پیام مازند

آخرين مطالب

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن اقتصادي

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن

  بزرگنمايي:

پیام مازند - نوشهر- کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز در استان مازندران مطرح بود که با تدبیر مدیران دستگاههای اجرایی ضریب ایمنی این محور در تعطیلات نوروز 98 به طور چشمگیری افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به دلیل وقوع تصادف های منجر به فوت و جرح ، یکی از محورهای اصلی پر خطر در مازندران محسوب می شد . نبود ایمنی لازم در این محور 12 کیلومتری در تعطیلات نوروز 97 با چهار کشته و پنج مجروح نمایان گشت و همین مسئله مدیران دستگاه های اجرایی را به تکاپو انداخت تا هر چه سریعتر نسبت ایمن سازی این مسیر اقدام نمایند.
در طول سال 97 جلسات متعددی پیرامون این موضوع در فرماندار ویژه شهرستان تنکابن برگزار شد و تصمیماتی نیز از قبیل اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی، افزایش روشنایی مسیر ، نصب علائم هشدار دهنده ، نصب دوربین های ترافیکی ، بستن بریدگی های خطرناک و ایجاد دوربرگردان های استاندارد اتخاذ گردید اما نحوه و زمان اجرای آنها در هاله ای از ابهام قرار داشت.
با نزدیک شده به پایان سال و بالارفتن حساسیت ها نسبت به این موضوع و البته افزایش فشارهای مدیران مرکز نشین ، سرانجام مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان آستین ها را بالا زدند و در یک اقدام جهادگونه اقدام به رفع نواقص جاده ای در جهت ایمن سازی این محور نمودند که از مهمترین آنها می توان به اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی اشاره کرد.
کارشناسان و صاحبنظران یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی در جاده ها را برنامه ریزی ، مدیریت صحیح، نظارت درست، فرهنگ سازی، کارشناسی ایمن سازی فنی، اجرای صحیح مقررات راهنمایی و رانندگی و اعمال قانون در برخورد با رانندگان خاطی می دانند.
آنان بر این باورند که در حوزه سوانح ترافیکی سه عامل نواقص فنی راه ها، معضلات و اشکالات فنی در خودروها و خطاهای انسانی مطرح است که در این میان بیشترین علل تصادفات منجر به فوت را خطاهای انسانی و چگونگی رفتار رانندگان شامل می شود.
شواهد تاریخی نشان می دهد که نخستین تصادف منجر به مرگ در ایران در سال 1305 رخ داد و به عبارتی دیگر 93 سال است که سوانح رانندگی جان مردم کشورمان را می گیرد.
** شیرین شدن ذائقه مسافران با ایمن شدن کمربندی تنکابن
یک مسافر اردبیلی که از ورودی جدید ضلع غربی کمربندی وارد شهر تنکابن شده بود به خبرنگار ایرنا گفت : در ایام تعطیلات نوروز به همراه خانواده به غرب مازندران سفر می کنم تا از امکاناتی را که در این منطقه برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده استفاده نماییم.
سلامت معزی افزود : در طول این سال ها برای ورود به شهر تنکابن با مشکل مواجه بودیم و به دلیل سختی و خطرناک بودن بریدگی ها ترجیح می دادیم تا از این شهر عبور کنیم و به شهرهای همجوار برویم.
وی اصلاح ورودی غربی کمربندی را اقدامی ارزشمند در راستای حفظ جان و مال مردم دانست و اظهار داشت : بارها شاهد تصادف های شدیدی در این محور بودیم که ذائقه مسافران و گردشگران را تلخ می کرد اما خوشبختانه امسال که چندین بار از این محور گذر نمودم تصادفی مشاهده نکردم.
به گفته این شهروند اردبیلی ، حضور نیروهای راهداری و راهنمایی و رانندگی در کمربندی کاملا محسوس است و خودروها با سرعت پایین در این محور تردد می کنند.
وی یادآور شد : اگر به جای سرعت گیرهای با ارتفاع زیاد و غیر فنی از آرام سازها یا سرعتکاه های استاندارد در طول این مسیر استفاده شود حتما در کاهش تصادف ها موثر خواهد بود.
