آخرين مطالب

فرهنگي

غار دانیال ، ظرفیت گمنام گردشگری در مازندران

مازندران آنلاین - نوشهر- ایرنا - غار آبی دانیال سلمانشهر یکی از زیباترین غارهای رودخانه‌ای کشور است که در صورت حمایت مسئولان و سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند به یکی از جاذبه های دیدنی در غرب مازندران تبدیل شود.

مرگ دانش آموز ساروی بر اثر ایست قلبی در جلسه امتحان تکذیب شد

مازندران آنلاین - ساری - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران مرگ یکی از دانش آموزان مدرسه تیزهوشان شهرستان ساری بر اثر ایست قلبی در جلسه امتحانی پایان سال را تکذیب کرد .

با زباله سوز وارد بهشت نمی شویم!

مازندران آنلاین - عضو هئیت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل گفت:زباله سوزها کاربردهایی محدود داشته و راه حل اصلی برای مشکل زباله مازندران نیست، ...

قلعه تنکا ، دیده بان خاموش دشت تنکابن

مازندران آنلاین - قلعه ` تنکا ` در شهرستان تنکابن یکی از جاذبه های بکر و دست نخورده گردشگری تاریخی در غرب مازندران است که به منظور بهره مندی هر چه بهتر از آن به مطالعات اولیه باستان شناسی نیاز دارد .

موسیقی البرزنشینان در مازندران نواخته می شود

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان موسوم به ` لیلم ` مرداد ماه سال جاری در مازندران برگزار می شود .

سه دانش آموز مازندرانی به الپیماد جهانی ریاضی راه یافتند

مازندران آنلاین - معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت که برای نخستین بار سه دانش آموز استان منتخب تیم ملی المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی برای حضور در رقابت های مسابقات المپیاد جهانی در کشور رومانی شدند .

سحرخوانی، سنت ناب مردم دیارعلویان در ماه رحمت الهی

مازندران آنلاین - نوشهر- سحرخوانی از سنت های ناب و قدیمی مردم دیارعلویان در ماه رحمت الهی است که با گذشت سال ها و پیشرفت تکنولوژی هنوز در بسیاری از روستاهای مازندران برگزار می شود.

ارتقای فرهنگ شهروندی نیازمند برنامه ریزی است

مازندران آنلاین - ساری - شهردار ساری، اطلاع‌رسانی را از وظایف روابط عمومی برشمرد و گفت: باید هزینه‌ها به سمت مقوله فرهنگ‌سازی سوق پیداکرده وبرای ارتقای فرهنگ شهروندی برنامه‌ریزی شود.

50 واحد پذیرایی در مسیر جاده کندوان در ماه رمضان فعال است

مازندران آنلاین - نوشهر- رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری چالوس با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان از فعال بودن 50 واحد پذیرایی بین راهی در جاده کندوان در این ماه خبر داد.

یک هزار و 683مبلغ به سراسر مازندران اعزام شدند

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان امسال تعداد یک هزار و 683 مبلغ به سراسر استان اعزام شدند.

خانه اولیا در استان های کشور تشکیل می شود

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت که همسو با تمرکززدایی از نظام آموزشی و نقش آفرینی بیشتر اولیا و مربیان در مدارس ، خانه اولیا در استان های کشور تشکیل می شود .

گذری به نواهای روحبخش و در عین حال فراموش شده رمضان

مازندران آنلاین - ساری - هریک از آیین های مذهبی چه قبل و چه بعد از اسلام در کشور پهناور ما دارای نواهای ویژه ای است که دانستن و بهره گیری از آنها به طور قطع به اعتلای جایگاه موسیقی اصیلمان می افزاید.

مازندنومه : آرش کمانگیر؛ ساروی یا آملی؟!

مازندران آنلاین - ساری - پایگاه خبری ` مازندنومه ` روز سه شنبه مطلبی را با عنوان ` آرش کمانگیر؛ ساروی یا آملی؟ ` در واکنش به ادعای ساروی بودن این اسطوره ملی از سوی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری منتشر کرده است .

برپایی جشنواره «جلوه های آواز ایرانی در مناجات خوانی» درمازندران

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، برگزاری جشنواره جلوه‌های آواز ایرانی و طرح کتابت وحی را از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی و قرآنی ماه رمضان در استان اعلام کرد.

نقد مازندنومه از وضعیت مطبوعات مازندران

مازندران آنلاین - ساری - پایگاه خبری ` مازندنومه ` که مسایل فرهنگی استان مازندران را رصد می کند در مقاله ای با عنوان ` آینه های غبارآلود ` ، وضعیت مطبوعات این استان را به نقد کشیده است .

