پیام مازند

آخرين مطالب

اقتصادي

باران بهاری بزرگ ترین سد مازندران را سرریز کرد

پیام مازند - ساری - معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران گفت که آب سد شهید رجایی به عنوان بزرگ ترین سد این خطه شمال کشور پس از 6 سال سرانجام سرزیر شده است .

کشاورزان مازندران اقدامات پیشگیرانه در برابر سرما را انجام دهند

پیام مازند - ساری- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران روز دوشنبه از کشاورزان استان خواست تا چند اقدام پیشگیرانه را به منظور کاهش خسارت ناشی از تنش دمایی پیش بینی شده برای هفته جاری در زمین های زراعی و باغی انجام دهند .

آزادسازی واردات زنبور ملکه در دست انداز کارشکنی ها/10 درصد از زنبورداری کشور به مازندران اختصاص دارد

پیام مازند - مدیرعامل اتحادیه زنبورداران استان مازندران گفت: وزارت جهاد کشاورزی با واردات زنبور ملکه موافق است اما هنوز امکان آن از مجاری قانونی وجود ...

صید 18هزار تنی ماهی کیلکا در دریای مازندران

پیام مازند - ساری - معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران مقدار صید سال گذشته ماهی کیلکا از دریای خزر در استان را 18هزار تن به ارزش 490میلیارد ریال اعلام کرد.

پرداخت حقوق تشویقی 500خانوار سیلزده بیمه روستایی مازندران

پیام مازند - ساری - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران گفت که حقوق تشویقی 500خانوار سیلزده بیمه روستایی فردا یکشنبه بیست و پنجم فروردین به حساب آنان پرداخت می شود.

افزایش 101درصدی بودجه پارک علم و فناوری مازندران در سال 98

پیام مازند - ساری – رئیس پارک علم و فناوری مازندران با بیان اینکه چتر حماتی دولت برای شرکت های دانش بنیان و فناورانه در سال 98 گسترده تر از همیشه است، اعلام کرد که بودجه امسال پارک استان مازندران بیش از 101درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

تمهیدات آب منطقه ای مازندران برای کاهش خسارت سیلاب

پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مازندران با اشاره به خسارت سیل به 700 سردهنه زراعی سنتی و مدرن استان گفت: بازسازی این سردهنه ها که بخش بیشتری از سیستم آبیاری اراضی کشاورزی استان را برعهده دارند ، آغاز شده است.

6واحد تولیدی غیرفعال در بابل به مدار تولید باز گشتند

پیام مازند - ساری - فرماندار بابل با بیان اینکه واحدهای تولیدی غیر فعال در این شهرستان به مدار تولید بر می گردند؛ گفت: در سالجاری 6 واحد تولیدی غیرفعال که در تملک بانک ها قرار داشتند بر مدار تولید بازگشتند.

خبرهای خوش حمایتی برای واحد های فناورانه مازندران

پیام مازند - ساری – ایرنا – fvyl مشکلات اقتصادی کشور و نوید سالی سخت در تولید و صنعت، بر اساس اظهارات مسئولان پارک علم و فناوری مازندران سال 98 سال خوبی برای واحد های فناورانه خواهد بود.

بستر رودخانه تلار در شهر زیراب بازگشائی شد

پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیر آب منطقه ای شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ ، گفت: بستر رودخانه تلار در شهر زیراب از شهرستان سوادکوه که به دنبال سیلاب 12 فروردین ماه مسدود شده بود، بازگشایی شد.

ساخت اسکله های گردشگری در مازندران کلید خورد

پیام مازند - ساری - استاندار مازندران از ایجاد اسکله های گردشگری در این استان خبرداد و گفت که تاکنون 136 مکان برای ساخت این گونه اسکله از رامسر تا گلوگاه شناسایی شده است .

طرح بوم گردی در 160 روستای مازندران اجرا می شود

پیام مازند - ساری- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که 160 روستای دارای ظرفیت گردشگری در استان شناسایی شده است که تمامی آنها طرح بومگردی اجرا می شود.

گرانی نهاده های کشاورزی و کمبود نقدینگی شالیکاران مازندران

پیام مازند - ساری- شالیکاران مازندران درحالی با افزایش 2برابری قیمت بیشتر نهاده های کشاورزی نظیر سموم، پلاستیک، بذور ، قطعات یدکی تیلر و تراکتور و دستمزد کارگری برای شخم و شیار و آب تخت کردن دست و پنجه نرم می کنند که به شدت با کمبود نقدینگی نیز مواجه اند.

