پیام مازند

آخرين مطالب

دورِ جدید مدیریت در نساجی ورزشي

دورِ جدید مدیریت در نساجی

  بزرگنمايي:

پیام مازند - ساری - مالکیت باشگاه نساجی بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان در چند ماه اخیر و رایزنی‌های متعدد برای جدا نشدن دو مالک از تیم پرطرفدار مازندرانی تغییر کرد و این تیم از ابتدای تابستان، به مالک یا مالکان جدیدی واگذار شد که هنوز مشخصاتی از آن ها اعلام نشده است.

به گزارش ایرنا، باشگاه فوتبال نساجی که در ماه‌های اخیر با حاشیه‌های پررنگی در حوزه مدیریت دست و پنجه نرم کرد و کمتر از یک هفته است که با انتخاب سرمربی در مسیر آرامش قرار گرفته، دیروز با واگذاری صددرصد سهام باشگاه توسط «فرهاد صنیعی‌فر» و «رضا حدادیان» به مالک جدید، وارد دوره جدیدی از مدیریت شد.
آتشی که زیر خاکستر اختلافات مدیریتی باشگاه نساجی وجود داشت و هر از چند گاهی هم عیان می‌شد از هفته بیست و نهم لیگ هیجدهم رسماً زبانه کشید و چالش سرنوشت ساز را برای این باشگاه رقم زد. هر دو مالک باشگاه در 4 ماه اخیر چندین بار اعلام کرده بودند که میلی به تیمداری ندارند و حاضرند سهام تیم را ببخشند، اما پیگیری‌های هواداران و پیشکسوتان نساجی باعث شد که استاندار مازندران برای دومین بار در ماه‌های اخیر به طور مستقیم وارد زمین نساجی شود و جلسه‌ای با حدادیان و صنیعی‌فر برگزار کند تا برای ادامه فعالیت در نساجی متقاعد شوند.
نخستین بار 25 بهمن سال گذشته بود که «احمد حسین‌زادگان» جلسه‌ای با «علی امیری» مدیرعامل وقت نساجی و دو مالک باشگاه در تهران برگزار کرد، روزهایی که نیم‌فصل دوم لیگ هیجدهم قرار بود آغاز شود و نساجی هنوز سرمربی و کادر فنی نداشت. آن جلسه به حل موقت مشکلات منجر شد، اما پس از مدتی دوباره مشکلات سر باز کردند و نساجی باز هم گرفتار گرداب حاشیه‌ها شد.
با پایان فصل، حاشیه‌ها در نساجی پررنگ‌تر شد و این بار مالکان به طور تقریباً صریح‌تری اعلام کردند که حاضر به ادامه فعالیت در نساجی نیستند. 11 خرداد استاندار مازندران برای دومین بار جلسه‌ای را همراه با برادرش «حبیب حسین‌زادگان» مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با مالکان نساجی برگزار کرد و تلاش شد تا صنیعی‌فر و حدادیان در کنار هم به فعالیت‌شان ادامه دهند.
دو هفته طول کشید تا از سوی مالکان گامی برای نساجی برداشته شود و پس از دو هفته، بالاخره «محمدرضا مهاجری» به عنوان سرمربی نساجی انتخاب شد.یک روز پیش از انتخاب مهاجری، زمزمه‌هایی از نوشته شدن قرارداد فروش سهام باشگاه نساجی و امضا کردن قرارداد توسط «رضا حدادیان» مطرح شد، قراردادی که طبق آن حدادیان 40 درصد سهام خود از باشگاه را فروخت، اما فروش 60 درصد تحت مالکیت صنیعی‌فر به امضای او نرسید و به همین دلیل معامله سرنگرفت.
صنیعی‌فر حتی پس از انتخاب سرمربی با بازیکنان باشگاه جلسه برگزار کرد. این طور به نظر می‌رسید که او عزم خود را برای ادامه فعالیت در نساجی جزم کرده و شاید هم روی وعده‌های حمایتی نماینده عالی دولت و مدیرکل ورزش و جوانان در مازندران حساب ویژه‌ای باز کرد، اما یک هفته پس از این تصمیم، صنیعی‌فر نیز راضی به فروش سهام 60 درصدی خود از نساجی شد و امتیاز این تیم به مالک جدید واگذار شد.
نماینده تام الاختیار بی مرجع
مالک جدید باشگاه هنوز رسماً معرفی نشده است؛ اما «محمدعلی قنبری» که معرف «مهدی پرهام» و «حسین قاسم‌نژاد» مالکان پیشین نساجی به این باشگاه بود، به عنوان نماینده تام‌الاختیار مالک جدید باشگاه نساجی معرفی شده است.
شنیده‌ها حکایت از این دارند که مالکیت جدید باشگاه نساجی شخص و شاید هم اشخاصی متمول از صنف آهن‌فروشان هستند که سهام باشگاه را به مبلغ 20 میلیارد تومان خریداری کردند. البته در این زمینه خبر رسمی هنوز منتشر نشده است.
قنبری در نخستین مصاحبه خود پس از واگذاری سهام باشگاه به مالک جدید به عنوان نماینده تام‌الاختیار باشگاه نساجی اعلام کرده که تمام عزم مدیریت جدید نساجی برای حل مشکلات این تیم به کار گرفته می‌شود و هدف اصلی و مهم مالک جدید که به زودی معرفی خواهد شد نیز رساندن باشگاه به درآمد پایدار و اقتصادی کردن فوتبال در نساجی است.
مالک جدید نساجی طبق گفته‌های نماینده تام‌الاختیارش قصد دارد با نگاهی صنعت‌گونه به فوتبال، نساجی را به درآمد برساند و این تیم را از نظر اقتصادی به باشگاهی حرفه‌ای تبدیل کند.
با تغییر مالکیت باشگاه هرچند که مدیریت باشگاه تغییر می‌کند، اما وظیفه و تکلیف همگانی در مازندران از جمله در رده مسئولان استان برای حمایت از سرمایه‌گذاران و هموار کردن مسیر فعالیت آن‌ها بر جای خود باقی است. آنچه که برای هواداران باشگاه نساجی به عنوان تنها نماینده فوتبال شمال کشور در لیگ نوزدهم و یکی از پرطرفدارترین تیم‌های خارج از پایتخت مطرح است، حفظ اعتبار و جایگاه این باشگاه است و این اعتبار با همکاری همه جانبه مسئولان مربوطه و مالکیت باشگاه میسر خواهد شد.
آنچه مسلم است اینکه مازندران پس از حدود دسه دهه صاحب نماینده در سطح اول فوتبال کشور شده است و نگه داشتن آن در این سطح کف مطالبات مردم بویژه هواداران خسته نساجی است ولی این مطالبه تنها در صورتی قابل تحقق است که مسایل تیم یک بار برای همیشه شفاف سازی شود.
صنیعی‌فر و حدادیان نیز مانند پرهام هزینه‌های زیادی برای نساجی متقبل شدند و همواره از برخی کمبودها گلایه داشتند. این کمبودها اگر برطرف نشوند، می‌توانند مالک جدید را نیز با چالش مواجه کند.
9927/‏1654

