پیام مازند

آخرين مطالب

آغاز لیگ برتر فوتبال با میدان داری سیل زدگان شمال ورزشي

آغاز لیگ برتر فوتبال با میدان داری سیل زدگان شمال

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - لیگ برتر فوتبال ایران پس از حدود 2 هفته تعطیلی به مناسبت نوروز ، فردا پنجشنبه در سال جدید با انجام 2 بازی آغاز می شود و در نخستین دیدار 2 تیم شمالی لیگ برتر مقابل 2 تیم خودروساز قرار می گیرند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، فردا از ساعت 17 و 45 دقیقه تیم بحران زده و رده پانزدهمی سپیدرود در گیلان از پیکان میزبانی می کند و سایپا نیز در خانه میزبان نساجی مازندران است.
نساجی که سال 1397 را با تحقق رویای صعود به لیگ برتر آغاز کرد و پس از سپری کردن حاشیه های عجیب و غریب و متعدد در طول سال، با قرار گرفتن در رتبه یازدهم جدول و کسب 23 امتیاز از 22 بازی به پایان رساند، فردا باید در ورزشگاه شهدای شهر قدس مقابل تیمی قرار بگیرد که با هدایت علی دایی، 26 امتیازی است و با 2 بازی کمتر نسبت به نساجی و سایر تیم ها، در رتبه ششم جدول قرار دارد.
**ترافیکِ حاشیه ها در نساجی
پس از پشت سر گذاشتن خبرهای تلخ از سیل در مناطق مختلف کشور که سال نو را برای تمام ایرانی ها متفاوت و تلخ آغاز کرد، بازگشت تب و تاب فوتبال در شهرها و استان های مختلف می تواند تا حدی نگاه بخشی از جامعه را به خود معطوف کرده و جامعه را به سمت فضای عادی پیش از بحران هدایت کند، بویژه در استان های فوتبال خیز و فوتبال دوست مانند مازندران و گیلان و خوزستان که جریانِ اجتماعی فوتبال در آن ها قوی تر و مستمرتر از جریانِ سیل است.
با این وصف ، شرایط برای نساجی مازندران متفاوت از بقیه تیم هاست. در نساجی طی سال های اخیر بحران همیشه جزئی جدا نشدنی دیده شده است. از ماجرای سریال استعفاهای نساجی در تعطیلات نیم فصل تا گم شدن برخی تجهیزات و جی پی اس GPS باشگاه و لباس ها و توپ های تیم و پس فرستادن جی پی اس تیم با پیک موتوری از آدرسی نامعلوم به درِب منزل مربی اسپانیایی بدنسازی نساجی، این تیم را وارد فضای رازآلود و مبهم کرده است.
** خداحافظی همزمان با ورود سیل
حاشیه های عجیب و متعدد نساجی در تعطیلات نیم فصل هنوز از یاد هواداران نرفته بود که دقیقا در روز شروع بارش های سیل آسا در مازندران، یعنی 26 اسفند سال گذشته، فرهاد صنیعی فر که 60 درصد مالکیت باشگاه را در اختیار دارد در نامه ای به استاندار مازندران اعلام کرد قید تیمداری را زده و دیگر مالکیت این تیم را نمی خواهد. او نامه را به استاندار فرستاد و پس از آن هم برای گذراندن تعطیلات نوروزی به خارج از کشور رفت.
سیل در مازندران حتی به استاندار فرصت نداد که بتواند نامه صنیعی فر را بخواند. احمد حسین زادگان هنوز هم درگیر سیل است و سخت ترین روزهای کاریش را سپری می کند به گونه ای که به گفته اطرافیانش در استانداری حتی ساعاتی از سال جدید را فرصت نکرد تا در کنار خانواده باشد و در این مدت تمام وقت در کنار سیل زدگان حتی در دور افتاده ترین نقاط روستایی بوده است .
** جنگ مالکان
اختلافات بین رضا حدادیان و فرهاد صنیعی فر در مالکیت باشگاه و هزینه های تیمداری سبب شد که نساجی سال خوشِ صعود را تلخ به پایان برساند و باز هم در شرایط بحرانی قرار بگیرد. این تیم به دلیل بدهی مالی بیش از 100 میلیون تومانی به مجموعه ورزشی کارگران تهران بابت اجاره زمین تمرین، پس از بازی با استقلال که 25 اسفند در تهران برگزار شد، عملا تمرین مناسبی را برگزار نکرده است.
پیش از سال نو بازیکنان نساجی اعلام کردند که در اعترض به وضعیت نابسامان باشگاه و مشکلاتی که در این تیم ایجاد شده تا مشخص نشدن وضعیت باشگاه تمرین نمی کنند و حتی یک جلسه تمرین را که قرار بود در زمین شماره 2 آزادی برگزار شود نیز تعطیل کردند.
اگر چه بازیکنان نساجی دوم فروردین اعتصاب را شکستند و برای تمرین به زمین شماره 2 آزادی رفتند، اما به آن ها اجازه تمرین در این زمین هم داده نشد و در نهایت ساعاتی را توانستند در زمین شماره 3 آزادی تمرین کنند. سوم فروردین هم جلالی با تکیه بر روابط شخصی خود از مدیر باشگاه کارگران اجازه گرفت که تیم بتواند در قسمت های پشت دروازه ورزشگاه کارگران تمرین کند! نساجی با این شرایط نامساعد باید فردا مقابل تیمی قرار بگیرد که از نظر کیفی بهتر بازی می کند و از نظر باشگاهی نیز ثبات و تمرکز مناسبی دارد.
