پیام مازند

آخرين مطالب

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن اقتصادي

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن

  بزرگنمايي:

پیام مازند - نوشهر- کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز در استان مازندران مطرح بود که با تدبیر مدیران دستگاههای اجرایی ضریب ایمنی این محور در تعطیلات نوروز 98 به طور چشمگیری افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به دلیل وقوع تصادف های منجر به فوت و جرح ، یکی از محورهای اصلی پر خطر در مازندران محسوب می شد . نبود ایمنی لازم در این محور 12 کیلومتری در تعطیلات نوروز 97 با چهار کشته و پنج مجروح نمایان گشت و همین مسئله مدیران دستگاه های اجرایی را به تکاپو انداخت تا هر چه سریعتر نسبت ایمن سازی این مسیر اقدام نمایند.
در طول سال 97 جلسات متعددی پیرامون این موضوع در فرماندار ویژه شهرستان تنکابن برگزار شد و تصمیماتی نیز از قبیل اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی، افزایش روشنایی مسیر ، نصب علائم هشدار دهنده ، نصب دوربین های ترافیکی ، بستن بریدگی های خطرناک و ایجاد دوربرگردان های استاندارد اتخاذ گردید اما نحوه و زمان اجرای آنها در هاله ای از ابهام قرار داشت.
با نزدیک شده به پایان سال و بالارفتن حساسیت ها نسبت به این موضوع و البته افزایش فشارهای مدیران مرکز نشین ، سرانجام مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آستین ها را بالا زدند و در یک اقدام جهادگونه اقدام به رفع نواقص جاده ای در جهت ایمن سازی این محور نمودند که از مهمترین آنها می توان به اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی اشاره کرد.
کارشناسان و صاحبنظران یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در جاده ها را برنامه ریزی ، مدیریت صحیح، نظارت درست، فرهنگ سازی، کارشناسی ایمن سازی فنی، اجرای صحیح مقررات راهنمایی و رانندگی و اعمال قانون در برخورد با رانندگان خاطی می دانند.
آنان بر این باورند که در حوزه سوانح ترافیکی سه عامل نواقص فنی راه ها، معضلات و اشکالات فنی در خودروها و خطاهای انسانی مطرح است که در این میان بیشترین علل تصادفات منجر به فوت را خطاهای انسانی و چگونگی رفتار رانندگان شامل می شود.
شواهد تاریخی نشان می دهد که نخستین تصادف منجر به مرگ در ایران در سال 1305 رخ داد و به عبارتی دیگر 93 سال است که سوانح رانندگی جان مردم کشورمان را می گیرد.
** شیرین شدن ذائقه مسافران با ایمن شدن کمربندی تنکابن
یک مسافر اردبیلی که از ورودی جدید ضلع غربی کمربندی وارد شهر تنکابن شده بود به خبرنگار ایرنا گفت : در ایام تعطیلات نوروز به همراه خانواده به غرب مازندران سفر می کنم تا از امکاناتی را که در این منطقه برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده استفاده نماییم.
سلامت معزی افزود : در طول این سال ها برای ورود به شهر تنکابن با مشکل مواجه بودیم و به دلیل سختی و خطرناک بودن بریدگی ها ترجیح می دادیم تا از این شهر عبور کنیم و به شهرهای همجوار برویم.
وی اصلاح ورودی غربی کمربندی را اقدامی ارزشمند در راستای حفظ جان و مال مردم دانست و اظهار داشت : بارها شاهد تصادف های شدیدی در این محور بودیم که ذائقه مسافران و گردشگران را تلخ می کرد اما خوشبختانه امسال که چندین بار از این محور گذر نمودم تصادفی مشاهده نکردم.
به گفته این شهروند اردبیلی ، حضور نیروهای راهداری و راهنمایی و رانندگی در کمربندی کاملا محسوس است و خودروها با سرعت پایین در این محور تردد می کنند.
وی یادآور شد : اگر به جای سرعت گیرهای با ارتفاع زیاد و غیر فنی از آرام سازها یا سرعتکاه های استاندارد در طول این مسیر استفاده شود حتما در کاهش تصادف ها موثر خواهد بود.
**اصلاح ورودی غربی کمربندی ، یک تیر و دو نشان
شهردار تنکابن با اشاره به نبود ورودی مناسب در ضلع غربی کمربندی به خبرنگار ایرنا گفت : ورودی ضلع غربی کمربندی یکی از نقاط حادثه خیزی بود که در طول سال های گذشته جان خیلی از همشهریان و مسافران را گرفته بود و تلاش داشتیم تا این مشکل را برطرف نماییم.
