پیام مازند

آخرين مطالب

فرهنگي

سند تحول مسیر حرکت آموزش و پرورش را مشخص کرد

پیام مازند - ساری – ایرنا – معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سند تحول یک سند بالادستی اثرگذار در فعالیت های این مجموعه است، گفت : با تدوین آن مسیر و جهت حرکت فعالیت های آموزش و پرورش مشخص شده است.

تاکید بر نظام راهبری و مدرسه محوری

پیام مازند - ساری - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، نظام راهبری و مدرسه محوری را امری مهم در توسعه آموزشی بیان کرد.

پروژه مهر مدارس مازندران از قائمشهر آغاز شد

پیام مازند - ساری – زنگ نمادین آغاز پروژه مهر در مدارس مازندران روز دوشنبه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ، معاون متوسطه وی و جمعی از مسئولین شهرستانی و مدیران مدارس در سالن اجتماعات آموزش و پرورش قائمشهر نواخته شد.

106 هیئت مذهبی دارای مجوز در جویبار فعال است

پیام مازند - جویبار - رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویباراز فعالیت 33 موسسه وخانه قرآنی خبر داد و گفت: همچنین 106 هیئت مذهبی دارای مجوز در شهرستان فعال هستند.

چشم گردشگران خارجی در رامسر به تابلوهای فارسی نوشت

پیام مازند - نوشهر- شهرستان رامسر با یک سابقه تاریخی و شهرت جهانی از ابتدایی ترین عنصر گردشگری یعنی داشتن تابلوهای دو یا چند زبانه راهنمای گردشگران خارجی محروم است و به همین خاطر توریست های خارجی همواره در سفر به این منطقه دچار حیرت و سرگردانی می شوند.

تبلیغات اسلامی از مهمترین رویش های انقلاب است

پیام مازند - بابل - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، سازمان تبلیغات اسلامی را یکی از مهمترین رویش های انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: رصد مقابله و هوشمندانه با تهاجمات فرهنگی از دیگر اهداف است.

چاپخانه های مازندران درگیر مشکلات چند وجهی

پیام مازند - ساری - رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان مازندران مشکلات مالی و عدم توجیه اقتصادی فعالیت چاپخانه داری در استان را دلیل ورشکستگی حدود 50 چاپخانه استان طی سالهای اخیر اعلام کرد و گفت: این مساله باعث تعدیل و اخراج نیروهای شاغل در این بخش شد .

مواد مخدر به مدارس رسیده است

پیام مازند - جویبار - فرماندار جویبار از کشیده شدن پای مواد مخدر به مدارس ابراز نگرانی کرد و آن را نتیجه سهل انگاری خانواده ها و مدیران دانست.

ثبت نام 1556 کتابدار در جشنواره ملی قصه گویی

پیام مازند - ساری - مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: هزار و 556 کتابدار در اولین جشنواره قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ثبت نام و شرکت کردند.

مادربزرگ قصه گوی مازندرانی قدردانی شد

پیام مازند - ساری - مادربزرگ قصه گوی مازندرانی روز دوشنبه در نخستین جشنواره قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ساری مورد قدردانی قرار گرفت.

طرح «همیار طبیعت» در مازندران راه اندازی شد

پیام مازند - ساری - مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به راه اندازی طرح «همیار طبیعت» در مراکز فرهنگی و هنری این کانون گفت: مازندران پاک را می بایست به عنوان فرهنگ، در کودکان نهادینه کرد.

مستند «کارتلوس» در مازندران تولید شد

پیام مازند - مستند«کارتلوس» به تهیه کنندگی و کارگردانی آرش رمضانی فوکلایی کار مشترک ایران و گرجستان در مازندران به مرحله پایانی تولید رسید. آرش رمضانی ...

توجه به صنایع دستی در رونق تولید اثربخش خواهد بود

پیام مازند - محمودآباد - فرماندار محمودآباد گفت: توجه به کارگاه های کوچک تولیدی صنایع دستی در تحقق شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصادی اثر بخش خواهد بود.

خانه رمدانی نکا ثبت ملی شد

پیام مازند - ساری - مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به ثبت 12 اثر تاریخی استان در فهرست آثار ملی ایران گفت: خانه رمدانی نکا و بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل از جمله این آثار هستند.

غفلت همگانی از بسته بندی جهان بینی با قصه برای کودک

پیام مازند - ساری- یک پژوهشگر فرهنگ عامه با ابراز تاسف از کم رنگ شدن ارتباط کلامی پدران و مادران با کودکان از طریق قصه گویی ، گفت: پدران و مادران می توانند برای گسترش جهان بینی کودک از قصه استفاده کنند اما از آن غافل هستند.

