پیام مازند

آخرين مطالب

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند سياسي

خانه به دوشی احزاب در مازندران/احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

  بزرگنمايي:

پیام مازند- مهدی غلامی: جمعی از مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی مازندران در حاشیه هم اندیشی دبیران احزاب خانه سیاسی با استاندار مازندران  به بیان مسائل و دغدغه‌های فراروی پرداختند.

نداشتن خانه و محل نشست‌های احزاب مازندران، تأمین نبودن و مجوز ندادن مسئولان امنیتی برای برگزاری برخی نشست‌ها و همایش‌های احزاب و تشکل‌های سیاسی در شهرستان‌ها، عدم شفاف سازی مدیران ارشد استان با مردم و احزاب در عزل و نصب‌های استانی و شهرستانی از موضوعات مهم بوده است.

عدم نظارت بر مدیران کم کار، نظرخواهی نکردن از احزاب سیاسی در انتصاب‌ها، حضور اندک شمار زنان در تشکل‌های سیاسی استان، خالی بودن احزاب از وجود نیروهای جوان، وجود فساد، اختلاس و امتیاز دادن به برخی آقازاده‌ها موارد دیگری است که مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی مازندران به آن اشاره می‌کنند.

احزاب و گروه‌های سیاسی مازندران با تاکید و اتفاق نظر واحد بر این موضوع که احزاب ستادهای انتخابی و گرم کننده تنور برای حضور پرشور مردم در انتخابات نیستند و نباید با این دید به احزاب در کشور نگاه شود، خواستار اجرای دقیق و کامل قانون احزاب از سوی همه در رده‌های مختلف هستند.

احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند

دبیر حزب اراده ملت ایران شاخه مازندران  با بیان اینکه سیل ماه گذشته در کشور نشان داد که همه در این کشور هستیم و به عنوان یک ملت واحد عمل می‌کنیم، گفت: انتظار هست که با وجود چندین شاخصه مردمی در کشور، مدیران برای خدمت به مردم، حداقل آستانه تحمل و میل به خدمت رسانی خود را بیشتر کنند.

تورج نائیج پور، با اشاره به اینکه متأسفانه از احزاب فقط برای گرم کردن حضور پرشور مردم در انتخابات استقبال و حمایت می‌شود، افزود: به موجب قانون، احزاب ستادهای انتخاباتی نیستند و اینکه باید این تشکل‌ها و گروه‌های سیاسی را مطابق پیش بینی قانون، به حساب آورد.

فساد و دزدی تهدید کننده نظام

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران با بیان اینکه متأسفانه احزاب در کل کشور از حمایت مادی و معنوی بی بهره هستند، گفت: انتظار و درخواست مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی این است که مدیران اعلام کنند چه برنامه مشخصی برای احزاب و تشکل‌های سیاسی دارند.؟

محسن نورانی افزود: فساد، اختلاس، رانت اکنون کشور را به شدت تهدید می‌کند، ضمن اینکه جای گله و انتقاد زیادی نیز به مدیریت‌های انتخابی و انتصابی های جهت دار وجود دارد.

تأمین امنیت، درخواست احزاب برای برگزاری جلسات شهرستانی

سعید صرپور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملی ایران هم گفت: تداوم و بیشتر شدن برگزاری جلسات احزاب و تشکل‌های سیاسی در مازندران منجر به قوام و اعتبار بخشی و نیز گرایش بیشتر طیف‌های جامعه به این نهادهای مدنی و قانونی خواهد شد.

وی تأمین امنیت برای برگزاری نشست و همایش‌های احزاب در شهرستان‌ها را نیازمند تأمین امنیت کامل از سوی نهادهای نظارتی و امنیتی دانست و گفت: متأسفانه در ابتدایی‌ترین مقوله احزاب که برگزاری یک نشست ساده در شهرستان با حضور تعداد زیادی افراد باشد، حرف و حدیث‌های فراوان و حاشیه سازی صورت می‌گیرد.

