پیام مازند

آخرين مطالب

علمي

دوئل آبخیزداری با غول سیلاب و خشکسالی؟!

پیام مازند - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به وجود خشکسالی و بروز سیلاب‌ها و رواناب‌ها در کشور، ضرورت آبخیزداری و ...

سد بسازیم یا آب‌بندان؟

پیام مازند - یکی از نکاتی که این روزها و پس از دو سیلاب مازندران، بر سر زبان‌ها افتاده و بیش از پیش نمایان شده، مسئله سدسازی است، بسیاری از کارشناسان ...

دوئل آبخیزداری با غول سیلاب و خشکسالی؟!

پیام مازند- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: با توجه به وجود خشکسالی و بروز سیلاب‌ها و رواناب‌ها در کشور، ضرورت آبخیزداری و آبخوان‌داری به عنوان بهترین و علمی‌ترین روش‌ مدیریت پایدار منابع آب بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

احتمال افزایش پدیده‌های حدی مانند سیل در آینده

پیام مازند- شاید بسیاری از افراد تصور کنند که با وجود بارش‌های فراوان فروردین ماه امسال در سراسر کشور، ایران وارد یک دوره ترسالی شده و خشکسالی برای همیشه به پایان رسیده است اما کارشناسان و اساتید دانشگاه اعتقادی به این امر ندارند و معتقدند خشسکالی در کشور به پایان نرسیده است.

چه ساختمان‌هایی نیاز به مقاوم‌سازی دارند؟

پیام مازند- عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل گفت: حتما باید در مناطق خطرپذیر، مطالعات هیدرولوژی و دوره بازگشت بارش های سیل آسا و سیلاب های چند صد ساله و ارتفاع آبی که ایجاد می شود در نظر گرفته شده و همچنین فشار هیدرواستاتیک و جانبی آب محاسبه شود و در حریم بودن یا نبودن بنا این امر تاثیری ندارد.

شهرهایی که برای یک روز تابستانی معتدل ساخته شده اند

پیام مازند- عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل گفت: توسعه نامتوازن شهری و عدم رعایت مسائل و قوانین ساخت و ساز باعث شده تا شهرهای ما توانایی پذیرش شرایط نامساعد جوی را نداشته باشند و می توان گفت شهرهای کشور برای یک روز تابستانی معتدل ساخته شده اند.

مافیای کنکور و کسب و کار ترس فروشی

پیام مازند - ساری- با فرارسیدن بهار و نزدیک شدن به ایام برگزاری ماراتن کنکور، مافیای این سیستم گزینشی خیزشی دوباره گرفته و موسسات آموزشی زیر چتر این تجارت پنهان به دانش آموزان اعتماد به نفس کاذب می فروشند و جیب والدین را خالی می کنند.

دلایل جولان سیل های ویرانگر در شرق مازندران

پیام مازند- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: در شرق مازندران به دلیل تغییر کاربری زمین ها و تبدیل جنگل و بوته زارها به بُستان، شالیزار یا کشتزار و فرسایش خاک احتمال رخداد سیل ها بیشتر شده است.

سیل مازندران و تحقیقاتی که خاک می‌خورند!

پیام مازند- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با ابراز گلایه از مسئولان مازندران گفت: سیل مازندران نتیجه خاک خوردن بسیاری از پروژه‌هایی است که پس از تحقیق و مطالعه مشکلات در گوشه کتابخانه‌ها و داخل سازمان‌ها خاک می‌خورند و اجرایی نمی شود و آنهایی هم که اجرا می شوند ممکن است کامل و صحیح نباشد.

نابودی شمشادها در سوادکوه دلیل اصلی رانش زمین؟!

پیام مازند- عضو هئیت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: در یک مطالعه میدانی در سوادکوه، از بین رفتن شمشادها که نقش مهمی در حفظ خاک دارند، موجب رانش و حرکت توده‌ای زمین شده و این امر ارتباط مستقیمی با پوشش گیاهی دارد.

مهارت آموزی دانش آموزان در دوره نظری الزامی می شود

پیام مازند - آمل- مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش وپرورش، از بررسی مراحل پایانی طرحی خبر داد که حرفه و مهارت آموزی دانش آموزان در دوره نظری الزامی خواهد شد.

