پیام مازند

آخرين مطالب

در نشست کمیته تسهیلگران تنکابن مطرح شد

بروکراسی های اداری چالشی برای سرمایه گذاران در تنکابن اجتماعي

بروکراسی های اداری چالشی برای سرمایه گذاران در تنکابن

  بزرگنمايي:

پیام مازند - در سومین نشست کمیته تسهیلگران تنکابن نبود زبان مشترک بین سرمایه گذاران و مسئولان دولتی یکی از چالش های مهم این شهرستان عنوان شد و بر لزوم تسهیل در امر سرمایه گذاری و حذف بروکراسی های اداری بر سر راه سرمایه گذران تاکید شد.
به گزارش ایسنا مازندران،در ابتدای نشست کمیته تسهیلگران تنکابن ابراهیم محرابی رئیس این کمیته، گفت: تمامی اعضای کمیته با هدف غلبه بر بروکراسی زائد در ادارات شهرستان و هموار کردن مسیر اشتغال بدون کوچکترین چشمداشت همه توان خود را برای کمک به توسعه و پیشرفت به کار بستند.
وی خواستار حمایت همه جانبه و حداکثری اعضای کمیته با کارآفرینان و سرمایه گذاران شد و تاکید کرد: تنها جذب یک سرمایه گذار و یا حل کردن مشکل مجوز برای کارآفرینان مورد نظر نبوده و باید اعضای کمیته های تخصصی تا مراحل انتهای کار و منعقد شدن اجرای طرح ها در کنار متقاضیان، موانع موجود را با ارائه پیشنهادات و راه حل های مقتضی مرتفع سازند.
رئیس کمیته تسهیلگران تنکابن به اولویت و نیاز سنجی در جذب سرمایه گذاران اشاره کرد و با مقرر کردن زمان 15 روزه مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت سرمایه گذاران افزود: اینکه یک متقاضی برای ایجاد اشتغال در شهرستان 5 ماه معطل بماند به هیچ وجه پذیرفته نیست و باید ظرف مدت معین امکان فعالیت یا عدم فعالیت متقاضی مشخص شود.
وی خواستار مطرح شدن تقاضاهای جدید در حوزه های مختلف شهرستان از سوی اعضای کمیته شد و خاطرنشان کرد: هدف کمیته تسهیلگران در واقع کاهش مشکلات و برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذاران و کارآفرینانی است که حضورشان سبب توسعه شهرستان خواهد شد و در این راه کوتاهی از سوی اعضا پذیرفته نیست.
*کمیته تسهیلگران در مباحث و مشکلات اجتماعی وارد شود
در ادامه سید امیر حسینی جو فرماندار تنکابن نیز با بیان اینکه کمیته به دستور استاندار وقت جایگزین مشاوران شد تا با استفاده از ظرفیت های متعدد نخبگان و کارشناسان اقدامات موثری انجام گیرد خاطرنشان کرد: باید به دنبال کاهش حوزه تصمیم گیری دولت باشیم و کمیته تسهیل نیز نباید ساختار دولتی پیدا کند چرا که اساس کمیته بر پایه مشارکت مردم است.
وی از وجود مشکلات اجتماعی متعدد در شهرستان تنکابن سخن گفت و تاکید کرد: اعضای کمیته تسهیلگران توسعه می توانند با شناسایی و ورود به چالش ها و مشکلات شهرستان بویژه در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و دعوت از مدیران مرتبط بر اساس مطالعه و تحقیقات راه حل های مناسب را ارائه کنند.
فرماندار تنکابن بر استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان و نیز استفاده حداکثری از داشته های موجود تاکید و اعلام کرد: خط قرمز ما باید قانون در نظر گرفته شود و مشکلی بابت اعطای مجوزها به خصوص در زمینه گردشگری وجود ندارد.
وی مشکل شهرستان را نبود زیرساخت عنوان کرد و با اشاره به تصمیمات نادرست اتخاذ شده در سالهای گذشته تصریح کرد: تصمیمات احساسی گذشته اکنون بیشترین فشار را بر شهرستان متحمل کرده و چالش هایی نظیر آدینه و بیمارستان 205 تختخوابی تنکابن متاثر از تصمیمات نادرست و احساسی قبل است، بنابراین باید تصمیماتی مطرح شود که باری بر گُردِه شهرستان اضافه نکند.
فرماندار شهرستان تنکابن پیشنهاد تدوین کتابچه توسعه و پیشرفت بر اساس چالش های شهرستان را مطرح کرد و ضمن اعلام آمادگی فرمانداری تنکابن در همکاری با سرمایه گذاران بومی و غیربومی گفت: در این راستا برگزاری جلسه هماهنگی بین اعضای کمیته و مدیران مرتبط با حوزه تسهیل توسعه قطعا راهگشا خواهد بود.
* لزوم معرفی هئیت رئیسه کمیته تسهیلگران در جلسه شورای اداری
در ادامه جلسه سیدمهدی سیدآقایی یکی از اعضای کمیته تسهلگران تنکابن،با انتقاد از عدم معرفی هیئت رئیسه در نخستین جلسه شورای اداری پس از تشکیل، مطابق ماده 7 اساسنامه کمیته تسهیلگران توسعه تصریح کرد: متاسفانه سه جلسه از آغاز فعالیت این مجموعه سپری شده اما تاکنون در این مورد اقدامی صورت نگرفته است.
