پیام مازند

آخرين مطالب

مقالات

ترافیک ملی رامسر در بن بست کوه و دریا

پیام مازند- شهر رامسر که نگین گردشگری ایران محسوب می شود و بیشترین جمعیت گردشگر مازندران را در ایام مختلف سال به خود جذب می کند به خاطر نداشتن مسیر کنارگذر همچنان با مشکل ترافیک سنگین داخل شهری مواجه است و ظاهرا تمامی راههای ساخت چنین مسیری هم به بن بست رسیده است.

گم شدن شادی در دنیای کودکان کار

پیام مازند- «یاسمن» کودک کار است، با مادر خود از شهر نکا در شرق مازندران به ساری مرکز استان می آید تا گل بفروشد. میدان خزر، پاتوق این کودک کار است که می خواهد پزشک شود.

گردشگری دریایی در مازندران معنا ندارد/آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم!

پیام مازند- مازندران با دارا بودن دریای خزر می تواند به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری دریایی در کشور مطرح شود و از این طریق سالانه سود سرشاری به اقتصاد این استان تزریق گردد

سایه بی اعتمادی بر سر موسسات خیریه

پیام مازند- اعتماد افراد جامعه مهم ترین عامل تداوم فعالیت موسسات و تشکل های خیریه و عام المنفعه به شمار می رود، عاملی که به خاطر اقدام سودجویانه و سواستفاده برخی افراد در معرض خدشه جدی قرار دارد.

احداث نخستین مرکز بیماری‌های خاص در نور؛ پَر!

پیام مازند- عدم موافقت شهرداری نور از اهدای زمینی برای ساخت نخستین مرکز بیماری های خاص مازندران در این شهرستان سبب شد این پروژه در آستانه انتقال به نوشهر باشد.

توسعه کشاورزی مازندران با شیرین‌سازی آب دریای خزر؟

پیام مازند- هر چند موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان از نگاه کارشناسان و متخصصان، امری نادرست به حساب می آید اما زمینه‌ای برای ایجاد چندین فرضیه مختلف شده است که شیرین سازی آب دریای خزر برای توسعه بخش کشاورزی مازندران یکی از آنها است.

آبخیزداری؛ ناجی "بحران آب" مازندران؟

بحران آب، امروز یکی از اصلی‌ترین مسائلی است که مردم و مسئولان کشور را به فکر انداخته است، بحرانی که حتی در استان پربارانی مانند مازندران مشکلاتی مانند کم‌آبی در فصل کشاورزی را ایجاد کرده

اینجا قوها فریاد می‌کشند

پیام مازند- شهر سرخرود به دلیل داشتن جاذبه‌های گردشگری متفاوت مانند ساحل، همواره مورد توجه مسافران زیادی در ایام تعطیل به ویژه نوروز و تابستان قرار می گیرد

سنگینی کفه رژیم غذایی در ترازوی سلامتی مردم

پیام مازند- تحرک داشتن و ورزش کردن به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل پیشگیرانه و کنترل کننده بیماری های غیر واگیر به شمار می رود اما مردم با نادیده گرفتن این مهم، تمام شانس خود را برای درمان این نوع بیماریها در سبد پیاده کردن رژیم های غذایی گذاشته اند.

برگی از خاطرات یک مبارز انقلابی

پیام مازند - سید حسن جلالی موسوی از جمله مبارزان دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است که به همراه تعدادی زیادی از جوانان و دوستان خود در تهران شجاعانه ...

سرنوشت آن 12 میلیارد!؟

پیام مازند - در حالیکه در سال 93، دولت برای حمایت و تقویت صادرات مرغ، مشوق صادراتی 50 میلیارد تومانی به صورت بلاعوض را به صندوق ملی طیور واریز کرده بود، ...

کلین‌خونی؛ درگیر مشکلات و مهاجرت

پیام مازند- روستایی به زیبایی تمام روستاهای مازندران،هرچند در زمستان درختان سربه فلک کشیده اش لخت و عریان سر به شانه های آسمان ساییده اند اما هنوز رنگ و بوی آرامش در اینجا موج می زند،

گل‌هایی که مانع خروج ارز از کشور می شوند

پیام مازند - یک تولید کننده گل و گیاه مدعی شد که با تولید و تکثیر گل بنفشه آفریقایی در منزل، می توان از خروج ارز از کشور ممانعت کرد. سامان اقراری در ...

گذار آرام مکانیزاسیون در شالیزارهای مازندران

پیام مازند - ساری- شالیکاری در مازندران در یک روند آرام در چها ردهه گذشته چهره مدرن به خود گرفته و از کشت و برداشت سنتی با دست در قطعات کوچک به استفاده از انواع ماشین ها در نشا تا برداشت شالی در اراضی نوسازی شده و در قطعات یک پارچه تغییر یافته است.

ماری خوش خط و خال در انتظار مازندران!

