پیام مازند

آخرين مطالب

نیروهای پاسدار همگام با سیل زدگان

خط مقدم جدید بروبچه های 25 کربلا/ اینجا همه خیبری هستند اجتماعي

خط مقدم جدید بروبچه های  25 کربلا/ اینجا همه خیبری هستند

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - خط مقدم برو بچه‌های لشکر 25 کربلا، کوچه پس کوچه‌های خاکی، مزارع به گل فرو رفته و خانه‌های تا سقف آب گرفته شده، خیبری ها دوباره پیشانی بند یا حسین (ع) را بوسه زدند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: 22 روز از سیل می‌گذرد و اولین گروه‌هایی که به یاری سیل زدگان آمدند، بسیجیان و سپاهیان بودند، بعضی‌ها با آنکه در سفر بودند، عطای تعطیلات و نوروز را به لقایش بخشیدند و به مناطق سیل زده رفتند و شبانه روز مشغول خدمت رسانی هستند.
فرقی ندارد که موکت‌های با گل و لای عجین شده بانوی کهنسال و مددجوی کمیته امداد را شستشو کنند یا با بیل و لجن کش، گل و لای را از خانه‌های مردم بیرون بکشند. خیلی از از این مردان بی ادعا، مدال افتخار رشادت و جانبازی بر سینه دارند.
اینجا همه یک نشان دارند، بسیجی، امدادگر، جهادی، که مناطق سیل زده و کوچه پس کوچه‌های خاکی و مزارع به گل فرو رفته، خط مقدمشان شده است. همه برو بچه‌های خیبری و زهرایی هستند که رزمشان همنوایی با مردم شده است.
سرهنگ حسین‌نژاد فرمانده سپاه سوادکوه و از یادگاران دفاع مقدس که دوشادوش نیروهایش برای امدادرسانی به سیل زدگان تلاش کرده است، می‌گوید: ما پیش از وقوع بحران و بر اساس پیش‌بینی، آب معدنی ذخیره کرده بودیم و تاکنون 57 هزار باکس آب معدنی در میان مردم شهرستان سوادکوه توزیع کردیم و در 18 فروردین و با توجه به قطعی آب شرب مدارس، آب‌رسانی در سطح مدارس، دانشگاه و بیمارستان شهرستان انجام شد.

