آخرين مطالب

اقتصادي

مازندران صنایع مادر ندارد

مازندران آنلاین - عضو هئیت علمی دانشگاه علم و فناوری مازندران گفت: بزرگترین مشکل ما در صنعت استان، نداشتن صنایع مادر است. ...

ثبت در سامانه کشاورزی شرط خرید گندم از کشاورزان مازندران است

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اشاره به آغاز زمان خرید گندم از کشاورزان مازندران ، گفت : خرید گندم تنها از کشاورزانی صورت می گیرد که نام آنها در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد .

تداوم سایه خشکسالی در مازندران

مازندران آنلاین - ساری - کاهش 15درصدی بارندگی در هشت ماهه سال زراعی جاری و افزایش تصاعدی مصرف آب سایه خشکسالی را بر سر استان مازندران تداوم بخشیده است.

روستائیان از مزایای بیمه روستایی بهره مند شوند

مازندران آنلاین - نوشهر - مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مازندران با بیان اینکه روستائیان با پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه روستایی بهره مند شوند ،گفت : 82 هزار نفر از روستائیان استان تحت پوشش بیمه این صندوق قرار دارند.

گرانی ، علت نیمی از تماس مازندرانی ها به واحد شکایات صنعت است

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر نظارت وبازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران گفت : نیمی از تماس مردم مازندران به سامانه تلفنی 124 واحد دریافت و ثبت شکایت های این سازمان ، گرانفروشی واحدهای صنفی است .

فرهنگ مصرف آب در مازندران باید اصلاح شود

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران با اشاره به بحران جهانی آب و کم آبی در اکثر نقاط جهان گفت: ایران هم از این تغییرات متاثر بوده و ضرورت دارد نگاهمان را به مصرف و تامین منابع آب تغییر و فرهنگ مصرف را اصلاح کنیم. ‎

خسارت بیش از یک میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی سوادکوه

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه گفت که براساس برآورد اولیه ، سیلاب 26 اردیبهشت ماه حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان به بخش های مختلف کشاورزی شهر زیراب از شهرستان سوادکوه خسارت وارد کرد.

تسهیلات بانکی باید هدفمند توزیع شود

مازندران آنلاین - ساری - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: امروز همه دستگاههای ذیربط باید تلاش کنند تا تسهیلات بانکی به صورت هدفمند به تولید کنندگان واقعی پرداخت شود و اینگونه نباشد که هر کسی درخواست وام داده به آن تعلق گیرد.

برداشت گندم در مازندران آغاز شد

مازندران آنلاین - ساری - مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری را 48 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: امروز شنبه برداشت رسمی این محصول از زمین های شرق استان آغاز شده است.

هزارجریب بهشهر با گلاب جیربند عطرآگین شد

مازندران آنلاین - از نیمه اردیبهشت تا نیمه خرداد عطر گل محمدی در دهستان عشرستاق منطقه هزارجریب بهشهر می پیچد تا ماحصل آن گلاب جیربند شود که عطر ...

کمبود اعتبار 350طرح صنعتی در مازندران را راکد کرد

مازندران آنلاین - ساری- مدیرکل صنعت،معدن و تجارت مازندران گفت: هم اکنون 350 طرح صنعتی در این استان با وجود پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد به دلیل نداشتن سرمایه ثابت نیمه کاره رها شده است.

اختلاف 500 میلیون دلاری آمار مصرف برنج در جیب کاسبان واردات

مازندران آنلاین - ساری - اختلاف آمار در باره مصرف سرانه برنج میان وزارت صنعت ، معدن و تجارت با جهاد کشاورزی سالانه به حدود 500 هزار تن واردات مازاد می انجامد که بر اساس قیمت رسمی اعلامی 500 میلیون دلار برای صندوق ارزی کشور هزینه دارد .

فراخوان برقی کردن راه آهن شمال بزودی منتشر می شود

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران از مرکز سرمایه گذاری خارجی استان خواست تا هر چه زودتر فراخوان سرمایه گذاری در راه آهن برقی تهران - شمال و راه آهن برقی نوار ساحلی را هر چه سریع تر منتشر کند.