شهناز ؛ آخرین بازمانده از نوازندگان سینه به سینه

مازندران آنلاین - ساری- در تاریخ موسیقی ایرانی، فراوان به نوازندگان چیره دستی برمی خوریم که نواختن ساز را بدون آموزش نت و قواعد مربوطه به صورت «سینه به سینه» آموختند که استاد جلیل شهناز از آخرین‌های آنهاست.

بوفه 30 مدرسه مازندران سال تحصیلی جاری پلمپ شد

مازندران آنلاین - ساری - معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران از پلمپ 30 واحد بوفه متخلف عرضه کننده مواد غذایی در مدارس این استان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

اداره امور مدارس به مدیران واگذار می شود

مازندران آنلاین - ساری - معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تشریح سیاست های این وزارتخانه در پویاسازی نظام آموزشی گفت که یکی از سیاست های در این زمینه سپردن اداره امور مدارس به مدیران این مجموعه های آموزشی ست.

آواز ایرانی ، حرکت در مسیر اندوه تاریخی

مازندران آنلاین - ساری - آواز ایرانی که پیشینه ای درخشان و طلایی را در تاریخ موسیقی ایران به ثبت رسانده، اکنون با گذشت زمان و از دست رفتن استادان بزرگ فن و تحولات و تغییرات اجتماعی، دوران بی مهری و فراموشی را سپری می کند و به توجه بیشتر مسئولان نیاز دارد.

چهل و ششمین سالگرد آیت الله کوهستانی در بهشهر برگزار شد

مازندران آنلاین - ساری- چهل‌ و ششمین سالگرد ارتحال عالم ربانی ، آیت‌الله محمد کوهستانی پنجشنبه شب در حسینیه شهدای زادگاهش روستای کوهستان شهرستان بهشهر با حضور علمای منطقه و جمعی از شاگردانش برگزار شد.

خیرین مازندران دو برابر میانگین کشوری دست و دلبازی کردند

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل تجهیز ، توسعه و نوسازی مدارس مازندران گفت که سال گذشته خیرین این استان به 70 درصد تعهداتشان برای ساخت و یا اتمام طرح های مدرسه سازی عمل کردند که این رقم حدود 2 برابر میانگین کشور است .

افزایش 5 برابری اعتبارات آموزش و پرورش استثنایی کشور

مازندران آنلاین - ساری_ایرنا_ معاون برنامه ریزی آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به افزایش پنج برابری اعتبار این سازمان در چندسال اخیر گفت: آموزش و پرورش استثنایی کشور در سال 97 نسبت به سال 92 شرایط کاملا متفاوتی پیدا کرده است.

مطالبات فرهنگیان تا پایان ماه خرداد صفر می شود

مازندران آنلاین - نوشهر - معاون توسعه و مدیریت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از واریز 60 درصد مطالبات فرهنگیان در چند روز آینده خبر داد گفت که با تامین منابع مالی ، تا یک ماه آینده 40 درصد بقیه مطالبات هم پرداخت خواهد شد.

دانش آموزان ورودی اول ابتدایی غربالگری را انجام دهند

مازندران آنلاین - ساری - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ضرورت انجام غربالگری برای دانش آموزان جدید گفت : والدین دانش آموزان متقاضی ورود به مقطع اول ابتدایی هر چه سریع تر و تا پایان تیر ماه برای غربالگری فرزندانشان به مراکز مرتبط مراجعه کنند .

هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود

مازندران آنلاین - ساری - درگذشت استاد ناصر چشم آذر یکی از مفاخر موسیقی و مشاهیر هنری میهن مان، بهار صاحبدلان و هنردوستان را به خزانی محزون و غمناک تبدیل کرد.

ریشه های انقلاب علمی در غرب

مازندران آنلاین - تمدن امروز غرب که بر پایه علم (science) قرار دارد، به طور عمده مرهون انقلاب علمی (Scientific revolution) است. فرایندی که بخش بسیار مهمی از رُنسانس (نوزایی) محسوب می شود و در حدود سال های 1450 تا 1700 میلادی در اروپا به وجود آمد و در نتیجه آن، علم جدید متولد شد.

بی توجهی به استانداردها ، تیر خلاص به بوم گردی

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – بوم گردی به عنوان پدیده نوظهور اقامتی در کشورمان مشتاقان و طرفداران زیادی را به سوی خود جلب کرده است اما بی توجهی به یکسری استانداردهای مشخص شده در این خصوص می تواند اثرات جبران ناپذیری را به آینده این صنعت وارد بکند.

سایه کمبود معلم بر مدارس مازندران سنگینی می کند

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل اموزش و پرورش مازندران گفت : کلاس های درس مدارس استان با کمبود حدود یک هزار و 800 هزار معلم دست و پنجه نرم می کنند که سایه این کمبود بر سر کلاس های درس بسیار سنگین است .

