پیام مازند

آخرين مطالب

مازندران در رتبه نخست گردشگران مقیم قرار دارد فرهنگي

مازندران در رتبه نخست گردشگران مقیم قرار دارد

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مازندران با بیش از هشت میلیون گردشگر مقیم، رتبه نخست اقامت گردشگران در کشور را به خود اختصاص داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران روز پنج شنبه در ستاد اجرایی سفر استان اظهار کرد: با همه فراز و نشیب هایی که در ایام نوروز در مازندران شاهد بودیم، سیل و سفر تبدیل به سیر و سفر شد و مازندران با فاصله بسیار زیاد استان نخست در تعداد گردشگران است.
ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران روز پنج شنبه با حضور دبیر این ستاد و مسئولان کمیته های مختلف تشکیل جلسه داد و دستگاه ها بنا بر شرح وظایف خود، به ارائه گزارش پرداختند. ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران از 27 اسفند در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران فعال است.
سیف الله فرزانه با بیان اینکه از 28 اسفند سال 97 تا 6 فروردین امسال تعداد گردشگران مقیم در مازندران به هشت میلیون و 448 هزار و 115 نفر شب اقامت رسید، افزود: البته این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد کاهش داشت.
وی با اشاره به اینکه بازدید از جاذبه های فرهنگی و طبیعی در مازندران به 6 میلیون و 198 هزار نفر با 14 درصد رشد افزایش یافت، گفت: بازدیدهای نظارتی هم به سه هزارو 690 مورد رسید و تذکر و اخطار به واحدهای گردشگری 115 مورد بود که نسبت به سال قبل 39 درصد افزایش یافت.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران ادامه داد: با وجود مشکلات برف، باران، سیل و بسته بودن موزه ها و سایت موزه ها، با فعالیت 19 موزه میزان بازدید گردشگران از موزه ها به 94 هزار و 715 نفر افزایش یافت که از این میزان، 408 نفر گردشگر خارجی بودند.
**کاهش 14.5 درصدی فوتی ها در ماموریت های اورژانس
مسئول کمیته بهداشت و درمان ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار کرد: برای مقابله با خطرات احتمالی سیل، اکیپ های بهداشتی و درمانی در سراسر مازندران مستقر هستند و این فعالیت تا رفع نواقص ادامه دارد.
یحیی صالح طبری با بیان اینکه تاکنون به جز یک مورد آب آلوده در یکی از روستاها که مهار شد مشکل دیگری در مناطق سیل زده نداشتیم، افزود: مسائل بهداشتی در کنترل است و مردم نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
وی گفت: پس از حادثه سیل، تصور می کردیم آب های سطحی ممکن است آلوده شده باشند اما گروه های بهداشتی در این زمینه به سرعت عمل کردند و مشکلی پیش نیامد.
صالح طبری با بیان اینکه تاکنون چهارهزار و 894 عملیات توسط اورژانس انجام شد که با 5.5 درصد کاهش مواجه بودیم، تصریح کرد: ماموریت تصادفی اورژانس با 18 نفر فوتی، 14.5 درصد کاهش داشت.
وی با اشاره به اینکه فوتی سر صحنه نسبت به سال قبل 42 درصد کاهش داریم، ادامه داد: تعداد معاینات بیماران تصادفی هم 10 درصد کاهش یافته است.
رئیس اورژانس مازندران با بیان اینکه 20 پایگاه سلامت در ورودی شهرها داریم، گفت: چون 60 درصد تصادف ها در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می افتد پویش 30/ 60 را برای کاهش تصادف راه اندازی کردیم و امیدواریم با ادامه این روند به کاهش میزان تصادف کمک کنیم.
**کروکی همه تصادف ها توسط پلیس تنظیم می شود
معاون فرمانده نیروی انتظامی مازندران با بیان اینکه در ایام اجرای طرح نوروزی پلیس از 25 اسفند تاکنون 22 قرارگاه و 26 ایستگاه پلیس انتظامی در تفرجگاه ها و 47 ایستگاه پلیس راه و راهور ایجاد کردیم، افزود: با استفاده از دوربین در تجهیزات پلیس مازندران، ایجاد شد با 23 درصد کاهش تصادف فوتی مواجه بودیم.
یارعلی نیازی با بیان اینکه در 15 سال گذشته 28 هزار کشته در تصادفات رانندگی در کشور داشتیم، ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده اکنون این کشته ها به مرز 15 هزار نفر رسیده و امیدواریم این میزان به حداقل برسد.
وی تصریح کرد: نقاط حادثه خیز همچنان تحت نظارت پلیس است و تقاضا داریم اصلاح هندسی توسط دستگاه ها انجام شود تا تصادفات کاهش یابد.
نیازی با اشاره به اینکه تصادف های خسارتی که کمتر از هفت میلیون و 300 هزار تومان باشد کروکی تنظیم نمی شود و باید به بیمه مراجعه کنند، ادامه داد: اما در زمان اجرای طرح نوروزی برای معطل نشدن گردشگران، پلیس سر صحنه کروکی تنظیم می کند و تحویل افراد می دهد تا در حداقل زمان به این مسائل رسیدگی شود.
**تردد در همه محورهای شریانی مازندران جریان دارد
مدیرکل حمل و نقل و راهداری جاده ای مازندران گفت: در مازندران سال متفاوتی را شروع کردیم و در کنار میزبانی از گردشگران که رتبه نخست اسکان در کشور داریم با شرایط جوی و موقعیت خاص بارشی و وقوع سیل مواجه بودیم که با عملیات گسترده در محورهای مواصلاتی همزمان شد.
احمد محمد زاده با اشاره به اینکه با وجود شرایط جوی که در استان داریم همه محورهای استان باز بوده و تردد برقرار است، افزود: در محورهای روستایی به لحاظ اشباع خاک، باعث رانش شدید شد و در محورهای شریانی هم بالغ بر 300 رانش داشتیم که همه محورها بازگشایی شد.
وی با بیان اینکه تا هشت صبح امروز با داشتن 5.6 درصد تردد کشور رتبه چهارم بعد از البرز، تهران و قزوین را داریم، تصریح کرد: ترددهای ما 21 میلیون مورد بوده که 19 میلیون تردد درون استانی و مابقی در محورهای مواصلاتی استان است و بیش از 217 هزار خودرو در مازندران اسکان داشتند.
مسئول کمیته حمل و نقل ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به اینکه بیش از 94 درصد از ترددها مربوط به خودروهای سواری است، ادامه داد: کندوان 11 درصد، چابکسر و رامسر 30 درصد، گلوگاه 21 درصد، هراز 17 درصد، فیروزکوه 19 درصد و کیاسر 2 درصد ترددهای مازندران را به خود اختصاص داده اند.
**واحدهای بومگردی مازندران جای خالی ندارد
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری مازندران در این نشست اظهار کرد: سیل را در دشت و رانش را در جاده ها داشتیم و ورود گردشگران شرایط مدیریت بحران را بسیار سخت کرد اما با وجود همه این سختی ها، مازندران در رتبه نخست اقامت گردشگران قرار دارد.
علی شیرازی افزود: ورود گردشگران و مسافران به مرکز اقامتی و گردشگری و واحدهای بومگردی به گونه ای است که جای خالی وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه کاهش تصادفات منجر به فوت و جرح را در استان شاهد هستیم، تصریح کرد: سهم هر دستگاه در بروز تصادف ارزیابی می شود و بر اساس سهم خود باید پاسخگو باشند و وزارت کشور در این زمینه مطالبه گری می کند و انتظار داریم دستگاه ها در این زمینه دقت کافی داشته باشند.
9927/1899

