آخرين مطالب

مقالات

کارخانه حریربافی چالوس 3 ماه بعد از ثبت ملی تخریب شد

مازندران آنلاین - چالوس - همپای آخرین روزهای زمستان و در آستانه بهار، نفس کارخانه حریربافی چالوس تنها سه ماه پس از ثبت ملی شدن به شماره افتاد و این بنای تاریخی تخریب شد.

چشمه سورت ، ایستادن بر رنگین کمان پله ای دماوند

مازندران آنلاین - ساری - چشمه هایی از جنس نور جاری ، پله هایی از جنس رنگین کمان ، آبی به زیبایی بوم نقاشی و قدم زدن برروی پلکان هایی رنگی که آب از میان روزنه های آن می چکد اگر اینها را در خیالتان تصور کرده اید اکنون در باداب سورت هستید .

طعم دار کردن سفر به مازندران با غذاهای سالم و سنتی

مازندران آنلاین - غذاهای سالم و سنتی به دلیل استفاده از نوع مواد اولیه و نحوه آماده کردن با ویژگی های خاص هر منطقه همیشه یکی از علائق گردشگران به شمار می رود و رستورانهای مازندران نیز در سالهای اخیر تلاش کردند بخشی از منوی خود را به غذای محلی اختصاص دهند.

نبض تند خرید عید نوروز در بازار دستفروشان مازندران

مازندران آنلاین - ساری - شور نشاط خرید شب عید این روزها که نفس سال 96 به شماره افتاده ، از پاساژ و مغازه و بازار رسمی فراتر رفته و به کف معابر و خیابان های شهرها و به میان بساط دستفروشان رسیده و کاسبی این قشر از جامعه را هم سکه کرده است .

روزنامه بشیر : به رئیس جمهور بگویید به مازندران بیاید

مازندران آنلاین - روزنامه بشیر مازندران در شماره روز دوشنبه خود یادداشتی با عنوان ` به رئیس جمهور بگویید به مازندران بیاید ` منتشر کرد و در آن به نامه یکی از مدیران تلگرامی به استاندار مازندران در باره سفر رئیس جمهور به مازندران واکنش نشان داد.

بوی عید در شالیزارهای مازندران

مازندران آنلاین - ساری - بهار زودتر از موعد به شالیزارهای مازندران سر زد و با آنکه هنوز تا عید باقی مانده، فصل شالیزاری جان گرفته است.

مهار غول بیکاری در مازندران با اجرای هشت هزار طرح اشتغالزا

مازندران آنلاین - این که نرخ بیکاری در فصل پائیز امسال به عنوان کم رونق ترین اقتصاد مازندران به میزان 3 و 2 دهم درصد کاهش یافته ، نشان می دهد که سرانجام غول بیکاری در این استان به قفس انداخته شده است .

شرکت های تعاونی روستائی در مازندران ، یار شاطر یا بار خاطر ؟

مازندران آنلاین - فعالیت ضعیف شرکت های تعاونی روستائی در مازندران به خاطر نبود روحیه کار جمعی و خلاقیت سبب شده است تا همچنان واسطه ها ، نبض بازار را در اختیار گرفته و محصولات کشاورزی استان را بدون در نظر گرفتن انصاف در مقدار سود ، خریداری و عرضه کنند.

کابوس خطرناک خزر/ از اصرار دولت تا مخالفت مازندرانی ها

مازندران آنلاین - ساری - در حالی نمایندگان و تشکل‌های زیست‌محیطی از انتقال آب دریای خزر به‌عنوان یک کابوس و طرح خطرناک یاد می‌کنند اما زمزمه هایی مبنی بر فعالیت های دولت برای از سرگیری این پروژه شنیده شد.

دیوارهای سربی و زندگی خاکستری در « دباغ چال»

مازندران آنلاین - ساری - دیوارهای سربی رنگ «دباغ چال»، حکایت از زندگی خاکستری مردمانی دارد که در زیر آوار آسیب های اجتماعی در این محله، زندگی که نه بلکه روزگار می گذارنند و نفس می کشند.