زنگ سپاس از مقام معلم در مازندران نواخته شد

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – زنگ سپاس از مقام معلم روز شنبه همزمان با هفته معلم با حضور جمعی از مسئولان استانی در مدرسه دخترانه ولیعصر (عج) قائمشهر نواخته شد.

همکلاسی های آملی پس از حدود نیم قرن از معلمانشان قدردانی کردند

مازندران آنلاین - ساری - دانش آموزان 47 سال قبل مدرسه راهنمایی طالب آملی شهر آمل عصر امروز جمعه در یک دورهمی کنار هم جمع شدند و خاطرات حدود نیم قرن پیش دوران مدرسه را با قدردانی از مدیران و معلمان خود مرور کردند.

نمایش کمدی با موضوع اعتیاد در تنکابن به روی صحنه می رود

مازندران آنلاین - نوشهر – نمایش کمدی ` فرار از کمپ ` کاری از گروه تئاتر سوگند وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن از امشب (پنجشنبه) در تالار مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره ) پارک مادر این شهر به روی صحنه می رود.

به ‌یاد صدای مخملین استاد آواز ایران

مازندران آنلاین - ساری- 12 اردیبهشت ماه، یکصد و هفتمین زادروز خواننده شهیر موسیقی ایرانی استاد بنان است که با صدای مخملین خویش همواره موجب آرامش دوستداران این هنر شده است.

دانش آموزان استثنایی مازندران یک درمیان به مدرسه می روند

مازندران آنلاین - ساری - رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران گفت: بسیاری از خانواده های دانش آموزان استثنایی در این استان به دلیل توان مالی کم، دانش آموزان خود را نامرتب راهی مدرسه می کنند.

نغمه‌ها بودی مرا تا هم‌زبانی داشتم

مازندران آنلاین - ساری- دهم اردیبهشت ماه، یکصد و نهمین زادروز شاعر و ترانه سرای نامدار ایران «رهی معیری» است که با سروده های خویش بخشی از زیبایی شعر و موسیقی کشورمان را به خود اختصاص داد.

قائمشهری ها سالانه 29 میلیارد تومان برای کنکور هزینه می کنند

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش قائمشهر از آنچه که شیوع تب ` کنکور زدگی ` در این شهرستان نامید انتقاد کرد و گفت که خانواده های قائمشهری هر ساله 29 میلیارد تومان بابت کلاس های کنکور هزینه می کنند.

نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی در آمل گشایش یافت

مازندران آنلاین - سای- به مناسبت هفته مشاغل دستاوردهای دانش آموزان دختر و پسر شهرستان آمل عصرشنبه با حضورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران ونماینده آمل درمجلس شورای اسلامی درمحل دائمی نمایشگاه های این شهرستان گشایش یافت.

زوج خبرنگاران ایرنای مازندران در جشنواره دانشگاهها برتر شدند

مازندران آنلاین - ساری - زوج خبرنگاران ایرنا در بابل و بابلسر در سومین جشنواره خبرنگاران و روابط عمومی های برتر دانشگاهها و پارک های علم و فناوری منطقه 2 کشور حائز رتبه برتر شدند.

نهمین دوره المپیاد دانش آموزی نانو در مازندران برگزار می شود

مازندران آنلاین - ساری - نهمین دوره المپیاد دانش آموزی ` نانو ` به منظور کشف استعداد های برتر ، صبح فردا ( هفتم اردیبهشت) در شهرهای آمل ، بابل ، نوشهر ، تنکابن ، رامسر ، فریدونکنار و بابلسر برگزار می گردد .

17 واحد آموزشی در دولت تدبیر در تنکابن ساخته شد

مازندران آنلاین - نوشهر – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش تنکابن از احداث 17 واحد آموزشی در این شهرستان با کمک های دولتی و خیرین مدرسه ساز طی پنج سال اخیر در این شهرستان خبر داد.

ارجاع روزانه 40 پرونده طلاق به بهزیستی مازندران

مازندران آنلاین - آمل - معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران گفت: روزانه 40 پرونده طلاق به بهزیستی استان ارجاع می شود و نداشتن مهارت زندگی از جمله عوامل آن است.

دمیدن امید در احیای بناهای تاریخی مازندران

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – 120 بنای تاریخی و فرهنگی استان مازندران در پنج سال اخیر مرمت و قابل استفاده برای بازدید علاقه مندان شده که این مساله روح تازه ای به اثار تاریخی و فرهنگی استان داده است.