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مستند «کارتلوس» در مازندران تولید شد

4245 زائر از مازندران عازم حج می شوند/ توصیه هایی به زائران

توجه به صنایع دستی در رونق تولید اثربخش خواهد بود

خانه رمدانی نکا ثبت ملی شد

غفلت همگانی از بسته بندی جهان بینی با قصه برای کودک

مسابقات استانی قرآنی کریم در آمل برگزار می شود

قصه گویی روابط اجتماعی را در کودکان تقویت می کند

دعوت متفاوت به کتابخوانی برای دانش آموزان در تابستان

داوران«هزارصدا» در گرگان معرفی شدند/ بزرگداشت بابک بیات

مرحله نهایی جشنواره ملی قصه گویی در ساری برگزار می شود

مسجد جامع هویت دینی و فرهنگی مردم ساری است

رویترز: حمله به نفتکش ها در نشست وزیران انرژی گروه 20 بررسی می شود

معضلات فرهنگی با ابزار فرهنگی حل شود

طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می شود

والدین نقش بسیار مهمی در انتخاب رشته دانش آموزان دارند

71 گونه مهره دار کشور در فهرست تهدید قرار داد

گام های رو به رشد صنایع دستی در مازندران

هشتمین آیین هنرماه در نوشهر برگزار می شود

تنکابن مهد هنرهای فاخر صنایع دستی است

نخستین کتاب 3 زبانه شاعر جوان در آمل رونمایی شد

بهسازی فضاهای آموزشی رامسر در اولویت قرار گیرد

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران : اظهار نظرهای غیر تخصصی درباره اتفاق سد لفور کمک کننده نیست

ساخت پردیس سینمایی در ساری ؛ نقطه سر خط

امسال 3 پروژه آموزشی در رامسر کلنگ زنی شد

محفل انس با قرآن اصحاب رسانه در ساری برگزار شد

نماز عید فطر در امامزادگان شاخص مازندران اقامه می شود

عاطفه باران یک و نیم میلیارد ریال مازندرانی ها بر سر سفره رمضان

پیشتازی مادران مازندرانی در استفاده از مهد کودک

مدیریت و نقش مهم رسانه ها در زمان بحران/ رسانه ها مطالبه گری رافراموش نکنند

احیای شب قدر در آمل

طلاق با کودکان چه می کند؟

رونمایی اولین ارکسترال مقاومت/ سمفونیک مازندران تهیه می شود

مراسم شب قدر مانور فراجناحی خداباوری است

گرانی کاغذ و حال ناخوش مطبوعات محلی در مازندران

سهم ادبیات و فرهنگ فقط در همایش ها خلاصه شده است

شب فرهنگی در شهر آرش و دماوند

70 بنای تاریخی در مازندران مرمت می شود

100 اثر تاریخی مازندران ثبت ملی می شود

نشریات محلی مازندران کاغذ دولتی می گیرند

مجموعه تاریخی فرح آباد ثبت جهانی می شود

توزیع سبد مهربانی در مناطق سیل زده سیمرغ

مازندران پیشتاز غفلت از هنرهای سنتی در کشور

دمیدن روح تازه به میراث فرهنگی مازندران در دولت تدبیر و امید

بنای نیمه کاره، مانع ثبت جهانی باغ رامسر شد

موزه روستایی استان های شمالی در رامسر احداث می شود

مازندران صاحب دانشنامه شد

بازگشت مسجد جامع ساری به منظر شهری

محوطه اشکانی وستمین موزه می شود

بازگشت کمپین یار مهربان به مازندران با اتوبوس

رنگ هفته میراث فرهنگی بر برنامه های هنری مازندران