پیام مازند - منطقه آزاد تجاری مدت ها است که در ادبیات مطالبه ای نمایندگان مازندران در مجلس شورای سلامی و حتی محافل سیاسی و اقتصادی استان خودنمایی می کند، ...

مجلس مثل زیارت نامه حضرت مسلم شده است

پیام مازند- پایگاه خبری ` مازندمجلس ` روز سه شنبه مصاحبه با یکی از نمایندگان دور اول و دوم مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد که وی ضمن انتقاد از وضعیت موجود پارلمان، برگزاری انتخابات به صورت استانی را حلال بخشی از مشکلات دانست.

کاهش ازدواج؛ دغدغه ای برای تمام فصول

پیام مازند- آمارهای ثبت احوال مازندران نشان می دهد امر پسندیده و مورد تاکید ازدواج امروز دیگر به عنوان یکی از آرزوها و اهداف زیبا مورد استقبال جوانان این استان نیست

مازندران را از فراز آسمان ها ببینید!

پیام مازند- استان مازندران همواره با جنگل و دریا برای گردشگران شناخته شده اما اگر بخواهیم صنعت گردشگری را در این استان رونق ببخشیم باید حوزه های جدیدی را مطابق با نیازهای گردشگران تعریف کنیم،یکی از این بخش ها توجه به گردشگری ماجراجویانه و هیجان انگیز است،

از پروازهای تفریحی شاهانه تا 6 هزار پرواز مردمی

پیام مازند - ساری- پیش از انقلاب اسلامی 2 فرودگاه نوشهر و رامسر در استان مازندران تنها محل نشست و برخاست پروازهای تفریحی وابستگان به دربار سلطنتی بود ولی بعد از انقلاب اسلامی درهای فرودگاه به روی عموم مردم باز شد .

بی هویتی فرزندان در محلات آسیب پذیر مازندران

پیام مازند- فاطمه ` 25ساله با سه فرزند قد و نیم قد که خود را قربانی پدر و مادر و شوهر معتاد معرفی می کند، می گوید: من و هیچ یک از بچه هایم شناسنامه و کارت ملی نداریم و از حمایت های یارانه ای دولت نیز برخوردار نیستیم.

مرغ همچنان یک پا دارد/ گرانی در مهد پَرطلاها

پیام مازند - ساری - «مرغ هوایی شد» این جمله‌ای است که مدام در مازندران تکرار می‌شود زیرا قیمت آن هر روز در استانی که مهد تولید مرغ است، با نوسان و شتاب مواجه است.

خداحافظی تیلر با شالیزارهای مازندران

پیام مازند - ساری- شخم و شیار و آب تخت کردن زمین های شالیزاری مازندران با استفاده از انواع تیلر در حالی به خط پایان رسیده است که کمبود جایگزین مناسب، تراکتورهای سنگین وزن را چون بختکی سهمگین بر سینه خاک این اراضی نشانده است.

سهام فروشی یا مازندران فروشی؟

پیام مازند-چند سالی از فروش سهام مازندران در صندوق ملی دام توسط بانک توسعه تعاون به یک شرکت اصفهانی می گذرد و گزارش هایی هر چند مسکوت در این زمینه در رسانه ها منتشر شد، اما کاهش سه و نیم درصدی از سهام پنج درصدی دامداران مازندران در صندوق ملی دام تبعاتی داشت که به مرور زمان زخم کهنه آن را چرکین کرده است.

چرخش برعکس صادرات در مازندران

پیام مازند- طی 9 ماهه سال جاری به میزان بیش از دو میلیون و 587 هزارتن انواع کالا به ارزش 735 میلیوندلار از گمرکات مازندران ( نوشهر ، امیرآباد و فریدونکنار ) واردشده که نشان از تراز تجاری منفی استان فقط در گمرکات دارد.

گردشگری مازندران؛ ظرفیت آنتالیایی، مدیریت کلکته ای

پیام مازند- نزدیکی به پایتخت کشور، شلوغی جاده ها آن هم در پایان هر هفته، ویلا خوابی به جای اقامت در هتل و از این دست مسائل، این سئوال را مطرح می کند که آیا واقعا مازندران یک استان گردشگری پذیر است؟

شهر الکترونیک در مازندران؛ نیازمند فرهنگ سازی تدریجی

پیام مازند-چند سالی است که مبحث شهر الکترونیک در ایران در بین محافل تخصصی مطرح می شود و طرفداران زیادی نیز به خود جلب کرده است، در این بین نکته مهم تعریف درست از الکترونیک سازی شهر و خدماتی است که می توان با آن در زندگی روزمره مردم تاثیر مطلوب و مناسب داشت

عیسی خندق زائر دارد؛ « توران» پس از 62 سال دعوت شد

پیام مازند - ساری - عیسی خندق، روستایی در حوالی ساری امروز زائر داشت، زائری که 62 سال برای چنین سفری لحظه‌شماری می‌کرد و اکنون مزد صبوری و فداکاریش را از خدای مهربان گرفته است.