روزانه 200 تن گوشت مرغ مازاد مصرف در مازندران ذخیره می شود

مازندران آنلاین - ساری - مدیرکل پشتیبانی امور دام مازندران گفت که در حال حاضر روزانه 200 تن مرغ مازاد بر مصرفی که در استان تولید می شود ، با هدف تنظیم بازار و حمایت از مرغداری ها خریداری و در سردخانه ها ذخیره می شود.

مشکلات 15 ساله شهرک صنعتی نوشهر

مازندران آنلاین - نوشهر- صاحبان واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید ذوالفقاری نوشهر می گویند برغم 15 سال سابقه فعالیت در این شهرک ، به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت ها نظیر راه دسترسی مناسب ، اختلال در خطوط تلفن و کمبود آب دچار مشکلات عدیده ای هستند.

گردشگری عشایر نیازمند ساخت و ساز نیست

مازندران آنلاین - سوادکوه - رئیس اداره امور عشایری جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای توسعه گردشگری عشایر نیازی به ساخت و ساز در مراتع نیست.

رونق اقتصاد روستاهای مازندران با برپایی بازارهای هفتگی

مازندران آنلاین - نوشهر – ایرنا – بازارهای هفتگی در مازندران محلی برای داد و ستد و فروش محصولات متنوع روستاییان به شمار می روند و نقش اساسی در رونق بخشیدن به اقتصاد خانواده های روستا نشین ایفا می کنند.

باید و نبایدهای کم آبی و محدودیت برنجکاری در شمال کشور

مازندران آنلاین - ساری- شدت و حدت کم آبی و خشکسالی در استان های پر باران مازندران و گیلان که حدود 85درصد برنج تولیدی کشور را تامین می کنند، ،سبب شد تا این روز ها حرف و حدیث و باید و نباید های زیادی برای ادامه شالیکاری در این 2 استان از خطه شمال کشور مطرح شود.

قرق شکنی ؛ احیای سنت سازگار کردن زندگی با طبیعت

مازندران آنلاین - ساری - قرق شکنی به عنوان یک سرفصل برجسته و ریشه دار در زندگی دامداران مازندران ، حکایت سنت فراموش شده سازگار کردن زندگی با طبیعت است که در سال های اخیر سر از غبار فراموشی بیرون آورده است .

500هکتار ازشالیزارهای جویبار درمعرض خشکسالی است

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی جویبارگفت: 500 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان به دلیل افزایش دما و کاهش بارندگی در معرض خشکسالی قرار دارد .

کمربندی نور- رویان تا 2 ماه دیگر افتتاح می شود

مازندران آنلاین - نوشهر - فرماندار شهرستان نور با اشاره به 13 سال انتظار برای تکمیل طرح ملی کمربندی نور- رویان، از بهره برداری کامل آن ظرف 2 ماه آینده خبر داد.

پارسال 144 هزار تن گندم در مازندران آسیاب شد

مازندران آنلاین - ساری - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور گفت: سال قبل بیش از 144 هزار تن گندم در استان آسیاب شده است.

95 درصد شالیزارهای جویبار نشاء شد

مازندران آنلاین - جویبار - رئیس جهاد کشاورزی جویبار از نشاء 95 درصد از اراضی شالیزاری شهرستان خبر داد.

منطقه ویژه گردشگری نور به توسعه پایدار منطقه کمک می کند

مازندران آنلاین - نور - فرماندار شهرستان نور با اشاره به موافقت شورای برنامه ریزی استان با تشکیل منقطه ویژه گردشگری در چمستان گفت : راه اندازی منطقه ویژه گردشگری در چمستان نور سبب توسعه پایدار و جذب بیشتر گردشگران به استان مازندران می شود.

مناطق ویژه اقتصادی وگردشگری مازندران مشخص شد

مازندران آنلاین - ساری- بندر فریدونکنار به عنوان منطقه ویژه اقتصادی و دشت 400هکتاری چمستان نور به عنوان منطقه ویژه گردشگری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مازندران تصویب شد.

خرید 3500 تن کلزا از کشاورزان مازندران

مازندران آنلاین - ساری - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: در سال جاری از ابتدای فصل خرید دانه‌های روغنی کلزا تاکنون سه هزار و 500 تن کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد.

کشاورزان مازندران بیمه تضمین تولید را جدی بگیرند

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران با فزاینده توصیف کردن خسارات ناشی از حوادث طبیعی در این استان تاکید کرد : کشاورزان باید فرصت بی بدیل بیمه تضمین تولید را برای جلوگیری از هدر رفتن زحماتشان جدی بگیرند .

