پیام مازند

آخرين مطالب

رئیس جمهور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران:

سیل‌سواری دشمن به سنگ خورد سياسي

سیل‌سواری دشمن به سنگ خورد

  بزرگنمايي:

پیام مازند - رئیس جمهور با برشمردن مشکلات مردم گرفتار در سیل و سیلاب آن هم در روزهای آغازین سال اظهار کرد: روزهای سختی بر مردم ما گذشت و حوادث سخت و بسیار رنج آور پیش آمد و من بویژه از حادثه شیراز و جان باختن شماری از هم وطنان فوق‌العاده متأثر شدم و در مجموع یک شوک بزرگ برای همه ما بود اما در عین حال در کنار این سختی‌ها، ما بزرگواری و عزت مردم ایران را به خوبی مشاهده کردیم. به گزارش ایسنا مازندران، حجت الاسلام حسن روحانی چهارشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم استان های گلستان و مازندران گفت: در این روزهای آغاز سال، حداقل 26 استان کشور با بحران آب و هوا بی سابقه طی 30 الی 40 سال گذشته مواجه شدند. گرچه برای برخی از هموطنان ما مشکل و زحمت ایجاد شده است اما باران در اصل رحمت خداوند آن هم برای کشوری است که سالها با خشکسالی مواجه بوده است.
رئیس جمهور افزود: در بازدید از روستاهای چن سبلی در استان گلستان و کردخیل در استان مازندران، با مردمی بسیار بزرگوار ، بامحبت و میهمان‌نواز مواجه شدیم؛ مردمی که بسیاری از آنان سرمایه های خود را از دست داده بودند و درد و مشکل داشتند اما با چهره ای گشاده از ما پذیرایی کردند و باید قدردان این مردم بزرگ بود.
روحانی با اشاره به طرح برخی ادعاهای ناصواب در فضاهای حقیقی و مجازی افزود: بارش ناگهانی و شدید در یک مقطع زمانی کوتاه سیل درست می‌کند. سیل صرفا برای ایران نیست در همه جای دنیا اتفاق می افتد اما می توان اقداماتی انجام داد که خسارت سیل کم و ناچیز شود.
رئیس جمهور با اشاره به سیل نیواورلئان در آمریکا و یا زلزله مخرب اخیر ایتالیا و گرفتار شدن چند روزه مردم در این کشورها تا رسیدن نیروهای امدادی، اظهارداشت: شما آن وضعیت در آن کشورهای پیشرفته را با زلزله کرمانشاه مقایسه کنید و کاری که مردم با عظمت و نیروهای امدادی ما انجام دادند. این حضور داوطلبانه مردم برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی، افتخاری بزرگ برای ملت ما است.
روحانی گفت: سیل به ما خسارت زد، برای مردم ما رنج و ناراحتی بوجود آورد و بعضی از عزیزان را از دست ما گرفت اما در عین حال یک اتحاد ، وحدت و انسجام فوق‌العاده‌ای همین حادثه میان ملت ما بوجود آورد و به نظر من چشم دشمنان ما را این محبت، عظمت و همیاری و اخوت مردم، کور کرد. آنها فکر کردند اگر 13 آبان و 22 بهمن نشد، حالا در ایام اول فروردین می‌توانند نه موج‌سواری بلکه سیل‌سواری کنند اما نمی‌دانند کسی که سوار سیل شود، پیشانی‌اش به صخره می‌خورد و جان سالم به در نمی‌برد.
رئیس جمهور با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان با هدف ایجاد تفرقه میان ملت ، گفت: خداوند بر خلاف خواست دشمنان، کاری کرد که وحدت و عظمت ملت ، نیروهای مسلح، امدادی، بهداشتی و درمانی و مدیران ما به رخ جهانیان کشیده شود.