جمع آوری درختان افتاده، اسم رمز دور زدن طرح تنفس جنگل

پیام مازند - ساری- هنوز دو سال از اجرای قانون تنفس جنگل های شمال کشور نگذشته است که جنگل خواران کوک سازشان را برای ادامه فعالیت، این بار به بهانه جمع آوری درختان افتاده و خشک عوض کرده اند بدون این که مقدمات علمی و زیرساخت های قابل اندازه گیری برای این منظور آماده شده باشد.

گلایه مسافران غرب مازندران از لغو پروازها در فرودگاه نوشهر

پیام مازند- سریال تلخ تاخیرهای چند ساعته و همراه لغو پروازهای فرودگاه نوشهر، علاوه بر نارضایتی و گله مندی مردم و مسافران منطقه گردشگرپذیر غرب مازندران ، باعث از بین رفتن سرمایه ملی می شود.

دکانی به نام پاچه خواری

پیام مازند - ساری- پایگاه خبری ` مازندنومه ` روز سه شنبه در یادداشتی با عنوان ` دکانی به نام پاچه خواری ` از روش بعضی رسانه های مازندران در تعریف و تمجید از مدیران به عنوان مصداقی از این کار یاد و انتقاد کرد.

نفس های آخر نمدمالی در مازندران

پیام مازند - ساری- نمدمالی به عنوان یکی از صنایع دستی چند صد ساله مردم مازندران در سایه پیری استادان قدیمی، بی میلی جوانان برای ورود به این صنعت و نبود صرفه اقتصادی در حال فراموشی است و به گفته کارشناسان در صورت عدم حمایت، اندک استادکاران موجود نیز دست از کار خواهند کشید.

شگردهای نوین کلاهبرداری؛ تصادف تقلبی وخودزنی

پیام مازند - ساری - تصادف ساختگی و کلاهبرداری پدیده مذمومی است که از سوی مافیا و شبکه‌های کلاهبرداری برای دریافت دیه به شیوه‌های نو اما جانکاه به راه افتاده است.

زباله «طلا» نشد/ کوههای کثیف قد می کشند

پیام مازند - ساری - تبدیل زباله به طلای کثیف شعار محوری استانداران مازندران بود که تاکنون به نتیجه نرسیده است و هر روز میلیاردها ریال برای جمع آوری و دپوی زباله خرج می شود.

مازندران برهوت می‌شود!؟

پیام مازند - بر اساس آمار هواشناسی سواحل دریای خزر به وی‍ژه در ارتفاعات به سمت کاهش بارندگی پیش می رود به علاوه تغییر کاربری، مهاجرت به این استان و ...

گرانی و تجمل گرایی تهدیدهای دورهمی طولانی ترین شب سال

پیام مازند - ساری - خوردنی های گران قیمت که قدمت چندانی در سفره یلدا ندارند، امروزه به جزء جدایی ناپذیر شب یلدا تبدیل شدند و یلدا را پیش از اثر گذاری بر پیوند خانوادگی، تحت الشعاع مسائل اقتصادی قرار داده است.

بودجه پژوهشی یک درصدی و کش و قوس های صد درصدی

پیام مازند- برابر قانون، یک درصد از بودجه دستگاههای اجرایی به پژوهش اختصاص دارد، اما پژوهشگران برای استفاده از این بودجه با کش و قوس های فراوانی مواجه هستند و گاهی اصلا بودجه در این بخش مصرف نمی شود.

شبی خوش است بدین قصه اش دراز کنید

پیام مازند- یلدا یا به اصطلاح مازندرانی چله شو که به اختلاف چند ثانیه مفتخر به نام طولانی ترین شب سال است، سنت ها و آیین دورهمی های صمیمانه کهنی را طی هزاران سال به نام خود ثبت کرده است از تفال تا قصه و شب نشینی هایی با رنگ و بوی گذشته ها.

کودکان و اهریمن "اعتیاد" والدین!

پیام مازند- به طور معمول، کودکانی که یک یا هر دو والدین آنها درگیر مواد مخدر و اعتیاد شده‌اند، نسبت به کودکان دیگر، بیشتر با انواع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

فرمالیته شدن دوره های کارآموزی دانشگاه ها

پیام مازند - یک صنعتگر و کارآفرین گفت: دوران کارآموزی که برای دانشجویان در دانشگاه ها ارائه می شود بیشتر سوری و برای پاس کردن واحدها است و هیچ خروجی ...

سرمایه‌هایی که "خاک" می‌شوند!

پیام مازند- اگر بخواهیم مسیر توسعه اقتصادی را در مازندران تعریف کنیم و توجهی به بحث کشاورزی و آنچه مربوط به این حوزه می‌شود نداشته باشیم، بدون شک به بیراهه رفته‌ایم.