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از صدرنشینی قشقایی و آلومینیوم تا شکست خانگی استقلال خوزستان

معرفی برترین های مسابقات دوچرخه سواری کوهستان مازندران

نفرات برتر مسابقات اسکیت جام آینده سازان مازندران معرفی شدند

خیز فوتبال آمل با «دماوند»/ شرکت 5 تیم مازندران در لیگ 3

شهریار ساری از لیگ برتر فوتبال ساحلی انصراف می دهد

فوتبال ساحلی نوشهر و سمنان در ثانیه های آخر ناتمام ماند

بازی فوتسال نوشهر و سمنان در ثانیه های آخر ناتمام ماند

پمپئو : حمایت ایران از فلسطین غیر واقعی است!

کارگران کوهنورد مازندران موفق به صعود به قله کازبک گرجستان شدند

« رایکا» جانشین تیم فوتبال خونه به خونه در لیگ دسته یک شد

بازی های بومی و محلی فرهنگی به تاریخ سپرده

امتیاز خونه‌به‌خونه در مازندران ماندنی شد

موج سواران نوشهر در کورس مدعیان لیگ برتر فوتبال ساحلی باقی ماند

کشتی گیله‌مردی ، ورزشی باستانی از گیلان تا غرب مازندران

محکومیت سنگین باشگاه تراکتور در کمیته تعیین وضعیت

روایت سرمربی تیم فوتسال مس از تهدید ستاره این تیم و غیبت فخیم

شهروند ساری باز هم در خانه متوقف شد

بازسازی ورزشگاه وطنی قائمشهر 120 میلیارد ریال برای دولت آب خورد

لیگ برتر فوتسال جوانان کشور با شکست میزبان مسابقات شروع شد

کشتی‌گیر مازنی مصدوم یک ماه دیگر روی تشک می‌رود

بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس به تیم فوتبال نساجی پیوست

شرایط سالن تمرینی با مسابقه شهروند همخوانی ندارد

ایران امیدوار به کسب حداقل 2 سهمیه المپیک در رشته شنا است

رنج امیرکلای بابل از فقر امکانات ورزشی

مازندران میزبان لیگ دوچرخه سواری دسته یک کشور

روند بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر مطلوب است

تدوین تقویم ورزشی جامع برای ورزشکاران مازندرانی

کمالوندی: غنی‌سازی 20درصد، گام سوم ماست

مشاور ارشد «مکرون» راهی تهران می‌شود/ رایزنی تلفنی ترامپ و مکرون با موضوع ایران

واکنش سازمان ملل به اقدام برجامی ایران

اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان در مازندران برپا شد

سرمربی تیم فوتبال ساحلی نوشهر از سمت خود کنار رفت

تیم ساری قهرمان مسابقات کبدی جوانان مازندران شد

مدارس فوتبال، فرصتی برای کشف استعدادها

شهروند رقابت های فوتسال را با شکست شروع کرد

مسابقات انتخاباتی دوومیدانی کارگری در مازندران برگزار می شود

ورزشگاه وطنی قائمشهر تا پیش از برگزاری لیگ برتر آماده می شود

تیم ملی والیبال ساحلی کارگران برای مسابقات جهانی آمادگی دارد

بیانیه نشست کمیسیون مشترک برجام؛ ادامه تلاش‌ها برای اثرگذاری اینستکس

ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر به بازی ها لیگ برتر می رسد

تمرینات نساجی از امروز در تهران پیگیری می‌شود

بیم و امید در اردوی نساجی

سلامت، قربانی بازوهای پفکی در باشگاههای بدنسازی

دوچرخه سوار بابلی در برخورد با کامیون جان باخت

7 بازیکن جدید در تیم نساجی نیاز داریم

دورِ جدید مدیریت در نساجی

مالک نساجی امروز رسما تغییر می‌کند/ مهاجری انتخاب مالک جدید است!

نمایندگان مازندران به نیم فصل لیگ برتر فوتبال ساحلی رسیدند

مشکل دسترسی کوهنوردان به قله علم کوه با ساخت پل موقت حل شد

نساجی در گردابِ بلاتکلیفی