پیام مازند

آخرين مطالب

ایسنا از آخرین وضعیت وقوع سیلاب در مازندران گزارش می‌دهد؛

95 درصد سد البرز پر شده است/ وضعیت بحرانی در بلده نور اجتماعي

95 درصد سد البرز پر شده است/ وضعیت بحرانی در بلده نور

  بزرگنمايي:

پیام مازند - بارش دوباره باران در مازندران، مشکلات جدیدی را برای مردم شهرهای این استان به وجود آورد، پس از آنکه هنوز مشکلات 12 شهر مازندران در سیلاب نخست این استان برطرف نشده است، باری دیگر، بارش باران موجب طغیان 5 رودخانه در مازندران و مشکلاتی دیگر شد. سیل به زیرآب رسید
احسان رضایی عضو شورای شهر زیرآب در گفت وگو با ایسنا مازندران از وقوع سیل در شهر زیرآب و ایجاد خسارت در برخی مناطق این شهر خبر داد و گفت: در حال حاضر سیل به شهر زیرآب رسیده و منازل حاشیه رودخانه و خیابان های خدمات و 17 شهریور آسیب دیده و دچار آبگرفتگی شدند.
وی تصریح کرد: تیرهای برق خیابان 17 شهریور بر زمین افتاده و سیل زیر این تیرهای برق را خالی کرده و در حال حاضر برق زیراب قطع است.
رضایی گفت : پل آئینه نیز در زیرآب هم شکسته است و خوشبختانه با هشدار به موقع منازل مسکونی تخلیه شد.
ترک سد لفور شایعه است
مهدی رازجویان معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به وقوع سیل در شهرهای استان از تمام مردم درخواست می شود در شهر زیرآب در حریم رودخانه برای گرفتن عکس و تماشای سیل تجمع نکنند.
وی افزود: ترک سد لفور تایید نشده و شایعه است.
تخلیه منازل مسکونی بر اثر طغیان رودخانه تلار در مازندران
علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز اظهار کرد: بر اثر طغیان رودخانه تلار چند منزل مسکونی تخلیه شده است.
وی افزود: بر اثر بارش شدید باران و برف در ارتفاعات شهرستان سوادکوه سیل عظیمی از رودخانه تلار وارد شهر زیراب شده که منجر به تخلیه چندین منزل مسکونی نیز شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران افزود: هر لحظه حجم آب بیشتر می شو و درحال حاضر چند پل و دیواره ها تخریب شده است. همچنین راه دسترسی روستاهای دراسله، شش رودبار، سی پی، پیرنعیم، سوخته سرا، اتو، لاجیم، ولیلا، لولاک و ززول مسدود شد.
رودخانه های چالوس در آستانه طغیان/ مردم کنار رودخانه ها نمانند
محمدناصر زندی فرماندار چالوس نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به شدت بارندگی در غرب مازندران اظهار کرد: شدت بارندگی به ویژه در بالادست خصوصا سیاه بیشه به اوج خود رسیده است.
وی افزود: با توجه به آب شدن برف ها و شدت بارندگی، سطح رودخانه ها در حال افزایش است و احتمال سیلاب شدن رودخانه های شهرستان به خصوص در بالادست وجود دارد.
فرماندار چالوس تصریح کرد: احتمال طغیانی شدن رودخانه ها ظرف چند ساعت آینده وجود دارد و توصیه ما به مردم این است که در حاشیه رودخانه ها نمانند و خانه ها خود را که نزدیک به رودخانه هست تا رفع خطر ترک کنند.
زندی با تأکید بر احتمال طغیانی شدن رودخانه های چالوس و سردآبرود گفت: همه روستاهای اطراف این دو رودخانه چه در بالادست و چه پایین دست باید احتیاط لازم را انجام دهند و تا رفع خطر یه مناطق امن بروند.
شرایط در قائم‌شهر تحت کنترل است
مهدی محمدی فرماندار قائمشهر نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به اینکه وضعیت فعلی شهرستان قائم شهر عادی است، گفت: به دلیل طغیان رودخانه تلار دستورتخلیه ادوات و ماشین ها از حاشیه رودخانه داده شده است.
وی در مورد احداث پل موقتی که به دلیل وقوع سیل دو هفته پیش و تخریب پل اصلی بالا رستم قائمشهر که در حال احداث بود نیز اظهار کرد: در حال حاضر، اطلاعی از این پل موقت وجود ندارد.
جاده شیخ‌موسی بابل به علت رانش زمین، مسدود شد
ابراهیمی، رئیس اداره راهداری شهرستان بابل در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به اینکه به دلیل سیل در محدوده کیجابور جاده شیخ‌موسی بخش بندپی شرقی بابل، قسمتی از جاده رانش کرد، گفت: راهداری در اولین فرصت جاده را بازگشایی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه امکان رانش و ریزش کوه همچنان در این جاده وجود دارد، اظهار کرد: از مردم این منطقه تقاضا داریم در صورت بارش باران، از این جاده تردد نکنند.
