پیام مازند

آخرين مطالب

فراز و فرود در فوتبال نوشهر ورزشي

فراز و فرود در فوتبال نوشهر

  بزرگنمايي:

پیام مازند - تیم شموشک نوشهر سال ها در فوتبال حرفه ای کشور دوران طلایی را تجربه کرده که با گذشت چند سال هنوز هم نام آن در اذهان باقی مانده است و همه این ها به لطف زنده یاد مسعود درویش مالک این باشگاه پرطرفدار بود.
  ورزش فوتبال یکی از ورزش های بسیار پرطرفدار و مهیج است که هواداران زیادی در سراسر دنیا دارد مازندران نیز از استان های پر طرفداراین رشته ورزشی بوده و در هر دوره با درخشش یکی از تیم ها، نام مازندران در لیگ برتر کشور درخشیده است.
تیم شموشک از جمله تیم های مطرح استان بود که با حمایت و سرمایه گذاری زنده یاد مسعود درویش صاحب کارخانه شموشک و کادری مجرب و دلسوز توانست پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی و بارها با درخشش در لیگ برتر کشور، آوازه نوشهر را بر سر زبان ها بیندازد.
طی سال های اوج تیم شموشک در رده نونهالان، نوجوانان و امید توانست استعدادهای درخشانی را کشف و به سایر تیم های برتر کشور معرفی کند، چهره های سرشناسی که در حال حاضر در تیم های برتر کشور حضور و بازی می کردند، نخستین شوت های خود را از شموشک آغاز کردند و افتخار این را داشتند که در تیمی همانند شموشک بازی کنند.
شموشک نوشهر که پس از فوت مرحوم درویش فقیرترین تیم فوتبال در لیگ هایی بود که در آن بازی می کرد، پس از تجربه کردن روزهای سخت در شرایطی به سر می بُرد که تکلیف مالکیتش تا مدت ها نامعلوم بود و در این اوضاع و احوال، محدودیت های مالی بیشترین ضربه را به این تیم وارد کرد.
اعتراض ها و اعتصاب های گاه و بیگاه بازیکنان شموشک هم نتوانست گره ای از مشکلات فراوان این نماینده فوتبال مازندران باز کند و فریادهای فراوان بازیکنان و مسئولان این تیم، فقط منجر به کمک های مقطعی تربیت بدنی و مسئولان شهر بندری نوشهر به آن شد که ظاهرا اثری هم نداشت.
ابراهیم پورمحمدعلی رییس هیئت فوتبال نوشهر درباره وضعیت کنونی تیم شموشک و اینکه چرا رو به افول رفته است، اظهار کرد: تیم شموشک با همت زنده یاد مسعود درویش راه اندازی و با حمایت، پشتیبانی و دلسوزی این مرد فوتبال دوست تیم به لیگ برتر راه یافت اما متاسفانه بعد از فوت وی، خانواده ایشان حمایتی از فوتبال شموشک نکردند.
وی تصریح کرد: روسای اداره ورزش و هیئت فوتبال وقت نیز جلسات متعدی را با ورثه مرحوم درویش برگزار کردند که تنها یک درصد از سهام کارخانه شموشک واقع در گرگان برای تقویت تیم شموشک اختصاص دهند تا تیم سرپا شود اما مورد موافقت و حمایت قرار نگرفت.
رییس هیئت فوتبال نوشهر با اشاره به اینکه امتیازاین تیم با توجه به مشکلاتی که پیش آمد بعد از دو سه سال از طریق فدراسیون فوتبال به کرمان واگذار شد و امتیاز لیگ برتری از بین رفت، گفت: سرمایه گذاری با گرفتن امتیاز تیم و حمایت مسئولان شهرستانی به مدت یک سال شموشک را زنده کرد اما متاسفانه بعد از گذشت یک سال با توجه به بدهی هایی که به بازیکنان، مربی و سرپرست داشت، مانع ادامه کار تیم شد.
پورمحمدعلی خاطرنشان کرد: یکی از فوتبالیست های قدیمی شموشک برای احیا کردن تیم امتیاز آن را خریداری و اقدام به انتخاب سرمربی، مربی و سرپرست کرد اما با توجه به شرایطی که گذاشته شد حمایت از تیم را قبول نکرده و امتیاز تیم به تهران و باشگاهی دیگر انتقال یافت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط موجود کسی تمایل به تیم داری ندارد، افزود: نداشتن استادیوم ورزشی که مدت دو سال است در دست مرمت و بازسازی قرار گرفته یکی از علل عدم تمایل اسپانسر برای سرمایه گذاری است که امیدواریم با اتمام استادیوم ورزشی نوشهر روزهای امیدبخشی در انتظار فوتبال نوشهر باشد.
عدم وجود اسپانسر از علل افول شموشک
مختار بابایی سرمربی سابق شموشک با اشاره به افت و خیزهای زیادی که تیم شموشک بعد از فوت زنده یاد درویش پشت سر گذاشت، گفت: شهرستان نوشهر شهری فوتبالیست پرور و دارای ظرفیت های بالا است که توانسته بازیکنان بزرگی را به فوتبال کشور معرفی کند.
وی یکی از علل اصلی افول تیم شموشک را عدم وجود اسپانسر دلسوز دانسته و تصریح کرد: رشته فوتبال هزینه زیادی داشته و طی دو سال اخیر به علت نبود زمین و استادیوم ورزشی هیچ اسپانسری برای تیم شموشک پیش قدم نشده است.
سرمربی سابق شموشک با اشاره به اینکه چوب لای چرخ اسپانسر گذاشتن و وارد کردن نظر و منافع شخصی نمی تواند راهی برای حمایت ازاین تیم محبوب باشد، خاطرنشان کرد: تنها شعار دادن خوب نیست بلکه در عمل باید ثابت کرد که طرفدار فوتبال هستیم و نوشهر در رده امید و جوانان دارای استعداد زیادی بوده اما کسی برای استفاده از این فرصت نیست.
فوتبال نیازمند سرمایه است
مجید قطبی بازیکن سابق شموشک بیان کرد: حاشیه امنیتی برای آینده و زیر ساخت مناسب برای فوتبال نوشهر آماده نشده و فوتبال نیازمند سرمایه است که متاسفانه مسئولان وقت مدیریت شهری نتوانستند کار چندانی برای تیم و گرفتن اسپانسر رده بالا انجام دهند.
قطبی با اشاره به اینکه در فوتبال و هر ورزشی نباید هر کس سنگ خود را به سینه بزند زیرا موفقیتی حاصل نمی شود، تصریح کرد: نداشتن علاقه به فوتبال منتهی به حمایت نمی شود و این امر باعث شد تا فوتبال نوشهر روبه افول رفته و این مشکل نه فقط برای نوشهر بلکه برای همه شهرهایی که فوتبالی هستند هم پیش می آید که به اجماع نمی رسند بنابراین این امر باعث ضربه زدن به فوتبال می شود.
بازیکن سابق شموشک گفت: سرمایه گذار، به اجماع رساندن فوتبالی ها و مدیریت قوی پازل فوتبال نوشهر را کامل و می تواند فوتبال نوشهر را به دوران طلایی قبل خود برساند.
 

