پیام مازند

آخرين مطالب

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند سياسي

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

  بزرگنمايي:

پیام مازند- مهدی غلامی: جمعی از مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی مازندران در حاشیه هم اندیشی دبیران احزاب خانه سیاسی با استاندار مازندران  به بیان مسائل و دغدغه‌های فراروی پرداختند.

نداشتن خانه و محل نشست‌های احزاب مازندران، تأمین نبودن و مجوز ندادن مسئولان امنیتی برای برگزاری برخی نشست‌ها و همایش‌های احزاب و تشکل‌های سیاسی در شهرستان‌ها، عدم شفاف سازی مدیران ارشد استان با مردم و احزاب در عزل و نصب‌های استانی و شهرستانی از موضوعات مهم بوده است.

عدم نظارت بر مدیران کم کار، نظرخواهی نکردن از احزاب سیاسی در انتصاب‌ها، حضور اندک شمار زنان در تشکل‌های سیاسی استان، خالی بودن احزاب از وجود نیروهای جوان، وجود فساد، اختلاس و امتیاز دادن به برخی آقازاده‌ها موارد دیگری است که مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی مازندران به آن اشاره می‌کنند.

احزاب و گروه‌های سیاسی مازندران با تاکید و اتفاق نظر واحد بر این موضوع که احزاب ستادهای انتخابی و گرم کننده تنور برای حضور پرشور مردم در انتخابات نیستند و نباید با این دید به احزاب در کشور نگاه شود، خواستار اجرای دقیق و کامل قانون احزاب از سوی همه در رده‌های مختلف هستند.

احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

دبیر حزب اراده ملت ایران شاخه مازندران  با بیان اینکه سیل ماه گذشته در کشور نشان داد که همه در این کشور هستیم و به عنوان یک ملت واحد عمل می‌کنیم، گفت: انتظار هست که با وجود چندین شاخصه مردمی در کشور، مدیران برای خدمت به مردم، حداقل آستانه تحمل و میل به خدمت رسانی خود را بیشتر کنند.

تورج نائیج پور، با اشاره به اینکه متأسفانه از احزاب فقط برای گرم کردن حضور پرشور مردم در انتخابات استقبال و حمایت می‌شود، افزود: به موجب قانون، احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند و اینکه باید این تشکل‌ها و گروه‌های سیاسی را مطابق پیش بینی قانون، به حساب آورد.

فساد و دزدی تهدید کننده نظام

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران با بیان اینکه متأسفانه احزاب در کل کشور از حمایت مادی و معنوی بی بهره هستند، گفت: انتظار و درخواست مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی این است که مدیران اعلام کنند چه برنامه مشخصی برای احزاب و تشکل‌های سیاسی دارند.؟

محسن نورانی افزود: فساد، اختلاس، رانت اکنون کشور را به شدت تهدید می‌کند، ضمن اینکه جای گله و انتقاد زیادی نیز به مدیریت‌های انتخابی و انتصابی های جهت دار وجود دارد.

تأمین امنیت، درخواست احزاب برای برگزاری جلسات شهرستانی

سعید صرپور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی ایران هم گفت: تداوم و بیشتر شدن برگزاری جلسات احزاب و تشکل‌های سیاسی در مازندران منجر به قوام و اعتبار بخشی و نیز گرایش بیشتر طیف‌های جامعه به این نهادهای مدنی و قانونی خواهد شد.

وی تأمین امنیت برای برگزاری نشست و همایش‌های احزاب در شهرستان‌ها را نیازمند تأمین امنیت کامل از سوی نهادهای نظارتی و امنیتی دانست و گفت: متأسفانه در ابتدایی‌ترین مقوله احزاب که برگزاری یک نشست ساده در شهرستان با حضور تعداد زیادی افراد باشد، حرف و حدیث‌های فراوان و حاشیه سازی صورت می‌گیرد.