خزر شوره زار می‌شود؟

پیام مازند - استاد دانشگاه فرهنگیان مازندران گفت: اگر آب خزر به سمنان انتقال یابد، این دریاچه تبدیل به شوره‌زاری می‌شود و جان هزاران موجود زنده نیز به خطر خواهد افتاد

تالابی منحصر به فرد با گونه های خاص در بابل/ نقض حریم تالاب ها، مرگ آنها را رقم می زند

پیام مازند - تالاب‌ نیلوفر آبی بابل به عنوان یک پدیده منحصر به فرد با یک محیط زیست‌ و گونه های خاص، می تواند فضایی برای جذب گردشگر باشد اما از آنجا که ...

تیغ بازار یابهای لوازم بهداشتی و آرایشی بر پوست و مو زنان

پیام مازند- حضور افرادی در داروخانه ها که خود را مشاور پوست و مو و زیبایی معرفی می کنند در حالی که تخصص و آگاهی لازم را در این زمینه ندارند، تهدیدی جدی برای سلامت جامعه و نیز ایجاد بی اعتمادی نسبت به داروخانه هاست

مجازات پولشویی چیست؟

پیام مازند- یک کارشناس امور بانکی گفت: در حقوق ایران، طبق ماده‌ 2 قانون مبارزه با پولشویی مصوب 1386 ، پولشویی به عنوان جرم شناخته شده و یكی از جزاهایی آن مصادره‌ اموال و عواید حاصل از جرم است.

زنان اسیر در چنگال "خشونت"/ آمارهای ارائه شده در مورد خشونت زنان واقعی نیست

پیام مازند- خشونت علیه زنان همواره در جوامع وجود داشته و جز آسیب های اجتماعی محسوب می شود،هرچند رنگ و بوی آن از گذشته تا کنون کمی فرق کرده است اگر در گذشته ضرب و شتم و آزارهای جسمی و جنسی زنان را به کنج انزوا می کشاند امروزه خشونت اضطرابی زنان جامعه را درگیر خود کرده است.

خانه های تاریخی "بلده" محکوم به نابودی!

پیام مازند - بلده دارای قلعه ها و بناهای تاریخی فراوانی بوده اما در طول سال ها به دلیل عدم توجه به آثار و سرمایه های ملی خبری از این بناها نیست.

بسیج سمبل وحدت ملی و دانشگاه انسان سازی است

پیام مازند - ساری - سپاه کربلا مازندران با گرامیداشت هفته بسیج از بسیج به عنوان نمونه ای از سمبل وحدت ملی در حماسه جاودانه هشت سال دفاع مقدس و دانشگاه انسان سازی یاد کرد.

روسای بازنشسته هیات های ورزشی مازندران گوش به زنگ فدراسیون

پیام مازند - ساری- روسای بازنشسته 6 هیات ورزشی مازندران با گذشت دو روز از اتمام مهلت قانونی برای ترک پستشان برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان همچنان در سمت هایشان باقی مانده اند و تمایلی به کناره گیری ندارند.

روستاهای بابلسر میزبان طرح امام شدند

پیام مازند - ساری- اعتلای مدیریت انقلابی محله یا ` امام ` عنوان طرحی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 40 روستای شهرستان بابلسر به اجرا گذاشته است.

اجرای 22 هزار مترمکعب عملیات آبخیزداری در کلاردشت

پیام مازند- رئیس كنترل سیلاب اداره كل منابع طبیعی مازندران –نوشهر در حاشیه بازدید از پروژه های آبخیزداری مِجل کلاردشت گفت: در این پروژه 22 هزار مترمکعب عملیات آبخیزداری از نوع سنگی گابیونی و سنگی ملاتی در حال انجام است .

فاصله نجومی مازندران تا تبدیل شدن به قطب گردشگری

پیام مازند - یک کارشناس گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری در مازندران با مشکلات زیرساختی دست و پنجه نرم می کند، تصریح کرد: این استان تا تبدیل شدن به قطب ...

حال پریشان یک رودخانه/ «تلار» زباله‌دانی شد

پیام مازند - سوادکوه - جاری شدن زباله انواع آلاینده ها در رودخانه تلار، حال این رودخانه خروشان را پریشان و آن را به محل آلودگی تبدیل کرده و جان زیستمندان و حاشیه نشینان را به مخاطره انداخته است.

شخم زمستانه در مناطق بارانی ممنوع!

پیام مازند - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: اگر شخم زمستانه موجب فرسایش خاک شود نباید صورت بگیرد، این امر در مناطق بارانی به ...

دیابت ؛ شاهراه ورود به مسیر مرگ خاموش

پیام مازند - ساری - آگاه نداشتن و کامل نبودن آگاهی جامعه در خصوص عوارض و پیامدهای بیماری دیابت (قند خون ) باعث شده تا اغلب افراد از آن به عنوان تنها یک بیماری ساده یاد کنند، در حالی که کارشناسان حوزه بهداشت از آن به عنوان آغاز راهی یاد می کنند که به ` مرگ خاموش ` می انجامد.