بازآفرینی اراضی شیبدار؛ فرصتی که تهدید تلقی می شود

مازندران آنلاین - ساری - در حالی 100 هزار هکتار اراضی شیب‌دار در مازندران وجود دارد که برخی از بازآفرینی آن به‌عنوان تهدید و برخی دیگر فرصت برای توسعه کشاورزی یاد می‌کنند.

ورود هزاران پرنده نایاب به مازندران/ گردشگری قوها در زمستان

مازندران آنلاین - ساری - پرنده‌نگری با ورود هزاران پرنده نایاب و قوهای فریادکش به تالاب‌های مازندران در زمستان رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرد و گردشگران زیادی برای دیدن این جاذبه‌ها به منطقه سفر می‌کنند.

اسلامی تیتر روزنامه نمی خرد

مازندران آنلاین - ساری - روزنامه `حرف مازندران ` در شماره روز شنبه خود در یادداشتی با عنوان `اسلامی تیتر روزنامه نمی خرد ` به تحلیل آغاز تخریب استاندار مازندران توسط برخی رسانه های استانی پرداخت.

معابر زیبای شهرم آرزوست

مازندران آنلاین - برخورداری از معابر و پیاده روهای مطابق با حداقل استانداردها کمترین حق شهروندان بویژه در شهرهایی با شهرت و ظرفیت گردشگری مانند بسیاری از شهرهای مازندران است که هر روز شاهد عبور و مرور جمع زیادی از ساکنان و مسافران در طول شبانه روز است.

قصه آیین ها و نواها در «مازرونی شو»/ از شونیشت تا بازی های محلی

مازندران آنلاین - ساری - قصه آیین‌ها و فرهنگ‌های مردمان دیار مازندران که نسل به نسل و سینه‌به‌سینه منتقل‌شده و در کشاکش روزگار به فراموشی سپرده‌شده در برنامه «مازرونی شو» احیاء شد.

عرضه میوه های جنگلی مازندران با برچسب میوه خارجی

مازندران آنلاین - ساری - در حالی که میوه های جنگلی مازندران می تواند سوغاتی از این خطه شمالی کشور برای مسافران باشد ، به دلیل ناآشنا بودن افراد غیر بومی و بویژه مسافران ، برخی فروشندگان این میوه ها را با برچسب میوه خارجی با قیمت زیاد در سبد خرید آنان قرار می دهند.

ساز صبا نغمه آخر نواخت

مازندران آنلاین - ساری - `یلدا`ی سال 1336 خورشیدی اسطوره بی بدیل موسیقی ایران استاد ابوالحسن صبا چشم از جهان فروبست ، استادی که به اعتقاد کارشناسان و پژوهشگران تاریخ معاصر موسیقی کشور نقشی چون نیما را داشته و کارش با اقبال عامه مواجه شد.

موسیقی ایرانی، ویولن یا کمانچه

مازندران آنلاین - ساری - حضور ویولن در موسیقی ایرانی از جمله مواردی است که از ابتدای ورود این ساز به کشور تاکنون مورد بحث اهالی این هنر بوده که برخی معتقدند ورود ان اصالت موسیقی ایرانی را مخدوش کرده و برخی دیگر می گویند ویولن باعث صدادهی بهتر در این رشته از هنر شده است.

نگذاریم شمال کودکی هایمان نوستالژی شود

مازندران آنلاین - به این می اندیشم آیا می شود شمال قدیم را برگرداند؛ شمالی که به دیگر نوستالژی های معروف دهه های تاریخی پیوسته، می شود به بازگشت دوباره این یکی امیدوار بود؟ یا باید بگذاریم خاطرات زیبای شمال در همان آلبوم های قدیمی باقی

کابوس صنایع نفتی بر ذخیره‌گاه میانکاله

مازندران آنلاین - ساری- به اعتقاد دوستداران محیط زیست، احداث واحد بزرگ پتروشیمی در سواحل دریای خزر، خطر مرگ قریب‌الوقوع بکرترین منطقه شمالی و جزیره میانکاله را رقم خواهد زد.