استاندار : مازندران نیازمند توسعه پرشتاب تر است

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران بر ضرورت توسعه برنامه محور و مبتنی بر ضوابط آمایش در استان تاکید کرد و گفت : مازندران نیازمند توسعه پرشتاب تر است .

مراکز خرید کلزا در مازندران افزایش می یابد

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطه 2 کشور گفت که با توجه به افزایش میزان خرید دانه روغنی کلزا از کشاورزان تعداد مراکز خرید این محصول در استان افزایش می یابد .

تفاهم نامه همکاری میان مازندران و ساراتف روسیه امضا می شود

مازندران آنلاین - نوشهر - معاون هماهنگی و امور اقتصادی منابع استانداری مازندران گفت: بزودی تفاهم نامه همکاری در حوزه های مختلف اقتصادی میان استان های ساراتف روسیه و مازندران امضا می شود.

نگاهی به ظرفیت های مازندران برای صادرات به روسیه

مازندران آنلاین - نوشهر- مازندران یکی از استان های جنوبی دریای خزر است که با برخورداری از ظرفیت های مناسب درتولید محصولات کشاورزی و باغی می تواند در توسعه روابط اقتصادی و صادرات محصولات کشاورزی به روسیه نقش ایفا کند.

خرید بیش از 803 تن کلزا در مازندران

مازندران آنلاین - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 803 تن و 565 کیلو کلزا از کشاورزان مازندران ...

رشد 4 برابری صادرات از ساراتف به ایران

مازندران آنلاین - رامسر - معاون استاندار ساراتف روسیه، حجم صادرات ساراتف به ایران را 26 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با گذشته رشد چهاربرابری دارد.

هیات اقتصادی استان ساراتف روسیه وارد رامسر شد

مازندران آنلاین - نوشهر - یک هیات اقتصادی از استان ساراتف روسیه عصر سه شنبه با هدف تقویت دیپلماسی اقتصادی و تجاری وارد رامسر در استان مازندران شدند.

شکوفایی ظرفیت ها با برقی شدن راه آهن شمال

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – افزایش حمل بار , کاهش مصرف سوخت و الودگی محیط زیست ،کاهش تردد جاده ای و به تبع ان کاهش حوادث رانندگی از جمله ظرفیت های برقی شدن راه آهن شمال عنوان شده و به گفته کارشناسان امیدهای تازه ای را برای رفع برخی مشکلات مازندران ایجاد می کند.

هیات اقتصادی استان ولگاگراد روسیه وارد مازندران شد

مازندران آنلاین - ساری- یک هیات رسمی اقتصادی از استان ولگاگراد روسیه امروز دوشنبه با استقبال رسمی مسئولان معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و اتاق بازرگانی مازندران وارد ساری شد.

رشد سالانه مصرف برق در مازندران 2 و نیم برابر کشور است

مازندران آنلاین - ساری - مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران روند افزایش مصرف برق در این استان را شتابان توصیف کرد و گفت که رشد سالانه مصرف برق در مازندران 2 و نیم برابر دیگر مناطق کشور است .

دست اندازی به زمین های کشاورزی از بین می رود

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران گفت: با عملیاتی شدن طرح ویژه حمایت و پشتیبانی از معیشت حلال، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد در روستاها، دست اندازی به زمین های کشاورزی تا سال 1400 به طور کامل از بین برود.

نرخ ارز غیر ازقیمت اعلامی دولت،قاچاق است

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – استاندار مازندران گفت : نرخ ارز جز قیمت اعلام شده توسط دولت در بازار وجود ندارد و در غیر اینصورت قاچاق بوده و پیگرد قانونی و مجازات به همراه دارد .

دور تند دیپلماسی اقتصادی ایران و روسیه در مازندران

مازندران آنلاین - ساری - استان مازندران در هفته جاری میزبان دو هیات اقتصادی از استان های ` ولگوگراد ` و ` ساراتف ` روسیه است ، هیات هایی که قرار است سفرشان منشا گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی شده و دیپلماسی اقتصادی کشور با روسیه را وارد مرحله تازه ای کند.