ضرب الاجل استانداری بر برگشت سریع کشاورزی سیلزده مازندران به تولید

پیام مازند - ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بر لزوم هر چه سریعتر اماده سازی زمین و خاک کشاورزی سیلزده مازندران به فعالیت کشت و کار و تولید تاکید کرد و گفت: همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی به این بخش توجه ویژه داشته باشند.

ذخایر ماهیان خاویاری خزر بهبود نیافته است

پیام مازند - ساری- مدیرکل بهسازی منابع دریایی شیلات ایران گفت که بررسی ها نشان می دهد با وجود ممنوعیت به کار گرفته شده، وضعیت ذخایر ماهیان خاویاری دریای خزر بهبود چندانی نداشته است.

واحدهای صنفی سیلزده مازندران وام ارزان قیمت می گیرند

پیام مازند - ساری- مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران گفت که بر اساس مصوبه هیات دولت که به استان ابلاغ شده است ، واحدهای صنفی خسارت دیده ناشی از سیل تسهیلات ارزان قیمت دریافت می کنند.

برنجکاری مازندران برنده اصلی سیلاب

پیام مازند - ساری- اگرچه سیلاب به بخش زیادی از زمین های کشاورزی مازندران خسارت زد اما با تکمیل ظرفیت منابع آبی آببندان ها، سدها و افزایش دبی آب رودخانه ها نه تنها محدودیتی در کشت برنج بر خلاف سال قبل وجود ندارد، بلکه سطح زیر کشت شالی تا 10 هزار هکتار نسبت به سال قبل بیشتر می شود.

معاون استاندار: سلامت همه ایرانیان در امنیت جاده های مازندران است

پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران خواستار تامین منابع ملی برای ارتقای امنیت جاده های این استان شد و گفت : سلامت همه ایرانیان در امنیت جاده های مازندران است.

کشیدن ترمز توسعه فرودگاه نوشهر با ساخت پارک بانوان

پیام مازند - نوشهر- فرودگاه نوشهر یکی از قدیمی ترین فرودگاه های مازندران است که از دیرباز به علت ساخت و سازهای غیرمجاز درحریم آن برای توسعه با چالش همراه بوده و تاکنون نه تنها این مشکلات در بخش موانع پروازی برطرف نشد بلکه قراراست با احداث پارک بانوان در اطراف آن ادامه دار هم شود.

سالانه 900 میلیون سفر در کشور انجام می شود

پیام مازند - ساری - معاون توسعه مدیریت منابع راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اعلام کرد: سالانه 900 میلیون سفر در سراسر کشور انجام می شود که 90 درصد جابه جایی از طریق جاده های کشور انجام می شود.

صادرات محصولات باغی مازندران 3 برابر شد

پیام مازند - نوشهر - مدیر باغبانی جهادکشاورزی مازندران از افزایش 3 برابری صادرات محصولات باغی مازندران در سال 97نسبت به سال ماقبلش خبر داد و گفت : پارسال 100 هزار تن انواع محصولات باغی از استان صادر شد.

جاده های مازندران بارانی و لغزنده است

پیام مازند - ساری- مرکز مدیریت راه های مازندران اعلام کرد که هم اکنون بارش باران در اکثر محور های استان در حال باریدن است و پدیده مه گرفتگی به خصوص در جاده های کوهستانی مشاهده می شود.

علاج واقعه پیش از وقوع بلایای طبیعی!

پیام مازند - یک کارشناس اقتصادی گفت: حرکت و سوق دهی مردم به سمت بیمه هایی از قبیل سیل، آتش سوزی، زلزله و غیره می تواند به جبران خسارت ها کمک شایانی کند و ...

حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست

پیام مازند - عضو هئیت علمی دانشگاه مازندران با بیان اینکه حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست،گفت: تنها جلوگیری از رشد نقدینگی، ارتقاء توان تولید و ...

بیکاری 4 هزار نفر بیخ گوش مازندران!

پیام مازند - سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصمیم گرفته است طرح حفاظت از جنگل را که با شرکت های بهره بردار قانونی طرف قرار داد بود تمدید نکند که ...

کشاورزان تا سه شنبه هفته جاری ازنشاکاری برنج خودداری کنند

پیام مازند- سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد بر اساس پیش بینی هواشناسی و با توجه به بارش شدید باران و برودت هوا ، کشاورزان از انجام نشاکاری برنج تا روز سه شنبه هفته جاری خودداری کنند.

حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست

پیام مازند- عضو هئیت علمی دانشگاه مازندران با بیان اینکه حذف صفر از پول ملی بر تورم اثرگذار نیست،گفت: تنها جلوگیری از رشد نقدینگی، ارتقاء توان تولید و دیگر مسائل می تواند کاهش تورم را به همراه داشته باشد.

بازسازی و بهسازی 332 واحد مسکونی سیلزده توسط بنیاد مسکن

پیام مازند- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: بنیاد مسكن 332 واحد مسكونی را در 4 شهرستان سیلزده میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه اعم از تخریبی و تعمیراتی در دست اقدام دارد.

کمک میلیاردی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون به سیل‌زدگان مازندران

پیام مازند- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از کمک 420 میلیارد ریالی دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سیل‌زدگان استان به صورت تسهیلات، نقدی و غیر نقدی خبر داد.

تملک اراضی، روند اجرای طرح آبرسانی به نوشهروچالوس را کند کرد

پیام مازند - نوشهر- مدیرطرح های آبرسانی شرکت آب منطقه ای مازندران گفت که تملک املاک و بناهای موجود در مسیرخط انتقال آبرسانی به شهرهای نوشهر ، چالوس ، هچیرود و 129 روستا ، روند اجرای این طرح ملی را دچار مشکل و کند کرده است.

کشاورزان سیلزده برای تکمیل پرونده به خدمات کشاورزی مراجعه کنند

پیام مازند - ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از کشاورزان سیلزده خواست برای برخورداری از جبران خسارت ها به منظور تکمیل پرونده به مراکز خدمات کشاورزی بخش ها مراجعه کنند.

زمینه بهبود شرایط کسب و کار و رونق تولیدفراهم شود

پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به شعار امسال با عنوان ` رونق تولید ` گفت: ظرفیت ها و پتانسیل ها در استان باید با گره گشایی و تسهیل گری شناسایی شود تا زمینه بهبود شرایط کسب و کار و رونق تولید محقق شود.

دامهای مناطق سیل زده مازندران رایگان درمان می شوند

پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از اقدام داوطلبانه تعدادی از شرکت های داروی دام در تامین داروی مورد نیاز برای درمان دامهای مناطق سیلزده این استان خبر داد وگفت: اداره کل دامپزشکی مازندران با همراهی این شرکت ها، درمان دامهای آسیب دیده این مناطق را رایگان انجام می دهند .

تولید 1.8 میلیون اصله نهال شمشاد در شمال کشور

پیام مازند - نوشهر - سرپرست معاونت حفاظت و اموراراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخزداری کشور گفت: تاکنون حدود یک میلیون و 800 هزار اصله نهال شمشاد در شمال کشور تولید شد.

خسارت 291 میلیاردی سیل بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران

پیام مازند- مدیرعامل آبفار مازندران گفت: سیل اواخر اسفند سال گذشته و آغازین روزهای بهار 98 ، بیش از 291 میلیارد و 510 میلیون ریال خسارت بر تاسیسات آبرسانی روستایی مازندران وارد کرد.

ثانیه‌های حیاتی برای نجات کشاورزی مازندران

پیام مازند- بیش از سه هفته از سیلاب مازندران می‌گذرد و تلاش نیروهای امدادی برای بازگشت زندگی مردم به روال عادی ادامه دارد، این در حالی است که همچنان گاز 300 خانه در حاشیه رودخانه تلار سوادکوه قطع و یک نفر پس از سیل نخست در میاندورود مفقود شد

موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود

پیام مازند - ساری - اداره کل هواشناسی استان مازندران اعلام کرد که موج جدید بارشی اواخر امشب وارد این استان می شود که تا فردا دوشنبه در این استان باقی می ماند و اکثر نقاط استان تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد.

چشم کشاورزان خسارت دیده مازندران به دست دولت

پیام مازند - ساری - با گذشت سه هفته از سیلاب ویرانگری که در آستانه فصل اصلی کشت و کار ، بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی مازندران وارد کرد، هنوز از سرنوشت کمک های برنامه ریزی شده دولت برای این بخش خبری نیست و کشاورزان خسارت دیده همچنان چشم به تحقق وعده ها دوخته اند.

1300 هکتار از خزانه برنج در جویبار از بین رفت

پیام مازند- مدیر جهاد کشاورزی جویبار میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی شهرستان در حوزه‌های مختلف را 62 میلیاردو 730 میلیون تومان بیان کرد و گفت: هزار و 300 هکتار از خزانه برنج تخریب شد.