وی عدم معرفی هیئت رئیسه را منجر به عدم به رسمیت شناختن کمیته تسهیلگران توسعه شهرستان توسط سایر ادارات و دستگاه های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: لزوم برگزاری جلسات بدون هیچ نتیجه و بازتابی پذیرفتنی نبوده و امیدواریم در جلسات بعدی شاهد اتفاقات مثبت در کمیته باشیم.
*مدیران با سرمایه گذاران همراهی کنند
در بخشی دیگری از جلسه عبدالله محسن سلطانی دیگر اعضای کمیته تسهیلگران تنکابن با بیان اینکه سرمایه گذاران اوضاع شهرستان را رصد کرده و بازخورد حضور گردشگر و مسافران را در منطقه مورد ارزیابی قرار می دهند، تصریح کرد: در 16 روز از تعطیلات نوروز 98 شهرستان های مجاور تنکابن با انتفاع از ظرفیت گردشگران انواع مراسم تفریحی را برگزار می کنند بنابراین سرمایه گذار الزامی برای ورود به تنکابن نمی بیند.
وی خواستار تغییر نگرش مدیران شهرستان شد و با تصریح اینکه مدیران مرتبط با حوزه گردشگری و عمران کمترین مداخله را در این حوزه دارند، افزود: متاسفانه مدیران غیر مرتبط در همه امور دخالت دارند و باید بپذیریم که لزوم به کارگیری مدیران قوی در حوزه های عمران و گردشگری برای شهرستان ضروری است.
سلطانی با انتقاد از عملکرد مدیران و بیان این مطلب که در ادارات تنکابن بسیاری از مسائل هنوز تعریف نشده باقی مانده و شخص سرمایه گذار برای یک نامه کارشناسی در ادارات دچار سردرگمی است، اظهار کرد: وقتی یک سرمایه گذار کلان می تواند شرایط شهر را به سمت مثبت تغییر دهد باید مدیران با وی همراهی کرده و در برخی مواقع حتی تغییر رویه دهند در غیر این صورت سرمایه گذار وارد شهر نخواهد شد.
* تسهیلگری در سرمایه گذاری نیست
در ادامه زهرا پویافر عضو کمیته تسهیلگران تنکابن با تاکید بر اینکه تسهیلگری در سرمایه گذاری نیست و به رفاه اجتماعی بستگی دارد، گفت: باید حضور و نظر مردم در اتاق فکر و ایده، دیده و شنیده شود ضمن اینکه با توجه به نیاز شهرستان سرمایه گذاران به تیم های تخصصی کمیته جهت بررسی و اتخاذ راهکارهای لازم ارجاع داده شوند.
* مشکل اصلی تنکابن نبود زبان مشترک میان مسئولان و سرمایه گذاران
در بخشی دیگر از این نشست، فاطمه عشوری فر عضو کمیته تسهیلگران شهرستان با اشاره به اینکه وظیفه اعضای کمیته جستجوی سرمایه گذارن نیست، خاطرنشان کرد: ابتدا سرمایه گذار باید به کمیته تسهیلگران معرفی شده و سپس بسته به کارگروه تخصصی مورد نظر، مشکلات وی بررسی و حل و فصل شود.
عشوری فر مشکل اصلی تنکابن را نبود زبان مشترک میان مسئولان و سرمایه گذاران دانست و بازگشایی گره مشکلات سرمایه گذاران کنونی و حال حاضر را اولویت اول معرفی و اضافه کرد: قبل از اینکه در اندیشه حضور سرمایه گذاران جدید باشیم لازم است ابتدا مشکلات سرمایه گذاران فعلی از طریق کمیته مرتفع شود.
* تدوین سند راهبردی شهرداری تنکابن
شهردار تنکابن یکی دیگر از اعضای حاضر جلسه نیاز به مشورت کردن، شنیدن نقطه نظرات و بررسی چالش ها را لازمه رسیدن به نقطه نظر مشترک در بین اعضای کمیته معرفی و تاکید کرد: موضوع مشترکی جز علاقۀ تک تک اعضا به توسعه و پیشرفت تنکابن، نمی تواند این مجموعه را در کنار یکدیگر نگه دارد.
محمد زوردی با اشاره به تدوین سند راهبردی شهرداری تنکابن با طرح این پرسش که سرمایه گذار کلان برای ورود به شهر چگونه می تواند ترانسفر مبالغ خود را انجام دهد تصریح کرد: شهری که زیرساخت های لازم را نداشته و برای حداقل های خود دچار چالش است نمی تواند حرف از سرمایه گذار بزند بنابراین برنامه محور بودن نکته ایست که باید مدنظر قرار گیرد.
شهردار تنکابن با استقبال از پیشنهاد هتل در بلوار شیرودی شهر تنکابن تاکید کرد: این مسئله قطعا مورد تائید شورای شهر خواهد بود اما تقاضا باید از مجاری اصولی خود مطرح شده و پس از اتمام مراحل موافقت اصولی، شهرداری تنکابن آمادگی لازم برای همراهی با این اتفاق مثبت را دارد.
به گزارش ایسنا مازندران،در انتهای جلسه و مطابق دستور فرماندار شهرستان تنکابن مقرر شد در دومین جلسه شورای اداری شهرستان در سال جاری، هیئت رئیسه کمیته تسهیلگران توسعه شهرستان معرفی شده و هماهنگی های لازم با مدیران دستگاه های اجرایی در این رابطه انجام گیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شماره 40 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