تولید«نیشکر» با یک قرن قدمت و یک دنیا مشکل

مازندران آنلاین - بابلسر - نیشکر با داشتن قدمتی 100 ساله در مازندران همچنان از گردونه و سبد حمایتی محروم است و تولیدکنندگان با مشکلات فراوان، این محصول را تولید می کنند.

معلولیت محدودیت و محرومیت نیست

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران با گرامیداشت روز جهانی معلولان گفت: معلولیت محدودیت و محرومیت نیست و باید نسبت به توان افزایی آنان اقدام شود.

تکرار تاکید بر وحدت ، سخن همیشگی ملت ایران در راهپیمایی 13 آبان

مازندران آنلاین - امروز ، 13 آبان سال 96 ملت ایران با سردادن شعارهای ضد استکباری ضمن محکوم کردن اقدامات خصمانه دشمنان در قبال ایران بر عهد بسته شده با نظام پایبند و در مقابل یاوه گویی های دشمنان متحد ایستاده اند .

` مرضیه ` به مدرسه بازگشت

مازندران آنلاین - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پروش مازندران گفت که ` مرضیه کیائی ` دانش آموز رامسری که اخیرا به خاطر نبود مدرسه در روستایشان به فرماندار شهرستان نامه نوشته بود ، با پیگیری همه جانبه به مدرسه بازگشت .

شور و شیدایی مسافران اربعین/ عاشقی بر مدار کربلا

مازندران آنلاین - تا اربعین یک یا حسین باقی است و همپای با مسافران حسینی نوای روح‌بخش «به حسین و کرببلا را صلوات» 1400 کیلومتر این‌طرف‌تر از کربلا در مازندران طنین‌انداز شده است.

آش شله قلمکار برنامه ریزی شهری با آمارهای ضد و نقیض-فاطمه رحمتی**

مازندران آنلاین - نقش آمار و ارقام و شاخص های تخصصی به دست آمده از نتایج تحقیقات کارشناسان و اهل فن در هرزمینه در برنامه ریزی و توسعه شهری هر منطقه و به عنوان بخشی از پایه های تصمیمات اتخاذی در چشم انداز آینده انکار ناپذیر است.

کلاف سردرگم حریم یک باغ جهانی

مازندران آنلاین - ساری - ایرنا - تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز در بخشی از حریم باغ جهانی عباس آباد بهشهر مازندران پس از طرح شدن در رسانه ها و شبکه های اجتماعی هنوز در کش و قوس چراها و چه می شودهای ناشی از عدم هماهنگی ها بلاتکلیف و معلق مانده است.

طبیعت گردی در پائیز ملون مازندران

مازندران آنلاین - پاییز در طبیعت ملون مازندران جلوه دیگری دارد ، تعادل هوا و تنوع رنگ در تک تک مناظر طبیعی شاهکارهای بوجود اورده که انسان را به وجد می اورد و در این میان درختان بویژه انجیلی ،ممرز و صنوبر متنوع ترین رنگ ها را در جنگل های شمال کشور دارد.

سایه شوم تغییرات آب‌وهوایی/ فاجعه ویلاسازی در شالیزارهای شمال

مازندران آنلاین - ساری - تغییر آب‌وهوایی بر زندگی مردمان شمال سایه انداخته و تغییر کاربری، قطع درختان جنگل‌های شمال، ویلا سازی در شالیزارها و در نهایت فجایع زیست محیطی از تبعات آن به شمار می‌رود.

