پیام مازند

آخرين مطالب

استاندار : مهم ترین علت عقب ماندگی مازندران واگرایی است سياسي

استاندار : مهم ترین علت عقب ماندگی مازندران واگرایی است

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران با اعلام این که سیل اخیر استان یک درس بزرگ بود که نشان داد می توان در سایه وفاق و هم افزایی کارهای مهمی انجام داد ، گفت : مهم ترین علت عقب ماندگی و دست نیافتن استان به جایگاه مورد نظر در حوزه های مختلف ، واگرایی و عدم وجود منافع مشترک است.
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در گردهمایی طلایه داران تبلیغ و گام دوم انقلاب ، ویژه روحانیت مازندران افزود: وقوع سیلاب در روزهای پایانی اسفند 97 و نیمه نخست فروردین 98، اثرات مخرب و منفی بر برخی مناطق و بخش های مختلف در استان گذاشت و بر راه ها، ابنیه ها، زیرساخت ها، حوزه های زیربنایی، کشاورزی و زیربخش های آن و زندگی مردم خسارات فراوانی وارد کرد که در تلاشیم تا خسارات را جبران کنیم و اقدامات دوران بازسازی را را با جدیت دنبال نماییم.
وی با بیان این که وقوع بحران سیل اخیر؛ فرصت هایی نیز بوجود آورد و امیدواریم بتوانیم با توجه به امکانات و آمادگی های ایجاد شده، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهیم، ادامه داد : با همدلی و همراهی همه عزیزان، مردم و نیروهای جهادی می توان گفت که در مرحله نخست مقابله با بحران خوب عمل کردیم و در واقع این یک درس بزرگ بود که در سایه وفاق و هم افزایی می توان کارهای مهمی انجام داد.
مقام عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که در دهه پنجم حیات پرثمر انقلاب اسلامی، همدلی، اتحاد و هم افزایی یک ضرورت است، اظهار داشت: باید سلایق فکری و سیاسی را برای رودرویی تمام عیار با دشمن مشترک ملت ایران کنار بگذاریم و با عبور از تحریم های ظالمانه؛ برغم بدخواهان؛ مقتدرانه به قله های آسایش و اعتلا دست پیدا کنیم.
حسین زادگان با اشاره به این که مقام معظم رهبری در نامگذاری سال های اخیر به مسایل اقتصادی ورود و تاکید فرموده اند و در بیانیه گام دوم انقلاب نیز تاکید کردند که حوزه اقتصادی اگر بدرستی به آن توجه نشود می تواند نقطه ضعف کشور باشد، گفت: راهبرد اصلی نجات کشور، تولید و تسخیر بازارهای صادراتی و اقدام عملی در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه های اقتصادی است.
وی با بیان این که از جمله نقاط ضعف ما در حوزه اقتصادی تکیه بر فروش نفت بعنوان اصلی ترین منبع درآمدی کشور است، تاکید کرد: نباید علیرغم تاکید مقام معظم رهبری؛ تامین اعتباری را بر فروش نفت و خارج از کشور قرار دهیم و باید با همراهی و همدلی، هوشمندانه و عالمانه با بهره گیری از نیروهای نخبه و متخصص و ایجاد استغنای علمی و تکنولوژیک، آسیب پذیری خود را در برابر تهدیدات کم کنیم.
** کمک 80 میلیارد تومانی به کشاورزی سیلزده
استاندار مازندران با بیان این که 3 محور کاری را در اولویت برنامه های استان در سال 98 قرار دادیم، افزود: در اولویت نخست؛ بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل قرار دارد که در بخش بازسازی منازل و مناطق مسکونی با همکاری سپاه، بسیج، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و اعتبارات و مصوبات خوب دولت ان شاء الله کار با توفیق همراه خواهد بود.
وی، با اشاره به این که 650 واحد مسکونی مردم در سیل اخیر تخریب شده است که با اعتبارات و تسهیلات دولت و در بخش خانواده های آسیب دیده و تحت پوشش سازمان های حمایتی با اولویت انجام می شود، ادامه داد: بالغ بر 80 میلیارد تومان دولت برای حوزه کشاورزی و زیربخش های آن اختصاص داده که عادلانه در حال توزیع است.
استاندار مازندران رونق تولید را از اولویت های اساسی کشور و راهبرد تاکید شده از سوی رهبر معظم انقلاب در سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: راهی برای اداره مطلوب کشور مگر تسخیر بازارهای جهان با تولیدات کیفی نداریم.
رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به این که گرچه در دولت تدبیر و امید، اتفاقات خوبی برای تقویت اشتغال و رونق تولید افتاده است لیکن غفلت از منویات مقام معظم رهبری در سال های گذشته موجب عقب ماندگی هایی در این دو حوزه شده است، افزود : باید فرهنگ کسب و کار را در جامعه نهادینه کنیم و روحانیون و مبلغین؛ از ظرفیت منابر وعظ و سخنرانی بویژه در ماه مبارک رمضان، برای تبیین فرهنگ کار در جامعه بهره گیری کنند.
وی با بیان این دولت فضایی برای استخدام و به کارگیری نیروی انسانی جدید ندارد و باید با حرکت به سمت تولید و تولیدات بزرگ مقیاس؛ بر بازارهای صادراتی هدف تسلط پیدا کنیم و رونق کسب و کار را تحقق ببخشیم؛ اطهار داشت : تولید، تولید و تولید تنها راهبرد و کلید واژه های نجات کشور است.
مقام عالی دولت در مازندران با اعلام این که طرح محرک توسعه برای بهره گیری از همه ظرفیت ها در جهت شکوفایی و اعتلای استان پیش بینی شده است ، گفت : توسعه مازندران در گرو استفاده از توانمندی همه ارکان قدرت در سراسر استان است.
وی افزود : اضلاع چند ضلعی قدرت را در حوزه و بخش های مختلف تعیین و طرح هایی را همراه با تفاهم نامه های مورد نیاز آماده کردیم تا در قالب یک واحد تجمیع شده و قدرتمند پیگیر کننده در خصوص موضوعات توسعه ای که مورد اتفاق نظر است، استان را به پیش ببرد. این مجموعه در کنار توانمندی بخش خصوصی باید بصورت ید واحد توسعه مازندران را رقم بزند.
حسین زادگان با اشاره به این که امروز مشکلی بزرگ تر از اشتغال در جامعه نداریم، بیان داشت: در تلاشیم با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و همراهی دستگاه، بسیج سازندگی، بنیادهای برکت و مستضعفان و اعتبارات دولت؛ فرآیند توسعه اشتغال در مناطق محروم را شتاب ببخشیم.
استاندار مازندران به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص اهمیت علم و پژوهش، اقتصاد و پایداری اقتصادی جامعه و تاب آوری آن در برابر تکانه های اقتصادی اشاره کرد و گفت: سند استانی این بیانیه را تدوین کرده ایم تا منویات رهبری معظم انقلاب که هوشمندانه و عالمانه بیان شده است را عملیاتی کنیم و از ظرفیت های ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب بصورت عملیاتی بهره مند شویم.
این گردهمایی با حضور آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت قم، آیت الله طبرسی، نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه ساری و جمعی از طلاب و روحانیان و مسئولان مازندران برگزار شد.
1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گسترش دامنه ابهام قانونی در انتخاب شهردار جدید ساری