محمد زرودی با بیان اینکه پروژه اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی در کمتر از 40 روز و قبل از تعطیلات نوروز به بهره برداری رسید ، افزود : پس از اخذ تاییدیه نقشه های اصلاح هندسی ضلع غربی از سوی اداره کل راه و شهرسازی که تقریبا یکسال به طول انجامید ، بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
وی اظهار داشت : با مجموع جدول گذاری ، آسفالت ، تامین روشنایی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی مبلغ 330 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شد.
به گفته زرودی ، با اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی علاوه بر اینکه تهدید جانی و مالی این محور به حداقل رسید ، مشکل ورود مسافران و گردشگران به داخل شهر تنکابن نیز مرتفع گردید و همین مسئله سبب شد تا شرایط اقتصادی خوبی را در ایام تعطیلات نوروز شاهد باشیم.
وی یادآور شد : احداث رمپ های جدید جهت ورود راحت تر مسافران و گردشگران از کمربندی به داخل شهر تنکابن نیز در سال 98 در دستور کار قرار دارد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تنکابن نیز با ابراز خرسندی از اصلاح ورودی ضلع غربی کمربندی ، از افزایش ضریب ایمنی محورهای مواصلاتی این شهرستان به منظور کاهش تصادف ها خبر داد.
تورج فتحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در کنار اصلاح ورودی ضلع غربی کمربندی که توسط شهرداری صورت گرفت ، اقدامات دیگری نیز از قبیل بستن یک بریدگی خطرناک و حادثه آفرین ، ایجاد آرام ساز ، تقویت روشنایی مسیر و نصب تابلوهای هشدار دهنده انجام شد.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچگونه تصادف منجر به جرح و فوت در کمربندی تنکابن گزارش نشده است اظهار داشت : برای بالا بردن ضریب ایمنی کمربندی نیاز به سه دوربرگردان استاندارد و حذف 7 بریدگی خطرناک و نصب دوربین هستیم که امیدواریم در سال جدید این اتفاق بیافتد.
به گفته فتحی ، کمربندی تنکابن به لحاظ زیبایی و آراستگی یکی از بهترین محورها در سطح استان مازندران است و باید مسافران و گردشگران با خاطره ای خوش و بیادماندنی از آن عبور کنند.
وی یادآور شد : برخی محورهای روستایی در سیل مهرماه سال گذشته دچار مشکل شده اند و تلاش داریم تا هرچه سریعتر آن را برطرف نماییم.
**ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی در مازندران
جانشین فرمانده انتظامی مازندران نیز روز گذشته در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اقدامات موثری که در جهت کاهش تصادفات در محور کمربندی تنکابن صورت گرفت ، افزود : این محور سال گذشته با 4 تصادف منجر به فوت یکی از نقاط حادثه خیز استان شناخته شد که خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت تاکنون تصادف منجر به فوت و جرح نداشتیم.
سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی 7 بریدگی موجود در کمربندی تنکابن را بسیار خطرناک دانست و اظهار داشت : بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ، باید این بریدگی ها به سه دوربرگردان استاندارد تبدیل شود اما متاسفانه تاکنون اجرایی نشده است.
وی خاطرنشان کرد : نصب دوربین سرعت سنج می تواند در کاهش سرعت خودروها و در نتیجه کاهش تصادف ها موثر باشد که متاسفانه هنوز اقدامی در این زمینه در کمربندی تنکابن صورت نگرفته است.
مفخمی شهرستانی خواستار ارتقاء فرهنگ ترافیکی در استان شد و تصریح کرد : فرهنگ سازی در زمینه رعایت صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی باید در تمام حوزه ها و سازمان ها به عنوان یک وظیفه مهم، ملموس باشد.
شهرستان 166 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.
/1602/7513/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پای قانون ارث بر گلوی اجرای برنامه‌های کشاورزی