وضعیت بحرانی در بلده نور
علی شادمان فرماندار نور نیز در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه اکثر رودخانه های بلده، چمستان و گلندرود نور طغیانی شده است گفت: به علت بارش شدید برف و ریزش بهمن در محور بردون به بطاهر به طور کل راه ارتباطی این روستا مسدود و آب چند روستا به همین دلیل قطع شده است.
وی افزود: با توجه به طغیانی بودن رودخانه ها خطر ریزش کوه بسیار بالاست.
فرماندار نور ادامه داد: مسیر سیاه سنگ به بلده به دلیل ریزش برف به ارتفاع 2 متر در روزهای گذشته مشکلی برای عبور و مرور ندارد اما به دلیل لغزندگی مسدود شده ‌است.
شادمان گفت: رانش زمین در منطقه لاویج بخش چمستان و ریزش سنگ در گلندرود باعث شده تا این مسیرها خطرناک باشد.
تکذیب شایعه احتمال خبر انفجار خط لوله گاز پل تجن ساری
همچنین صحی روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران نیز در اطلاعیه‌ای اظهار کرد: در پی درج خبری نادرست و نگران کننده برای شهروندان عزیزمان در ساری ، توسط یکی از کانال های تلگرامی در خصوص ناپایداری پل تجن شهر ساری واحتمال ریزش آن و خطر انفجار خط لوله گاز، بدینوسیله از سوی روابط عمومی شرکت گاز مازندران باطلاع همشهریان عزیز می رساند که اصل خبر اساساً صحت نداشته و ندارد و هیچ خطری همشهریان عزیز را تهدید نخواهد کرد و بنابراین جای هیچ نگرانی نیست.
ریزش سنگ در محور شیرگاه
محسن هاشمی رئیس مسئول مرکز مدیریت راه‌های مازندران نیز با بیان اینکه محور شیرگاه نیز با ریزش رو به رو هستیم، اظهار کرد: این ریزش سنگ موجب مسدود شدن محور نشد و سریعا توسط نیروهای امدادی جمع‌آوری صورت گرفت.
وی افزود: همچنین رودخانه شهر زیرآب دچار طغیان شد که برخی منازل درگیر شدند اما محور اصلی باز است و در محور اصلی سوادکوه مشکلی برای تردد وجود ندارد.
رئیس مسئول مرکز مدیریت راه‌های مازندران همچنین گفت: محور هراز و کندوان به دلیل رانش مسدود است و در محور مرزن آباد به کلاردشت نیز با وجود اینکه با طغیان رودخانه و آبگرفتگی رو به رو هستیم، محور باز است.
آخرین وضعیت بارش باران و احتمال سیلاب در تنکابن
سیدامیر حسینی جو فرماندار تنکابن در گفت‌وگو با ایسنای مازندران گفت: : بر اثر ریزش سنگ در محور روستای خانیان سه‌هزار در بخش خرم آباد شهرستان تنکابن این محور مسدود شده بود که با همت عوامل امدادی و نیروهای راهداری، بازگشایی شد.
وی علت انسداد راه این محور را ریزش کوه بر اثر بارش باران عنوان کرد و در رابطه با دیگر نقاط حادثه خیز شهرستان گفت: محور روستای آهکچال به بالابند نیز دچار رانش عرضی شد که با نصب علائم راهداری، همچنان تردد در این محور با مشکل مواجه است.
حسینی‌جو با بیان اینکه تشدید بارندگی و افزایش آب سبب آبگرفتگی برخی معابر نیز شده است اضافه کرد: در مسیر روستای چناربن و نیز شهرک آرامش با انسداد سردهنه له‌له بند آبگرفتگی رخ داد که با اعزام نیروها و اقدامات اورژانسی مشکل مرتفع شد.
وی با اشاره به اینکه تردد در تمامی محورها بغیر از محور روستای خانیان برقرار بوده و خدمات چهارگانه نیز متصل است از افزایش سطح آب رودخانه های شهرستان بویژه "اِزارود" خبر داد و تاکید کرد: همشهریان از تردد غیرضرور در مجاورت رودخانه ها و مسیرهای کوهستانی اجتناب کنند.
در رامسر یک مسیر مسدود شده است
فرماندار شهرستان رامسر از انسداد محور روستای لیماکده به جنت رودبار خبر داد و گفت: بدلیل افزایش بارش‌ها در ساعات ابتدایی امشب محور روستای لیماکده به جنت رودبار به سبب ریزش کوه مسدود شد که هم اکنون تیم‌های امداد و راهداری در حال بازگشایی مسیر هستند.
محمد آزاد در گفت‌وگو با ایسنا با تصریح اینکه تمام محورهای شهرستان باز و تردد در آنها جریان دارد اظهار کرد: به غیر از مسیر فوق تمام محورها اعم از کوهستانی، ساحلی، شهری و روستایی باز بوده و مشکل آبگرفتگی و یا انسداد وجود ندارد.