فرماندار کلاردشت خواستار تسریع در صدور مجوز جاده سلامت شد

مازندران آنلاین - نوشهر - فرماندار کلاردشت با اشاره به تهیه و ابلاغ طرح جاده سلامت در این شهرستان ، از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران خواست تا در صدور مجوز ساخت این جاده گردشگری شتاب کند.

کوچ ، انتخاب هنرمندان مازندران برای جبران کمبودها

مازندران آنلاین - جست و جو برای چرایی ترک دیار ، حضور و فعالیت هنرمندان مازندرانی در پایتخت کشور با پاسخی از جنس عواملی ناشی از کمبود و نبود فضابرای تمرین و اجرای برنامه های هنری و نبود حمایت مالی گره خورده است .

روزنامه حرف مازندران : سد فینسک ، تکرار یک اشتباه

مازندران آنلاین - ساری - روزنامه حرف مازندران در شماره روز شنبه خود گزارشی را با عنوان ` سد فینسک ، تکرار یک اشتباه ` منتشر کرد و نسبت به پیامدهای ساخت این سد در خشکسالی استان هشدار داد .

بوم گردی ، جایگزین زمین فروشی در روستاهای غرب مازندران

مازندران آنلاین - نوشهر – ایرنا – ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاهای غرب مازندران با استقبال خوبی از سوی روستاییان مواجه شده و آنها را ترغیب به ایجاد اینگونه واحدها به جای زمین فروشی در راستای درآمد زایی پایدار نموده است.

زنگ نمادین سلامت درمدارس بابل نواخته شد

مازندران آنلاین - ساری - همزمان با هفته گرامیداشت سلامت ، زنگ نمادین سلامت امروز شنبه در دبستان دخترانه زهره توفیقی بابل نواخته شد.

طرح ملی ایران مهارت در مدارس مازندران اغاز شد

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – طرح ملی ایران مهارت ویژه دانش اموزان مقطع متوسطه دوره اول با هدف آموزش مهارت های کسب و کار و آشنایی با رشته های فنی و حرفه ایی روز چهارشنبه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در مجتمع آموزش خوارزمی شهرستان قائمشهر آغاز شد.

خیران 17 مدرسه نیمه تمام را در نوشهر تکمیل کردند

مازندران آنلاین - نوشهر - مدیر آموزش و پرورش نوشهر گفت که از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون خیران مدرسه ساز 17 مدرسه نیمه تمام را در این شهرستان تکمیل کردند.

موسیقی نظام در تاریخ ایران زمین

مازندران آنلاین - ساری- موسیقی نظام مجموعه ای از آهنگ ها و نغمه های خاص بوده که همواره با عملیات و فعالیت های سپاهی گری در تشکیلات نظامی و میدان های مشق نبرد و به هنگام صلح و جنگ به کار می رفته است.

یک سوم کلاس های درس مازندران تخریبی است

مازندران آنلاین - ساری- مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: از بیش از 21 هزار کلاس درس مدارس مازندران یک سوم معادل حدود 32 درصد تخریبی ، فرسوده و نیازمند بازسازی است‌.

اجماع مدیران مازندران برای حل مشکلات آموزش و پرورش

مازندران آنلاین - ساری - مدیران عضو شورای آموزش و پرورش مازندران روز پنجشنبه در نخستین نشست سال جدید از آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین پایگاه مقابله با آسیب های اجتماعی یاد و بر ضرورت کمک همگانی برای تقویت این پایگاه تاکید کردند.

مرحله استانی پژوهش های قرآنی درآمل برگزار شد

مازندران آنلاین - ساری - مرحله استانی یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی با محوریت قرآن کریم و استکبار ستیزی روزچهارشنبه در دانشگاه علوم قرآنی شهرستان آمل برگزار شد.

کمبود تجهیزات، چالش مدارس مازندران برای استقرار نظام جدید آموزشی

مازندران آنلاین - ساری - استقرار امکانات و تجهیز هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش بر اساس سرفصل های کتب درسی و نظام آموزشی جدید در حال حاضر یکی از چالش ها و دغدغه های اصلی آموزش و پرورش کل کشور و استان مازندران است.

ضعف زیرساختی عامل بی رونقی گردشگری در ایران است

مازندران آنلاین - ساری- رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی کشورضعف زیرساختی و مهارت را عامل اصلی در بی رونقی گردشگری در ایران دانست.

کشورهای حوزه دریای خزر در تور عکاسان مازندرانی

مازندران آنلاین - ساری - سه عکاس مازندرانی اقدام به برگزاری نمایشگاهی از عکس های کشور و مازندران در کشورهای حوزه دریای خزر کردند که از ایام نوروز در ارمنستان آغاز و مقصد بعدی گرجستان اعلام شده است .

