پیام مازند

آخرين مطالب

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

نیروگاه نوشهر در مرز بهره برداری/ پروژه ملی آبرسانی از مرزن‌آباد اجرا شود اجتماعي

نیروگاه نوشهر در مرز بهره برداری/ پروژه ملی آبرسانی از مرزن‌آباد اجرا شود

  بزرگنمايي:

پیام مازند - نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورا ی اسلامی گفت: : پروژه نیروگاه نوشهر افتتاح شد اما هنوز 150 مگاوات باقی مانده است تا به بهر برداری برسد.
به گزارش ایسنا مازندران، قاسم احمدی در جلسه شورای اداری چالوس که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه یکی از بزرگترین ره‌آوردهای سفر نخست وزیر ژاپن به ایران دیدن وضعیت موجود و شنیدن حرف های درست از سوی جمهوری اسلامی بوده است و اینکه اعتمادی به آمریکا وجود ندارد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند "ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی‌دانم" و این پیام حامل حرف های فراوانی است که کشور ما به جای داشتن وزارت جنگ، وزارت دفاع دارد و این نیز دلیل این مدعا است که جمهوری اسلامی صلح طلب است.
وی تصریح کرد: پروژه نیروگاه نوشهر افتتاح شد اما هنوز 150 مگاوات باقی مانده است تا به بهر برداری برسد بنابراین نیاز است که مورد پیگیری جدی قرار گیرد تا ظرف یک سال آینده به اتمام برسد.
نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورا ی اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به فصل تابستان و افزایش مصرف برق و تاکید بر استفاده درست از آن، گفت: باید از فرصت ها و ظرفیت های مختلف جهت اطلاع رسانی به مردم استفاده شود و از اهالی رسانه و خبرنگاران نیز تقاضا می شود تا کمک کنند آگاهی بخشی لازم به مردم صورت گیرد.
احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: با وجود بارندگی های خوبی که طی چند ماه اخیر داشتیم اما بازهم در هچیرود قطعی آب وجود دارد که در این رابطه هنوز مدیریت درستی صورت نگرفت و زیرساخت ها دارای مشکل است.
وی با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای پروژه ملی آبرسانی از مرزن‌آباد، بیان کرد: نباید موانعی در این مسیر وجود داشته باشد و همه تلاش ها صرف اجرای هرچه بهتر این پروژه ملی است.
نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورا ی اسلامی سپس با اشاره به برخی سوال هایی که در فضای مجازی در رابطه با اعتبار10 میلیاردی نمایندگان مطرح شد، افزود: هزینه این اعتبار باید کد طبقه بندی شده سازمان برنامه و بودجه را داشته باشد و در همین راستا این مبلغ با اعداد مشخص برای طرح هادی روستاهای سه شهرستان، مجتمع های آبرسانی حوزه انتخابیه، دانشکده میراث فرهنگی، آموزشکده فنی و حرفه ای، مجتمع ملی آبرسانی و اجرای تصفیه خانه فاضلاب نوشهر و چالوس هزینه خواهد شد.
جمعیت شناور یکی از مهم ترین مشکلات شرکت توزیع برق غرب مازندران
کیوان فرح‌زاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه همه تلاش ها در جهت پایداری شبکه برق در تابستان خواهد بود، اظهار کرد: از آنجا که استاندار مازندران نیز بر مدیریت مصرف برق تاکید ویژه دارد و دستوراتی بر این مبنی صادر کردند، با ادارات کل جلساتی برگزارشد و مقرر شد ممیزی انرژی در ادارات دولتی انجام شود.
وی با تاکید بر اینکه از تمام دوایر دولتی انتطار می‌رود نسبت به سال قبل مصرف برق خود را تا 20 درصد کاهش دهند، افزود: در همین رابطه از تریبون های مختلف نیز ضمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، از مردم انتظار می رود که در مصرف برق صرفه جویی داشته باشند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با بیان اینکه در هفته گذشته پیک مصرف در کشور به گونه ای بود که سطح مصرف بالا رفت و ممکن است در هفته جاری نیز همین حالت پایدار بماند، تصریح کرد: اگر در چالوس سهمیه به درستی ایجاد شود و حالت اضطراری نیز در کشور اعلام نشود خاموشی در منطقه نخواهیم داشت.
فرح زاد گفت: نیروگاهی به روز در نوشهر وجود دارد که می تواند نقطه استراتژیک در منطقه باشد اما وقتی شبکه تحت تاثیر بد مصرفی قرار گیرد این امکان وجود دارد که پست را از مدار خارج کنند بنابراین از دوایر دولتی و بانک ها تقاضا می شود تا در مصرف مدیریت داشته باشند و آن را کاهش دهند.
وی با بیان اینکه از حدود 700 هزار نفر جمعیت منطقه غرب 610 هزار مشترک برق وجود دارد، اظهار کرد: جمعیت شناور یکی از مهم ترین مشکلات شرکت توزیع برق غرب مازندران است زیرا با آمدن این جمعیت، مصرف برق چند برابر می شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران بر تهیه دیزل ژنراتور و تبدیل لامپ ها به کم مصرف توسط ادارات تاکید کرد و ادامه داد: سال گذشته حدود 34 میلیارد تومان برای پست هوایی و تامین ترانس در روستاهای منطقه هزینه شد.
تغییر ساعت کاری ادارات گام موثری در جهت کاهش مصرف برق
محمد ناصر زندی فرماندار چالوس نیز ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب در خصوص اقدامات به موقع و ایجاد امکان پایداری برق در سطح شهرستان، گفت: توزیع برق در بخش مرزن‌آباد با وجود پراکندگی زیاد روستاها اقدامات قابل توجهی داشته که جا دارد از همه عوامل تحت مدیریت این شرکت تقدیر شود.
وی با بیان اینکه در سیل گذشته توزیع برق نخستین دستگاهی بود که در منطقه حضور یافت و بلافاصله نسبت به رفع مشکلات و خسارات مربوطه اقدام نمود، افزود: صرفه جویی برق را باید ابتدا خودمان از منازل خود تا محل کار در دستور کار قرار دهیم و امید است با این صرفه جویی، قطعی برق وجود نداشته باشد.
فرماندار چالوس تغییر ساعت کاری ادارات را گام موثری در جهت کاهش مصرف برق دانست و بیان کرد: این سیاست باید در دستور کار همه ادارات قرار گیرد و با حمایت از تولید و کاهش موانع موجود روسای ادارات مرتبط و حتی مدیران بانک ها همکاری لازم را داشته باشند.
زندی ادامه داد: برخی واحدهای تولیدی محصول نهایی تولید می کنند که نیاز است شهرداران در داخل شهر برای تبلیغ تولیدات با نصب بنر حمایت لازم را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: ستاد خدمات سفر باید برنامه‌های خود را جدی تر دنبال کند و تمام زیرساخت ها را فراهم کرد تا خدمت رسانی به مسافران به نحو احسن صورت پذیرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یک تصادف در تنکابن 4 کشته داشت