با این وضعیت مشخص نیست که مجید جلالی فردا چگونه می تواند تمرکز تیم را مقابل شاگردان علی دایی تقویت کند و پیش از بازی حساس هفته بیست و چهارم مقابل سپاهان اصفهان در قائمشهر، دست کم یک تساوی از تهران به قائمشهر بیاورد.
**سکوی لغزان یازدهم
دیدار فردا برای نساجی به این دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است که نساجی دو رقیب بسیار نزدیک را پشت سر خود دارد. ذوب آهن با یک بازی و یک امتیاز کمتر از نساجی، یک رتبه پایین تر از نساجی قرار دارد و صنعت نفت آبادان نیز با 21 امتیاز و فقط 2 امتیاز اختلاف نسبت به نساجی رتبه سیزدهم جدول را اشغال کرده است . بنا بر این احتمال این که نساجی در صورت شکست مقابل سایپا همین رتبه یازدهم را نیز از دست دهد بسیار زیاد است ، مگر این که دیدار صنعت نفت آبادان و ذوب آهن در هفته بیست و سوم که 11 فروردین در آبادان برگزار می شود، برنده نداشته باشد و نساجی به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به ذوب آهن و البته باز هم با یک بازی کمتر نسبت به این تیم در رتبه یازدهم باقی بماند.
نماینده مازندران در لیگ برتر که مانند مناطق سیل زده شرایطی بحرانی دارد، بازی نیم فصل نخست مقابل سایپا را که ششم مهر در قائمشهر برگزار شد ، با تساوی 1 بر 1 به پایان رساند. البته در آن دیدار گل سالم نساجی که با تاکتیک کرنر نیویورکی وارد دروازه سایپا شده بود، با اشتباه داور مردود اعلام شد.
نساجی چی ها امیدوارند با وجود شرایط بحرانی و دشواری که دارند، در بازی فردا یک تساوی کسب کنند تا فعلا در جدول سقوط نداشته باشند.
**دیدارهای رو در رو
علی دایی به جز دیدار نیم فصل نخست سایپا و نساجی، یک بار دیگر نیز به عنوان سرمربی مقابل نساجی قرار گرفت. 23 اسفند 1392 پرسپولیس با سرمربیگری علی دایی برای یک دیدار دوستانه به قائمشهر آمد و در استادیوم شهید وطنی مقابل نساجی قرار گرفت که با گل اسماعیل غروی، نساجی توانست پرسپولیسِ علی دایی را شکست دهد.
آخرین تقابل جلالی و دایی در لیگ برتر به عنوان سرمربی با پیروزی جلالی همراه بود. مجید جلالی در هفته دوم نیم فصل نخست، با پیکان در یک بازی خانگی تیم علی دایی را 3 بر صفر شکست داد ، اما در مجموعِ آمارِ تقابل سرمربیان کنونی نساجی و سایپا، علی دایی آماری درخشان در مقابل مربی اسبق خود دارد. دو مربی شناخته شده فوتبال ایران که فوتبال متفاوتی از یکدیگر را در تیم های خود پیاده می کنند تا کنون 15 بار با تیم های مختلف در لیگ برتر رو در رو شدند که نتیجه 5 دیدار به تساوی کشیده شد، 2 بار مجید جلالی پیروز شد و 8 بار هم علی دایی توانست تیم های جلالی را شکست دهد.
از این نظر و بر اساس آمارها، علی دایی فردا مقابل تیمی باید روی سکوی سرمربیگری سایپا بنشیند که هم اندیشه های سرمربی آن را بارها شکست داده و هم تیم مقابلش شرایط بحرانی و پیچیده ای دارد. از این نظر احتمالا تیم دایی کار دشواری در پیش ندارد. دایی در سرمربیگری نیز مانند دوران بازی خودش، به بازی فیزیکی در زمین اعتقاد بیشتری دارد. تیم او تیمی جنگنده است و توان خسته کردن تیمی مانند نساجی را دارد. این موضوع می تواند با توجه به این که نساجی در دو هفته اخیر تمرینات مناسبی نداشت، فردا به این تیم ضربه وارد کند. بویژه این که جلالی سرمربی متکی به آنالیز و تغییر تاکتیک هاست و به برگزاری چند جلسه تمرین پیش از هر بازی نیاز بسیار زیادی دارد. هر چند که نساجی همواره در شرایط بحرانی هم نشان داده در زمین بازی تیم دست و پا بسته ای نیست، اما شرایط خاص و عجیبی بر این تیم در این روزها حاکم است.
نکته امیدوارکننده برای نساجی در دیدار فردا برگزاری این بازی در تهران است. تیم سایپا معمولا هواداران زیادی در بازی های خانگی ندارد و به قول علی دایی به زورِ تبلیغات تعدادی هوادار به ورزشگاه خانگیشان می آیند. در عوض هواداران نساجی برای دیدارهایی که در تهران برگزار می شود، از مازندران به پایتخت می روند و همراه با مازندرانی های ساکن تهران که آمارشان حدود یک و نیم میلیون نفر تخمین زده می شود ، تیم محبوب شان را تشویق می کنند.
در دیدار فردا قطعا تعداد هواداران نساجی بسیار بیشتر از هواداران سایپا خواهد بود و جوِ استادیوم شهدای شهر قدس از نظر هواداری کاملا به سود نساجی می شود.
داوری بازی سایپا - نساجی را سید مهدی سیدعلی به عهده دارد.
نساجی از 22 بازی 23 امتیاز کسب کرده و در رتبه یازدهم جدول قرار دارد.
9927/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران در بابل اردو زد