تشکیل تیم بحران سپاه در سوادکوه
وی با اشاره به حضور نیروهای بسیجی و پاسدار از همان ساعات اولیه سیل اول در شهرستان و با بیان اینکه در سیل اول، بیشتر مناطق روستایی دچار آسیب شدند، افزود: برای انجام بهتر امور، تیم بحران سپاه تشکیل و تقسیم کار انجام شد و هر چند ما از وقوع سیل دوم در شهرستان خبر نداشتیم اما طی فاصله بین دو سیل، جلسه آسیب‌شناسی برگزار و نقاط ضعف و اقدامات مورد لزوم، مشخص و نقاط آسیب‌پذیر کدبندی شد تا در صورت وقوع سیل در سال‌های آتی آمادگی لازم وجود داشته باشد.
حسین‌نژاد گفت: در جلسه آسیب‌شناسی از جمله نقاط آسیب‌پذیر خطوط انتقال گاز و برق شناسایی شد و در پی آن، درخواست مواد سوختی کردیم که برای ما رسید و همچنین پوشاک، آب معدنی و مواد غذایی که هم اکنون خواهران بسیجی در حال دسته‌بندی هستند، در این ایام 7 دستگاه لودر، 2 دستگاه کمرشکن، 2 بیل مکانیکی از بسیج سازندگی و لشکر عملیاتی 25 سپاه کربلا وارد شهرستان شد.
فرمانده سپاه سوادکوه با بیان اینکه نیروهای مسلح بویژه سپاه، کمک به مردم در مواقع بحران را وظیفه ذاتی خود می‌دانند، ادامه داد: ما همیشه در کنار مردم بودیم و هستیم و کار را تنها برای رضای خدا و مردم انجام می‌دهیم و هدف ما التیام آلام مردم بواسطه این کمک‌ها است و زمانی خستگی ما رفع خواهد شد که شاهد لبخند رضایت بر صورت مردم باشیم.
سرهنگ بهرام سبک‌ملک جانشین لشکر عملیاتی 25 کربلا نیز به خبرنگار مهر می‌گوید: 12 شهرستان استان مازندران دچار سیل شدند که از این میان شهرستان‌های سیمرغ، بابل، ساری، سوادکوه و سوادکوه شمالی بیشترین آسیب را دیدند و لشکر عملیاتی 25 کربلا طبق ابلاغ فرمانده سپاه استان، به کمک شهرستان‌ها از جمله شهرستان سوادکوه آمد.
جانشین لشکر عملیاتی 25 سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه بسیجیان غیور مازندران نقش‌آفرینی و خدمت مضاعف به مردم سوادکوه کرده‌اند، گفت: اکنون نیز بازسازی منازل حادثه دیده در دستور کار قرار گرفته است.
علاوه بر کمک به مردم آسیب‌دیده استان، گروه جهادی شهدای مدافع حرم برای کمک به مردم گلستان به منطقه آق‌قلا و روستاهای اطراف اعزام شدند
وی با بیان اینکه علاوه بر کمک به مردم آسیب‌دیده استان، گروه جهادی شهدای مدافع حرم برای کمک به مردم گلستان به منطقه آق‌قلا و روستاهای اطراف اعزام شدند، از اعزام گروه جهادی استان مازندران برای کمک به هموطنان خوزستانی و ایلامی خبر داد و افزود: سپاه کربلا با نقش‌آفرینی بسیج استان و بسیج مردمی علاوه بر اینکه توانست در کمک به مناطق آسیب‌دیده استان نقش داشته باشد، در حال حاضر، در حال انجام ثبت‌نام برای اعزام نیرو به استان‌های خوزستان و ایلام است و طی دو سه روز آینده پس از تکمیل ثبت‌نام اعزام انجام خواهد شد.
نکا در شرق مازندران از مناطق اولیه استان بود که درگیر سیل شد و با تلاش بسیجیان و مدیریت بحران، خیلی زود از بحران خارج شد و با این حال فرمانده سپاه ناحیه نکا می‌گوید: تمام وجود پاسداران وقف خدمات رسانی به مردم و ارزش های انقلاب اسلامی می‌شود چرا که خدمات رسانی به مردم و انقلاب برایشان حد ندارد.
سرهنگ پاسدار مجید رضا شعبانی با بیان اینکه در سیل اخیر توان مدیریتی مسئولان سنجیده شد تصریح کرد: سیل اخیر فرصتی بود برای اینکه توان مدیریتی، بصیرتی و تجهیزاتی مسئولین و نهادهای خدمات رسان سنجیده شود.

شعبانی با اشاره به اینکه در سیل اخیر خدمات پزشکی و مشاوره‌ای بیش از سه هزار نفر در مناطق سیل زده انجام شد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه میزان خسارت و آسیب درمنطقه هزارجریب بسیار زیاد بود امداد پزشکی در 13 روستای شهرستان نکا مستقر و خدمات پزشکی و مشاوره‌ای به سه هزار نفر توسط سپاه به روستاییان سیل زده انجام شده است. همچنین احشام روستاییان که دچار آسیب شدند مورد خدمات دامپزشکی قرار گرفتند.
به گفته فرمانده سپاه نکا مشکلات جاده‌ای، ساخت و بهسازی مسکن، مرمت و بهسازی دامداری‌ها و تأمین علوفه احشام از جمله اولویت‌ها و نگرانی روستاییان در مناطق هزار جریب بود در واقعاً مردم نیازمند پکیج امید به زندگی هستند.
وی با اشاره به اینکه باغات روستاهای بخش مرکزی قطب کشاورزی استان محسوب می‌شود افزود: متأسفانه بیشترین خسارت درآمدی به روستاهای حوزه پایین دست را در بخش باغات و اراضی کشاورزی شاهد بودیم لذا با توجه به شعار سال باید رونق تولید را در منطقه شاهد باشیم واز کشاورزان و باغات آسیب دیده حمایت کنیم وبسیج همگام با کشاورز آمادگی دارد با نهادهای خدمات رسان در کنار مردم قرار گیرد تا دوباره قطب کشاورزی را در شهرستان نکا احیا کند.
فرمانده سپاه ناحیه نکا گفت: بیش از 9 هزار سبد کالا در بین سیل زدگان شهرستان نکا توزیع و همچنین 10 کیلومتر از جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان نکا توسط سپاه بازگشایی و بهسازی شد.
وی اضافه کرد: 100 خودرو، 60 تراکتور محلی برای حل مشکلات مردمی، 100 دستگاه ادوات سنگین، همچنین 120 گروه جهادی برای خدمات رسانی به سیل زدگان روستاهای شهرستان نکا بکارگیری و اعزام شدند.
وقوع دو سیل در مازندران به بخش‌های مختلف خسارت وارد کرده است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ترافیک در راههای مازندران عادی است