این من بودم که...

پیام مازند - ساری - روزنامه بشیر در شماره روز شنبه خود با انتشار یادداشتی با عنوان ` این من بودم که... ` ، از ادعای نمایندگان مجلس در تامین بودجه و امکانات برای حوزه های انتخابیه خود انتقاد کرد.

قصه ناتمام نساجی های قائمشهر

پیام مازند- روزنامه حرف مازندران در شماره روز سه شنبه خود در یاداشتی با عنوان ` این قصه نا تمام `، بهره برداری های سیاسی و غیر سیاسی از کارخانه های نساجی قائمشهر را بررسی و از حل نشدن مشکل با گذشت بیش از یک دهه انتقاد کرد

صنعت مازندران "مادر" ندارد!

پیام مازند - رئیس کارگروه صنایع و معادن اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران با اشاره به اینکه فقدان صنایع مادر به عنوان عامل محرک، چالش بزرگ مازندران ...

نخستین ساکنان مازندران چه کسانی هستند؟

پیام مازند- مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: پژوهش باستان شناسی به صورت مشترک با اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران، پژوهشکده باستان شناسی کشور و بنیاد مطالعات فرگشت انسانی دانشگاه کمبریج بریتانیا صورت گرفت که در آن نخستین ساکنان مازندران شناسایی شدند.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران : اعتراف به اشتباهات کردید ولی چه سود؟

پیام مازند- پس از مشکلات فراوان داوری صورت گرفته علیه تیم فوتبال نساجی مازندران در لیگ برتر فوتبال کشور و اعتراف رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال ایران، علی امیری مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران بیانیه ای صادر کرد.

چشم‌چرانی به اراضی مازندران؛ ممنوع!

پیام مازند- اراضی ملی و منابع طبیعی یکی از آن دسته از مواهب خدادای است که برای تداوم زندگی بشر بسیار مهم و دارای اهمیت و آینده بشر نیز به شدت به آن وابسته است.

نمره منفی برای کمیته های بحران

پیام مازند- روزنامه بشیر روز در شماره روز دوشنبه خود مطلبی با عنوان `نمره منفی برای کمیته های بحران` منتشر کرد.

برای چهل سالگی انقلاب چه کرده اید؟

پیام مازند- روزنامه بشیر در شماره روز شنبه 14 مهر ماه خود یادداشتی را با عنوان `برای چهل سالگی انقلاب چه کرده اید؟ ` منتشر کرد.

گردشگری با طعم فقر امکانات در منطقه نمونه ساحلی

پیام مازند - نوشهر- ` سیترا ` مهم ترین منطقه ساحلی نوشهر یک دهه پس از اخذ مصوبه منطقه نمونه گردشگری، همچنان به خاطر نام و نشانش گردشگر جذب می کند و از امکانات متعارف چنین مناطقی بی بهره است.

درباره حادثه پل سفید

پیام مازند - ساری - پایگاه خبری مازندنومه روز سه شنبه یادداشتی را از یک فعال زیست محیطی منتشر کرده است که وی در آن نسبت به احتمال تکرار حادثه ترکیدگی لوله فراورده های نفتی در منطقه سوادکوه هشدار داد.

سیل‌گیر!؟

پیام مازند - آمار و ارقام نشان می دهد که سالیانه چند 10 هکتار از جنگل ها بویژه در شمال کشور از بین رفته که تنها دلیل آن به دخالت بشر در طبیعت برمی‌گردد ...

دردمان از نشنیدن نیست؛ گوش شنوایی نیست

پیام مازند - ساری - دردشان از معلولیت و ناشنوایی نیست بلکه می خواهند آنان را بشناسیم و بهتر در کنار هم زندگی کنیم و از نشنیدن و ندیدن دردهایشان توسط مسئولان در رنج هستند.

مادران انتظار؛ 35 سال چشم به راه علیرضا

پیام مازند - سوادکوه - 35 سال از چشم انتظاری مادر شهید بازیار می گذرد و می گوید که عمرم به سر آمد و هنوز یوسفم بازنگشته است.

گردشگری در مازندران؛ از "عمل" تا "عنوان‌زدگی"

پیام مازند - به عقیده بسیاری از کارشناسان، اگر قرار باشد مازندران مسیر توسعه را بپیماید، باید بر اساس 3 مولفه اصلی منابع انسانی، کشاورزی و گردشگری ...

حکایت تلخ "درس خواندن" و "کمر شکستن"

پیام مازند - سال جدید تحصیلی آغاز شده است اما به نظر می رسد کمر بسیاری از خانواده‌ها نسبت به خرید لوازم التحریر، کتاب، تهیه لباس فرم مطابق با خواسته ...

هجوم "خوران"به جنگل های یتیم شمال به بهانه گردشگری!