**اصلاح ورودی غربی کمربندی ، یک تیر و دو نشان
شهردار تنکابن با اشاره به نبود ورودی مناسب در ضلع غربی کمربندی به خبرنگار ایرنا گفت : ورودی ضلع غربی کمربندی یکی از نقاط حادثه خیزی بود که در طول سال های گذشته جان خیلی از همشهریان و مسافران را گرفته بود و تلاش داشتیم تا این مشکل را برطرف نماییم.
محمد زرودی با بیان اینکه پروژه اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی در کمتر از 40 روز و قبل از تعطیلات نوروز به بهره برداری رسید ، افزود : پس از اخذ تاییدیه نقشه های اصلاح هندسی ضلع غربی از سوی اداره کل راه و شهرسازی که تقریبا یکسال به طول انجامید ، بلافاصله عملیات اجرایی آن آغاز گردید.
وی اظهار داشت : با مجموع جدول گذاری ، آسفالت ، تامین روشنایی و نصب علائم راهنمایی و رانندگی مبلغ 330 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شد.
به گفته زرودی ، با اصلاح هندسی ورودی غربی کمربندی علاوه بر اینکه تهدید جانی و مالی این محور به حداقل رسید ، مشکل ورود مسافران و گردشگران به داخل شهر تنکابن نیز مرتفع گردید و همین مسئله سبب شد تا شرایط اقتصادی خوبی را در ایام تعطیلات نوروز شاهد باشیم.
وی یادآور شد : احداث رمپ های جدید جهت ورود راحت تر مسافران و گردشگران از کمربندی به داخل شهر تنکابن نیز در سال 98 در دستور کار قرار دارد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تنکابن نیز با ابراز خرسندی از اصلاح ورودی ضلع غربی کمربندی ، از افزایش ضریب ایمنی محورهای مواصلاتی این شهرستان به منظور کاهش تصادف ها خبر داد.
تورج فتحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در کنار اصلاح ورودی ضلع غربی کمربندی که توسط شهرداری صورت گرفت ، اقدامات دیگری نیز از قبیل بستن یک بریدگی خطرناک و حادثه آفرین ، ایجاد آرام ساز ، تقویت روشنایی مسیر و نصب تابلوهای هشدار دهنده انجام شد.
وی با بیان اینکه تاکنون هیچگونه تصادف منجر به جرح و فوت در کمربندی تنکابن گزارش نشده است اظهار داشت : برای بالا بردن ضریب ایمنی کمربندی نیاز به سه دوربرگردان استاندارد و حذف 7 بریدگی خطرناک و نصب دوربین هستیم که امیدواریم در سال جدید این اتفاق بیافتد.
به گفته فتحی ، کمربندی تنکابن به لحاظ زیبایی و آراستگی یکی از بهترین محورها در سطح استان مازندران است و باید مسافران و گردشگران با خاطره ای خوش و بیادماندنی از آن عبور کنند.
وی یادآور شد : برخی محورهای روستایی در سیل مهرماه سال گذشته دچار مشکل شده اند و تلاش داریم تا هرچه سریعتر آن را برطرف نماییم.
**ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی در مازندران
جانشین فرمانده انتظامی مازندران نیز روز گذشته در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اقدامات موثری که در جهت کاهش تصادفات در محور کمربندی تنکابن صورت گرفت ، افزود : این محور سال گذشته با 4 تصادف منجر به فوت یکی از نقاط حادثه خیز استان شناخته شد که خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت تاکنون تصادف منجر به فوت و جرح نداشتیم.
سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی 7 بریدگی موجود در کمربندی تنکابن را بسیار خطرناک دانست و اظهار داشت : بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ، باید این بریدگی ها به سه دوربرگردان استاندارد تبدیل شود اما متاسفانه تاکنون اجرایی نشده است.
وی خاطرنشان کرد : نصب دوربین سرعت سنج می تواند در کاهش سرعت خودروها و در نتیجه کاهش تصادف ها موثر باشد که متاسفانه هنوز اقدامی در این زمینه در کمربندی تنکابن صورت نگرفته است.
مفخمی شهرستانی خواستار ارتقاء فرهنگ ترافیکی در استان شد و تصریح کرد : فرهنگ سازی در زمینه رعایت صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی باید در تمام حوزه ها و سازمان ها به عنوان یک وظیفه مهم، ملموس باشد.
شهرستان 166 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران قرار دارد.
/1602/7513/1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صید 18هزار تنی ماهی کیلکا در دریای مازندران

