پیام مازند

آخرين مطالب

فراز و فرود در فوتبال نوشهر ورزشي

فراز و فرود در فوتبال نوشهر

  بزرگنمايي:

پیام مازند - تیم شموشک نوشهر سال ها در فوتبال حرفه ای کشور دوران طلایی را تجربه کرده که با گذشت چند سال هنوز هم نام آن در اذهان باقی مانده است و همه این ها به لطف زنده یاد مسعود درویش مالک این باشگاه پرطرفدار بود.
  ورزش فوتبال یکی از ورزش های بسیار پرطرفدار و مهیج است که هواداران زیادی در سراسر دنیا دارد مازندران نیز از استان های پر طرفداراین رشته ورزشی بوده و در هر دوره با درخشش یکی از تیم ها، نام مازندران در لیگ برتر کشور درخشیده است.
تیم شموشک از جمله تیم های مطرح استان بود که با حمایت و سرمایه گذاری زنده یاد مسعود درویش صاحب کارخانه شموشک و کادری مجرب و دلسوز توانست پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی و بارها با درخشش در لیگ برتر کشور، آوازه نوشهر را بر سر زبان ها بیندازد.
طی سال های اوج تیم شموشک در رده نونهالان، نوجوانان و امید توانست استعدادهای درخشانی را کشف و به سایر تیم های برتر کشور معرفی کند، چهره های سرشناسی که در حال حاضر در تیم های برتر کشور حضور و بازی می کردند، نخستین شوت های خود را از شموشک آغاز کردند و افتخار این را داشتند که در تیمی همانند شموشک بازی کنند.
شموشک نوشهر که پس از فوت مرحوم درویش فقیرترین تیم فوتبال در لیگ هایی بود که در آن بازی می کرد، پس از تجربه کردن روزهای سخت در شرایطی به سر می بُرد که تکلیف مالکیتش تا مدت ها نامعلوم بود و در این اوضاع و احوال، محدودیت های مالی بیشترین ضربه را به این تیم وارد کرد.
اعتراض ها و اعتصاب های گاه و بیگاه بازیکنان شموشک هم نتوانست گره ای از مشکلات فراوان این نماینده فوتبال مازندران باز کند و فریادهای فراوان بازیکنان و مسئولان این تیم، فقط منجر به کمک های مقطعی تربیت بدنی و مسئولان شهر بندری نوشهر به آن شد که ظاهرا اثری هم نداشت.
ابراهیم پورمحمدعلی رییس هیئت فوتبال نوشهر درباره وضعیت کنونی تیم شموشک و اینکه چرا رو به افول رفته است، اظهار کرد: تیم شموشک با همت زنده یاد مسعود درویش راه اندازی و با حمایت، پشتیبانی و دلسوزی این مرد فوتبال دوست تیم به لیگ برتر راه یافت اما متاسفانه بعد از فوت وی، خانواده ایشان حمایتی از فوتبال شموشک نکردند.
وی تصریح کرد: روسای اداره ورزش و هیئت فوتبال وقت نیز جلسات متعدی را با ورثه مرحوم درویش برگزار کردند که تنها یک درصد از سهام کارخانه شموشک واقع در گرگان برای تقویت تیم شموشک اختصاص دهند تا تیم سرپا شود اما مورد موافقت و حمایت قرار نگرفت.
رییس هیئت فوتبال نوشهر با اشاره به اینکه امتیازاین تیم با توجه به مشکلاتی که پیش آمد بعد از دو سه سال از طریق فدراسیون فوتبال به کرمان واگذار شد و امتیاز لیگ برتری از بین رفت، گفت: سرمایه گذاری با گرفتن امتیاز تیم و حمایت مسئولان شهرستانی به مدت یک سال شموشک را زنده کرد اما متاسفانه بعد از گذشت یک سال با توجه به بدهی هایی که به بازیکنان، مربی و سرپرست داشت، مانع ادامه کار تیم شد.
پورمحمدعلی خاطرنشان کرد: یکی از فوتبالیست های قدیمی شموشک برای احیا کردن تیم امتیاز آن را خریداری و اقدام به انتخاب سرمربی، مربی و سرپرست کرد اما با توجه به شرایطی که گذاشته شد حمایت از تیم را قبول نکرده و امتیاز تیم به تهران و باشگاهی دیگر انتقال یافت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط موجود کسی تمایل به تیم داری ندارد، افزود: نداشتن استادیوم ورزشی که مدت دو سال است در دست مرمت و بازسازی قرار گرفته یکی از علل عدم تمایل اسپانسر برای سرمایه گذاری است که امیدواریم با اتمام استادیوم ورزشی نوشهر روزهای امیدبخشی در انتظار فوتبال نوشهر باشد.
عدم وجود اسپانسر از علل افول شموشک
مختار بابایی سرمربی سابق شموشک با اشاره به افت و خیزهای زیادی که تیم شموشک بعد از فوت زنده یاد درویش پشت سر گذاشت، گفت: شهرستان نوشهر شهری فوتبالیست پرور و دارای ظرفیت های بالا است که توانسته بازیکنان بزرگی را به فوتبال کشور معرفی کند.
وی یکی از علل اصلی افول تیم شموشک را عدم وجود اسپانسر دلسوز دانسته و تصریح کرد: رشته فوتبال هزینه زیادی داشته و طی دو سال اخیر به علت نبود زمین و استادیوم ورزشی هیچ اسپانسری برای تیم شموشک پیش قدم نشده است.
سرمربی سابق شموشک با اشاره به اینکه چوب لای چرخ اسپانسر گذاشتن و وارد کردن نظر و منافع شخصی نمی تواند راهی برای حمایت ازاین تیم محبوب باشد، خاطرنشان کرد: تنها شعار دادن خوب نیست بلکه در عمل باید ثابت کرد که طرفدار فوتبال هستیم و نوشهر در رده امید و جوانان دارای استعداد زیادی بوده اما کسی برای استفاده از این فرصت نیست.
فوتبال نیازمند سرمایه است
مجید قطبی بازیکن سابق شموشک بیان کرد: حاشیه امنیتی برای آینده و زیر ساخت مناسب برای فوتبال نوشهر آماده نشده و فوتبال نیازمند سرمایه است که متاسفانه مسئولان وقت مدیریت شهری نتوانستند کار چندانی برای تیم و گرفتن اسپانسر رده بالا انجام دهند.
قطبی با اشاره به اینکه در فوتبال و هر ورزشی نباید هر کس سنگ خود را به سینه بزند زیرا موفقیتی حاصل نمی شود، تصریح کرد: نداشتن علاقه به فوتبال منتهی به حمایت نمی شود و این امر باعث شد تا فوتبال نوشهر روبه افول رفته و این مشکل نه فقط برای نوشهر بلکه برای همه شهرهایی که فوتبالی هستند هم پیش می آید که به اجماع نمی رسند بنابراین این امر باعث ضربه زدن به فوتبال می شود.
بازیکن سابق شموشک گفت: سرمایه گذار، به اجماع رساندن فوتبالی ها و مدیریت قوی پازل فوتبال نوشهر را کامل و می تواند فوتبال نوشهر را به دوران طلایی قبل خود برساند.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ثبت امتیاز به نفع تیم فوتبال ساحلی نوشهر با غیبت تیم آبادانی