پیام مازند- تغییر کاربری ها و انبوه سازی در جنگل و ساحل به بهانه توسعه گردشگری نه تنها این صنعت را در شمال کشور توسعه نداد، بلکه ضررهای جبران ناپذیری بر منابع آبی و منابع طبیعی آن وارد آورد

"نُکرس" زیبایی مطلق در دل ستبر کوهستان

پیام مازند- نُکرس، روستایی زیبا در ارتفاع تقریبی 2 هزار و 100متری از سطح دریا در دل دهستان کوهستانی بخش مرزن آباد شهرستان چالوس است

"کم‌آبیاری بخشی ریشه" راهکاری علمی برای سازگاری با شرایط خشکی

پیام مازند- در دفاع از رساله دانشجوی دکترای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، راهکارهای سازگاری با شرایط خشکی کشور با مطالعه موردی گیاه آفتابگردان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

افزایش حباب سن ازدواج در جامعه امروزی/ استقلال مالی؛ دختران را ازدواج گریز کرده است!

پیام مازند- کارشناس ارشد روانشناسی عمومی با اشاره به افزایش حباب سن ازدواج در جامعه امروزی گفت: داشتن یک شغل مناسب،تحصیلات و استقلال مالی دختران را ازدواج گریز کرده است.

گردشگری با طعم جهادی

پیام مازند- زمانی که عده‌ای از مردم مازندران و مسافران در این استان به گذران اوقات فراغت خود مشغول و با حضور در مناطق دیدنی به دنبال لحظاتی خوب و خوش هستند، عده‌ای همزمان مسیر شادی این افراد را هموار می‌کنند، گروه‌هایی از جنس جهاد و با نام «گروه‌های جهادی جشنواره بومی محلی، فرهنگی و اجتماعی دیار علویان».

کلیدهای طلایی رفتار با نوجوانان

پیام مازند- خانواده اولین و اساسی ترین نهاد اجتماعی است که وظایف مسئولیت های زیادی را به عهده دارد، تربیت و پرورش فرزندانی سالم ، با نشاط ،خلاق و پایبند به ارزش های دینی و اجتماعی مهم ترین وظیفه هرخانواده است.

ساير مطالب

تلف شدن ماهیان رودخانه فریدونکنار در تداوم تناقض‌گویی مسئولان/ مشکلات زیست محیطی که سلامت مردم را نشانه گرفته است

«خوتکا» پیشمرگ پرندگان مهاجر شد/ مهمان‌کشی ممنوع

سناریوی نرخ ارز و جولان قیمت ها در بازار مصرفی

پلاستیک؛ هیولایی که سلامتی را می بلعد

دست برنجکاران مازنی زیر سنگ شالیکوبی داران

باران به داد میانکاله رسید/آتشی که زمین خواران برافروختند

"الیت"؛ مدفن یک تمدن تاریخی

ارزمون شکارچیان درگذشت

معدن‌کاری لرزه برجان ولشت انداخت/ مرگ بهشت نزدیک است

شیرمادر؛ بهترین گزینه برای تغذیه کودکان شیرخوار

این همه تبلیغات بنر در ساری برای یک سالگرد

سرریز جاذبه های گردشگری در مسیر راه آهن شمال

خطر تکرار فاجعه در بافت های ناایمن/ تهدید جان 400 هزار مازنی

ضرورت تهیه « نقشه خطر» در ساری

مازندران در انتظار انفجار جمعیت/ «جنگل‌نشینی» پدیده در حال وقوع در مازندران

جای خالی متخصصان در معادن ناایمن مازندران

نسخ کشی از سفره های زیرزمینی مازندران برای کشت دوم برنج

مهمان کُشی خزر/ غریق نجات متولی می خواهد

آش چنان سوخت بال و پرت را...

آتشی که به جان و قلب ساری افتاد/ اندوه مردم از تخریب میراث شهر

دود شدن صدها تن کاه و کلش در کشتزارهای مازندران

جان،بهای حریم در برابر سلاخان انسان

ریزگردهای معدنکاری در دماوند/ «دیوسفید» ناآرام است

سه قرن چشم انتظار برندسازی؛ فرش از دار رفت

دماوند ؛ کوه اسرار اساطیر کهن

گرم ترین روز سال در مازندران رقم خورد/ گرما بلای جان جنگل

جنگل های شمال لقمه ای چرب برای مافیای چوب/طرح "تنفس" جنگل خواری را تشدید می کند

بازار مسکن مازندران در باتلاق رکود

« تمشک»؛ مروارید جنگل های شمال

جولان دلالان در آشفته بازار ارز/ قیمت دلار به 10هزارتومان می رسد!