نبود شفافیت ، تهدید جدی برای مبارزه با پولشویی است

مازندران آنلاین - ساری - مشاور مبارزه با پولشویی معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : نبود شفافیت مالی ، تهدیدی جدی برای مبارزه با پولشویی در کشور است .

گردشگری محور توسعه غرب مازندران است

مازندران آنلاین - نوشهر - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران گفت : گردشگری محور توسعه غرب مازندران است و توسعه زیرساخت های این حوزه می تواند باعث رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار در این منطقه شود.

اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهری شرق مازندران آغاز شد

مازندران آنلاین - ساری - عملیات اجرایی طرح شبکه فاضلاب شهری شرق مازندران شامل شهرهای بهشهر ، نکا و گلوگاه با اعتباری افزون بر 250 میلیارد تومان شامگاه شنبه با حضور استاندار مازندران آغاز شد.

نرخ ارز بالاتر از 4200تومانی عملیات روانی دلالان است

مازندران آنلاین - ساری - معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت ازحقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان اینکه نرخ ارز بالاتر از 4200تومانی فقط عملیات روانی دلالان است ،گفت : درآمدهای ارزی بالاتر از نیاز مصرف کشور است.

روستاهای مازندران 165میلیارد تومان اعتبار دریافت می کنند

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – معاون امور عمرانی استاندار مازندران گفت که برای توسعه روستائی و حمایت از اشتغال زایی در روستاهای مازندران 165 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است .

دستگاه های اجرایی ضعیف به مردم معرفی می شوند

مازندران آنلاین - ساری- استاندار مازندران گفت: شورای ارزیابی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان، دستگاه های اجرایی که خدمات مورد رضایت مردم را ارائه نکنند با دادن توبیخ نامه به مردم معرفی می کند.

پارسال 118 میلیارد ریال برای اشتغال روستائیان بابل سرمایه گذاری شد

مازندران آنلاین - ساری - فرماندار بابل گفت که در سال گذشته دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال و تثبیت جمعیت روستائیان 118 میلیارد ریال برای اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی این شهرستان سرمایه گذاری کرد.

پرواز اهواز - ساری باز هم به تهران رفت

مازندران آنلاین - ساری - روابط عمومی فرودگاههای مازندران اعلام کرد که پرواز جمعه شب اهواز به ساری به دلیل شرایط نامساعد جوی و رعد و برق به سمت فرودگاه مهرآباد تهران تغییر مسیر داد و مسافرانش را در این فرودگاه پیاده کرد .

کمیته امداد مازندران 550 مددجو را صاحب خانه کرد

مازندران آنلاین - ساری- مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران گفت که ساخت خانه محرومان که از سال گذشته در مازندران کلید خورد؛ نیمه اول امسال به اتمام رسیده و کلید 550 واحد خانه به محرومان مازندران تحویل داده می شود.

راه آهن شمال دو خطه می شود

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیر کل راه آهن شمال کشور گفت : خطوط ریلی این شرکت دو خطه می شود تا از ظرفیت موجود برای جابجایی بیشتر مسافر و حمل بار استفاده شود .

عزم دولت برای رفع کم آبی در مازندران جدی است

مازندران آنلاین - نوشهر - استاندار مازندران با اشاره به کمبود آب کشاورزی به خاطر کاهش نزولات آسمانی در استان گفت که دولت تدبیر و امید در قانون پنج ساله ششم، سازو کارهای لازم را برای رفع مشکل کم آبی در مازندران اتخاذ کرده است.

یکصد گروه بازرسی ماه رمضان بر بازار مازندران نظارت می کنند

مازندران آنلاین - سار ی- مدیر نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران گفت که یکصد اکیپ بازرسی در ایام ماه مبارک رمضان بر عرضه کالاها در واحدهای صنفی استان نظارت می کنند .

بنیاد مستضعفان وام اشتغالزایی به روستاها را افزایش داد

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از افزایش وام اشتغالزایی به روستاهای کشور در سال جاری خبرداد و گفت : رقم تخصیصی این وام به هر استان 50 میلیارد ریال افزایش یافت .

سرمایه گذاران ایرانی از فرصت های تجاری ازبکستان استفاده کنند

مازندران آنلاین - ساری - سفیر ازبکستان در تهران با بیان اینکه در دولت جدید ازبکستان تحکیم و گسترش روابط با جمهوری اسلامی مورد توجه قرار گرفته است،گفت: با توجه به معافیت های مالیاتی سرمایه گذاران ایرانی می توانند از فرصت های تجاری ازبکستان استفاده کنند.