خسارت سیل 1100 واحد آسیب دیده به بیمه ها اعلام شد

پیام مازند- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: هزار و 100 واحد آسیب دیده ناشی از سیل به شرکت های بیمه ای در استان اعلام خسارت کردند.

بحران خاک در پسا سیلاب های اخیر/ سیل خاک های مرغوب کشور را شست و برد!

پیام مازند- عضو شورای هماهنگی شبکه ملی محیط زیست و منابع طبیعی کشور گفت: عمق فاجعه از دست دادن خاک بسیار مرغوب کشور در هر سیلاب است که میلیون ها سال طول می کشد تا تولید شود.

تردد قطارهای راه آهن شمال 15 فروردین از سر گرفته می شود

پیام مازند - ساری - مدیرکل راه آهن شمال گفت که تردد قطارها در این مسیر ریلی که به دنبال سیلاب اخیر از جمله سیلاب شهر زیراب در 12 فروردین دچار اختلال و قطع شده بود از صبح فردا پنجشنبه 15 فروردین از سرگرفته می شود.

سیل 6 هزار میلیارد ریال به کشاورزان مازندران خسارت زد

پیام مازند - ساری - رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران میزان خسارت های ناشی از سیل اواخر اسفند سال 97 و فروردین 98 به بخش کشاورزی این استان را تاکنون افزون بر 6 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

حدود چهار درصد کشاورزی سیل زده مازندران بیمه است

پیام مازند - ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت که تنها معادل چهار درصد از خسارت سیل و سیلاب اواخر پارسال و اوایل فروردین امسال به بخش کشاورزی استان مشمول خسارت بیمه است .

80درصد خسارت سیل توسط بیمه ها تا پایان هفته پرداخت می شود

پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اعلام کرد: بر اساس هماهنگی انجام شده تا پایان هفته جاری 80 درصد خسارات سیل اخیر توسط شرکتهای بیمه ای استان مازندران پرداخت خواهد شد.

اصلاح بودجه امسال برای حل مشکل سیلزدگان دردستور کار مجلس است

پیام مازند - نوشهر- نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت که به منظور حل مشکلات سیلزدگان و کمک به دولت، اصلاح بودجه امسال در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

صادرات غیرنفتی مازندران 58 درصد افزایش یافت

پیام مازند - نوشهر- مدیرکل گمرکات مازندران با اشاره به رشد 58 درصدی صادرات غیرنفتی مازندران در سال گذشته گفت : پارسال 668 هزار تن انواع کالا به ارزش 21 هزار و 221 میلیارد ریال از استان به خارج از کشور صادر شده است.

حذف خارجی ها نقطه عطفی در بازارچه های صنایع دستی مازندران

پیام مازند - ساری- صنایع دستی مازندران به عنوان شناسه ای از این خطه کهن بویژه در ویترین بازارچه ها همواره در معرض هجوم اجناس خارجی بودند که درکنار مشکلات نبود محلی دائمی برای این بازارچه ها از دغدغه های فعالان این عرصه بود.

فرماندار بابل: لایروبی بابلرود شتاب می گیرد

پیام مازند - ساری - فرماندار بابل گفت: لایروبی سال گذشته بخشی از رودخانه بابلرود در کاهش خسارت به بابل بسیار اثر بخش بوده و لذا لایروبی این رودخانه در سال جاری شتاب می گیرد.

رونق تولید در شکوفایی اقتصاد ایران موثر است

پیام مازند- معاون اداری و مالی تبلیغات اسلامی مازندران گفت: شعار سال جاری با عنوان رونق تولید می تواند در شکوفایی اقتصاد ایران موثر واقع شود.

افزایش 200 درصدی صید ماهیان استخوانی از دریای مازندران

پیام مازند- پرونده صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در مازندران در حالی از امروز شنبه 17 فروردین بسته شده است که صیادان سال پربرکتی را با صید هفت هزار تن انواع ماهی پشت سر گذاشتند ، آماری که نسبت به فصل صید سال 96-97 دستکم 200 درصد افزایش نشان می دهد

برق شهر زیراب وصل شد

پیام مازند - ساری – ایرنا – مدیر امور توزیع برق شهرستان سوادکوه گفت که برق شهر زیراب که از شب گذشته به دلیل جاری شدن سیلاب قطع شده بود ، پس از رفع خطر و مشکلات دیگر مانند شکستگی تیرهای برق و ترمیم سیم ها وصل شده است.

