذیرایی متفاوت است چرا که این واحدها مصارف خاص دارند و به عنوان نمونه گوشت راسته یا شیشلیکی قیمت متفاوت دارد، افزود: سقف قیمت گوشت در بازار یکصد هزار تومان است و اگرچه معتقدیم قیمت گوشت قرمز بالاست اما قصاب متخلف نیست بلکه قیمت دام زنده افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در 11 ماهه امسال بالغ بر 200 هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی در استان داشتیم و در این راستا 14 هزار و 200 فقره پرونده تشکیل شد، گفت: در این مدت بیش از هفت هزار گزارش مردمی را رسیدگی کردیم.
اصغرزاده با اشاره به اینکه گرانفروشی، بیشترین علت تخلف واحدهای صنفی بود، ادامه داد: 63 میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه واحدهای متخلف در 11 ماهه امسال بود.
معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه طرح گشت های ویژه نظارتی تا 15 فروردین ادامه دارد، گفت: همکاران ما در ایام تعطیل به صورت کشیک حضور دارند و پاسخگوی نیاز شهروندان هستند و شهروندان می توانند گزارش های خود را از طریق شماره 124 به ما اطلاع دهند.
9927/1899

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محدودیتی برای پشتیبانی ارزی و ریالی از طرح های بخش خصوصی نیست

228 فرصت سرمایه گذاری در مازندران شناسایی شده است

بورس مازندران رکورد اردیبهشت ماه را جابجا کرد

700 میلیون مترمکعب از آبهای سطحی مازندران ذخیره می شود

350 هزار تن محصولات کشاورزی مازندران صادر می شود

گردش مالی 10 میلیارد تومانی برداشت تمشک جنگلی در نکا

پای قانون ارث بر گلوی اجرای برنامه‌های کشاورزی

322 هزار بهره بردار کشاورزی در مازندران وجود دارد

ضرورت توجه به اقتصادی کردن زندگی روستایی در مازندران

آفت به درختان جنگلی غرب مازندران خسارت زد

طرح زهکشی 400 هزار هکتار زمین های شمال کشور تهیه شد

سرمایه گذاری 590 میلیارد ریالی دولت در واحدهای تولیدی بابل

زنگ آتش سوزی مراتع مازندران به صدا در آمد

علل تخریب جنگل‌های هیرکانی و راه‌های مقابله با آن

بخش خصوصی عقب‌تر از دولتی‌ها در آزادسازی ساحل خزر

47 هزار تن گندم در مازندران خریداری شده است

پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات به کشاورزان سیلزده مازندران آغاز شد

چهار سد لاستیکی با پیشرفت 50 درصد در مازندران در حال ساخت است

باغداران خسارت دیده کجور نوشهر کمک بلاعوض دریافت می کنند

صنعتگران برتر صنایع دستی مازندران تجلیل شدند

سه طرح کشاورزی در قائمشهر به بهره برداری رسید

18 نفر از سرگروه ها و اعضای یک شرکت هرمی در عباس آباد دستگیر شدند

90 درصد مطالبات کلزاکاران مازندران پرداخت شد

تنور سرد مسکن در بازار گرم گرانی/ نظارتی در بازار فروش و اجاره مسکن وجود ندارد

کیلکا گیران مازندران به دریا زدند

امضاهای جادویی، سد راه استقرار پنجره واحد سرمایه گذاری است

80 رشته صنایع دستی در مازندران فعال است

هنر صنایع دستی قادر به حل مشکلات اقتصادی است

افتتاح 80 پروژه بخش کشاورزی در مازندران

تمامی سنگ های آهن اکتشافی در کشور فرآوری می شود

معاون وزیر: کشاورزی سنتی پاسخگوی نیازهای امروز نیست

80 طرح کشاورزی در مازندران به بهره برداری رسید

بازآفرینی شهری، گام بلند دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده

متوسط ارزش معاملات بورس به 12000 میلیارد رسید

طرح‌های اکتشافی و بهره برداری معادن به سازمان نظام مهندسی معدن واگذار شد

پنجره واحد سرمایه گذاری تا پایان سال 98 در مازندران گشوده می شود

صنایع دستی مازندران چشم انتظار توجه بیشتر برای ادامه حیات

ضرورت تقویت زیرساخت های معدنی/ خام‌فروشی نکنیم

نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران در ساری گشایش یافت

کویر سرمایه گذاری گردشگری در سواحل مازندران

تحریم ها کمترین اثر را در بخش معدن داشته است

82 درصد حجم سدهای مازندران پر شده است

انرژی ، اولویت اول همکاری روسیه - ایران است

حذف دلار ، هدف ایران در تجارت با کشورهای حاشیه دریای خزر

67 کشور به جاده ابریشم پیوستند

شرکت های روسی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند

تعامل اتاق های بازرگانی همکاری های اقتصادی خزر را افزایش می دهد

پیوستن به اوراسیا گام مهم توسعه تبادلات منطقه ای است

تجارت بین کشورهای حاشیه دریای خزر گسترش یابد

هیجدهمین اجلاسیه روسای اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر در مازندران آغاز به کرد