322 هزار بهره بردار کشاورزی در مازندران وجود دارد

ضرورت توجه به اقتصادی کردن زندگی روستایی در مازندران

آفت به درختان جنگلی غرب مازندران خسارت زد

طرح زهکشی 400 هزار هکتار زمین های شمال کشور تهیه شد

سرمایه گذاری 590 میلیارد ریالی دولت در واحدهای تولیدی بابل

زنگ آتش سوزی مراتع مازندران به صدا در آمد

علل تخریب جنگل‌های هیرکانی و راه‌های مقابله با آن

بخش خصوصی عقب‌تر از دولتی‌ها در آزادسازی ساحل خزر

47 هزار تن گندم در مازندران خریداری شده است

پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات به کشاورزان سیلزده مازندران آغاز شد

چهار سد لاستیکی با پیشرفت 50 درصد در مازندران در حال ساخت است

باغداران خسارت دیده کجور نوشهر کمک بلاعوض دریافت می کنند

صنعتگران برتر صنایع دستی مازندران تجلیل شدند

سه طرح کشاورزی در قائمشهر به بهره برداری رسید

18 نفر از سرگروه ها و اعضای یک شرکت هرمی در عباس آباد دستگیر شدند

90 درصد مطالبات کلزاکاران مازندران پرداخت شد

تنور سرد مسکن در بازار گرم گرانی/ نظارتی در بازار فروش و اجاره مسکن وجود ندارد

کیلکا گیران مازندران به دریا زدند

امضاهای جادویی، سد راه استقرار پنجره واحد سرمایه گذاری است

80 رشته صنایع دستی در مازندران فعال است

هنر صنایع دستی قادر به حل مشکلات اقتصادی است

افتتاح 80 پروژه بخش کشاورزی در مازندران

تمامی سنگ های آهن اکتشافی در کشور فرآوری می شود

معاون وزیر: کشاورزی سنتی پاسخگوی نیازهای امروز نیست

80 طرح کشاورزی در مازندران به بهره برداری رسید

بازآفرینی شهری، گام بلند دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده

متوسط ارزش معاملات بورس به 12000 میلیارد رسید

طرح‌های اکتشافی و بهره برداری معادن به سازمان نظام مهندسی معدن واگذار شد

پنجره واحد سرمایه گذاری تا پایان سال 98 در مازندران گشوده می شود

صنایع دستی مازندران چشم انتظار توجه بیشتر برای ادامه حیات

ضرورت تقویت زیرساخت های معدنی/ خام‌فروشی نکنیم

نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران در ساری گشایش یافت

کویر سرمایه گذاری گردشگری در سواحل مازندران

تحریم ها کمترین اثر را در بخش معدن داشته است

82 درصد حجم سدهای مازندران پر شده است

انرژی ، اولویت اول همکاری روسیه - ایران است

حذف دلار ، هدف ایران در تجارت با کشورهای حاشیه دریای خزر

67 کشور به جاده ابریشم پیوستند

شرکت های روسی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند

تعامل اتاق های بازرگانی همکاری های اقتصادی خزر را افزایش می دهد

پیوستن به اوراسیا گام مهم توسعه تبادلات منطقه ای است

تجارت بین کشورهای حاشیه دریای خزر گسترش یابد

هیجدهمین اجلاسیه روسای اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه خزر در مازندران آغاز به کرد

سردهنه های کشاورزی تنکابن و عباس آباد آبگیری شد

گام نخست مازندران برای تامین 10 درصد گوشت قرمز وارداتی کشور

تغییر قالب سنتی به صنعتی از علل اصلی قطبی شدن اقتصاد کشاورزی مازندارن

جهش کشت برنج پرمحصول ؛ رهاورد سیلاب در مازندران

آبدهی رودخانه تجن ساری حدود 600 درصد افزایش یافت

کشورهای حاشیه خزر بازاری جذاب برای مازندران/200ظرفیت اقتصادی در مازندران شناسایی شد