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دورِ جدید مدیریت در نساجی

مالک نساجی امروز رسما تغییر می‌کند/ مهاجری انتخاب مالک جدید است!

نمایندگان مازندران به نیم فصل لیگ برتر فوتبال ساحلی رسیدند

مشکل دسترسی کوهنوردان به قله علم کوه با ساخت پل موقت حل شد

نساجی در گردابِ بلاتکلیفی

مردمانی که با کشتی نفس می کشند

غزل خداحافظی بانوان مازندران با فوتبال برتر/حاشیه در فوتبال مردان

پیشکسوتان سرخابی برای حمایت از سیل زدگان پابه توپ شدند

لزوم بازنگری در بازی های پلی آف فوتسال

تیم ملی کاناپولو در مازندران اردو زد + فیلم

ایران آماده برگزاری فوتسال زیر 20 سال آسیا شد

پرسپولیس از قافله نقل وانتقالات عقب افتاد/ بهتر از برانکو نداریم

کمیته های فوتسال در سازمان لیگ یکپارچه می شود/ موافق پلی آف هستم

تیم کانوپولوی زیر 21 سال مردان کشور در نوشهر اردو زد

سپیدار قائمشهر در آستانه سقوط از لیگ برتر فوتبال بانوان قرار گرفت

تاکتیک استاندار برای بازگشت نساجی

وعده ساخت دو ساله ورزشگاه 5000 نفری جویبار محقق نشد

فاطمه چالاکی از بیمارستان مرخص شد

بازسازی استادیوم شهید وطنی قائمشهر کاری جهادی بوده است

فراز و فرود در فوتبال نوشهر

تیم نساجی نیازمند حمایت ویژه/ در قائمشهر مستاجر هستیم

بازیکنان نوجوان تیم سپیدار تحمل فشار بازیهای لیگ برتر را ندارند

چشم راهیاب ملل مریوان به رده دوم جدول لیگ برتر فوتبال بانوان

تیم فوتبال بانوان سپیدار قائمشهر پانزدهیمن باختش را تجربه کرد

تیم فوتبال ساحلی نوشهر تیم شاهین خزر رودسر را شکست داد

تیم ملی والیبال ساحلی در رامسر اردو زد

کمک 750 میلیون ریالی مردم بهشهر در جشن گلریزان سیل زدگان

ورزش بانوان مازندران ؛ فتح قله های پیروزی با دستان خالی

فاز جدید اختلاف میان مالک و کادر فنی تیم نساجی

سرپرست نساجی قائمشهر قربانی مصاحبه جنجالی مربی این تیم شد

جدال پایانی نساجی و پیکان ؛ یک دیدار با چند رویا

مجید جلالی از نساجی رفت

هواداران نساجی خواهان برگشت آرامش به تیم شدند

سرمربی پیکان تهران: آخرین بازی تفاوتی با بقیه بازی ها ندارد

گرداب حاشیه ها در نساجی ؛ ریشه ها و راه حل ها

آب رفتن هواداران نساجی در آخرین بازی لیگ برتر

نساجی پیکان را 2 بر صفر بدرقه کرد

فرکی : به هوداران نساجی باختیم

دفاع تمام قد آقا معلم از دستیار جنجالی

فاز جدید اختلاف میان مالک و کادر فنی تیم نساجی

حضور 22 بازیکن در اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان در بابل

دعوت 13 کشتی گیر مازندرانی به اردوی تیم ملی جوانان

باخت‌های نماینده مازندران درلیگ برتر فوتبال زنان دو رقمی شد

سپیدرود رشت تحت فشار بود/در گردش توپ خوب عمل کردیم

ورود هواداران سپیدرود به زمین/همه چیز در هفته پایانی مشخص می شود

برگزاری سه دیدار سرنوشت‌ساز/ تکلیف قهرمان لیگ هجدهم مشخص می‌شود؟

تیم فوتبال ساحلی نوشهر بر تیم ایفا اردکان یزد غلبه کرد

مهمانی نساجی در انبار باروت رشت

سرمربی سپیدار : امسال تنها برای بقا در لیگ برتر می جنگیم

دربی زنانه شمال با باخت سپیدار قائمشهر پایان یافت