استقلال به دنبال اولین پیروزی فصل/ حضور تراکتور مدعی در اصفهان

مسابقات تنیس بانوان کشور در آمل آغاز شد

معرفی برترین های رده های سنی مسابقات لیگ کاراته وان دختران کشور

هیچ محدودیتی برای صعودهای کوهنوردان به دماوند وجود ندارد

مسابقات آفرود بلای جان جنگل می شود

مدیرعامل جدید نساجی مازندران معرفی شد

روحانی به مکرون : با وجود تحریم‌ ها مذاکره معنا ندارد

از انتخاب قهرمانان ورزشی 12 سال گذشته تا حضور مربی فاقد کارت!

آمادگی بریتانیا برای کمک به آمریکا برای مذاکره با ایران

ظریف به اروپا : قرار نیست به ایران لطفی کنید

واکنش آمریکا به کاهش تعهدات برجامی ایران

گفتگوی تلفنی ترامپ و مکرون درباره ایران

پاریس : چین، هند و ژاپن از تحریم‌ ایران معاف‌ شوند

جشنواره فرهنگی و ورزشی بانوان در آمل برگزار شد

7 گل دریک بازی گویای همه چیز در فوتبال بود/ پیکان 4 گل هدیه داد

سوت های پی درپی داور تیم نساجی را متشنج کرد

نساجی رده سوم جدول لیگ نوزدهم را تصاحب کرد

پیشنهاد مکرون درباره برجام را پوتین تایید کرد

4 پروژه ورزشی نیمه کاره مازندران تکمیل می شود

باشگاهداری در مازندران به دلیل نبود شرکتهای بزرگ با مشکل مواجه است

تیم نساجی تاریخ و هویت مازندران است/ بازسازی استادیوم

ورزشگاه نساجی قائمشهر آماده برگزار رقابت‌های لیگ برتر

ورزشگاه وطنی قائمشهر با استانداردهای سازمان لیگ اماده می‌شود

ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر نو نوار شد

پمپئو : آمریکا از مردم ایران حمایت می‌کند!

افتتاح یک مجموعه تفریحات آبی در تنکابن

جشن تولدی برای اسطوره کشتی جهان در آمل

طلایی تیم ملی ووشو جوانان آسیا در آمل استقبال شد

میزبانی مازندران از رقابت‌های نخستین المپیاد مینی‌گلف در کشور

مازندران قهرمان مسابقات کاراته کشور شد

برترین های مسابقات کشوری کیبل اسکی معرفی شدند

تساوی گل گهر برابر نساجی در نخستین دیدار لیگ برتری

نبود حامی مالی حلقه مفقوده ورزش مازندران/ 50 درصد مدال های المپیک سهم ورزشکاران مازندران است

سقوط یک کوهنورد از ارتفاعات علم کوه مازندران

ادعای دختر صدام درباره اسارت شهید تندگویان

افتتاح استادیوم 5 هزار نفری شهدای نوشهر با اعتبار 17 میلیارد تومان

ورزشگاه شهدای نوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید

نوشهر؛ قطب اسکی روی آب

اختصاص 2 میلیارد ریال برای تعمیر استخر سرپوشیده نوشهر

از صدرنشینی قشقایی و آلومینیوم تا شکست خانگی استقلال خوزستان

معرفی برترین های مسابقات دوچرخه سواری کوهستان مازندران

نفرات برتر مسابقات اسکیت جام آینده سازان مازندران معرفی شدند

خیز فوتبال آمل با «دماوند»/ شرکت 5 تیم مازندران در لیگ 3

شهریار ساری از لیگ برتر فوتبال ساحلی انصراف می دهد

فوتبال ساحلی نوشهر و سمنان در ثانیه های آخر ناتمام ماند

بازی فوتسال نوشهر و سمنان در ثانیه های آخر ناتمام ماند

پمپئو : حمایت ایران از فلسطین غیر واقعی است!

کارگران کوهنورد مازندران موفق به صعود به قله کازبک گرجستان شدند

« رایکا» جانشین تیم فوتبال خونه به خونه در لیگ دسته یک شد