حرکت اقتصاد مازندران به سمت گردشگری اجتناب ناپذیر است

پیام مازند - ساری - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با بیان این که در حال حاضر مازندران استانی مسافر پذیر است ، گفت : با توجه به چالش های اقتصادی استان و کشور ، حرکت اقتصاد مازندران به سمت گردشگری اجتناب ناپذیر است.

تکمیل تصفیه خانه بزرگ بابل اولویت اول شهرستان

پیام مازند - ساری - فرماندار بابل گفت: امروز تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه بزرگ بابل در درونکلای شرقی از اولویت شهرستان است و با همگان باید در این امر تلاش کنیم.

خوشحالی گردشگران از افزایش ایمنی محور کمربندی تنکابن

پیام مازند - نوشهر- کمربندی شهر تنکابن در سال های گذشته به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز در استان مازندران مطرح بود که با تدبیر مدیران دستگاههای اجرایی ضریب ایمنی این محور در تعطیلات نوروز 98 به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ضرورت تقویت زیرساخت ها در غرب مازندران

پیام مازند - نوشهر - تقویت زیرساخت ها و بالا بردن مقاومت آنها در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای دستگاه های اجرایی غرب مازندران به منظور کاهش خسارت ها و آسیب ها در شرایط بحرانی است.

مقاومت سد تنظیم بازار مازندران مقابل کمبود و گرانی

پیام مازند - ساری - با این که مازندران طی دو هفته گذشته با چهار وضعیت فوق العاده و بحران آفرین طبیعی و غیر طبیعی درگیر بود ، ولی بررسی های خبرنگاران ایرنا نشان می دهد که بازار کالا و اقلام ضروری در این استان با مدیریت مناسب هیچ شوک اضافی را به شهروندان و گردشگران وارد نکرد.

روستاهای سیلزده مازندران تسهیلات فوق العاده می گیرند

پیام مازند - ساری - سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران گفت که برای بازگرداندن اشتغال های روستایی که بر اثر سیل اخیر از دست رفته مبلغ 148 میلیارد تومان تسهیلات فوق العاده در نظر گرفته شده است .

حق بیمه سیلزدگان زیر پوشش بیمه اجتماعی بخشیده می شود

پیام مازند - ساری - مدیرعامل صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت : بر اساس بند هشت آیین نامه بیمه روستائیان و عشایر، دولت موظف است در زمان حوادث غیرمترقبه، حق بیمه را رایگان کند و پیگیر هستیم تا حق بیمه سال 98 سیلزدگان را رایگان کنیم.

حل مشکل بیمه صیادان شمال اولویت امسال شیلات ایران است

پیام مازند - ساری - رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه کاهش نرخ بیمه حق سهم صیادان از 27درصد به 17درصد از مصوبات هیات دولت است و وزارت رفاه باید آن را عملیاتی کند، گفت : پیگیری و حل این مصوبه برای صیادان شمالی از اولویت برنامه های امسال سازمان است.

مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت امسال دولت است

پیام مازند - ساری- وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این نکته که دولت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را در بخش تولید امسال نصب العین قرار می دهد ، گفت : مقابله با قاچاق منسوجات و پوشاک اولویت برنامه دولت تعیین شده است.

سیلاب و ماهیگیران فرصت طلب در رودخانه های مازندران

پیام مازند - ساری- سیلاب و افزایش دبی آب رودخانه های مازندران درحالی که برای مهاجرت ماهیان استخوانی مولد دریای خزر فرصت بهتری را نسبت به سال های کم آبی برای تخم ریزی فراهم کرده است،اما ماهیگیران محلی با پهن کردن تورهای ماهیگیری در عرض رودخانه ها از آب گل آلود سوء استفاده می کنند.

سیل، 110 مددجوی کمیته امداد مازندران را بیکار کرد

پیام مازند - ساری – ایرنا – معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران با اشاره به تخریب برخی طرح های اشتغال مددجویان این نهاد در سیلاب اخیر گفت: با از بین رفتن این طرح ها 110 مددجوی این نهاد، شغل خود را از دست دادند.

سیل زدگان دراولویت تسهیلات اشتغالزایی روستایی قرار گرفتند

پیام مازند - ساری - سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مازندران گفت: با هماهنگی مدیران بانک های استان تسهیلات 200میلیون ریالی با کارمزد 4درصد اشتغالزایی مشاغل روستایی با اولویت سیل زدگان دراسرع وقت پرداخت می شود.

تیم های سیار به خانوارهای سیل زده مازندران سوخت رسانی می کنند

پیام مازند - ساری - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری از بکارگیری و فعالیت تیم های سیار برای سوخت رسانی به خانوارهای سیل زده مازندران خبرداد و گفت: این روند تا زمان بهبود شرایط و رفع سیلاب ادامه خواهد داشت.