پرداخت حقوق معوقه کارگران مجتمع تفریحی پردیس بابل در بن بست

مازندران آنلاین - ساری - در حالی که جمعی از کارکنان مجتمع تفریحی توریستی پردیس بابل روز سه شنبه به دیدار فرماندار رفتند تا حقوق معوقه اشان را تعیین تکلیف کنند ، مدیرعامل این مجتمع می گوید تنها با افرادی تسویه حساب می کند که به اداره کار شکایت نکرده باشند.

برندسازی نیاز محصولات صادراتی مازندران

مازندران آنلاین - نوشهر- برندسازی نیاز جدی محصولات صادراتی در مازندران است و به گفته کارشناسان بدون ان تحقق صادرات 3 میلیارد دلاری در این استان امکان پذیر نیست و باید اهمیت این موضوع برای فعالان این عرصه تبیین شود.

تنهااز 40درصد سرمایه برق مازندران به خوبی استفاده می شود

مازندران آنلاین - ساری – ایرنا – مدیرعامل برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت : میزان سرمایه گذاری در صنعت برق استان حدود 45 هزار میلیارد ریال است که از این میزان سرمایه ، به طور میانگین فقط 40 درصد آن در اغلب فصول سال به استفاده مردم می رسد .

کشف طلای خارجی و سکه‌های تقلبی در مازندران

مازندران آنلاین - معاون ارزیابی انطباق اداره‌ کل استاندارد مازندران از کشف و توقیف 215 قطعه سکه طلای تقلبی و بیش ار دو کیلوگرم طلای غیر استاندارد ...

عشایر مازندران میزبان گردشگران می شوند

مازندران آنلاین - ساری - نخستین جشنواره گردشگری عشایر مازندران پنجشنبه هفته جاری در منطقه ` هلیات شوراب ` سوادکوه برگزار می شود .

اعلام دیرهنگام نرخ خرید تضمینی کلزا ؛ نوش داروی پرعوارض

مازندران آنلاین - ساری - کارشناسان کشاورزی تعیین دیرهنگام نرخ خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری و بی توجهی به مصوبه مجلس در باره چگونگی اعمال افزایش سالانه را زنگ خطری برای افزایش سطح زیر کشت این محصول در مازندران ارزیابی می کنند .

بیش از هفت هزار مازندرانی متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی شدند

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران گفت که از آغاز ثبت نام متقضایان تسهیلات اشتغال روستایی در سامانه کارا ، تاکنون هفت هزار و 200 نفر از کارآفرینان و سرمایه گذاران استان در این سامانه نام نویسی کرده اند .

متقاضیان تسهیلات اشتغالزای روستایی باید 20 درصد آورده داشته باشند

مازندران آنلاین - ساری - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری گفت : متقاضیان تسهیلات اشتغالزای روستایی باید 20 درصد سرمایه آورده داشته باشند تا بتوانند از این تسهیلات برخوردار شوند .

کارآفرینان ، تسهیلات با کارمزد 10 درصد دریافت می کنند

مازندران آنلاین - ساری - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری اعلام کرد که کارآفرینان در شهرهای داری کمتر از 10 هزار نفر جمعیت ، تسهیلات با کارمزد 10 درصدی دریافت می کنند.

امسال باید 32 هزار شغل در استان ایجاد شود

مازندران آنلاین - ساری - استاندار مازندران گفت: سهم این استان در ایجاد اشتغال، 32 هزار شغل است و باید روی این موضوع اهتمام ویژه‌ای شود.

تابستان بدون قطعی برق ،اگر مصرف مدیریت شود

مازندران آنلاین - ساری - مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت: مردم اگر برق بدون قطعی و خاموشی و مصرف دائم در تابستان می خواهند باید همراهی داشته باشند . مصرف خود را مدیریت کنند.

آشفته بازار قیمت توت فرنگی مازندران با برچسب ارگانیک

مازندران آنلاین - ساری - دغدغه باقی‌مانده سموم در محصولات تازه ‌خوری از جمله توت فرنگی همواره در افکار عمومی وجود دارد و به همین دلیل برچسب ارگانیگ و سالم بودن ، علاوه بر سر درگمی مردم ، تبدیل به اسم رمزی برای گران فروشی و آشفته سازی بازار این میوه بهاری در مازندران شده است .