حضور کم زنان درتشکل های سیاسی

نماینده جمعیت زنان نواندیش مازندران هم  از افزایش روزافزون و افسارگسیخته نگرش متحجرانه به زنان در جامعه به شدت انتقاد کرد و گفت: واقعاً نگران ضعف در بیان و تحقق مطالبات به حق زنان، تزلزل در بنیان خانواده‌ها، محدود شدن خانم‌ها در خانه‌ها و حفظ کرامت دختران وزنان در جامعه هستیم.

خانم کردی با بیان این درخواست و پیشنهاد که باید خانه داری زنان به عنوان یک شغل محسوب و پذیرفته شود، افزود: انتظار این هست که همه مسئولان و مدیران در رده‌های بالایی نظام و میانه امید را به جامعه تزریق کنند و این در سایه انسجام و همگرایی تحقق پیدا خواهد کرد.

حاکمیت فعالیت قانونی احزاب را بپذیرد

یکی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در مازندران با بیان اینکه شکل گیری احزاب و تشکل‌های سیاسی با مجوز رسمی و برپایه قانون جمهوری اسلامی راه اندازی و اعلام موجودیت می‌کند، گفت: معتقد به قانون اساسی کل کشور هستیم و این نمی‌شود که دریک جا قانون پررنگ‌تر و در جایی دیگر کم رنگ تر اجرا شود و این منطقی و عقلانی نیست.

علی اصغر رستم زاده، افزود: ما باید زمینه‌های که قانون برای احزاب تعیین کرده فراهم کنیم ونسل جوان جامعه را که در حال حاضر هیچ رغبتی به حضور در فعالیت و تشکل‌های سیاسی ندارند، جذب کنیم.

وی ادامه داد، متأسفانه یکی از نقطه‌های تاریک برای احزاب و تشکل‌های سیاسی برای احزاب در کشور این است که هم حاکمیت و جامعه این را پذیرفتند که احزاب فقط در زمان انتخابات برای گرم کردن تنور انتخابات و جلب مشارکت مردمی برای شرکت در انتخابات باید فعالیت داشته باشند که در عمل اشتباه است.

برخورد با انتصاب‌های رابطه‌ای دراستان

مهدی احمدی فولادی مسئول انجمن اسلامی معلمان مازندران گفت: انتظار و خواست عمومی همه احزاب استان، نظرخواهی از این تشکل‌ها حداقل در انتصاب‌ها و عزل و نصب‌های استانی است و همچنین بر عملکرد مدیران نیز نظارت دقیق‌تری شود.

وی اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون مدیریت‌ها در دست تعداد محدودی از افراد چرخیده است، نیاز به خانه تکانی در مدیران کشور داریم تا شاهد حضور مدیران جوان در سطوح مدیریتی باشیم.

پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دائمی احزاب در مازندران

نماینده حزب ندای ایرانیان در مازندران نیز وظیفه ذاتی احزاب را تقویت نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: این اقدام با انتقاد و ارائه راهکارهای اصلاحی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم دبیرخانه دائمی مربوط به احزاب در استان مازندران تشکیل شود تا به راهکارهای اجرایی در این دبیرخانه برای مشکلات مردم دست پیدا کنیم.

نیاز جدی به گفتن و شنیدن نظرات احزاب داریم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در نشست با احزاب گفت: حزب باید شاکله داشته باشد و بعد از انقلاب چنین چیزی در کشور شکل نگرفت و ما با واقعیت این چنینی در کشور روبه رو هستیم.

حسین حسن نژاد افزود: سیاست زدگی یک مشکل در کشور است، در یک جامعه سیاست زده، حزب شکل نخواهد گرفت، باید به آنچه که اعتقاد داریم عمل کنیم، گرفتاری‌ها ما امروز این است که اخلاق گم شده است.