هشدار یک استاد دانشگاه نسبت به جدی شدن خطرات زیست محیطی در مازندران

مازندران آنلاین - ساری - ایرنا - پروفسور عطاالله قبادیان عضو هیات علمی دانشگاه وین اتریش نسبت به جدی شدن خطرات زیست محیطی در استان مازندران هشدار داد و خواستار تشکیل بنیاد ملی نجات سرزمین شد.

تقویت اشتغال و تولید از اولویت های كاری امسال است / هدف گذاری آموزش غیر رسمی 75000 نفر افراد شاغل و جویای كار استان در سال 96 / ثبت 14797 شغل ایجاد شده در مازندران در سامانه ملی رصد تاكنون

مازندران آنلاین - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران، گفت: تقویت اشتغال و تولید از اولویت های كاری سال 96 است و در این راستا همه ...

آسیب های اجتماعی ریشه بسیاری از جرایم است

مازندران آنلاین - ساری - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران، ریشه بسیاری از جرام را آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: به صورت ریشه ای با آسیب های اجتماعی مقابله نشده است.

آب بندان های شمال در معرض رسوب

مازندران آنلاین - ساری - ایرنا- آب بندان های شمال را هم می توان همانند قنات ایران که از شاهکارهای بشر و افتخارتمدن ایرانی است، نام برد اما بی توجهی به بهسازی و لایروبی این منابع مهم آبی کشاورزی سبب شد تا بیشتر این آب بندان ها در معرض رسوب قرارگیرند.

جاده «وحشت و مرگ» در کجور/ اهالی منطقه: از یاد رفته ایم

مازندران آنلاین - جاده‌ای بدون خط‌کشی و علائم کافی و شانه خاکی و اهالی بیش از 30 روستا که هرروز مجبورند از این مسیر در بخش کجور با دلهره سفر کنند تا به عنوان جاده «وحشت و مرگ» شناخته شود.

"علم کِشی" آملی ها در محرم؛ از ارادت تا تجمل!

مازندران آنلاین - قدمت عزاداری در ماه محرم در شهرهای مازندران با توجه بهآثار و علامت های برجای مانده بیش از 500 سال است. مازندران یا ...

مشاغل آن‌سوی چراغ قرمز/ کیسه گدایان برای پول توجیبی دانش آموزان

مازندران آنلاین -پشت هر چراغ‌قرمز و چهارراهی به کمین ایستاده‌اند تا با احساسات مردم حتی دانش آموزان بازی کنند، اینان افرادی نیازمند نیستند بلکه گدایانی حرفه‌ای و کاربلد هستند.

فندق، میوه ای کوچک با فواید زیاد ولی ناشناخته برای عموم

مازندران آنلاین - فندق میوه ای کوچک با فوایدی فراوان و در عین حال ناشناخته برای عموم که همه ساله برداشت آن در اواخر شهریور در منطقه دو هزار و سه هزار شهرستان تنکابن آغاز می شود.

آئين هاي غدير در مازندران ،نخستين پايگاه حکومت شيعي ايران

مازندران آنلاين - اعياد ديني از جمله عيد غدير در مازندران سرزميني که نام آن با عنوان ` ديار علويان ` گره خورده در ميان مردم آن همچنان از جايگاه ويژه و خاصي برخوردار است که با گذر زمانه گرد فراموشي بر روي آن قرار نگرفته است .

رنج شهروندان قائمشهر از فراهم نبودن زير ساخت هاي برگزاري مسابقات در استاديوم وطني

مازندران آنلاين - ورزشگاه پير و قديمي شهيد وطني که در هسته مرکزي شهر قائمشهر و ابتداي ورودي خيابان کارگر، پرترافيک ترين خيابان اين شهر قرار دارد رنج و زحمت به همسايگان وساکنان اطراف خود تحميل مي کند .

واقعيت هاي منطقه `مازيچال ` کلاردشت

مازن انلاين- مازيچال ، مرتع يا روستا ، يکي از زيباترين مناطق شمال ايران در ضلع غربي شهرستان کلاردشت مازندران است و چند سالي است طبيعت زيبا و چشم نواز آن بدنبال ساخت و سازهاي غيرمجاز، همانند مناطق مرتعي و جنگلي غرب مازندران در حال نابودي است.