آزاد با هشدار به اینکه همشهریان از تردد در محورهای کوهستانی به ویژه امشب خودداری کنند تاکید کرد: علیرغم اینکه نیروهای امدادی شهرستان و ستاد بحران در آماده باش کامل هستند اما کسانی که در مجاورت رودخانه ها سکونت دارند هشیاری لازم را بخصوص در امشب داشته باشند.
یک روستا در بابل تخلیه شد
قربانعلی ولی‌زاده‌بورا، فرماندار ویژه بابل در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: به لحاظ بارش‌ها در شهرستان و حتی امدادرسانی به شهرهای اطراف، تمامی دستگاه‌های امدادی و خدماتی در شهرستان بابل در حالت آماده باش قرار دارند.
وی تصریح کرد: تردد خودروها در جاده ساحلی بابل در محدوده پل درزی‌کلا، پل تاریخی محمدحسن‌خان و پل موزیرج را برای طغیان احتمالی رودخانه بابل‌رود مسدود شد.
فرماندار ویژه بابل خاطرنشان کرد: روستای برجی‌خیل لنگور از توابع بخش مرکزی بابل با 25 خانوار تخلیه شد و همچنینتا این ساعت اخبار خاصی از سیلاب در بابل گزارش نشده است، اما دستگاه‌های امدادی و خدماتی در این شهرستان در آماده‌باش کامل هستند.
تماس رئیس مجلس با استاندار مازندران
از استانداری نیز خبر می‌رسد علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در تماسی تلفنی، از آخرین وضعیت اقدامات در مناطق سیلزده این استان جویا شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این تماس، ضمن تاکید بر تداوم روند مطلوب مدیریت اقدامات در مناطق سیلزده استان مازندران، اظهار کرد: آمادگی کامل نیروهای امدادی و خدماتی برای رویایی با بارش های احتمالی روزهای پیش رو حفظ شود و اقدامات ضروری برای سهولت مدیریت در شرایط احتمالی بحران در روزهای آینده صورت گیرد.
استاندار مازندران نیز در این تماس تلفنی، ضمن تشریح کامل وضعیت مناطق سیلزده استان و اقدامات صورت گرفته و روند بازسازی در آن ها، گفت: تمامی دستگاه های اجرایی، امدادی، خدماتی و .... تا اطلاع ثانوی در آماده باش کامل بسر می برند.
وی ضمن تقدیر از تماس تلفنی مجدد رئیس جمهوری با استانداران سراسر کشور و تاکید راهگشایانه وی، افزود: همه نیروهای فعال برای مدیریت بحران در آمادگی کامل قرار دارند.
95 درصد مخزن سد البرز پر شده است
سیدرضا موسوی‌مجد، مدیر بهره‌برداری سد البرز نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: در حال حاضر حدود 95 درصد مخزن سد البرز پر شده است. در بارش‌‌های امروز، پیک ورودی سد به 80 متر مکعب بر ثانیه رسید اما در حال حاضر سیلاب فروکش نموده و این مقدار به 30 مترمکعب رسیده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر خروجی سد البرز نیز 30 متر مکعب بر ثانیه است که به رودخانه بابل‌رود تخلیه می‌شود.
مدیر بهره‌برداری سد البرز خاطرنشان کرد: در سیلاب پایان 27 اسفند 97، ظرفیت مخزن سد البرز به 100 درصد رسید و سرریز شد؛ در حال حاضر نیز 5 درصد از ظرفیت مخزن سد جهت مدیریت سیلاب خالی و در حالت عادی در حال بهره‌برداری است.
موسوی‌مجد اظهار کرد: تا پیش از 24 اسفند، تصفیه‌خانه موقت 300 لیتر آب از محل سد البرز دریافت می‌کرد، به منظور تامین آب بیشتر برای مردم بابل در ایام نوروز، این میزان به 500 لیتر بر ثانیه افزایش یافت که مسئله سیلاب و کدورت بالای آب پیش آمد. با تمهیدات انجام شده اکنون برداشت آب از سطح سد البرز با نصب دو لوله 300 میلیمتر برقرار و 320 لیتر آب در حال حاضر تامین شد.
تخریب پل پارومحله شایعه است
اسماعیل حسن زاده فرماندار بابلسر نیز در خصوص آخرین وضعیت بارش باران در این شهرستان، اظهار کرد: روند جریان آب به اندازه ای نیست که خطر جدی روستاهای بخش بهمنیر را تهدید کند.
وی شایعات مربوط به تخریب پل پارومحله را کذب دانست و با تاکید بر اینکه تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو دستگاه بیل مکانیکی از سوی شهرداری، دو فروند قایق موتوری از سوی اداره شیلات، سه فروند جت اسکی از سوی مرزبانی با تجهیزات کامل در پل پارومحله منگلاب مستقر شده است.
فرماندار بابلسر افزود: مقرر شد تا در زمان اضطرار، کانال های انحرافی در دو طرف پل روستا حفر شود.
گزارش از خبرنگاران ایسنا مازندران
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نقش مدیران دستگاه های دولتی در مواجهه با بحران چیست؟