حضور کم زنان درتشکل های سیاسی

نماینده جمعیت زنان نواندیش مازندران هم  از افزایش روزافزون و افسارگسیخته نگرش متحجرانه به زنان در جامعه به شدت انتقاد کرد و گفت: واقعاً نگران ضعف در بیان و تحقق مطالبات به حق زنان، تزلزل در بنیان خانواده‌ها، محدود شدن خانم‌ها در خانه‌ها و حفظ کرامت دختران وزنان در جامعه هستیم.

خانم کردی با بیان این درخواست و پیشنهاد که باید خانه داری زنان به عنوان یک شغل محسوب و پذیرفته شود، افزود: انتظار این هست که همه مسئولان و مدیران در رده‌های بالایی نظام و میانه امید را به جامعه تزریق کنند و این در سایه انسجام و همگرایی تحقق پیدا خواهد کرد.

حاکمیت فعالیت قانونی احزاب را بپذیرد

یکی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در مازندران با بیان اینکه شکل گیری احزاب و تشکل‌های سیاسی با مجوز رسمی و برپایه قانون جمهوری اسلامی راه اندازی و اعلام موجودیت می‌کند، گفت: معتقد به قانون اساسی کل کشور هستیم و این نمی‌شود که دریک جا قانون پررنگ‌تر و در جایی دیگر کم رنگ تر اجرا شود و این منطقی و عقلانی نیست.

علی اصغر رستم زاده، افزود: ما باید زمینه‌های که قانون برای احزاب تعیین کرده فراهم کنیم ونسل جوان جامعه را که در حال حاضر هیچ رغبتی به حضور در فعالیت و تشکل‌های سیاسی ندارند، جذب کنیم.

وی ادامه داد، متأسفانه یکی از نقطه‌های تاریک برای احزاب و تشکل‌های سیاسی برای احزاب در کشور این است که هم حاکمیت و جامعه این را پذیرفتند که احزاب فقط در زمان انتخابات برای گرم کردن تنور انتخابات و جلب مشارکت مردمی برای شرکت در انتخابات باید فعالیت داشته باشند که در عمل اشتباه است.

برخورد با انتصاب‌های رابطه‌ای دراستان

مهدی احمدی فولادی مسئول انجمن اسلامی معلمان مازندران گفت: انتظار و خواست عمومی همه احزاب استان، نظرخواهی از این تشکل‌ها حداقل در انتصاب‌ها و عزل و نصب‌های استانی است و همچنین بر عملکرد مدیران نیز نظارت دقیق‌تری شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مدیریت‌ها در دست تعداد محدودی از افراد چرخیده است، نیاز به خانه تکانی در مدیران کشور داریم تا شاهد حضور مدیران جوان در سطوح مدیریتی باشیم.

پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دائمی احزاب در مازندران

نماینده حزب ندای ایرانیان در مازندران نیز وظیفه ذاتی احزاب را تقویت نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: این اقدام با انتقاد و ارائه راهکارهای اصلاحی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم دبیرخانه دائمی مربوط به احزاب در استان مازندران تشکیل شود تا به راهکارهای اجرایی در این دبیرخانه برای مشکلات مردم دست پیدا کنیم.

نیاز جدی به گفتن و شنیدن نظرات احزاب داریم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در نشست با احزاب گفت: حزب باید شاکله داشته باشد و بعد از انقلاب چنین چیزی در کشور شکل نگرفت و ما با واقعیت این چنینی در کشور روبه رو هستیم.

حسین حسن نژاد افزود: سیاست زدگی یک مشکل در کشور است، در یک جامعه سیاست زده، حزب شکل نخواهد گرفت، باید به آنچه که اعتقاد داریم عمل کنیم، گرفتاری‌ها ما امروز این است که اخلاق گم شده است.