حکايت اين روزهاي استان ما!

مازن انلاين- مردم در هفته دولت در انتظار آغاز بهره برداري پروژه‌ها هستند؛ پروژه‌هايي که در زندگي روزانه آنان اثرگذار باشد، اما وقتي خبري از اين دست افتتاح‌ها نباشد آن وقت حس بي‌اعتمادي نسبت به دولت ايجاد مي‌شود.

رودخانه بابلرود بابلسر در محاصره ساخت وسازهاي غيرمجاز!

مازن انلاين- رودخانه بابلرود، رودخانه‌اي بسيار زيبا که جريان بسيار آرام آب آن آرامش خاصي به شهر بخشيده، از طرفي امکانات خوب در کنار اين رودخانه از قبيل اسکله‌هاي قايق‌راني، پدالو و ايجاد فضاي سبز بستري مناسب براي بازديد و جذب مسافران فراهم کرده است.

صداي چکمه ويلاسازان در مناطق ييلاقي شرق مازندران

مازن انلاين- پس از اشباع ويلاسازي در مناطق جلگه اي و کوهستاني غرب مازندران توسط افراد بومي و غير بومي ، اکنون اين ويروس زمين سوز به مناطق ييلاقي شرق مازندران سرايت کرده و مناطق بکر اين منطقه را در معرض تهديد سودجويان قرار داده است

بلاتکليفي موسيقي در برخي شهرهاي مازندران چرا؟

مازن انلاين- روزنامه بشير در شماره روز يکشنبه خود در مطلبي با عنوان ` بلاتکليفي موسيقي در برخي شهرهاي مازندران چرا؟ ` از برخورد سليقه اي با موسيقي در برخي نقاط کشور انتقاد کرده است

آرزوي زنان سرپرست خانوارآملي براي داشتن بازارچه فروش توليدات برآورده شد

مازن انلاين- فرماندار ويژه شهرستان آمل، از فراهم شدن زمين مورد نياز براي ساخت بازارچه دائمي فروش دست ساخته ها وتوليدات زنان سرپرست خانوار وبدسرپرست دراين شهرستان خبر داد.

تراژدي به نام ببر مازندران

مازن انلاين- سال1350 طي ابلاغيه سازمان محيط زيست کشور نسل ببر مازندران در جنگل هاي خزري منقرض اعلام و نام ببر مازرون براي هميشه در تاريخ حيات وحش ايران گم شد.

پزشک طبيعت در مازندران را بشناسيد

مازن انلاين- گردشگران، طبيعت دوستان و بيماران دردهاي مفصلي، روماتيسم و افراد داراي عارضه هاي پوستي همواره با آگاهي و اطلاع از خواص درماني و دارويي مواد معدني، اين چشمه ها را به عنوان "پزشک طبيعت"، بهترين مکان براي درمان خود معرفي مي کنند

حسرت خوب زندگي در طبيعت روستايي مازندران

مازن انلاين- وقتي پنجره خانه روستايي مان را که باز مي کرديم همراه با نوازش نسيم صبحگاهي بر صورتمان ، نغمه هاي سرمستانه پرندگان بود که گوشمان را نوازش مي کرد اما حالا ....

هنر بدون سود و نمايشگاه هاي بي‌رونق؛ چالش صنايع دستي در مازندران

مازن انلاين- صنايع دستي که هنري پرسود است عايدي اش از آن هنرمند نيست، سود آن را يا نمايشگاه دار به جيب مي زند و يا دلالي که اين صنايع را در بازارهاي بزرگ و فروشگاه هاي شيک به فروش مي رساند.