تخریب کاروانسرای بهرام اتر ساری صحت ندارد

مازندران آنلاین - ساری - سرپرست میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران تخریب کاوانسرای تاریخی ` بهرام اتر ` واقع در شهر ساری را تکذیب و آن را ماجراجویی مجازی توصیف کرد.

مراسم بزرگداشت شهید آوینی در قائمشهر برگزار شد

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – آئین بیست و پنجمین سالگرد شهادت شهید سید مرتضی آوینی عصر دوشنبه با حضور مسعود ده نمکی کارگردان فیلم های دفاع مقدس و جمعی از اصحاب هنر و مسئولان در سالن شهرداری قائمشهر برگزار شد.

گردشگری مازندران نیازمند قدم های دقیق است

مازندران آنلاین - ساری- معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه در سالهای طولانی، گردشگری فقط به جذب مسافر خلاصه و به صورت سنتی اداره شده گفت : ایجاد صنعت گردشگری و خروج از حالت سنتی نیازمند قدم های برنامه ریزی شده و دقیق است و نباید شتاب زده اقدام کرد.

تعطیلات نوروزی 70 کنسرت در مازندران برگزار شد

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که در تعطیلات نوروزی سال جاری 70 کنسرت در مناطق مختلف این استان با هدف نشاط آفرینی در جامعه برگزار شد.

کاروان پیاده زائران رضوی از کربلا به مازندران رسید

مازندران آنلاین - ساری - کاروان پیاده زائران رضوی که 40 روز پیش از کربلا معلی به عشق زیارت مضجع شریف امام هشتم (ع) پا به سفر گذاشته بودند ، شامگاه شنبه با استقبال شهروندان آملی وارد استان مازندران شدند.

بازدید از موزه های مازندران نوروز امسال 36درصد افزایش یافت

مازندران آنلاین - ساری - معاون فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که در تعطیلات نوروزی جاری ، 372 هزار نفر از گردشگران از موزه ها ،اماکن فرهنگی و تاریخی استان بازدید کردند که نسبت به سال قبل 36 درصد افزایش نشان می دهد.

روزنامه بشیر : بوم گردی، تهدید یا فرصت؟

مازندران آنلاین - ساری - روزنامه بشیر در شماره روز شنبه خود در یادداشتی با عنوان ` بوم گردی ، تهدید یا فرصت ؟ ` این موضوع را بررسی کرده است .

حال ناخوش گردشگری در مازندران

مازندران آنلاین - ساری - با وجود فضاهای جذاب و قانونمند گردشگری و اقامتی در جای جای استان مازندران ، اما نوروز امسال پدیده تازه ای از جذب خودسرانه گردشگر در بعضی مناطق رخ نمائی کرد که در صورت تداوم می تواند تیشه به ریشه گردشگری و طبیعت و داشته های مازندران بزند .

بازدید ازمجتمع موزه ای رامسر 42 درصد افزایش یافت

مازندران آنلاین - نوشهر - مدیر مجتمع فرهنگی و موزه ای شهدای رامسر با اشاره به بازدید بیش از 110 هزار گردشگر داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی امسال از این مجتمع، از افزایش 42 درصدی بازدیدکنندگان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

جویبار مقصد بیش از 52 هزار گردشگر نوروزی بود

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – جانشین رئیس ستاد سفر نوروزی جویبار گفت که در ایام نوروز امسال بیش از 52 هزار مسافر از جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهرستان دیدن کردند یا در اقامتگاههای آن اسکان یافتند .

اقامت نوروزی در مدارس مازندران 22 درصد افزایش یافت

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیرکل آموزش و پرورش مازندران آمار اقامت مسافران نوروزی در مدارس این استان را 406 هزار و 590 نفر شب اعلام کرد که 22 درصد بیشتر از سال پیش است .

مازندران از 15 میلیون مسافر نوروزی میزبانی کرد

مازندران آنلاین - ساری - پرونده تعطیلات نوروزی در مازندران با میزبانی از حدود 15 میلیون نفر شب مسافر در مدت 15 شبانه روز بسته شد ، آماری که افزایش 31 درصدی نسبت به نوروز سال گذشته دارد .

آرامش بهاری ، آغوش باز و امن فضاهای مذهبی مازندران برای مسافران

مازندران آنلاین - ساری - سفری خوش و خاطره انگیز به مازندران را می توان با حضور و اقامت در زائرسرا و سوئیت های تعبیه شده در مقابر امامزادگان استان جذاب تر و دلچسب تر کرد ، جائی که وقتی پنجره را باز می کنی در کنار دیدن بقعه امامزاده ، جنگل و درختان را از نزدیک در آغوش می گیری .