روحانی افزود: خیلی خوشحال شدم وقتی در همین دو روستا به عنوان خادم مردم میهمان آنها شدم ، خوش آمد گفته و می گفتند در خانه ما بمان و دیگری می گفتند چند دقیقه هم به خانه ما بیا و این افتخاری برای ما است و تمام خستگی‌ام برطرف شد وقتی دیدم که مردم ما قدردان و قدرشناس هستند؛ مردمی که می دانند به رغم تلاش سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن هفته ها و ماه ها همچنان طول خواهد کشید تا خانه تخریب شده آنها بازسازی و تعمیر شود.
رئیس جمهور با بیان اینکه "مردم ما کاملاً شرایط را درک و حس می‌کنند، چرا که 13 آبان به رغم آنکه دشمنان امیدها بسته بودند ، نتوانست آنان را بشکند"، گفت: 400 الی 500 نفر را آمریکایی ها فقط برای رصد و پایش تحریم های ایران متمرکز کرده اند اما موفق نیستند چرا که مردم ما با درک واقعیت ها ، در صحنه حضور دارند و خوب می‌دانند اینهایی که امروز بر کاخ سفید حاکم شده اند کینه‌توزانی هستند که سالیان دراز داشتند دنبال فرصتی می‌گشتند تا بدترین ضربه را به ملت ایران بزنند.
روحانی با اشاره به ناکامی آمریکا برای جمع کردن متحدانی برای خود در پیشبرد تحریمهای ضدایرانی گفت: من در همین دوره تحریم به اروپا رفتم. آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها باآنها تماس گرفتند که سفر فلانی را لغو کنید و بعد که موفق نشدند یک حادثه‌ای در اروپا درست کردند که نمی‌خواهم توضیح دهم که این حادثه را چگونه ساختند که قانع کنند سفر رئیس جمهور ایران به اروپا لغو شود و هیچ‌کس لغو نکرد و بهترین استقبال از هیأت ایرانی شد.
رئیس جمهور افزود: بعضی‌ها می‌گویند در عراق یک استقبال بی‌نظیر شد. عراق جای خود دارد. همسایه و عزیز و برادر ماست، حتی اروپایی‌ها بهترین استقبال را انجام دادند. چرا آمریکا موفق نمی‌شود. چرا آمریکا در ورشو همه را جمع می‌کند تا اروپایی‌ها بگویند که ما برجام را قبول نداریم اما موفق نمی شود؟ این عظمت ملت ایران است. دولت یعنی ملت، دولت فرد نیست . دولت چیزی جز نماینده مردم نیست و رئیس جمهور هر چه دارد از آراء مردم دارد و الا کسی نیست.
وی اظهار کرد: حسن روحانی یک طلبه و یک فرد عادی مثل همه مردم ایران است و هر چه دارد از آراء و پشتیبانی مردم و نمایندگی ملت ایران است و الا چیز دیگری نیست.
دکتر روحانی تصریح کرد: این عظمت ملت ایران است که باعث می شود آمریکا با آن قدرت و هیمنه‌اش که در کنارش، صهیونیست ها و برخی کشورهای مرتجع منطقه را دارد ، موفق نشود.
رئیس جمهور با اشاره به فشارهای تحریمهای آمریکا به ملت ایران گفت: روشن شد که آمریکایی‌ها دوست ملت ایران نیستند چرا که آنها کل ملت ایران را تحت فشار قرار داده اند . مردم ما بسیار خوب هستند. اما در این میان یک عده اقلیت دلال فرصت طلب مثل همه دیگر کشورها داریم که از وضعیت با گران کردن کالاها سوءاستفاده می کنند . بخشی از اینها کسانی هستند که اکنون ‌دستگاه های امنیتی، سپاه و قوه قضائیه در حال برخورد با آنها است.