وی بر تداوم برگزاری جلسات و هم اندیشی مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی در شهرستان‌های مازندران تاکید کرد و گفت: در مدیریت ارشد استان نیاز جدی به گفتن و شنیده شدن نظرات احزاب است و همه باید برای کاهش مشکلات جامعه تلاش کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گسترش دامنه ابهام قانونی در انتخاب شهردار جدید ساری

لزوم تعیین تکلیف اتباع خارجی در مازندران/ وجود حدود 3 هزار تبعه خارجی در مازندران مانعی بر سر راه اشتغالزایی است

شهردار جدید ساری انتخاب شد

استاندار مازندران: رونق تولید از شعار خارج و عملی می شود

تداوم انقلاب اسلامی از مسیر مقابله با تحریم ظالمانه است

استعفا و انتخاب شهردار قائمشهر در یک روز

استاندار: کشاورزی وصنایع تبدیلی ،اقتصاد مازندران را رونق می دهد

هواوی از دولت آمریکا شکایت کرد

امام‌جمعه نوشهر: ایران به دنبال جنگ نیست

مدیران زمینه پویایی واحد روابط عمومی را فراهم کنند

امام جمعه ساری : مقاومت تنها گزینه ایرانیان است

دولت برای رفع موانع تولید کاملا پای کار است

نماینده مجلس:استقرار ناوهای آمریکا درخلیج فارس جنگ تبلیغاتی است

استاندار : مازندران بدون صنعت هم به توسعه پایدار می رسد

چالشی به نام مدیران غیرمتخصص/توسعه با "تضاد منافع" همخوانی ندارد

رئیس کل جدید دادگستری مازندران فردا معرفی می شود

شایسته گزینی در انتخاب مدیران شهری وجود ندارد

ارتباط بین جوانان و دولت به نفع کشور و نظام است

پیشنهاد ایجاد 3 منطقه آزاد در مازندران تصویب شد

دکتر امیر محبیان: مؤثر بودن ایده گفتگوی ملی زیر سؤال است

در نشست روحانی با فعالان سیاسی کشور چه گذشت؟/ دکتر محبیان: دولت برای مردم پناهگاه اقتصادی ایجاد کند

چالشی به نام مدیران غیرمتخصص/توسعه با "تضاد منافع" همخوانی ندارد

لزوم شفاف سازی شیوه دریافت تسهیلات رونق تولید برای تولیدگران

استاندار مازندران درگذشت مادر شهیدان محبوبی را تسلیت گفت

ناکامی داوطلبان مستقل برای نامزدی شهرداری ساری

فضای کسب و کار در ایران قابل دفاع نیست

استاندار مازندران: وجود رسانه آزاد لازمه رونق کسب و کار است

خروج آمریکا از برجام نشانه وحشت و کینه است

اعضای ستاد انتخابات مازندران منصوب شدند

امام‌جمعه نوشهر: اجماع و وحدت ملی، لازمهٔ شرایط امروز است

نمازگزاران مازندرانی از تصمیم شورای امنیت ملی حمایت کردند

اقتدار ایران اسلامی دستخوش خواسته های آمریکا نخواهد شد

همبستگی ، مهمترین اصل مبارزه با آمریکا است

ظرفیت های اشتغال مازندران از بین رفت/صادرات خاویار دریایی نداریم

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

حماسه آزادسازی خرمشهر غرور ملی مردم ایران محسوب می شود

عزل و نصب های مدیران بدون فشار جناح سیاسی صورت گرفته است

توسعه یافتگی جامعه نشات گرفته از آموزش و پرورش پویا است

ناكارآمدها راه‌حذف كارآمدها و حفظ قدرت را یادگرفته‌اند

صراحت و شجاعت « شهید مطهری» را ماندگار کرده است

بازگشایی کاخ صفی آباد هیچ منافاتی با حفظ مسائل امنیتی ندارد

شرایط ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس تشریح شد

سیل اخیر واگرایی های سیاسی در درون کشور را شست

شهردار آمل استعفا داد

وضعیت جاده جویبار به قائمشهر و یک شرمندگی بزرگ!

استاندار مازندران خواستار اجرای طرح گردشگری کرانه تا کویر شد

بخشدار بخش کجور شهرستان نوشهر معرفی شد

امام جمعه ساری : تنها از سند فرادستی خود تبعیت می کنیم

استاندار : مهم ترین علت عقب ماندگی مازندران واگرایی است

اگرمی‌خواستیم دربرابردشمنان کوتاه بیاییم پس چرا انقلاب کردیم