پروازهای هفتگی فرودگاه نوشهرافزایش یافت

مازندران آنلاین - نوشهر- رئیس فرودگاه نوشهر گفت که ماه جاری حدود 13 سورتی پرواز در مسیرهای رفت و برگشت نوشهر- تهران و مشهد - نوشهر در این فرودگاه اضافه شده است.

کشت دوم برنج با آب چاه در بابل ممنوع شد

مازندران آنلاین - ساری - رییس اداره جهاد کشاورزی بابل اعلام کرد که با توجه به کاهش سطح آب های زیرزمینی ، کشت دوم برنج با استفاده از آب چاه در این شهرستان ممنوع است و با متخلفان برخورد قضایی خواهد شد.

ساير مطالب

بلاتکلیفی چایکاران تنکابنی با تعطیلی مجدد کارخانه چای شعیب کلایه

کلزای مازندران با قیمت علی الحساب به برداشت رسید

حمایت از بازارهای هفتگی بومی،پاشنه آشیل تورم اقتصادی

خرید کالاهای ایرانی باعث تشویق تولیدکنندگان می شود

تعطیلی روز کارگر ؛ شاید وقت دیگر

کارشناسان : صرفه جویی در مصرف اب را جدی بگیریم

هواپیمایی ایران ایر پرواز به فرودگاه رامسر را تعلیق کرد

مشترکان برق 10هزار میلیارد ریال به وزارت نیرو بدهی دارند

هشدار تنش شدید آبی برای حدود 25 درصد شالیزارهای ساری

اولویت امسال حمایت از تولید داخلی است

اراضی کشاورزی مازندران معاینه پزشکی می شود

صدور نخستین سند حریم دریا در مازندران

شرکت های دانش بنیان مازندران 300 قلم محصول تولید می کنند

منابع آبی درحال خاتمه است/ ایجاد کانال آب از تاجیکستان مقدور نیست

باید به مسایل معیشتی کارگران توجه شود

اشک برنج بر سینه تب دار زمین

ابراز نگرانی کشاورزان جویباری از کمبود آب در اراضی شالیزاری

انتظار10 ساله مردم برای ساخت جاده نوشهر- کجور

تولید محصولات کشاورزی در دولت تدبیر و امید 20 درصد بیشتر شد

مازندران برای صادرات با تعرفه ترجیحی به اوراسیا آماده می شود

احداث جزیره های مصنوعی در دریای خزر؛ فرصت یا تهدید ؟

مرگ خاموش کارگاه های تولیدی در سال حمایت از کالای ایرانی

روزنامه حرف : تراریخته، گزینه جدید برنج هراسی!

اختصاص 130 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به شهرستان سیمرغ

مساله مرکبات موضوع داغ نخستین جلسه اتاق بازرگانی مازندران

ساری ، گلستان می شود

پیش بینی تولید 2.5 میلیون تن مرکبات در مازندران

سقف تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی 25 میلیون تومان می شود

بیش از37 هزار روستای کشور دارای طرح هادی شدند

طرح هادی 34 روستای آمل همزمان افتتاح شد

هدف گذاری 3 میلیارد دلاری صادرات از مازندران تا پایان برنامه ششم توسعه

750میلیارد تومان برای بهبود کسب و کار در مازندران اختصاص یافت

ایستگاه گازرسانی بخش کجور نوشهر راه اندازی شد

یک سوم شبکه آب روستایی مازندران فرسوده است

46 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد

فرماندار نوشهر بر ضرورت جذب تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد

385 میلیون قطعه بچه ماهی برای بازسازی ذخایر رهاسازی می شود

98 درصد بنگاههای اقتصادی مازندران کوچک هستند

خسارت برف و حال ناخوش باغداران منطقه غرب مازندران

طرح روستا تعاون در 39 روستای مازندران اجرایی شد

کمرنگ بودن نقش تکنولوژی و مکانیزاسیون در کشاورزی/ کشاورزی در مازندران مقرون به صرفه نیست