وی بر تداوم برگزاری جلسات و هم اندیشی مدیران احزاب و تشکل‌های سیاسی در شهرستان‌های مازندران تاکید کرد و گفت: در مدیریت ارشد استان نیاز جدی به گفتن و شنیده شدن نظرات احزاب است و همه باید برای کاهش مشکلات جامعه تلاش کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مهر نو نوارتر در انتظار دانش‌آموزان مازندران

استاندار مازندران خواستار حمایت جدی‌تر از طرح تنفس جنگل شد

چالش‌های حفاظت از جنگل‌های هیرکانی مازندران از نگاه استاندار

لازمه صیانت از جنگل های هیرکانی بهره گیری از ظرفیت مردمی است

ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی و مشکلات حفظ آن

اجرای ناقص قانون، صنایع چوب مازندران را با رکود مواجه کرد

کارخانه چوب و کاغذ مازندران 10 میلیون دلار ارز می‌گیرد

تولید در شرکت چوب و کاغذ مازندران به یک سوم ظرفیت کاهش یافت

سیاست مازندران در زمینه گردشگری چیست؟

آغاز آزادسازی بخشی از ساحل دریای خزر در ساری

شمارش معکوس آزادسازی سواحل خزر در مازندران

آغاز عملیات آزادسازی بخشی از ساحل دریای خزر در ساری

پایان ضرب‌الاجل یکماهه برای عقب‌نشینی پلاژهای دولتی در ساحل خزر

پایان ضرب‌الاجل یکماهه استاندار مازندران برای عقب‌نشینی پلاژهای دولتی در ساحل خزر

پیش بینی حدود 900 میلیارد تومان اعتبار عمرانی استانی برای مازندران در بودجه 97

طرح توسعه مازندران بازنگری می شود

مبارزه با فساد بزرگ‌ترین وظیفه مسئولان است

کاهش قیمت برنج مازندران؛ دلالی یا خوش‌بینی

استاندار مازندران خواستار توقف واردات و اعلام نرخ خرید توافقی برنج شد

معاون رئیس جمهوری: طرح زیست محیطی جاده تنکابن - قزوین بزودی تعیین تکلیف می شود

معاون رییس جمهوری طرح زیست محیطی تنکابن را افتتاح کرد

مرکز تصفیه فاضلاب خانگی تنکابن افتتاح شد

گفتمان محیط زیست در جامعه غالب شود

محیط‌بانان نمونه مازندران تجلیل شدند

بودجه محیط‌ زیست استان‌های کشور ملی می شود

دفن زباله، بلیه زمین، اب و هوای مازندران

رونق کشت دوم برنج در مازندران

به بار نشستن خوشه‌های برنج در نزدیک به 20 درصد شالیزارهای گیلان

برداشت برنج؛ سال پر رونق شالیکاران مازندران

قانون انتخابات به روز نیست/شاهد رهاشدگی در تبلیغات هستیم

تحرک انتخاباتی در فضای مجازی مازندران رصد می‌شود

شناسایی و جذب 13 هزار نفر برای شبکه نظارت انتخابات در مازندران

انتخاب شهردار جدید، گزینه شورای شهر ساری

مدیرکل جدید راه آهن شمال کشور منصوب شد

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معرفی شد

مردم بخاطر ناامیدی از جریانات سیاسی ممکن است دیگر لیستی رأی ندهند

یارکشی نامزدها شروع شد/ تبلیغات خانه به خانه

استاندار مازندران: فعال‌سازی واحدهای تولیدی از اولویت‌های استان است

معاون وزیر راه و شهرسازی از روند بازسازی مسجد جامع ساری بازدید کرد

ویلاسازی تهدیدی برای گردشگری غرب مازندران است

مقاومت مهمترین راهبرد جمهوری اسلامی است

استاندار مازندران خواستار حمایت جدی‌تر از طرح تنفس جنگل شد

واردات چوب را با کول بری نمی توان انجام داد

بهره برداری مناسب از جنگل مورد توجه قرار گیرد

جانشین موگرینی کیست؟

ثبت جهانی پس از 40 میلیون سال ایستادگی

دولت 350 هزار میلیارد ریال به مالباختگان موسسات مالی پرداخت کرد

حقوق اردیبهشت کارکنان آذرآب اراک تا پایان هفته پرداخت می شود

محیط زیست مازندران ورود گردشگران به میانکاله را ممنوع کرد

معاون رئیس جمهوری: نگاه متفاوت دولت‌ها به سازمان‌های مردم‌نهاد باعث آسیب‌ شد