مهريه و هزينه هاي سنگين، ستون هاي لرزان ازدواج

مازن انلاين- پي ريزي شالوده خانواده، به مانند هر امر انديشيده اسلامي، با تحقيق، دقت و توجه همراه است که نمي توان آن را باري به هر جهت برپا کرد و ساختنِ خانواده، يعني دوست داشتني ترين بناي ارجمند نزد خداوند را که مراقبت از آن نشانه دين داري است، نمي توان سطحي و ساده انگاشت.

پس لرزه هاي گازي در شمال/ مردم نگران؛ صنايع دلواپس

مازن انلاين- اتفاقات اخير درباره توقف صادرات گاز ترکمنستان به ايران، شوک گازي به استان‌هاي شمالي ازجمله مازندران وارد کرد اما متوليان امر مي‌گويند مردم نگران نباشند.

نقش بيمه درپوشش محصولات کشاورزي درترازوي داوري

مازن انلاين- خطرپذيري فعاليت در بخش کشاورزي به علت وابستگي زياد آن به شرائط جوي ،همواره مقوله پوشش بيمه محصولات کشاورزي در مازندران را با اهميت کرده اما اين موضوع به دلايل مختلف مورد بي توجهي کشاورزان و بيمه ها قرار دارد

دردودل هاي خودماني فرماندار بهشهر در يک جلسه

مازن انلاين- فرماندار بهشهر از عدم همکاري برخي از مردم شهرستان و جلوگيري از عملياتي شدن برخي از پروژه هاي اقتصادي که موجب اشتغال زايي و توسعه شهرستان مي شود گلايه کرد.

باغ « هرباريوم» به روي نوشهري ها گشوده مي شود

مازن انلاين- شهردار نوشهر گفت: باغ اکولوژي از قديمي‌ترين باغ‌هاي هرباريوم گياه‌شناسي کشور پس از گذشت يک قرن براي بازديد به روي شهروندان گشوده مي‌شود

ايمن سازي خط پرواز قوهاي زمستان گذران در مازندران

مازن انلاين- سرپرست اداره کل محيط زيست مازندران گفت: خط پرواز قوهاي زمستان گذران به تالاب سرخرود در محمودآباد مازندران با نصب نشانگر ويژه (برد بال) براي جلوگيري از برخورد اين پرندگان با دکل برق فشار قوي، ايمن سازي شد.

عشقي که مرز نمي‌شناسد/ پياده تا کربلا

مازن انلاين- «اين عشق مرز نمي‌شناسد» اين جمله بيشتر کساني است که خود را از راه‌هاي دور و نزديک به کربلا رسانده‌اند.

برپايي موکب کشورهاي اسلامي در کربلا

مازن انلاين- کربلا روزهاي پر جنب‌وجوشي را پشت سر مي‌گذارد و خادمان کشورهاي مختلف اسلامي مشغول برپايي موکب‌هايي براي پذيرايي از زوار اربعين هستند

کرانه خزر تا کوير؛ مقصد بين المللي گردشگري

مازن انلاين- کرانه خزر تا کوير مرکزي درحالي باوجود داشتن جاذبه‌هاي فراوان در حوزه گردشگري، مغفول مانده که متوليان مازندران و سمنان در پي تحقق مسير جديد گردشگري بين المللي هستند.

درباره نماينده ساري و مياندورود در مجلس

مازن انلاين- پايگاه خبري ` مازندنومه ` روز سه شنبه مطلبي را با عنوان ` يوسف نژاد ؛ متفاوت تر از ديگران ` به قلم عبدالصمد زراعتي جويباري در باره اين نماينده مردم شهرستان هاي ساري و مياندرود منتشر کرده است

بوم‌گردي فرهنگي در هزارتوي تاريخ سوادکوه

مازن انلاين- آسمان صدف گون، جنگل سبز و زرد، خش‌خش برگ‌هاي خشک، سبزه‌ها و گل‌هاي نورسته از شروع بارش باران‌هاي پاييزي، گشت‌وگذار در تاريخ چند هزارساله سوادکوه را دلپذيرتر مي کند

گردشگري معلولان رونق ندارد/ «گردشگري براي همه» نيست

مازن انلاين- محدوديت‌هاي زيرساختي که در حوزه گردشگري براي معلولان وجود دارد، اين بخش را از رونق انداخته است، معلولان بسياري به گردشگري علاقه دارند اما زيرساخت‌ها به آنها اجازه ورود نمي دهد.