لزوم تعیین تکلیف اتباع خارجی در مازندران/ وجود حدود 3 هزار تبعه خارجی در مازندران مانعی بر سر راه اشتغالزایی است

شهردار جدید ساری انتخاب شد

استاندار مازندران: رونق تولید از شعار خارج و عملی می شود

تداوم انقلاب اسلامی از مسیر مقابله با تحریم ظالمانه است

استعفا و انتخاب شهردار قائمشهر در یک روز

استاندار: کشاورزی وصنایع تبدیلی ،اقتصاد مازندران را رونق می دهد

هواوی از دولت آمریکا شکایت کرد

امام‌جمعه نوشهر: ایران به دنبال جنگ نیست

مدیران زمینه پویایی واحد روابط عمومی را فراهم کنند

امام جمعه ساری : مقاومت تنها گزینه ایرانیان است

دولت برای رفع موانع تولید کاملا پای کار است

نماینده مجلس:استقرار ناوهای آمریکا درخلیج فارس جنگ تبلیغاتی است

استاندار : مازندران بدون صنعت هم به توسعه پایدار می رسد

چالشی به نام مدیران غیرمتخصص/توسعه با "تضاد منافع" همخوانی ندارد

رئیس کل جدید دادگستری مازندران فردا معرفی می شود

شایسته گزینی در انتخاب مدیران شهری وجود ندارد

ارتباط بین جوانان و دولت به نفع کشور و نظام است

پیشنهاد ایجاد 3 منطقه آزاد در مازندران تصویب شد

دکتر امیر محبیان: مؤثر بودن ایده گفتگوی ملی زیر سؤال است

در نشست روحانی با فعالان سیاسی کشور چه گذشت؟/ دکتر محبیان: دولت برای مردم پناهگاه اقتصادی ایجاد کند

چالشی به نام مدیران غیرمتخصص/توسعه با "تضاد منافع" همخوانی ندارد

لزوم شفاف سازی شیوه دریافت تسهیلات رونق تولید برای تولیدگران

استاندار مازندران درگذشت مادر شهیدان محبوبی را تسلیت گفت

ناکامی داوطلبان مستقل برای نامزدی شهرداری ساری

فضای کسب و کار در ایران قابل دفاع نیست

استاندار مازندران: وجود رسانه آزاد لازمه رونق کسب و کار است

خروج آمریکا از برجام نشانه وحشت و کینه است

اعضای ستاد انتخابات مازندران منصوب شدند

امام‌جمعه نوشهر: اجماع و وحدت ملی، لازمهٔ شرایط امروز است

نمازگزاران مازندرانی از تصمیم شورای امنیت ملی حمایت کردند

اقتدار ایران اسلامی دستخوش خواسته های آمریکا نخواهد شد

همبستگی ، مهمترین اصل مبارزه با آمریکا است

ظرفیت های اشتغال مازندران از بین رفت/صادرات خاویار دریایی نداریم

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

حماسه آزادسازی خرمشهر غرور ملی مردم ایران محسوب می شود

عزل و نصب های مدیران بدون فشار جناح سیاسی صورت گرفته است

توسعه یافتگی جامعه نشات گرفته از آموزش و پرورش پویا است

ناكارآمدها راه‌حذف كارآمدها و حفظ قدرت را یادگرفته‌اند

صراحت و شجاعت « شهید مطهری» را ماندگار کرده است

بازگشایی کاخ صفی آباد هیچ منافاتی با حفظ مسائل امنیتی ندارد

شرایط ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس تشریح شد

سیل اخیر واگرایی های سیاسی در درون کشور را شست

شهردار آمل استعفا داد

وضعیت جاده جویبار به قائمشهر و یک شرمندگی بزرگ!

استاندار مازندران خواستار اجرای طرح گردشگری کرانه تا کویر شد

بخشدار بخش کجور شهرستان نوشهر معرفی شد

امام جمعه ساری : تنها از سند فرادستی خود تبعیت می کنیم

استاندار : مهم ترین علت عقب ماندگی مازندران واگرایی است

اگرمی‌خواستیم دربرابردشمنان کوتاه بیاییم پس چرا انقلاب کردیم