اقامت نوروزی در مازندران 13 درصد افزایش یافت

مازندران آنلاین - ساری - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از سرریز شدن ظرفیت اماکن اقامتی استان در دور نخست سفرهای نوروزی خبر داد و گفت آمار اقامت در مقایسه با مدت مشابه نوروز گذشته 13 درصد بیشتر شد.

یکصد هزار مسافر نوروزی از موزه های مازندران بازدید کردند

مازندران آنلاین - ساری - معاون فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که در دور نخست تعطیلات نوروزی ، بیش از یکصد هزار نفر از مسافران و گردشگران از موزه های فرهنگی و تاریخی استان بازدید کردند.

حدود 150 هزار مسافر نوروزی در آمل اقامت کردند

مازندران آنلاین - ساری - دبیر ستاد تسهیلات سفر آمل گفت که بیش از 148 هزار نفر شب اقامت در دور نخست تعطیلات نوروزی در واحدهای اقامتی و رفاهی این شهرستان ثبت شد که حدود سه درصد بیشتر از تعطیلات نوروزی 96 است.

قفل 35 ساله بازدید از ساختمان تاریخی دانشگاه علوم پزشکی بابل باز شد

مازندران آنلاین - ساری - قفل 35 ساله ممنوعیت بازدید از بناهای تاریخی دانشگاه علوم پزشکی بابل سرانجام با کلید تدبیر دولت دوازدهم باز و درب این دانشگاه بر روی گردشگران نوروزی گشوده شد.

برنامه های توسعه ای آموزش و پرورش در دولت دوازدهم وارد فاز اجرایی می شود

مازندران آنلاین - ساری - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش برخورداری این وزارتخانه از اسناد بالادستی و توسعه ای را خوب ارزیابی کرد و گفت : پرونده وقت سپاری برای تدوین برنامه ها در این زمینه بسته شد و در سه ساله باقی مانده عمر دولت دوازدهم این برنامه ها اجرا می شود.

مدیر کل جدید آموزش و پرورش مازندران معرفی شد

مازندران آنلاین - ساری - عسگری نیکزاد روز سه شنبه در آئینی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی به صورت رسمی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان مازندران معرفی شد .