آزادسازی 594 هزار مترمربع از ساحل دریا در مازندران

41 درصد اعتبارات شهرستان بهشهر محقق شد

تعداد واحدهای بومگردی در تنکابن به 100 مرکز افزایش یابد

جشن های سال نوی تبری در مازندران برپا می شود

اجرای طرح نشاط معنوی در 9 بقعه و امامزاده در آمل

بیانیه گام دوم نقشه راه برای دهه پنجم انقلاب اسلامی است

مرگ اوقات فراغت برای دانشجو شدن

قاتل کودک 6 ساله در نوشهر اعدام شد

تقویت راهکارهای پیشگیرانه رغبت به مواد مخدر را ازبین می برد

رویش های انقلاب نویدبخش تمدن نوین اسلامی است

زائران مازندران با 17 پرواز به سفر حج می روند

کندوان یکطرفه شد/ ترافیک سنگین محور هراز

کشف جسد مرد جوان پس از 2 روز جستجو در بابلسر

لزوم راه اندازی بنیاد خیرین در دانشگاه مازندران

گروه جهادی ورزش وسلامت درمناطق محروم مازندران راه اندازی شد

4200 پروژه عمرانی در مازندران نیمه کاره است

کشف جسد مرد ناشناس در دل جنگل نوشهر

آزاد سازی 15 کیلومتر از ساحل خزر در مازندران

آیین کهن جشن مردگان به روایت تصویر

تشییع پیکر شهید "امیر مختار جعفری"

پیش بینی هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای مازندران

برترین های مسابقات انتخابی رزم آوران کشوری درآمل مشخص شدند

1400 فقره کارت هوشمند رانندگان در مازندران صادر شد

واردات برنج 4 ماه متوقف شود

تولید برق در مازندران با مشکل مواجه است

128 میلیارد ریال مطالبات بانکی در مازندران وصول شد

پیکر مطهر شهید مدافع وطن در ساری تشییع شد

عمر ناوگان خودرویی محیط زیست بالای 11 سال است

سرانه مساحت کارخانه ها در مازندران پایین تر از کشور است

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

پایگاه های نمازجمعه مانع ترفند دشمنان شده است

دشمن وحدت جامعه اسلامی را نشانه گرفته است

1.3 میلیارد ریال وام به معلولان جویبار پرداخت شد

مانور یگان حفاظت میراث فرهنگی در مازندران برگزار شد

اولین تصفیه خانه فاضلاب خانگی کشور در تنکابن افتتاح شد

137 هزار بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی مازندران هستند

مشکل بیمه دکل بندان گلوگاه حل می شود

ورود نیروهای غیربومی در صنایع شرق مازندران ظلم به مردم منطقه است

وارادت برنج 4 ماه متوقف شود

جامعه اسلامی وابسته به فضائل اخلاقی است

افزایش 3 درصدی سطح زیرکشت برنج در مازندران

نخستین خوشه های برنج در شالیزارهای مازندران درو شد

مشکلات محیط زیستی علت اصلی تاخیر پروژه جاده تنکابن الموت

کسب رتبه نخست مازندران در موضوعات مختلف راهیان نور

آسیب‌هایی که باید جدی گرفته شود!

نداشتن ارزیابی زیست محیطی دلیل توقف پروژه راه تنکابن - الموت

محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی مازندران

3 اردوگاه برای راهیان نور مازندران پیش بینی شده است

برخورد دو دستگاه پراید در منطقه بهشهر