300 واحد صنفی و صنعتی مازندران در سیلاب آسیب دیدند

پیام مازند - ساری – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: سیلاب اواخر اسفند پارسال به 300 واحد صنفی، صنعتی و تولیدی این استان خسارت زد.

واکسیناسیون رایگان دام های مناطق سیل زده مازندران

پیام مازند - ساری- مدیر کل دامپزشکی مازندران اعلام کرد که واکسیناسیون دام های مناطق سیل زده استان علیه سه بیماری شاربون ( سیاه زخم) آبله و لم پی اسکین ( تاول های زیر پوستی ) به صورت رایگان در حال انجام است.

سیل به 53مزرعه پرورش ماهی مازندران خسارت زد

پیام مازند - ساری- مدیر کل شیلات مازندران اعلام کرد که سیل به 53مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی به ارزش 100میلیارد ریال خسارت زده است.

یک هزار و 800 خانوار سیلزده مازنی کمک بلاعوض گرفتند

پیام مازند- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: تاکنون برای یک هزار و 830 خانوار سیلزده در 12 شهرستان خسارت دیده استان، تسهیلات تعمیراتی و معیشتی بلاعوض جمعا به میزان 40 میلیون ریال پرداخت شد.

جاده کندوان پس از 36 ساعت همچنان بسته است

پیام مازند - نوشهر- رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای چالوس با اشاره به بسته بودن 36 ساعته جاده کندوان گفت: جاده چالوس - کرج به دلیل حفظ ایمنی مسافران و احتمال جاری شدن سیلاب، سقوط سنگ و بهمن در حوزه البرز همچنان بسته است.

بارندگی 1800 میلیارد ریال به شهرستان نکا خسارت زد

پیام مازند - ساری – ایرنا – فرماندار شهرستان نکا گفت: براساس برآورد اولیه، بارندگی شدید روز یک شنبه (26 اسفندماه سال 97 ) یک هزار و 800 میلیارد ریال به این شهرستان خسارت وارد کرد.