ساير مطالب

مدارس از آموزش حافظه محور پاکسازی می شوند

تنکابن ، نگین درخشان گردشگری در غرب مازندران

رونق آیین و سنت های رنگ باخته نوروزی در مازندران

اقامت مسافران نوروزی در مازندران از مرز هشت میلیون نفر گذشت

چپکرود ، بیشترین مسافران نوروزی جویبار را به ساحل کشاند

اقامت بیش از 11 میلیون مهمان نوروزی در مازندران

یک میلیون و 700 هزار نفر از نمایشگاه های مازندران دیدن کردند

دانش آموزان فردا درمدرسه حاضر باشند

حس و حال خوب مددجویان بهزیستی ساروی در اردوهای راهیان نور

آمادگی 12 مسجد فریدونکنار برای برگزاری مراسم اعتکاف

لزوم بیان دقیق ناگفته‌های جنگ در اردوهای راهیان نور به نسل جوان

حمامی تاریخی در دل طبیعت زیبای دو هزار تنکابن

11 مسجد میزبان معتکفان نوری

دانش آموز کنکوری؛کوچکترین خادم الشهداء/ کار برای شهدا سختی ندارد

ورود گردشگران به چالوس 12درصد افزایش یافت

مازندران برای میزبانی از دور جدید مسافرت های نوروزی آماده شد

830 هزار نفر از نمایشگاه های نوروز مازندران دیدن کردند

نمایشگاه ملی صنایع دستی در پارک ملل ساری افتتاح شد

آمار اقامت در مدارس مازندران 300 درصد افزایش یافت

بهشهر، موزه روباز طبیعی و تاریخی مازندران

حدود 253 هزار مسافر نوروزی در بقاع متبرکه مازندران اقامت کردند

مازندران از حدود چهار میلیون مسافر نوروزی میزبانی کرد

نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات کشور در نوشهر افتتاح شد

نقش موزه های مازندران در جذب گردشگر و رونق اقتصادی

محسن یگانه از بیمارستان رامسر مرخص شد

عکاسان مازندرانی در ارمنستان نمایشگاه برپا کردند

کهن شهرآمل با جاذبه تاریخی و طبیعی چشم انتظار مسافران نوروزی

چالوس ، جذابترین شهر مازندران برای مسافران نوروزی

کنسرت موسقی محسن یگانه در رامسر به دلیل ضعف جسمانی وی لغو شد

اقامت مسافران نوروزی در مدارس مازندران 20 درصد افزایش یافت

افزایش هفت درصدی اقامت مسافران نوروزی در مازندران

آملی ها با آش سنتی از مسافران نوروزی جاده هراز استقبال کردند

خواب شهادت پسرم تعبیر شد

جاذبه های گردشگری سوادکوه ، میزبان مسافران نوروزی

مسئولان چالوس از مسافران نوروزی درآزاد راه تهران- شمال استقبال کردند

یک میلیون و 506 هزار نفر شب اقامت مسافران نوروزی در مازندران ثبت شد

بیش از 400 سکه باستانی از قاچاقچیان در مازندران کشف شد

جاذبه های طبیعی و تاریخی گردشگری نور در یک نگاه

اقامت حدود 17 هزار گردشگر نوروزی در مدارس مازندران

آرزو دارم بهاران مال تو/شاخه های یاس خندان مال تو

افتتاح نخستین برج موزه کشور در مازندران در آستانه نوروز

اسناد ملی استان مازندران برای مسافران نوروزی به نمایش گذاشته می شوند

اسکان 6 هزار زائر مناطق عملیاتی دفاع مقدس در اردوگاه شهدای مازندران

جایگاه نظام مهندسی خوب ترسیم نشده است

130خانواده شهدای مازندران وارد خوزستان شدند

فرهنگ مازندرانی در حال فراموش شدن است / فرهنگ شفاهی تنها سپر در مقابل شبیخون فرهنگی

موج خروشان معنویت در راهیان نور

اجرای طرح آرامش بهاری در 300 امامزاده مازندران آغاز شد

جاذبه های متنوع گردشگری چالوس در انتظار مسافران نوروزی

علقمه و یک هوای تازه با شهدای غواص

رد پای کم رنگ گردشگری مذهبی در مازندران

بزرگترین جشنواره موسیقی با حضور 10 خواننده در رامسر برگزار می شود

آملی ها با جشنواره‏ تخم مرغ آرائی به استقبال نوروز رفتند

رامسر با جاذبه های افسانه ای آماده میزبانی از گردشگران است

نوشهری ها به میهمانی لاله ها رفتند

سرپرست میراث فرهنگی مازندران منصوب شد

میزبانی یک هزار و 200 غرفه صنایع دستی مازندران از مسافران نوروزی

نغمه هنرهای دستی/ « چلک ریسان» ساز زندگی می نوازند

شاعران معاصر در ادبیات گذشته متوقف شده اند

مدارس مازندران در هر دو نوبت صبح و عصر امروز سه شنبه فعال هستند

نگاهی به تاریخچه تشکیل ارکستر در ایران

فرهاد فخرالدینی، هنرمندی پرکار با پنج دهه فعالیت حرفه ای

نمایشگاه نوروزگاه در سوادکوه برپا می شود

سنت های چهارشنبه سوری و شادی هائی که پرکشید

آموزش و پرورش مازندران نسبت به تعطیلی زودهنگام مدارس هشدار داد

کتابخوانان مازندرانی امسال 700 هزار عنوان کتاب به امانت بردند

جریان ادبی امروز، شکل خوبی به خود ندارد/ بحران شعرزدگی در جامعه امروز

سفر به خانه نیما از گذر گاه البرز

رویدادهای خیری مهم بیستم اسفند درمازندران

واریز عیدی خبرنگاران مازندرانی از فردا

اعزام 300 دانشجوی جهادی به مناطق محروم در نوروز 97

54 فیلم در جشنواره فیلم رشد در مازندران نمایش داده می شود

بشارت نوروز با نوای نوروزخوانها درمازندران

بحث مخالفت امام جمعه رامسر با موسیقی مطرح نیست

"اصغر آقا" فیلم منتخب نخستین جشنواره فیلم کوتاه آسمان

رویدادهای مهم خبری 19 اسفند در مازندران

کتابخانه گردی سفر به اعماق گمنام کتابخانه ها

به خلوت دل «شاپور» جز ترانه نگنجد

مسابقات علمی - عملی هنرستان های مازندران درآمل برگزار شد

استاندار مازندران : ترویج کتابخوانی مسیر توسعه را هموار می کند

نخستین نمایشگاه مد و لباس ایرانی - اسلامی در ساری برپا شد

برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره «رویش» در دانشگاه مازندران