طوفان مهمان خودخوانده مازندراني ها/هشدار کارشناسان نسبت به تغييرات اقليمي در مازندران

مازن انلاين- در سال هاي مازندران با پديده هاي جوي مخربي روبه رو بوده است و اين پديده ها در يکي دو سال اخير جان افرادي را نيز گرفته است از اين رو ست که کارشناسان نسبت به تغييرات گسترده اقليمي نه چندان خوشايند در استان هشدار مي دهند

گشتي در روزهاي ناخوش ميانکاله

مازن انلاين- تالاب ميانکاله به عنوان بخشي از ذخيرگاه زيست کره داراي تنوع زيستي غني و زيستگاه زمستان گذراني يک ميليون قطعه پرنده است؛ اين روزها شاهد پس روي پهنه آبي تالاب و خليج ميانکاله و کاهش عمق آب آن هستيم

جاده هاي بابل ناامن براي مردم

مازن انلاين- نداشتن شانه خاکي ونبود چراغ هاي روشنايي ،مشکل کمربندي ، رانش و کم عرض بودن جاده ها و نيز آسفالت نامناسب و نيز نصب شدن گاردريل ها بدون علامت هشداردهنده از جمله مشکلات برخي جاده هاي درون و برون شهري بابل است

روز عهدي دوباره ...

مازن انلاين- گفته بودند دستان تو‌را بستند، پاهايت را به زنجير کشيدند و زنده در گودالي دفن کردند، بگذار اين بار اين روايت جگرسوز را باور نکنم.

جولان آفت شب پره در مازندران

مازن انلاين- مدتي است كه حال شمشادهاي شمال كشور خصوصا مازندران خوب نيست و با آفت "شب پره" دست و پنجه نرم مي كند

برنج خارجي از بازار مازندران دست بردار نيست!

مازن انلاين- با وجود آغاز برداشت برنج در مازندران، باز هم برنج خارجي از بازار استان دست بردار نيست و به وفور در واحدهاي کسبي وحتي فروشگاه هاي بزرگ به فروش مي رسد.

آتش سوزي زباله ها، عامل مضاعف تهديد کننده عرصه هاي جنگلي

مازن انلاين- پراکندگي و دپوي غيربهداشتي زباله در مناطقي از جنگل هاي هيرکاني شمال کشور، زخم هاي کهنه اي است که با آتش سوزي هر از گاه اين زباله ها سرباز مي کند و اينک تبديل به عامل تهديدکننده مضاعف براي اين عرصه ها شده است.

طرح احداث سد وانتقال آب رودخانه هاي تنكابن به استان هاي همجوار

مازن انلاين- طرح احداث سد برروي رودخانه هاي2 هزار و 3 هزار تنكابن به منظورذخيره سازي و انتقال بخشي از آب شيرين آن به استان هاي همجواركه از چند سال پيش در دستوركار وزارت نيرو قرار گرفت با واكنش هاي مختلف مسئولان اين شهرستان روبرو شد

بابلرود رودخانه اي كه با باراني درياچه مي شود

مازن انلاين- بابل رود يكي از مهمترين رودخانه هاي دائمي كشور، درحال تبديل شدن به درياچه است و حتي خطر سرريز شدن و قطع شدن محور ارتباطي بابل به آمل براثر باراني شديد نيز احساس مي شود

ساير مطالب

که مازندران شهر ما ياد باد

پساتحريم و ايجاد فرصت هاي نوظهور براي شرکت هاي دانش بنيان

سفر به سوادکوه سرزمين ميوه‌هاي جنگلي

مازندران در دوراهي کم آبي و پرآبي!