پرداخت حقوق تشویقی 500خانوار سیلزده بیمه روستایی مازندران

سیل 564 میلیارد ریال به تاسیسات آب مازندران خسارت زد

افزایش 101درصدی بودجه پارک علم و فناوری مازندران در سال 98

تمهیدات آب منطقه ای مازندران برای کاهش خسارت سیلاب

6واحد تولیدی غیرفعال در بابل به مدار تولید باز گشتند

خبرهای خوش حمایتی برای واحد های فناورانه مازندران

بستر رودخانه تلار در شهر زیراب بازگشائی شد

ساخت اسکله های گردشگری در مازندران کلید خورد

طرح بوم گردی در 160 روستای مازندران اجرا می شود

گرانی نهاده های کشاورزی و کمبود نقدینگی شالیکاران مازندران

ابهام در تمدید قرارداد کارگران شرکت های بهره بردار جنگل های مازندران

ضرب الاجل استانداری بر برگشت سریع کشاورزی سیلزده مازندران به تولید

ذخایر ماهیان خاویاری خزر بهبود نیافته است

واحدهای صنفی سیلزده مازندران وام ارزان قیمت می گیرند

برنجکاری مازندران برنده اصلی سیلاب

سیل ، شالیکاران حرفه ای مازندرانی را به گلستان برد

دولت 222 میلیارد تومان کمک بلاعوض به مازندران تخصیص داد

معاون استاندار: سلامت همه ایرانیان در امنیت جاده های مازندران است

کشیدن ترمز توسعه فرودگاه نوشهر با ساخت پارک بانوان

سالانه 900 میلیون سفر در کشور انجام می شود

مازندران پارسال 13 هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی گرفت

صادرات محصولات باغی مازندران 3 برابر شد

جاده های مازندران بارانی و لغزنده است

دلیل خروج بوم‌گردی مازندران از مسیر اصلی خود چیست؟!

علاج واقعه پیش از وقوع بلایای طبیعی!

حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست

اختصاص 458 میلیاردتومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان سیلزده

چند واحد تولیدی مازندران دارای نشان استاندارد است؟

بیکاری 4 هزار نفر بیخ گوش مازندران!

کشاورزان تا سه شنبه هفته جاری ازنشاکاری برنج خودداری کنند

280 میلیون دلار برای پروژه های فاضلاب شهری مازندران تصویب شد

حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست

ساخت 900 مسکن ویژه سیل زدگان توسط سپاه در مازندران

بازسازی و بهسازی 332 واحد مسکونی سیلزده توسط بنیاد مسکن

کمک میلیاردی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون به سیل‌زدگان مازندران

سیل اخیر 300 میلیارد ریال به شبکه برق مازندران خسارت زد

تملک اراضی، روند اجرای طرح آبرسانی به نوشهروچالوس را کند کرد

سیل به بزرگترین شرکت کشاورزی کشور 150 میلیارد ریال خسارت زد

کشاورزان سیلزده برای تکمیل پرونده به خدمات کشاورزی مراجعه کنند

زمینه بهبود شرایط کسب و کار و رونق تولیدفراهم شود

دامهای مناطق سیل زده مازندران رایگان درمان می شوند

تولید 1.8 میلیون اصله نهال شمشاد در شمال کشور

خسارت سیل به راههای مازندران 5 هزارمیلیارد ریال اعلام شد

خسارت 291 میلیاردی سیل بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران

ثانیه‌های حیاتی برای نجات کشاورزی مازندران

موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود

چشم کشاورزان خسارت دیده مازندران به دست دولت

1300 هکتار از خزانه برنج در جویبار از بین رفت

خسارت سیل 1100 واحد آسیب دیده به بیمه ها اعلام شد