قصه گویی روابط اجتماعی را در کودکان تقویت می کند

پیام مازند - ساری - یک قصه گوی برتر مازندرانی که به مرحله پایانی اولین جشنواره ملی قصه گویی راه یافته ، بر ضرورت توجه والدین ، معلمان و دیگر دست اندرکاران آموزشی به نقش قصه گویی در تربیت کودکان تاکید کرد و گفت : می توان با استفاده از قصه گویی، روابط اجتماعی کودکان را تقویت کرد.

دعوت متفاوت به کتابخوانی برای دانش آموزان در تابستان

پیام مازند - ساری - جشنواره کتابخوانی " کتابان " در حالی برای چهارمین سال برگزاری فراخوان داده است که مسئولان برگزاری این جشنواره می گویند که طرحی نو در انداخته اند و به جای مسابقه کتابخوانی مبتنی بر محفوظات ، بر شیوه درک و دریافت شرکت کنندگان تاکید دارند.

داوران«هزارصدا» در گرگان معرفی شدند/ بزرگداشت بابک بیات

پیام مازند - تعدادی از هنرمندان صاحب‌نام موسیقی و ادبیات کشورمان با حضور در ترکیب هیات داوران مسابقه موسیقایی «هزار صدا» آثار اجرایی خوانندگان گرگانی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

مسجد جامع هویت دینی و فرهنگی مردم ساری است

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران خواستار تسریع در روند بازسازی مسجد تاریخی جامع ساری به عنوان هویت دینی و فرهنگی مردم استان شد.

رویترز: حمله به نفتکش ها در نشست وزیران انرژی گروه 20 بررسی می شود

پیام مازند - خبرگزاری رویترز امروز به نقل از وزیر صنعت ژاپن گزارش داد که حمله اخیر به نفتکش ها در دریای عمان محور بحث وزیران انرژی و محیط زیست گروه 20 در اجلاس روزهای آتی خواهد بود

معضلات فرهنگی با ابزار فرهنگی حل شود

پیام مازند - ساری – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: عنوان‌کردن یا حل یک موضوع فرهنگی باید با ابزار فرهنگی صورت بگیرد و اگر اینگونه باشد، یک گام به جلو حرکت کرده ایم.

طرح تابستانی نشاط معنوی در بقاع متبرکه مازندران اجرا می شود

پیام مازند - ساری - معاون فرهنگی اداره کل اوقاف مازندران گفت: طرح تابستانی «نشاط معنوی» با هدف برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در بقاع متبرکه استان اجرا می‌شود.

71 گونه مهره دار کشور در فهرست تهدید قرار داد

پیام مازند - محمودآباد – معاون سازمان محیط زیست و عضو شورای عالی معدن با بیان اینکه یک میلیون گونه زیستی و حیات وحش جهان در معرض انقراض هستند گفت: 71 گونه مهره دار در کشور نیز در فهرست تهدید وجود دارد.

گام های رو به رشد صنایع دستی در مازندران

پیام مازند - ساری - همزمانی روز جهانی صنایع دستی و آغاز به کار هیجدهمین اجلاس شورای بین المللی همکاری های اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر و برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی مازندران، فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های مازندران در هنر-صنعت صنایع دستی را ایجاد کرده است.

هشتمین آیین هنرماه در نوشهر برگزار می شود

پیام مازند - ساری - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از برگزاری هشتمین آیین هنرماه به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در شهرستان نوشهر، خبرداد.

تنکابن مهد هنرهای فاخر صنایع دستی است

پیام مازند - تنکابن - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستانهای تنکابن و عباس آباد با بیان اینکه تنکابن مهد هنرهای فاخر صنایع دستی از شناسایی 20 رشته صنایع دستی خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران : اظهار نظرهای غیر تخصصی درباره اتفاق سد لفور کمک کننده نیست

پیام مازند - ساری - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خواستار بررسی تخصصی اتفاق رخ داده در سد لفور شهرستان سوادکوه شمالی شد و گفت : اظهار نظرهای غیر تخصصی در این مورد نه تنها کمک کننده نیست بلکه به صنعت گردشگری استان آسیب می زند.

ساخت پردیس سینمایی در ساری ؛ نقطه سر خط

پیام مازند - ساری - در حالی حدود سه سال از وعده ساخت پردیس سینمایی در مکان سینما ایران سابق در مرکز شهر ساری از سوی حوزه هنری می گذرد که تاکنون هیج اقدام عملی برای ساخت این فضای فرهنگی انجام نشده است.