5 تیم را از سقوط در لیگ فوتبال نجات دادم

پهلوان ، میداندار امدادرسانی به سیلزدگان

برگزاری مسابقات متعدد شطرنج در کشف استعدادها موثر است

9 کشتی گیر مازندرانی مسافر ترکیه شدند

جلالی : آینده مدیریتی تیم نساجی قائمشهر مبهم است

سرمربی سپاهان در کنفرانس خبری شرکت نکرد

تساوی بدون گل نساجی و سپاهان در قائمشهر

نساجی-سپاهان؛ دیدار اثرگذار در سرنوشت قهرمانی لیگ

سرمربی نساجی از توهین به قلعه نوعی انتقاد کرد

3 پیست اسکیت استاندارد در مازندران اضافه می‌شود

چشم علی دایی به فوتبال مازندران

آغاز لیگ برتر فوتبال با میدان داری سیل زدگان شمال

جمعی از ورزشکاران مازندرانی به کمک سیل زدگان شتافته اند

مشکل تیم فوتبال نساجی مازندران حل می شود

استقلال نساجی را برد و به پرسپولیس چسبید/ دربی جذابتر از همیشه شد

استقلال شخصیت خوبی دارد/ باشگاه قرارداد بازیکنانم را تمدید کند

شرایط سختی داشتیم/ باید سه ساعت درباره مشکلات صحبت کنم

مدیران نساجی به فکر نیستند / هواداران مرا دوست دارند

بازیکنان نساجی حضور در تمرینات را تحریم کردند

نساجی و استقلال ؛ برخورد آرزوها در آزادی

جویبار صاحب موزه کشتی می شود/ بدهی 11 میلیاردی شهرداری

13 برای بانوان فوتبالیست مازندران خوش یمنی آورد

سرمربی سپیدار قائمشهر وعده تیم متفاوت در نیم فصل دوم را داد

بازیکنان ما بازی خودشان را ارائه ندادند

نساجی و استقلال ؛ برخورد آرزوها در آزادی

نساجی و چالشی به نام حفظ نتیجه

داور در روز بارانی خوب سوت زد

داور 2 پنالتی ما را نگرفت

نساجی قائمشهر ترمز پرسپولیس را کشید

حضور هواداران مازنی مقابل هتل محل اقامت سرخپوشان تهران

برائت هواداران نساجی از درگیری با سرخپوشان

ششمین دوره مسابقات دومینوی کشور برترین هایش را شناخت

فرصت امتیازی گیری دیدار خانگی را از دست نمی دهیم

سنگربان ذخیره ، امید نساجی برای ناکام کردن توپخانه پرسپولیس

جریمه نساجی در آستانه بازی با پرسپولیس/ گل‌محمدی هم محکوم شد

کسب 500 مدال ورزشی در مازندران/ رکورد شکست

جدال تازه وارد لیگ برتر با قهرمان فصل گذشته در قائمشهر

مسابقات دومینوی کشور در قائمشهر آغاز شد

پای استاندار و ویدئو چک به والیبال باز شد/ سرمربی دبل کرد

سایپای تهران دست پُر از مازندران رفت

با درخشش مهدی ترابی, ستاره پرسپولیس نیمکت نشین شد

راند اول بلندپروازی های تیم کاله در ایستگاه سایپا

جدال تازه واردهای شمال و جنوب در مسجد سلیمان

خیال پرسپولیس راحت شد؛ بشار رسن 2 ساله بست

اطلاعیه باشگاه استقلال پس از کتک خوردن خطیر از حقیقی

پلنگ جویبار: برای صحبت در مورد المپیک زود است

ورزشکاران بسیجی مازندران تجلیل شدند

منتظر پاسخ لهستان و روسیه برای بازی دوستانه هستیم

سیدجلال حسینی دربی را هم از دست داد؟!!