روحانی با برشمردن دستاوردهای عظیم کشور در همه بخش ها از جمله صنعت و کشاورزی تاکید کرد: به رغم همه فشارهای ناشی از تحریمها ، در سال 97 یک سلسله طرح های تاریخی در کشور افتتاح شد که از جمله آنها بزرگترین پالایشگاه در بندر عباس بود. اکنون تولید بنزین از 52 میلیون لیتر در روز به 102 میلیون لیتر رسیده است. در صنعت گردشگری گام های بزرگی در کشور برداشته شده است. در بحث فضاهای مجازی و سایبری 300 هزار اشتغال در یک الی دو سال اخیر ایجاد شده است.
رئیس جمهور اظهار کرد: الحمدالله علیرغم مشکلات در این روزها ، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها موفق نشدند به اهدافشان برسند، آنها می‌خواستند این سیل به دعوا و به یک سیل خروشان بنیان‌کن بین مردم ،شیعه و سنی ، ترکمن و فارس و به یأس مردم تبدیل شود.
روحانی با بیان اینکه "هر جا و هر استان مشکلی دارد، مردم ایران در کنار هم هستند"، گفت: خداوند نگذاشت که دشمن از این مشکل سیل به نفع خود استفاده کند و الحمدالله مردم ما با بیداری و هوشیاری‌شان کنار هم قرار گرفتند و این یک موفقیت بزرگ در کنار همه رنج‌ها و زحمت‌هایی بود که برای مردم بوجود آمد. این وحدت به رغم مشکلات و تلاش دشمنان ، پیام ملت ایران به همه دوستان و دشمنان ما در جهان بود. به دوستان این پیام را داد که در چه سطح همکاری و دوستی هستیم و به دشمنان نشان داد که چه قدرتی داریم.
رئیس جمهور ضرورت حفظ محیط زیست را مورد تاکید قرار داد و گفت: نباید جنگل‌ها و مراتع را تخریب کنیم و به رودخانه‌ها بی‌توجه باشیم و یا در مصب و بستر آنان ساختمان و هتل درست کنیم.این حوادث به دولت ، قوه قضائیه ،قوه مقننه و نیروهای مسلح و به همه مردم درباره ضرورت حفظ محیط زیست هشدار می‌دهد.
روحانی با قدردانی از همه نیروهایی که در جریان سیل اخیر به کمک مردم شتافتند، گفت: اینکه می بینیم در استان های سیل زده، همه دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه، امام جمعه محترم، علما، نیروهای مسلح و مجموعه مردم، همه با وحدت در کنار هم هستند ، نعمتی خداوندی است که باید قدردان و شکرگزار باشیم.
رئیس جمهور با اشاره به صبر و شکیبایی و مظلومیت امامان معصوم در مواجهه با دشمنان تصریح کرد: فشارها نباید ما را خسته کند. اگر خسته نشدیم و صبر و مقاومت کردیم خداوند می‌گوید اجر شما را دو بار به شما می‌دهم. امروز افتخار ما باید این باشد که خدا به ما توفیق دهد به دیگری خدمت کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه جوهره انسان‌ها در روزهای سختی آشکار و روشن می‌شود، افزود: الحمدالله خداوند به مردم ما توفیق داد و آن جوهره انسان‌دوستی و مروت و مردانگی‌شان را در این روزها نشان دادند. البته به عنوان خادمان مردم و دولت حتماً وظایفی را که داریم، دنبال می‌کنیم.
رئیس جمهور اظهار کرد: امروز تصمیمات بسیار خوبی در دولت اتخاذ کردیم و به همه آنهایی که نوعی آسیب و خسارت دیدند و سختی به آنها وارد شده، در حد مقدور دولت و خیلی بیشتر از آن مقداری که پارسال در نظر می‌گرفتیم، کمک خواهد شد و در کنار مردم هستیم.
روحانی تصریح کرد: نهادهای عمومی ، نیروهای مسلح و مردم در این حادثه سیل، در سراسر کشور واقعا سنگ تمام گذاشتند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیروی انتظامی موافق افزایش تمدید گذرنامه ها است