امسال 3 پروژه آموزشی در رامسر کلنگ زنی شد

پیام مازند - رامسر - فرماندار رامسر با بیان اینکه امسال سه پروژه آموزشی در شهرستان کلنگ زنی شد اظهار کرد: خیرین نقش بزرگی در ترویج قرآن و علم آموزی در مدارس دارند.

محفل انس با قرآن اصحاب رسانه در ساری برگزار شد

پیام مازند- همزمان با بیست و هفتمین روز ماه مبارک رمضان و به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد محفل انس با قرآن و ضیافت افطاری ویژه اصحاب رسانه مازندران با حضور قاری برجسته جهان اسلام " استاد سید جواد حسینی " یکشنبه شب در حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار شد.

عاطفه باران یک و نیم میلیارد ریال مازندرانی ها بر سر سفره رمضان

پیام مازند- خیرین، نیکوکاران و مسئولان استان مازندران با گرد هم آمدن کنار یکدیگر بر سر سفره افطار، حدود یک و میک میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی خود را به نیازمندان استان و کشور هدیه کردند.

پیشتازی مادران مازندرانی در استفاده از مهد کودک

پیام مازند- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران میانگین بهره گیری کودکان کشور از مهد را هفت درصد اعلام کرد و گفت که هم اکنون 12 درصد از کودکان مازندرانی به مهد سپرده می شوند که به معنای پیشتازی استان در این زمینه است

احیای شب قدر در آمل

پیام مازند - مراسم احیای شب بیست وسوم ماه رمضان، به همراه آیین معنوی و روحانی دعاهای افتتاح، جوشن کبیر، ذکر استغفار و قرآن به سر، در امامزاده ابراهیم ...

طلاق با کودکان چه می کند؟

پیام مازند- طلاق غالبا احساس امنیت کودکان را کاهش داده و آنها را نسبت به آینده نگران می کند.

ساير مطالب

نشان استاد رشیدی در دستان هنرمند ساروی

رئیس سازمان میراث فرهنگی از گارگاه قالیبافی در کلاردشت بازدید کرد

بیاد صدای مخملین آواز ایرانی

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در صدر دانشگاههای کشور

اعضای هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران انتخاب شدند

دو مجموعه اقامتی و پذیرایی درنوشهر و چالوس افتتاح شد

مونسان: دستکم 200 هزار شغل در حوزه گردشگری کشور ایجاد شد

درآمد گردشگری وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش می دهد

مشکلات فیلم‌سازهای ایران را بازگو نمی‌کنم!

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از کارگاه فرش کلاردشت

گرانی کاغذ آمار چاپ قرآن را تقلیل داد/ کسب 200 رتبه بین‌المللی

پرونده نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش بسته شد

باید پنج درصد بودجه کشور به پژوهش و تحقیقات اختصاص یابد

وارش؛ الگوی تمرکززدایی جشنواره های بین المللی از پایتخت

جشنواره وارش؛ دریچه ای تازه برای معرفی سینمای ایران

ققنوس؛ جشنواره ای برای احیای اصول هنر متعهد+ تصاویر

سینمای ایران بسیار موفق است

تغییرات اساسی در نظام آموزش و پرورش ضروری است

وارش؛ پلی مستحکم برای توسعه مناسبات میان ملت ها

« شهید مطهری» بابصیرت و زمان شناس بود

ارسال 323 اثر به جشنواره ملی محصولات قرآنی کشور

لزوم بهره گیری از ابزارهای نو و هنر برای تببین مفاهیم قرآنی

قرآن قانون مدون آسمانی برای سبک زندگی است

استقبال گسترده از نگاه بومی نهمین جشنواره فیلم وارش

چشمه های آب گرم رامسر ؛ درمانگر درد یا تهدید سلامت ؟

مدرسه‌ای بزرگ در دل یک اتاق کوچک!