ساير مطالب

سیل به گلوگاه 480 میلیارد ریال خسارت زد

برآورد اولیه خسارت سیل در بهشهر یکهزار میلیارد ریال اعلام شد

بارندگی به شهرستان جویبار 500 میلیارد ریال خسارت زد

سیلاب ، توت فرنگی نوبرانه مازندران را روانه دریا کرد

سیلاب خانمان سوز و ضرورت تکمیل تصفیه خانه گروه الف مازندران

سیل اخیر به 60 درصد خزانه های شالی فریدونکنار خسارت زد

توزیع 45 تن گوشت در شهرهای سیل زده مازندران

آمادگی سپاه برای ساخت 500 مسکن تخریب شده در سیل مازندران

اعطای 3000 وام قرض الحسنه به سیل زدگان در مازندران و گلستان

سیل 300 میلیارد تومان به راههای مازندران خسارت زد

مدیریت سدهای مازندران برای خطر احتمالی سیلاب

توزیع بیش از 600تن خوراک دامی بین دامداران سیل زده مازندران

مشکل کدورت آب آشامیدنی بابل رفع شد

رانش، تهدید جدید جاده‌های کوهستانی گلوگاه

شارژ 100 میلیارد ریالی دولت برای تنخواه سیل مازندران

بانکهای زیرمجموعه وزارت تعاون به سیلزدگان وام کم بهره می دهد

کشف یک میلیاردی داروهای قاچاق در بابلسر

هواشناسی مازندران نسبت به آمادگی دستگاه های اجرایی هشدار داد

باران اثرات خشکسالی در کشور را کاهش داد

خسارت 85 میلیارد تومانی بارندگی به شهرستان سوادکوه

سیل 12 هزار میلیارد ریال به مازندران خسارت زد

کمبود مالی رسیدگی به کشاورزی مازندران را با مشکل مواجه کرد

آب و برق روستاهای سیلزده مازندران وصل شد

حجم باران سیل اخیر در نیم قرن گذشته بی سابقه بود

سیل کشتی اقتصاد مازندران را به گل نشاند

جلوگیری از تعرض به رودخانه ها اولویت کاری در مازندران است

نمایندگان مردم مازندران خواستار اجرایی شدن وعده دولت شدند

سیل و برف 180 میلیارد تومان به کشاورزی شرق مازندران خسارت زد

کدری آب شهرهای گروه الف مازندران فردا عادی می شود

سیلاب به 700 سردهنه زراعی مازندران آسیب زد

آب آشامیدنی 265 روستای سیلزده مازندران وصل شد

2هزارو500 پرونده تخلف صنفی بازار نوروزی مازندران تشکیل شد

واحدهای اقامتی و پذیرایی رسمی مازندران افزایش نرخ ندارند

سوء استفاده از سفره نوروز نابخشودنی و با آن برخورد می شود

لزوم به کارگیری کشت‌های جایگزین در اراضی شالیزاری جویبار

افزایش پروازهای نوروزی در فرودگاه نوشهر

رکود شکنی سی ساله باران آخر زمستانی در مازندران

لزوم به کارگیری کشت‌های جایگزین در اراضی شالیزاری جویبار

10 کیلومتر دیگر از جاده چهار خطه هراز زیر بار ترافیک رفت

دستور استاندار برای اختصاص گوشت به رستوران ها روی زمین ماند

جاده چهارخطه هراز تا سال 99 تکمیل می شود

واگذاری واردات کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان به تشکل های تخصصی

واگذاری واردات کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان به تشکل های تخصصی

رفع مانع پروازی فرودگاه نوشهر 20 میلیارد تومان نیاز دارد

ضریب اشغال هتل های مازندران در نوروز گذشته 50درصد بود

بیش از 2300 تن مرغ 11 هزار و 500 تومانی در مازندران توزیع شد

سوخت های یورو عیدی شرکت نفت مازندران در نوروز

25 کارگاه نوروزی صنایع دستی در مازندران برپا می شود

130 میلیارد تومان از درآمد شهرداری ساری بدون مصوبه است

25 کارگاه صنایع دستی مازندران میزبان گردشگران نوروزی

سفر نوروزی مصرف سوخت خودرو را در مازندران 50 درصد بیشتر کرد

شکر در چالش سوء‌مدیریت یا کمبود؟!

در جلسه شورای اداری فریدونکنار چه گذشت؟

شخم و شیار 8000 هکتار از شالیزارهای جویبار

توزیع میوه های نوروزی درمازندران شروع شد

10 کیلومتر دیگر از محور هراز چهارخطه شد

شایعه مجازی با طعم بنزین رایگان در مازندران

4700 شغل برای مددجویان کمیته امداد مازندران ایجاد شد

121 روستای مازندران برای توسعه گردشگری روستایی معرفی شد

قیمت پرتقال و سیب شب عید در مازندران تعیین شد

یکهزار و 100 متخلف اقتصادی در مازندران نقره داغ شدند

گاز رسانی 33روستای هزار جریب مازندران به بهره برداری رسید

پازل به هم ریخته گردشگری در مازندران

خط پروازی جدید، عیدانه فرودگاه ساری به مسافران نوروزی

نیازمند اقتصادی مبتنی بر کار و تلاش هستیم

وفور صید در مازندران قیمت ماهی سفید را تعدیل کرد

خطر نهال های متفرقه در کمین باغداری مازندران

بازار مرغ در بهار به تعادل می رسد

مجتمع فولادسازان امیرآباد مازندران فعالیتش را از سرگرفت

دمای هوای مازندران پنج درجه افزایش می یابد

اختصاص 25 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بخش گردشگری

بخش خصوصی 147 میلیارد تومان در بندر امیرآباد سرمایه گذاری کرد

شرایط و بایسته های اقتصادی آب بندان های مازندران

150میلیارد تومان وام اشتغال به مازندران اختصاص داده شد

63 قطعه آب بندان مازندران تا پایان سال 98 لایروبی می شود

کدام فعالیت های اقتصادی زمینه مساعد پولشویی را فراهم می کند؟

بخشی نگری و شبه توسعه عامل عقب افتادگی مازندران

بساط دستفروشان در پیاده روها، به حق یا عامل حَق کشی

مازندرانی ها حدود 11 هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن گرفتند

اسناد570 هزار هکتار از اراضی ملی در غرب مازندران صادر شد

سرمایه گذاری 160میلیارد ریالی درمجتمع مرغ لاین بابل

فرار مالیاتی کارت های بازرگانی ، مشکلی برای تمام فصول

170 تن مرغ گرم در مازندران توزیع می شود

روزانه 150 تن مرغ دولتی در مازندران توزیع می شود

حریم فروشی شهر به بهانه تامین نقدینگی ممنوع است

کلنگ ساخت 400 هزار واحد مسکن در کشور زده شد

شکست طرح تنظیم بازار مرغ

92 میلیارد تومان برای استمهال وام کشاورزی سیلزدگان مازندران ابلاغ شد

بسته اجرایی اصلاح نظام اداری تا پایان امسال ابلاغ می شود

دستگاههای اجرایی مازندران دو برابر پست سازمان نیرو دارند

سیاه و سفید چک‌هایی به نام اسناد خزانه!