دستگیری اعضای یک شرکت هرمی در عباس آباد

گازگرفتگی در کلاردشت 2 قربانی گرفت

مازندران غرق در نور وسرور شد

انسداد دودکش بخاری باعث مسمومیت پنج نفر در بابل شد

53 خانواده سیل زده سوادکوه کمک بلاعوض دریافت کردند

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در قرعه کشی سفر به کربلا!

جشن های نیمه شعبان تبلور انتظار مهدوی

هزینه کرد 100 میلیاردی برای اجرای نیات واقفین در مازندران

ساخت 900 مسکن ویژه سیل زدگان توسط سپاه در مازندران

کاهش عملکرد محصولات زراعی براثر سیلاب در مازندران

خسارات دو سیل روی دست مازندران؛بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده شروع شد

عملکرد نساجی در نخستین فصل حضور درلیگ برتر راضی کننده است

تراکتور و پدیده نمی خواهند کوتاه بیایند/ امید مدعیان به پیکان

دستور خط فارسی تجدیدنظر می شود/ تدوین دانشنامه 7 جلدی زبان و ادب

محورهای هراز و کندوان برفی است

توقف یک نیمه‌ای پدیده مقابل نساجی

آمریکا خود تروریست است

روند ارائه خدمات در مناطق سیل زده مازندران مطلوب است

بازی نساجی - پدیده در زیر بارش باران

کار پدیده برای کسب سهمیه آسیایی سخت تر شده است

دبستان آزادی محمودآباد دچار حریق شد

ترافیک هراز سنگین است/ بارش خفیف برف در کندوان

تیم شهرداری آستارا به لیگ دسته دو فوتبال کشور صعود کرد

فرودگاه آمل عملیاتی نشده است

آتش سوزی معدن سوادکوه 11 نفر را روانه بیمارستان کرد

شهریار ساری فاتح دربی فوتبال ساحلی مازندران شد

خسارت 300 هزار میلیارد ریالی سیل در کشور

مسابقات بین المللی شطرنج قائم کاپ در قائم‌شهر آغاز شد

شکست پدیده مقابل نساجی/ پدیده از جمع مدعیان قهرمانی خارج شد

نساجی در آینده فوتبال ایران بزرگی خواهد کرد

اعزام ناظران ویژه برای رصد هفته های پایانی لیگ فوتبال

سیل مهربانی همشاگردی های مازندران روانه مناطق سیلزده شد

مدیرکل جدید راهداری مازندران معرفی شد

مددجویان کمیته امداد مازندران زیر چتر بیمه سلامت رفتند

هشدار هواشناسی مازندران از سیل ناشی از ذوب شدن برف ها

مستاجران سیلزده مازنی کمک بلاعوض معیشتی می گیرند

جنگلبان نوری به یک سال حبس و دیه محکوم شد

کمک بلاعوض به بیش از 700 خانوار سیل زده جویبار پرداخت شد

آتش سوزی اتوبوس در جاده هراز ختم به خیر شد

اختصاص هزینه جشن روز استاد به سیلزدگان مازندران

برق اسپلیت جان جوان 20 ساله بابلی را در دم گرفت

زیراب در برابر سیلاب ها ایمن می شود

ترافیک در مسیر جنوب به شمال کندوان نیمه سنگین و روان است

خوشحالی کشاورزان شرق مازندران از سرریز تالاب های محلی

استاندارمازندران شهادت جانباز 70 درصدی آملی را تسلیت گفت

نماینده معاون اول رییس جمهوری از مناطق سیلزده مازندران بازدید کرد

جشن بزرگ نیمه شعبان در 300 بقعه متبرکه مازندران برگزار می‌شود

ریاست جمهوری از مناطق سیلزده گزارش میدانی تهیه می کند

پیکر جانباز سیدحسین آملی در ساری تشییع شد