انتقال آب ، اقلیم مازندران را تغییر خواهد داد

پیام مازند - ساری - استاد مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت : برخلاف این که بسیاری دلیل انتقال آب را سرسبزی مقصد و توسعه عنوان می کنند ، مطالعات زیست محیطی نشان داده است که انتقال آب موجب تغییر اقلیم و تحمیل خشکی بر مبدا خواهد شد.

غفلت از بانک ژن آب بندان ها در شمال کشور

پیام مازند- رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: آب بندان به عنوان یک سرمایه ملی و بانک ژن در شمال مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته اس

مشکل اصلی کتابخانه‌های مازندران چیست؟

پیام مازند- کارشناس زبان و ادبیات فارسی کتابخانه های عمومی را حلقۀ وصل بین دانشگاه ‎‌ها و مراکز تحقیقاتی با دانشجویان، استادان و اهالی فرهنگ معرفی و بر رفع مشکل بسیار زیادی که در این زمینه وجود دارد، تاکید کرد.

آزمون شبه نهایی با قوت در مازندران اجرایی می شود

پیام مازند- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: آزمون شبه نهایی آمادگی دانش آموزان برای امتحانات نهایی و کنکور سراسری است که با قوت اجرایی می‌شود.

نخستین محصول تراریخته که وارد بازار شد، چه بود؟/آرای مثبت 90 درصد دانشمندان بر ایمن بودن محصولات تراریخته

پیام مازند - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری با بیان اینکه گوجه فرنگی نخستین محصول تراریخته ای بود که به بازار عرضه شد، گفت: 90 درصد دانشمندان ...

معجزه‌ای به نام تراریخته؟!

پیام مازند - عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه بیوتکنولوژی از علوم مختلفی است که در جامعه بشری وجود دارد و کشاورزی یکی از حوزه های کاربردی آن ...

تحقیقات علمی برای مضر بودن محصولات تراریخته انجام نشد

پیام مازند- عضو هیات علمی گروه اصلاح نباتات دانشگاه تهران با بیان اینکه همواره از 2 موضوع مضر نبودن و افزایش عملکرد به عنوان ویژگی های محصولات تراریخته عنوان می شود، گفت: اما در کشورمان هنوز کار علمی و تحقیقاتی دانشگاهی در این زمینه انجام نشده است که بتوان بر آن اتکا کرد.

مراکز امنیتی بر فعالیت مهندسی ژنتیک کشاورزی نظارت داشته باشند

پیام مازند- عضو هیات مدیره انجمن ارگانیک کشور با اشاره به تهدیدات همه جانبه دشمنان ، گفت : لازم است مراکز دفاعی بر فعالیت های مربوط به مهندسی ژنتیک و تولید محصولات تراریخته نظارت کنند تا خطری از این ناحیه متوجه کشور نشود.

شبیه خون حفاران غیر مجاز به محوطه باستانی "هفت تپه بابل"/ لزوم ایجاد پایگاه باستان شناسی در بابل

پیام مازند- سرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی تپه تاریخی بزرودپی بابل گفت: حفاری های غیرمجاز در منطقه شهنه پشت( هفت تپه) داغی به ارزش تاریخ این سرزمین بر دل ما نهاده و بررسی ها حاکی از آن است که چندین میلیارد تومان منابع تاریخی از این منطقه خارج شده است.

سازمان دانشجویان؛ میدان واقعی بروز خلاقیت‌ها/سازمانی که باید شکاف‌های دانشجویی را از بین ببرد

پیام مازند- با حضور واحد عبدالهیان ئیس جهاد دانشگاهی، یحیی طالبی سرپرست، حجت الاسلام محمد رحیمیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و حیدر جانعلی زاده معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه مازندران، زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و همچنین رحمت عباس تبار رئیس سازمان بسیج اساتید این استان، دفتر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در دانشگاه مازندران افتتاح و آغاز به کار کرد.

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

پیام مازند - شرکت کوالکام به تازگی از یک محصول جدید مبتنی بر فناوری شارژ سریع بی‌سیم رونمایی کرده است تا نوآوری جدیدی را در این خصوص به نام خود ثبت کند

انتقال آب خزر میانکاله را به کانون ریزگردها بدل می کند/ مرگ جنگل های هیرکانی فاجعه ای بزرگ در پس انتقال خزر به سمنان

پیام مازند - عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران گفت: انتقال آب خزر به سمنان میانکاله را به کانون ریزگردها بدل می کند. ...