کتاب شعر نو شمال در ساری رونمایی شد

بهره برداری از کتابخانه فردوس حاجیان در دبیرستان دخترانه شایسته قائمشهر

شکاف بین نظر وعمل درتوجه به آموزش وپرورش بزرگترین شکاف جامعه امروزاست

25 درصد مساجد مازندران کانون فرهنگی دارند

امور تربیتی باید دغدغه اول نظام آموزش و پرورش شود

توقف فعالیت 80 سرکاروان غیرمجاز اعزام زایر به عراق در مازندران

رویدادهای خبری 14 بهمن 96 در مازندران

تکمیل ظرفیت رزو مدارس مازندران برای اقامت نوروزی

غبار فراموشی بر آئین های شادزیستی در مازندران

میزبانی از مسافران نوروزی با هزینه از جیب مدارس در مازندران

آمادگی چالوس برای اسکان220 هزار گردشگر در تعطیلات نوروزی

کنسرت گروه های شواش و آوای موج بیاد یکی از مفاخر موسیقی در ساری

رویدادهای مهم خبری 12 اسفند در مازندران

کمک 240 میلیارد ریالی خیرین آملی برای خرید تجهیزات مدارس

واگذاری دبیرخانه همیار مشاور به مازندران

جامعه هیچگاه بی نیاز از تعالیم و آموزه های قرآنی نخواهد بود

جایزه علمی آیت الله فاضل در بابل رونمایی شد

اشرافیگری با روح زندگی ساده زیستی عالمان دین منافات دارد

برگزاری کارگاه آموزشی شاهنامه پژوهی در دانشگاه مازندران

رویدادهای مهم خبری پنجشنبه دهم اسفند ماه در مازندران

داشتن تریبون و امکان تبلیغات عنصر اساسی در بازار کتاب

اعزام 40 هزار مازندرانی به اردوهای راهیان نور

سخنان مقام معظم رهبری نیاز به تجزیه و تحلیل دارد

34 نمایشنامه به جشنواره قرآن و عترت در مازندران ارسال شد

حضرت زهرا (س) بارزترین و بی‌بدیل‌ترین الگوی ولایت‌ مداری است

به یاد نوازنده ای که به تنبک شان داد

برترین های جشنواره هنری ققنوس در مازندران معرفی شدند

افزایش 17 هزار نفری اعضای کتابخانه های مازندران

پیر پرنیان اندیش، شاعری توانمند و خادم موسیقی

نمایشگاه اسناد تاریخی در ساری برپا شد

تقدیر از 9 برگزیده جشنواره نقاشی" دل سو" در مازندران

رویدادهای مهم خبری ششم اسفند در مازندران

اقبال السلطان، سلطان آواز ایران

میزبانی از مسافران نوروزی در حدود 400 مدرسه مازندران

برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در ساری

آغاز به کار رسمی اتاق فکرمازندران با حضور استاندار

قراخیل مازندران روستای دوستدار کتاب در کشور

رویدادهای مهم خبری پنجم اسفند در مازندران

اجرای طرح اموزش نوروزی برای دانش اموزان درمازندران از سومین روز عید

برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس

برگزاری مرحله نهایی جشنواره "جوانه" در اسفندماه

عوامل نمایش«باران مایه هایی از جنس من» در جویبار تجلیل شدند

رویدادهای مهم خبری 2 اسفند در مازندران

شمیم عطر فاطمی در دیار علویان

برگزاری سوگواره یاس نبوی در آستانه 250 امامزاده مازندران

برپایی خیمه های معرفت در امامزاده های شاخص مازندران در ایام فاطمیه/ یک هزار و 500 حافظ قرآن در مازندران وجود دارد

اجرای طرح کامیونت نمایشی سیار در سال 97

رویدادهای مهم خبری 30بهمن 96 در مازندران

برگزاری اختتامیه فراخوان قرآن و عترت در ساری

آموزش مهارت های اجتماعی، پلی برای توانمندسازی کودکان

راهیابی چهار روستای مازندران به مرحله نیمه نهایی روستاهای دوستدار کتاب کشور

اعزام سه هزار دانشجوی بسیجی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس

راه اندازی پرتال جامع گردشگری کشور ظرف 10 روز آینده

آثار فاخر هنری حمایت می شود/ طرح کامیونت نمایشی سیار در مازندران

مازندران مامن واقعی تراوش شعر در کشور است

سه راهکار نماینده نور برای شناساندن نیما یوشیچ به جامعه

نیما یوشیج در فضای راکد شعر ایران انقلابی به پا کرد

مازندران داشته های فرهنگی افتخارآمیزی برای معرفی دارد

نیما ، روشنفکری با روحیه دهاتی

تندیس نیما به سیروس شمیسا رسید

رویداد های خبری 21 بهمن ماه در مازندران

مازندنومه : فوتبال در خدمت وندالیسم

شمال نیوز: نخبه کشی ، مرگ خلاقیت در دستگاههای اجرایی مازندران

حدود 21 هزار مازندرانی آثار منتخب جشنواره فیلم فجر را تماشا کردند

رویدادهای مهم خبری 25 بهمن در مازندران

نیکولو پاگانینی، نابغه ای زشت با پنجه هایی روح افزا

همایش ملی مدیریت دانش دردانشگاه علوم دریایی نوشهر به کار خود پایان داد

رویدادهای مهم خبری 26 بهمن در مازندران