سطح رضایتمندی مردم از خدمات رسانی پلیس افزایش یابد

نمایشگاه ملی صنایع دستی در قائمشهر برپا می شود

قانون های بانکی چوب لای چرخ تولید گیاهان زینتی می گذارند/ لزوم تغییر گلخانه های مازندران به شیوه صنعتی

کشاورزی مازندران با ویلاسازی ها متلاشی شده است

طرح « بسیج همگام با کشاورز »در مازندران آغاز شد

بی احتیاطی پیمانکار ساختمان گاز 8000 آملی را قطع کرد

ترکیدن انشعاب خط لوله توزیع گاز درآمل

ترکیدن انشعاب خط توزیع لوله گاز درآمل

شهردار جویبار برکنار شد

همایش دهیاران در دالخانی/ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شود

مرگ دلخراش دو کودک در سانحه تصادف

استعفای « رضا لک » از سرمربیگری شهروند ساری تکذیب شد

15 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی درآمل پلمب شد

اعزام 160 دانشجو مازندرانی به اردوهای جهادی

15 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی درآمل پلمپ شد

پرداخت کمک های فنی سبب رونق تولید می شود

مددجویان سیل‌زده کمیته امداد مازندران تا پایان مرداد به خانه‌هایشان باز می گردند

مازندرانی ها 33 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند

ابتلای 140 نفر به بیماری تب شالیزار در مازندران

بهسازی راههای روستایی مازندران 5250 میلیارد اعتبار لازم دارد

ارائه خدمات تخصصی به دختران آسیب دیده در اورژانس اجتماعی

فوت 25 نفر براثر حوادث کار در مازندران

22 فرمانداری مازندران به فیبرنوری متصل است

شماره 40 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

آزادسازی 594 هزار مترمربع از ساحل دریا در مازندران

41 درصد اعتبارات شهرستان بهشهر محقق شد

تعداد واحدهای بومگردی در تنکابن به 100 مرکز افزایش یابد

جشن های سال نوی تبری در مازندران برپا می شود

اجرای طرح نشاط معنوی در 9 بقعه و امامزاده در آمل

بیانیه گام دوم نقشه راه برای دهه پنجم انقلاب اسلامی است

مرگ اوقات فراغت برای دانشجو شدن

قاتل کودک 6 ساله در نوشهر اعدام شد

تقویت راهکارهای پیشگیرانه رغبت به مواد مخدر را ازبین می برد

رویش های انقلاب نویدبخش تمدن نوین اسلامی است

زائران مازندران با 17 پرواز به سفر حج می روند

کندوان یکطرفه شد/ ترافیک سنگین محور هراز

کشف جسد مرد جوان پس از 2 روز جستجو در بابلسر

لزوم راه اندازی بنیاد خیرین در دانشگاه مازندران

گروه جهادی ورزش وسلامت درمناطق محروم مازندران راه اندازی شد

4200 پروژه عمرانی در مازندران نیمه کاره است

کشف جسد مرد ناشناس در دل جنگل نوشهر

آزاد سازی 15 کیلومتر از ساحل خزر در مازندران

آیین کهن جشن مردگان به روایت تصویر

تشییع پیکر شهید "امیر مختار جعفری"

پیش بینی هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای مازندران

برترین های مسابقات انتخابی رزم آوران کشوری درآمل مشخص شدند

1400 فقره کارت هوشمند رانندگان در مازندران صادر شد

واردات برنج 4 ماه متوقف شود

تولید برق در مازندران با مشکل مواجه است