مبارزه با مواد مخدر سبب امنیت اجتماعی می شود

شالیکاران نسبت به تهویه خزانه برنج اقدام کنند

ابهام در تمدید قرارداد کارگران شرکت های بهره بردار جنگل های مازندران

وضعیت سایت دفن زباله کلاکولی رامسر به مرحله بحران رسید

موانع موجود در مسیر رودخانه های مازندران رفع شود

پیش‌بینی آخرین وضعیت آب و هوای مازندران

جابه‌جایی هزار و 400 واحد مسکونی معرض رانش در مازندران

هشت نفر ازساکنان روستایی درکجور نوشهر دچارمسمومیت با گازشدند

5 هزار بابلی در معرض خطر استفاده از آب غیربهداشتی

جاده کندوان جمعه یک طرفه می شود

اهدای مستمر خون در مازندران به 70 درصد افزایش یافت

سیل اخیر محصول وارد شدن به حریم رودخانه و عدم تدبیر است

ارتفاعات کندوان و سوادکوه مه آلود است

آملی‌ها حدود 2 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کردند

ساخت و سازها در رامسر طبق ضوابط است/تکمیل پروژه های نیمه کاره

ارائه 115 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به سیل زدگان مازندران

خط مقدم جدید بروبچه های 25 کربلا/ اینجا همه خیبری هستند

آمار خانه های سیلزده مازندران به 6 هزار و 501 واحد رسید

چگونه سیلاب را کنترل کنیم؟!

توقیف خودرویی که در فضای مجازی جولان خلاف می داد!

خارج کردن کلیه‌های پلی کیستیک 12 کیلوگرمی در بابل

دلیل اصلی رانش محورهای مواصلاتی مازندران چیست؟

تخریب 800 واحد مسکونی در دو سیل مازندران/ 320 خانه حریم رودخانه در زیرآب جا به جا می‌شوند

باز بودن تمامی محورهای مواصلاتی مازندران/ خطر ریزش و رانش در هراز جدی است

لزوم بهره گیری از مهندسی رودخانه ها برای کنترل سیلاب

شمار تلفات ناشی از سیلاب در مازندران به 6 نفر رسید

20 درصد خسارت سیل زدگان توسط بیمه ها پرداخت شد

خسارت سیل به مسکن 30 هزار مددجو در کشور

723 مسکن مددجویان کمیته امداد مازندران در سیل آسیب دید

دومین محموله کمکهای مردمی رامسر به سیل زدگان ارسال شد

اردیبهشت مقاومت در منطقه سیل زده سیمرغ برگزار می شود

بیمه شدگان سیل‌زده خسارت‌ وارده را به شرکت‌های بیمه‌ اعلام کنند

پرداخت 20 میلیون ریال وام قرض‌الحسنه به دانشجویان سیل‌زده

شالیزار در گِل فرو رفت/ آرزوهای شالیکار بر آب

کندوان و هراز برفی است/ سوادکوه بارانی

سیل به 30 هزار مسکن مددجویان کمیته امداد کشور خسارت زد

سیل 13 میلیارد تومان به شهرستان نور خسارت زد

محورهای فرعی سوادکوه با رانش شدید کوه مواجه است

مرگ مشکوک 7 راس قوچ و میش در مازندران

سرعت بخشی به بازسازی خانه های تخریبی در سیل در اولویت است

کمین مرگ بهاری با مصرف قارچ های وحشی

تخریب کامل 25خانه در روستاهای «تالارپشت» و «نجارکلا» مازندران

تمدید مهلت اعزام مشمولان مناطق سیل زده در مازندران

ساخت خانه مددجویان سیلزده کمیته امداد در مازندران آغاز شد

سومین یادواره شهدای مدافع حرم در بهشهر برگزار می شود

چهار هزار خانوار سیلزده مازندران کمک معیشتی دریافت کردند

سیل به 48 بنا و بافت تاریخی در مازندران آسیب زد

وجود سنگ‌های بزرگ پاکسازی جاده هراز را کند کرده است

جاده هراز همچنان بسته است