پارسال 6 هزار میلیارد ریال در مازندران سرمایه گذاری صنعتی شد

برگزاری نشست موافقتنامه همکاری حمل و نقل کشورهای ساحلی دریای خزر

رقابتی شدن بازار برنج شمال کشور کشور با تک نرخی شدن ارز

کارخانه نساجی شماره یک باید به بخش حقوقی واگذار شود

واکسیناسیون دام ها علیه تب برفکی در مازندران آغاز شد

439 پروژه آبرسانی روستایی درمازندران نیمه کاره است

برف فروردین 180 میلیارد تومان باغ های مازندران خسارت زد

نرخ بیکاری در مازندران کاهش یافت

تکمیل جاده تنکابن - الموت - قزوین در سایه همکاری دستگاه ها

سرما بهاره مرگ زودرس سردرختی باغداران شرق مازندران را رقم زد

ظرفیت های عظیم دریای خزر مورد غفلت واقع شده است

الگوی کشت مازندران در تار عنکبوت اقتصاد گیر کرده است

برف 43 میلیارد ریال به باغهای بلده نور خسارت وارد کرد

برف بهاری هفت میلیارد تومان به باغداران سوادکوه خسارت زد

عدم افزایش نرخ داروها پس از نوسانات ارزی؛تعبیر وارونه یک رویا

لزوم احداث شهرک های صنفی برای توسعه اشتغال در مازندران

فرهنگ خرید کالای ایرانی در کشور احیا شود

برف بهاری حدود 116 میلیارد تومان به باغداران آملی خسارت زد

30 هزار شغل جدید در شهرک های صنعتی مازندران ایجاد می شود

سد هراز با فاینانس 450 میلیون یوروئی تکمیل می شود

نوبخت : 819 هزار نفر سال 96 جذب بازار کار شدند

معاون رئیس جمهوری از سد هراز بازدید کرد

گردگیری از صنایع دستی ، یک تیر با دو نشان در حمایت از کالای ایرانی

برف به حدود 1500 هکتار از باغ های میوه رامسر خسارت زد

حل مشکل آب کشاورزی قائمشهر به حفر چاه عمیق رسید

یخ زدگی به حدود 400 هکتار از باغات هزارجریب نکا خسارت زد

تزریق ارز دولتی به بازار؛ افزایش حباب گونه نرخ دلار را می شکند

خسارت بارش برف به باغات بخش کجور

برف به باغهای میوه بخش کجورنوشهر خسارت زد

انقلاب اسلامی اقتصادی؛ کشتی نجات کشور از بحران های اقتصادی

توسعه ، نیازمند نظام کارآمد حقوقی مبتنی بر اعتماد است

شرائط نامساعد جوی پرواز تهران - رامسر را لغو کرد

رنگ باختن خوشحالی گیلاس کاران مازنی با برف بهاری

حاکمیت قانون برای شروع رشد اقتصادی یک ضرورت است

مازنی ها 2500 واحد مسکن درمناطق زلزله زده می سازند

احتمال خسارت به باغها در ارتفاعات مازندران وجود دارد

14 واحد صنعتی مازندران یارانه دریافت کردند

افزایش قیمت نهاده ها ، زخمی تازه بر پیکر برنجکاری مازندران

دولت تا 10 میلیون تومان برای هر هکتار شالیزاری خسارت می دهد

15 هزارهکتار شالیزار در بابل با چاههای فاقد پروانه ابیاری می شود

57 هزارحلقه چاه غیرمجاز در مازندران شناسایی شد

تشکلهای مردم نهاد مازندران برای صرفه جویی آب فعال شوند

امسال 3 طرح ملی در نوشهر به بهره برداری می رسد

شرکت برق مازندران 87 میلیارد تومان طلب دارد

پرداخت غرامت هم چرخ نخ ریسی مازندران را حرکت نداد

تور ماهیگیران در خزرجمع شد

سرانه صید در مازندران 51 تن ماهی است

خداحافظی شرق مازندران با کشت برنج

ارزش معاملات بورس منطقه ای مازندران به 84 میلیارد ریال رسید

بررسی ابهامات تعطیلی یک پروژه صنعتی درمازندران

مازندران قد می کشد

125هزار میلیاردریال تسهیلات اشتغال در مازندران پرداخت شد

تلاش مسئولان قائمشهری برای جلوگیری از خسارت خشکسالی

مجوز سرمایه گذاری 2 ماهه صادر می شود

تولید بذربرنج پر محصول روشن در مازندران

انعقاد 141 قرارداد با سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی مازندران