820 تن برنج دولتی در مازندران توزیع می شود

اختصاص500 میلیارد تومان برای تهیه طرح مدیریت جنگل های مازندران

افزایش 400 هزارتومانی حقوق با نرخ تورم مطابقت ندارد/ افزایش دستمزدها تنها یک "مسکن"!

ارزش صادرات محصولات کشاورزی مازندران 2 برابر شد

9 معدن در غرب مازندران فعال است

بلایت و شب پره شمشادستان ها را از بین برده است

90 هکتار از عرصه های غرب مازندران تحت مدیریت آبخیزداری است

مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران

2 میلیون اصله نهال هفته درختکاری در مازندران کاشته می شود

ارزش صادرات محصولات کشاورزی مازندران 2 برابر شد

کشف اختلاس در یکی از شعب بانک ملی مازندران

توزیع روزانه 100 تن مرغ با قیمت دولتی در مازندران

مازندرانی ها در درختکاری رکورد شکنی کردند

مردم رامسر در حسرت پروازهای از دست رفته

هوای مازندران از امشب بارانی می شود

یک هزار تن شکر در مازندران توزیع می شود

تنها یک هتل پنج ستاره برای مهمترین استان گردشگری کشور

کاسپین خاویار؛فرصتی بزرگ برای تولید و اشتغال در مازندران

میوه شب عید مازندران 23 اسفند وارد بازار می شود

اعضای هیات رئیسه جدید اتاق بازرگانی مازندران مشخص شدند

تازه‌ترین قیمت خودرو‌های داخلی

شرایط وام ازدواج 60 میلیونی مشخص شد

دلار در بالاترین سطح در 10 هفته اخیر ایستاد

شاخص فلاکت در دولت روحانی رکورد زد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/12/11

آبخیزداری الویت منابع طبیعی مازندران برای کاهش فرسایش خاک

کمباین های فرسوده در مازندران و ضررهای میلیاردی!

خانه مسافرها؛ بلای جان گردشگری/ صنعت هتلداری تهدید می شود

خوراندن هورمون رشد به مرغ های گوشتی کذب است

کمباین های فرسوده در مازندران و ضررهای میلیاردی!

طرح تنفس دست قاچاقچیان بزرگ را از جنگل کوتاه کرد

کارگران حقوق ثابت می‌خواهند نه بن کارت!

نرخ هتل‌ها برای نوروز 98 گران نمی‌شود

سرمایه گذاری یک هزارو500 میلیاردریالی بخش خصوصی درفریدونکنار

افزایش20 درصدی مزد؛ کارمندان ضعیف‌تر می‌شوند

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/12/09

کاهو را گران‌تر از 8700 تومان نخرید!

بلیت نوروزی اتوبوس گران می‌شود

تنور داغ بورس مازندران با افزایش 50 درصدی ارزش معاملات

نمایشگاه صنایع دستی در تمام شهرهای مازندران برپا می شود

نظارت 300 بازرس بر بازار مازندران در طرح نوروزی

موانع سرمایه گذاری، از دلایل عقب افتادگی است

موانع سرمایه گذاری، یکی از دلایل عقب ماندگی مازندران در توسعه

حدود 40 هزار میلیارد تومان به بخش صنعت تزریق می شود

اتحادیه رستوران‌داران: تغییر روزانه منو نداشته‌ایم

حقوق کارمندان 500 هزار تومان افزایش می‌یابد

قیمت مرغ در بازار کاهش می‌یابد

لاریجانی از بررسی افزایش حقوق کارکنان خبر داد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/12/08

هدایتی: همسر و فرزندانم هنوز ماشین ندارند!

قیمت گوشت مرغ در مازندران کاهشی شد

اقتصاد زیستی در کشور متولی ندارد

نگرانی روستاییان تنکابنی از اوضاع نابسامان رودخانه های منطقه

بابلی ها 81 هزار اصله نهال غرس کردند

سند ملی علوم زیستی در کشور نداریم

رشد منفی اقتصادی در سال آینده

سال آینده شاهد رشد منفی اقتصادی هستیم

دستورالعمل جدید گمرک درباره ارزش‌گذاری کالا

اعلام 128 طرح سرمایه‌گذاری در مازندران توسط دستگاههای اجرایی