دریاسر؛ مغرور اما مهجور

ورود تاکسی های اینترنتی زیر پوست شهر/ جدال سنتی و مدرن در عصر فناوری

گلوگاه دوباره سوگوار شد/ حادثه در کمین 3000 دکل بند

حضور بیش از 70 هزار گردشگر خارجی در مازندران و نیاز به هتلداری مدرن

حال وروز ناخوش مرواربافی در مازندران

مناطق دو هزار و سه هزار تنکابن ، برگی از بوم هزار رنگ مازندران

کلیشه‌ای به نام حمایت از پوشاک داخلی!

دو نامزد احتمالی انتخابات مجلس در نوبت هیئت نظارت بر مطبوعات

ماه رمضان، فرصتی برای جذب گردشگران مسلمان

سفالینه های «کلاگرمحله» بازار ندارد/ آخرین بازمانده های سفالگری

روزگار سپری شده همزیستی با پرندگان در مازندرن

پزشک خانواده،طرحی که کمیتش هنوز لنگ می زند!

پوشش بیمه ای و تامین دارو چالش بیماران خاص در مازندران

توهمی به نام اوقات فراغت برای محصلان

یک روز پرمشقت همراه با گردانندگان چرخ اقتصاد کشور در مازندران

فتح بازار اوراسیا با محصولات تولیدی مازندران

بخش کشاورزی متهم ردیف اول بحران آب

تب داغ فوتبال در مازندران با تدارک جشن صعود به لیگ برتر

طلای کثیف در بابل روی خط قرمز بحران

روزنامه بشیر : روزه سکوت مسئولان استان چرا؟

کاهش سطح آب 90 چشمه گلناب دره سوادکوه

وعده هایی که در خزر غرق شد/ دریا بخیل شده است

سد هراز ؛ حکایت 30 ساله چشم بستن بر واقعیت خشکسالی

کشتارگاه های سنتی، معضل زیست محیطی غرب مازندران

قاچاق سدی بلند در برابر حمایت از کالای ایرانی

سایه کم رنگ بیمه بر زراعت برنج در مازندران

مدارس مازندران مشق گردشگری می کنند/ هتل هایی که ستاره ندارند

مُتل های همساز با جنگل/ «طبیعت» پاشنه آشیل گردشگری

کارخانه حریربافی چالوس 3 ماه بعد از ثبت ملی تخریب شد

چشمه سورت ، ایستادن بر رنگین کمان پله ای دماوند

طعم دار کردن سفر به مازندران با غذاهای سالم و سنتی

سنت های پیش عید در مازندران/ هرروزتان نوروز می شود

نبض تند خرید عید نوروز در بازار دستفروشان مازندران

عرق بهار نارنج تقویت کننده مزاج، مغز و قلب است

سرزمین سحرانگیز تنکابن،رویایی دست یافتنی در بهشت کوچک

روزنامه بشیر : به رئیس جمهور بگویید به مازندران بیاید

درنای «امید» به عشق « آرزو» رفت/ 100 روز در تالاب ازباران

بوی عید در شالیزارهای مازندران

مهار غول بیکاری در مازندران با اجرای هشت هزار طرح اشتغالزا

شرکت های تعاونی روستائی در مازندران ، یار شاطر یا بار خاطر ؟

رواج « تالاب خواری» در مازندران/ تالاب «کیسی» از بین رفت

کابوس خطرناک خزر/ از اصرار دولت تا مخالفت مازندرانی ها

دیوارهای سربی و زندگی خاکستری در « دباغ چال»

رازهای پنهان حادثه سانچی در دستان جعبه سیاه

صندوق های زردرنگی که به خاطره ها می پیوندد

بازآفرینی اراضی شیبدار؛ فرصتی که تهدید تلقی می شود

ورود هزاران پرنده نایاب به مازندران/ گردشگری قوها در زمستان

پای پیاده تا اولین مدال طلای المپیک ایران

روستایی معلق بین سنگ و کاغذ/ خانه به دوشی «منجیری ها»