حمایت از کالای ایرانی نباید شعاری و کلیشه ای باشد

غلبه خشکسالی شدید بر ارتفاعات مازندران

حفر چاههای دستی کشاورزی ، بلای جدید منابع آبی مازندران

مازندران 10هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی دریافت می کند

قصه تلخ تاخیر و لغو پروازها در فرودگاه رامسر

حمایت از کالای ایرانی ، هل من ناصر رهبری است

صدور 112 میلیارد ریال ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در مازندران

تشنگی سدها ، اخطار خشکسالی به کشاورزان مازندران

بندر امیرآباد رتبه نخست صادرات بنادر شمال کشور در سال 96 را کسب کرد

گردشگران در نوشهر بیش از24میلیاردریال صنایع دستی خرید کردند

بانک هاباید با وصول مطالبات ان را در چرخه اقتصادی قرار دهند

کمبود فضا، مشکل عمده سرمایه گذاری در بندر نوشهراست

توت فرنگی نوبرانه مازندران وارد بازار شد

آغاز خرید دانه های روغنی کلزا در مازندران از اوایل اردیبهشت/ کلزا کاران از برداشت زودهنگام کلزا خودداری کنند

تامین زیرساخت نواحی صنعتی مهم‌ترین رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران

حدود 20 هزار تن کلزا در مازندران تضمینی خریداری شد

مه گرفتگی شدید باعث لغو پرواز تهران - رامسر شد

رشد 43 درصدی درآمد گمرکات استان مازندران در سال 96

شمارش معکوس برای افتتاح نیروگاه برق غرب مازندران

سریال دنباله دار کمبود آب کشاورزی در مازندران

نیروگاه سیکل ترکیبی نوشهر نخستین نیروگاه با راندمان 59 درصد در کشور

بارندگی های به هنگام برای کشاورزی مازندران

تور ماهیگیران محلی ، بلای جان ماهیان استخوانی رودخانه های مازندران

قطارهای شمال 80 هزار مسافر جابجا کردند

صادرات 394 میلیون دلاری کالا از مازندران در سال 96

وجود موانع و مشکلات پرواز به فرودگاه رامسر

نشاء مکانیزه شالی در مازندران 20 درصد افزایش می یابد

دولت امسال الگوی متفاوتی برای عرضه برنج اعمال می کند

استاندار مازندران نسبت مصرف بی رویه آب کشاورزی هشدار داد

مصرف گرایی، سد راه توسعه کشور

نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور در آمل انجام شد

مصرف بنزین نوروزی در مازندران 10 درصد افزایش داشت

20 میلیارد ریال سهم در بورس مازندران معامله شد

جان بخشی بسته رونق تولید به واحدهای تولیدی جویبار

استاندار مازندران بر تحقق صادرات سه میلیارد دلاری تاکید کرد

صید ماهیان استخوانی در دریای مازندران تمدید شد

مبارزه با کالای قاچاق لازمه تحقق شعار سال است

ضرورت توسعه حمل و نقل ریلی درمازندران

42 میلیون تردد درجاده های کشور ثبت شد

زنگ خشکسالی درمازندران به صدا درآمد

حمایت از کالای ایرانی نیازمند باورپذیری مردم است

خط قرمز آبگیری برای سه هزار هکتار شالیزار در مازندران

ساخت نیروگاه 460 مگاواتی غرب مازندران از سرگرفته شد

حمایت ازکالای ایرانی ؛ افتخارملی ، ضامن رونق اقتصادی

فرودگاه ساری به سامانه فرود هواپیما در شرایط بد آب و هوائی مجهز می شود

بیش از 15 هزار مسافر با پروازهای فرودگاههای مازندران جابه جا شدند

تولید صادرات محور راهکار تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی است

مه غلیظ ، پرواز تهران - رامسر را لغو کرد

حمل و نقل ترکیبی حلال مشکل ترافیک سنگین مازندران است

توزیع مواد پروتئینی و میوه درمازندران مطلوب است

کم آبی به کشاورزان مازندران اطلاع رسانی شود

شورای اقتصاد قیمت تضمینی گندم و کلزا را اعلام کند

حمایت از کالای ایرانی به اشتغالزایی کمک می کند