کاهش تعرفه 800 کالا در روابط تجاری ایران و قفقاز شمالی

معاون وزیر کشور: استاندار جدید می‌تواند استان را به شاخصه‌های توسعه پایدار نزدیک کند

١٢ اثر تاریخی دیگر به جمع آثار ثبتی ملی مازندران پیوستند

تصادف در جاده هراز یک کشته و هفت زخمی بر جای گذاشت

استاندار سمنان: تمام شهرستان ها از آب خزر بهره مند می شوند

تقابل تیم های کانادا و لهستان دیدنی خواهد بود

افزایش هزار هکتاری کشت برنج در شرقی ترین اراضی مازندران

گردشگری در مازندران قربانی پلاژهای دولتی

استقرار 50 دستگاه آمبولانس اورژانس مازندران در سواحل دریا

مبانی رهبر انقلاب برابر پیام ترامپ برگرفته از گفتمان مقاومت بود

معاون وزیر کشور: دخالت نمایندگان مجلس عامل تاخیر در انتخاب استاندار گلستان بود

قتل‌ های ناموسی یکی از خشونت بارترین جنایات است

ایران در تولید شکر در آستانه خودکفایی است

معاون رییس جمهوری: باید در مدیریت شوراهای شهر تجدید نظر جدی شود

والیبال ایران عقاب‌های لهستان را شکار کرد

غفور امتیازآورترین بازیکن دیدار با لهستان شد

ریزش معدن در مازندران یک کشته بر جای گذاشت

دست مازندران در نبرد با آتش خالی است

وزیر ورزش تماشاگر ویژه مسابقه ایران و لهستان

300 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شد

عقیم سازی سگ‌ های بدون‌ صاحب در بندرعباس آغاز شد

نامه عذرخواهی کوبیاک پیش از بازی ایران و لهستان خوانده شد

روسیه موقتی به صدر جدول لیگ ملت‌های والیبال رفت

نقص فنی سبب تاخیر پرواز مشهد - اصفهان شد

تجلیل از 4 پروژه برتر و حمایت از 13 طرح دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی

سرمربی روسیه: جو سالن ارومیه را در کشورهای دیگر زیاد ندیده ام

از لزوم تحقق سهم مدیریتی زنان تا ساخت و سازهای افسارگسیخته در رامسر

دیدار شرقی‌ها

شورای نگهبان علت رد صلاحیت افرادی که انتخابات را زیر سوال می برند، اعلام کند

پرونده شهادت ماموران دریابانی میناب به صورت ویژه رسیدگی می شود

قطار تهران - تبریز - وان راه اندازی می شود

شهردار بهنمیر منصوب شد

نفتکش های حادثه دیده از آب های ایران خارج شدند

ابتکار: سهم 30 درصدی زنان در مدیریت ها زودتر اجرایی شود

افزایش قیمت ارز، تامین تجهیزات اسکیت بازان را مشکل کرد

تخریب پل ، راه دسترسی به قله علم کوه کلاردشت را مشکل کرد

برنامه های افشای حقوق بشر آمریکایی در شهرستان های مازندران برگزار می شود

ایران در بازی ترامپ دست پیش دارد

آمریکا: به‌دنبال ائتلاف جهانی علیه ایران هستیم

انگلیس: قطعا ایران پُشت حمله به نفتکش‌ها است!

دیدار خاطره سازان فوتبال کشور به نفع سیلزدگان مازندران با استقبال اندک برگزار شد

جشنواره گل گاوزبان و نمایشگاه گیاهان دارویی رامسر

تنکابن قهرمان مسابقات والیبال ساحلی نونهالان مازندران شد

برتری ایران مقابل هنگ کنگ در روز نخست مسابقات فوتسال زیر 20 سال آسیا

پیروزی مقتدرانه والیبال ایران با حمایت تماشاگران ارومیه‌ای

کولاکوویچ از حمایت تماشاگران ارومیه ای تشکر کرد

سرمربی کانادا: جو سالن خیلی عالی بود

«غفور» امتیازآورتربن بازیکن ایران و کانادا شد

ششمین جشنواره ملی گل گاو زبان در جنت رودبار رامسر برگزار شد