اسلامی تیتر روزنامه نمی خرد

معابر زیبای شهرم آرزوست

قصه آیین ها و نواها در «مازرونی شو»/ از شونیشت تا بازی های محلی

2هزار ناظر بخش کشاورزی در بلاتکلیفی مصوبه مجلس

عرضه میوه های جنگلی مازندران با برچسب میوه خارجی

ساز صبا نغمه آخر نواخت

موسیقی ایرانی، ویولن یا کمانچه

«اسبه حلوا» سوغات یلدایی حاشیه نشینان جنگل های خزری

نگذاریم شمال کودکی هایمان نوستالژی شود

فریدونکنار به دنبال احیای نام /چالش صیدوصیادی در سرزمین پرندگان

کابوس صنایع نفتی بر ذخیره‌گاه میانکاله

تولید«نیشکر» با یک قرن قدمت و یک دنیا مشکل

به کارگیری نخبگان در دستگاه ها، اجرا نمی شود

معلولیت محدودیت و محرومیت نیست

تکرار تاکید بر وحدت ، سخن همیشگی ملت ایران در راهپیمایی 13 آبان

` مرضیه ` به مدرسه بازگشت

شور و شیدایی مسافران اربعین/ عاشقی بر مدار کربلا

آش شله قلمکار برنامه ریزی شهری با آمارهای ضد و نقیض-فاطمه رحمتی**

کلاف سردرگم حریم یک باغ جهانی

طبیعت گردی در پائیز ملون مازندران

سایه شوم تغییرات آب‌وهوایی/ فاجعه ویلاسازی در شالیزارهای شمال

هشدار یک استاد دانشگاه نسبت به جدی شدن خطرات زیست محیطی در مازندران

تقویت اشتغال و تولید از اولویت های كاری امسال است / هدف گذاری آموزش غیر رسمی 75000 نفر افراد شاغل و جویای كار استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ایجاد شده در مازندران در سامانه ملی رصد تاكنون

با بهره گیری از پژوهش، تولیدات استان به سمت رشد اقتصادی و تجاری سازی سوق یابد

آسیب های اجتماعی ریشه بسیاری از جرایم است

آب بندان های شمال در معرض رسوب

نوای مازندرانی در گذر زمان/درخشش موسیقی فولکلور مازندران بر تارک موسیقایی

جاده «وحشت و مرگ» در کجور/ اهالی منطقه: از یاد رفته ایم

"علم کِشی" آملی ها در محرم؛ از ارادت تا تجمل!

مشاغل آن‌سوی چراغ قرمز/ کیسه گدایان برای پول توجیبی دانش آموزان

چنبره ترک‌ها بر بازار البسه مازندران/ تولیدات داخلی مغفول ماند

فندق، میوه ای کوچک با فواید زیاد ولی ناشناخته برای عموم

بانگ مرال ها آغاز فصل سرمستي در جنگل هاي هيرکاني

آئين هاي غدير در مازندران ،نخستين پايگاه حکومت شيعي ايران

رنج شهروندان قائمشهر از فراهم نبودن زير ساخت هاي برگزاري مسابقات در استاديوم وطني

واقعيت هاي منطقه `مازيچال ` کلاردشت

حکايت اين روزهاي استان ما!

رودخانه بابلرود بابلسر در محاصره ساخت وسازهاي غيرمجاز!

صداي چکمه ويلاسازان در مناطق ييلاقي شرق مازندران

بلاتکليفي موسيقي در برخي شهرهاي مازندران چرا؟

ابتلاي 200 آملي به ام. اس/ هزينه هاي بالاي درمان

احتمال وقوع حوادث مشابه پلاسکو در ساختمان هاي فرسوده تهران

آرزوي زنان سرپرست خانوارآملي براي داشتن بازارچه فروش توليدات برآورده شد

هارموني تاريخ و طبيعت در عمارت آبي و رويايي عباس آباد

تراژدي به نام ببر مازندران

پزشک طبيعت در مازندران را بشناسيد

حسرت خوب زندگي در طبيعت روستايي مازندران

هنر بدون سود و نمايشگاه هاي بي‌رونق؛ چالش صنايع دستي در مازندران

مهريه و هزينه هاي سنگين، ستون هاي لرزان ازدواج

پس لرزه هاي گازي در شمال/ مردم نگران؛ صنايع دلواپس

ساخت ماکت بناهاي تاريخي ايران در کشورهاي حاشيه خليج فارس

نقش بيمه درپوشش محصولات کشاورزي درترازوي داوري

دردودل هاي خودماني فرماندار بهشهر در يک جلسه

غمنامه روزهاي برفي چالوس/ آن مرد در برف جان داد

روايتي از ارادت خادمان حسيني/از «سلياکتي» تا کربلا

باغ « هرباريوم» به روي نوشهري ها گشوده مي شود

مرگ دختربچه بابلي درپي استفاده از سم کشاورزي براي دفع شپش

موکب کشورهاي اسلامي درکربلابرپا شده است/ انتظار براي اربعين پرشور

ايمن سازي خط پرواز قوهاي زمستان گذران در مازندران

عشقي که مرز نمي‌شناسد/ پياده تا کربلا

برپايي موکب کشورهاي اسلامي در کربلا

کرانه خزر تا کوير؛ مقصد بين المللي گردشگري

درباره نماينده ساري و مياندورود در مجلس

بوم‌گردي فرهنگي در هزارتوي تاريخ سوادکوه

گردشگري معلولان رونق ندارد/ «گردشگري براي همه» نيست

بهشهري ها در روز نخست هفته گردشگري به بازديد جاذبه هاي شهرشان رفتند

طوفان مهمان خودخوانده مازندراني ها/هشدار کارشناسان نسبت به تغييرات اقليمي در مازندران

کلانشهرساري در آرزوي هُنرشهر/ از لاتنوري تا دانشنامه طبرستان

گشتي در روزهاي ناخوش ميانکاله

جاده هاي بابل ناامن براي مردم

روز عهدي دوباره ...