تحصیل حدود چهار درصد دانشجویان در رشته های تخصصی کشاورزی

یک سالن فرهنگی در بابل به نام داود رشیدی شد

زبان و فرهنگ بومی دغدغه ای برای گردهمایی فرهنگ دوستان مازنی

یک خیابان در تهران، یک سالن در بابل به نام داوود رشیدی

« وارش»؛ گره آیین ها و فرهنگ بومی با هنر مدرن

جشنواره هنرهای نمایش دانش آموزی آغاز شد/رقابت 21 نمایش

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش آغاز به کار کرد

توسعه آموزشی با مشارکت محقق می شود/ ساخت مدرسه خیرساز

جشنواره وارش موفق ترین رویداد سینمایی مازندران است

ارسال 3300 فیلم به جشنواره وارش/ نشان «داود رشیدی» اهداء می شود

10 چهره مطرح فستیوال های سینمایی جهان به جشنواره وارش می آیند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خواستار احیای جشنواره شعر علوی شد

ارسال 3 هزار و 300 اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم وارش

افزایش 30 درصدی سهمیه مازندران در حج تمتع 98

سایه وارش روی فرهنگ و هنر مازندران

هنرستان های مازندران یکهزار نیروی متخصص کم دارند

برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره ققنوس در یازدهم اردیبهشت ماه