فريادهاي خاموش غار افسانه‌اي سرزمين دو خورشيد

نکاچوب مازندران با اين همه خسارات، مرکز اشتغال و توليد مي ماند

وعده هاي بي سرانجام در توسعه گردشگري

از زلالي رودخانه سياهرود تا سياهي فاضلاب

شهيد بهشتي ؛ انديشمندي فراتر از عصر خويش

بحران زباله در عباس آباد را جدي بگيريد

سد گلورد بهشهريک راه دسترسي کم دارد

مازندران و توجه به گردشگري بين المللي و منطقه اي

گدوگ" منطقه‌اي که شناسنامه‌اش گم شده است!

رقابت هتلهاي بي جاذبه با ويلاهاي پررونق

قيمت مرغ بلاي جان توليد کننده و مصرف کننده

جاذبه هاي تاريخي و طبيعي بابل

منطقه حفاظت شده خيبوس و انجيل‌سي از جاذبه هاي قائمشهر

آشوراده حتي با زوزه شغال‌هايش حق حيات دارد

نيما،‌‌‌ خنياگر طبيعت و حقيقت

نخستين قبرستان مسلمين ايران با قدمت 1200 ساله در گلوگاه

تفاوت‌هاي فرمانداران دولت‌هاي دهم و يازدهم سوادکوه و سوادکوه شمالي

برگزاري آيين «شام غريبان» در مازندران

تب الکترونيکي شدن و کاهش شکاف ديجيتالي در مازندران

اقتصاد سياه جنگل در عصر دود و امواج

طرح جلوگيري از تغيير کاربري اقدام اساسي اما فاقد برنامه براي زمين‌هاي خرده‌مالکي

جشنواره انار اشرف؛ گامي به سمت فرهنگ و اقتصاد

گوهرتپه؛ ميراثي مجروح در علفزار

ضرورت بازبيني جشن «دهکده کندلوس»

«ناتِر»؛ روستايي بکر و سرسبز نيازمند توجه مسئولان

تخريب پوشش گياهي و تکرار وقوع سيل در مازندران

فعاليت‌هاي معدني ملارد بلاي جان دماوند

قابليت‌هاي بخش زيراب سوادکوه در التهاب تغييرات مديريتي

پياده‌روخواري؛ پديده نوظهور در شهرهاي شمال

لزوم توجه به مردمشناسي و آيين هاي سنتي

بازتاب هنر علوي در امامزادگان مازندران

لاريجان؛ بهشت گمشده ايران زمين در دامن سبز رشته کوه‌هاي البرز

صنايع دستي؛ سوغات نوبرانه و عيدانه مازندران

ساز اره موتوريها و زمين خواران در دل جنگل هاي خزر/ دغدغه هاي قضايي مازندر

زمستان بهاري ميانکاله/ سهم نداشتن بهشت پرندگان از گردشگري و اشتغال

تمرين پهلوان پنبه‏ها در زيرزمين‎هاي مخفي

مراسم عزاداري اربعين حسيني در مازندران برگزار شد

موفقيت محققان دانشگاه صنعتي بابل در خالص سازي بيوديزل

از کرناچي‌هاي فراموش شده تا نخل‌گرداني‌ در دل دماوند

محرم الگوي آزادي خواهان عالم

آب با طعم شن و ماسه / ليواني که تداعي‌گر ساحل دريا است

رکود در بازار برنج مازندران/ دلالان سلاطين تجارت برنج در کشور

سفيدچاه ميراثي کهن در دل کوهستان /گورستاني که ميان اوقاف و ميراث پاسکاري مي‌شود

شنا در استخر آب معدني

شهيدي که به نمره بيست قانع نشد

پلاژهايي با امکانات فراوان مختص دولتي‌ها/ عدالت؛ واژه گمشده در سواحل شمال

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

10 ملاک در انتخاب اصلح

آرايش انتخاباتي رسانه ملي