افزایش 50درصدی دانش آموزان مازنی تحت پوشش طرح ایران مهارت

مرور هشت فیلم از سینمای آذربایجان در جشنواره وارش

جشنواره وارش با چهار نمایشگاه تجسمی کلید می خورد

سرنوشت ایران مهارت بدون رفع اشکالات، مشابه طرح کاد خواهد بود

هشت فیلم مردم شناسی گیلان در جشنواره وارش مرور می شود

معماری؛ گمشدۀ شهرسازی های امروز

دانشگاه علوم پزشکی مازندران 2 دانشکده جدید تاسیس می کند

منش قرآنی هدف اصلی طرح مصباح الهدی است

جشنواره بین المللی وارش 11 نشست و کارگاه تخصصی برگزار می کند

«بازگشت از قیامت» به نمایشگاه بین المللی کتاب رسید

سبک زندگی شهدا الگوی جوانان باشد

فعالان صنعت گردشگری در مازندران توانمندسازی می شوند

سرپرست جدید دانشگاه علمی کاربردی مازندران معرفی شد

عقب ماندگی 50 درصدی دانشگاه کاربردی از برنامه ششم

یک سوم کلاس های درس مدارس مازندران نیازمند نوسازی است

نمایش هشت فیلم درباره جنگل های هیرکانی درجشنواره وارش

سیل اخیر 8 میلیارد تومان به واحدهای آموزشی مازندران آسیب زد

آغاز فعالیتهای فرهنگی و هنری در مازندران با نگاه به سیلزدگان

گرد انتظار بر مجوز انتشار دانشنامه مازندران

53 فیلم به بخش مسابقه ملی جشنواره بین المللی فیلم وارش راه یافت

گران فروشی ، آفت نوظهور گردشگری مازندران

گردگیری هنری در یک جلسه

سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز در بابل

مدارس مازندران روز شنبه اینده باز است

پنج فیلم ایرانی بخش بین الملل جشنواره فیلم وارش معرفی شد

رقابت فیلمسازان 6 کشور حوزه دریای خزر در جشنواره وارش

دریافت پاسخ به شبهات مهدویت در 300امامزاده شاخص مازندران

افزایش 20 درصدی اعضای فعال کتابخانه های عمومی مازندران

اتمام داوری 840 اثر و معرفی نفرات برتر جشنواره ققنوس در مازندران

جشن شعبانیه در تمامی کانون های مساجد مازندران برگزار می شود

فرهنگ مهدوی رمز عبور دنیای اسلام از مشکلات است

برنامه «هنر در سنگر عشق» در مناطق سیل زده مازندران اجرا شد

هزینه کرد 100 میلیاردی برای اجرای نیات واقفین در مازندران

اتمام داوری 840 اثر و معرفی نفرات برتر جشنواره ققنوس در مازندران

ضرورت نهادینه شدن سبک زندگی قرآنی در حوزه تعلیم و تربیت

31 فروردین ماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره نوروزی پلیس

جشنواره لباس ایرانی اواخر فروردین در مازندران برپا می شود

24 فیلم به بخش نهایی«ترنه وا» جشنواره وارش راه یافت

آیین بزرگداشت سلمان هراتی در تنکابن برگزار شد

پذیرایی به سبک غیر بومی بر سفره گردشگری مازندران

9 کنسرت و جنگ شادی نوروزی در رامسر برگزار شد

افزایش120 درصدی فروش صنایع دستی در نمایشگاه ملی نوشهر

من خود آن سیزدهم کز همه عالم بدرم

سرگرمی های نوروزی 85 میلیارد ریال برای مازندران درآمد داشت

بازدید 669 گردشگر خارجی از موزه های مازندران

برپایی جشن میلاد امام حسین (ع) در 300 امامزاده مازندران

سیل بازدید از موزه های مازندران را هم 35 درصد کاهش داد

بابلی ها یاد پدر مهربان سینمای ایران را گرامی داشتند

جشنواره فیلم وارش درقامت بین المللی برگزار شود

تشکیل قرارگاه فرهنگی تبلیغی برای کاهش آلام سیل زدگان

بررسی روش های مختلف برگزاری امتحان نهایی در مناطق سیل زده

خسارت 30 میلیارد ریالی سیل به زادگاه نیما یوشیج

اسکان مسافران نوروزی در مدارس مازندران 50 درصد کاهش یافت

خسارت سیل به 3 مدرسه زیرآب/ مدارس مناطق سیل زده دایر است

مازندران تعطیلات نوروزی را با 15 میلیون گردشگر پایان برد

پاسداشت روز طبیعت در مازندران

موزه کشتی در جویبار راه اندازی می شود

سیلاب به 81 مدرسه مازندران آسیب رساند

افزایش ورودی گردشگران نوروزی به مازندران پس از سیل

اقامت گردشگران نوروزی در مازندران به 12 میلیون نفر رسید

راهبرد گردشگری انبوه 70 سال پیش باید به گردشگری پایدار برسد

فروش 2.7 میلیارد تومانی صنایع دستی مازندارن در ایام نوروز

20 درصد گردشگران مازندران در روستاها اقامت کردند

فروش 2 میلیارد تومان محصولات صنایع دستی نوروزی در مازندران

بابلسر ؛ شهر رودخانه و دریا برای گردشگران

اقامت مسافران نوروزی در مازندران به حدود 10 میلیون نفر رسید

سیل بهاری به میراث 400 ساله مازندران جان دوباره بخشید

80 هزار گردشگر در ساری اقامت کردند

مازندران در رتبه نخست گردشگران مقیم قرار دارد

78 باند قاچاق اشیای تاریخی در مازندران منهدم شد

اجرای تورهای ساری گردی از امروز

تبعات سیل ، اقامت گردشگران نوروزی در مازندران را کاهش داد

عبور از گردشگری گذری اولویت اصلی مدیریت شهری شرق مازندران

بازگشت گردشگران به شهر های سیل زده مازندران

حضور 20 استان کشور در نمایشگاه صنایع دستی مازندران

سیل 86 میلیارد ریال به آثار میراث فرهنگی مازندران خسارت زد

افزایش9 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در نور

ثبت بیش از 6 و نیم میلیون شب اقامت گردشگر در مازندران

نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان نور افتتاح شد

افزایش 13 درصدی بازدید مسافران نوروزی از موزه های مازندران

ثبت یک میلیون و 100 هزار شب اقامت مسافر نوروزی در چالوس

هتلی 7 ستاره در سرزمین نور

چالوس شهری با تنوع جاذبه های گردشگری برای مسافران

گلوگاه، شاهکار طبیعت و سرزمین جنگل های بکر

ورود 241 گردشگر خارجی به مازندران

20 شهرستان مازندران از مهمانان نوروز98 استقبال کردند

سیل برگزاری 22 نمایشگاه صنایع دستی را به تاخیر انداخت

رامسر ، رنگین کمان زیبایی های شمال ایران

پیش بینی افزایش حضور گردشگران در مناطق روستایی مازندران

طرح آرامش بهاری در 300 امامزاده مازندران آغاز شد

بابل نوازش دهنده چشم گردشگران در ایام نوروز

همسایگی کوه و دریا، جلوه ای از زیبایی های گردشگری نوشهر

17 موزه مازندران در نوروز فعال است

شهر تاریخی بهشهر اماده میزبانی از گردشگران نوروزی

شهر تاریخی بهشهر اماده میزبانی از گردشگران نوروزی

جشنواره رسانه و نوروز در مازندران برگزار می شود

نوشهرآمادگی اسکان 150هزار گردشگر را در تعطیلات نوروز دارد

نگاهی به آئین های نوروزی در غرب مازندران

راهیان نور بستری برای انتقال فرهنگ به نسل امروز است

هیئات مذهبی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پیشگام باشند

اجرای برنامه های فرهنگی تحویل سال در امامزادگان مازندران

کهن شهر قائمشهر در انتظار مسافران نوروزی

حسین زادگان: جشنواره وارش فرصت مهم فرهنگی برای مازندران است

اعزام پنج کاروان بسیجیان قائمشهر به راهیان نور

راهیان نور فرصتی برای آشنایی باوقایع دفاع مقدس است

شهدا تعیین کننده راه ما از بیراهه ها هستند

اینجا سوادکوه دروازه ورود به مازندران