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان رسما عرضه شد

پیام مازند - اولین سیم کارت نسل پنجم جهان که قابل استفاده در شبکه های مخابراتی است، به طور رسمی توسط شرکت امنیت دیجیتال گمالتو طراحی و عرضه شد

گوشی تاشوی سامسونگ، اپل را تهدید می‌کند

پیام مازند - بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بر این باورند که گوشی تاشو و انعطاف پذیر سامسونگ می‌تواند یک تهدید جدی برای اپل به شمار برود و آن را از رقیب دیرینه کره‌ای خود عقب بیاندازد

افزایش آسیب های اجتماعی نتیجه تقلید کورکورانه از پژوهش های غربی

پیام مازند- در همایش ملی بومی سازی تحقیقات در توسعه علمی کشور بر لزوم بومی سازی پژوهش های کشورهای توسعه یافته تاکید و تقلید صرف از این پژوهش ها به عنوان عاملی برای افزایش آسیب های اجتماعی مطرح شد.

خطر سرطان معده بیخ گوش مردان مازندرانی

پیام مازند- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که استفاده بی رویه از کباب و گوشت قرمز مردان مازندرانی را در معرض خطر ابتلاء به سرطان معده قرار داده است.

ساختمان هایی که بوی کربن می دهند!

پیام مازند - برای نخستین بار در ایران و به همت دانشگاه نوشیروانی بابل، بررسی عملکرد اکولوژیکی ساختمان سبز با استفاده از معیار ردپای کربن در ساختمان سازی ...

پراکندگی بیمارستان ها چالش درمانی مازندران در ایستگاه چهلم

پیام مازند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بزرگترین چالش این خطه شمال کشور را در حوزه درمانی در چهل سالگی انقلاب پراکندگی و کوچک سازی مراکز درمانی به خصوص بیمارستانی اعلام کرد.

نمره قبولی آب شرب مازندران در آزمایشگاههای تخصصی

پیام مازند- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نگرانی پیرامون آلودگی آب شرب در این استان را بی مورد توصیف کرد و گفت که آب آشامیدنی استان فاقد آلودگی است.

کشت گیاهان دارویی در مازندران دارای ساختار علمی شد

پیام مازند- رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری از ایجاد پژوهشکده گیاهان دارویی در این دانشگاه خبر داد و گفت : با راه اندازی این پژوهشکده ، این دانشگاه به طور رسمی به جمع دانشگاههای تولیدکننده گیاهان دارویی پیوسته است .

رژیم های غذایی نامناسب عمر را کوتاه می کند

پیام مازند - ساری – ایرنا – یک متخصص تغذیه در خصوص رواج رژیم های لاغری و درمانی غیر علمی و نامناسب در جامعه هشدار داد و گفت که این نوع رژیم ها با آسیب هایی که به بافت غیرچربی بدن ( عضله و استخوان)می زنند باعث کاهش عمر افراد می شوند .

آنالیز آزمایش ادرار با گوشی هوشمند!

پیام مازند - اخیراً یک کمپانی انگلیسی محصولی را طراحی کرده است که توسط آن کاربران می‌توانند نتایج آزمایش ادرار خود را توسط گوشی هوشمند خود بخوانند

تعویق سهمیه‌بندی "بنزین" فاجعه به بار می‌آورد

پیام مازند - عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر گفت: سهمیه‌بندی و گرانی سوخت به دلایل اجتماعی تصمیم‌گیری نشده است چرا که این امر به قشر کم‌درآمد فشار زیادی ...

آب مخالف آبادانی است اگر پای انتقال در میان باشد!

پیام مازند- پدر علم کویر شناسی ایران بر تغییر روش های استفاده آب به جای مصرف نادرست منابع تاکید کرد و گفت: بارها به مدیران در مورد پیشنهادهای آنان هشدار داده شد که اگر می خواهید استانی را نابود کنید به آن آب بدهید.

کدام دانشگاه‌ مازندران؛ نسل چهارمی است؟!

پیام مازند- رئیس دانشگاه علمی کاربردی مرکز بابل با طرح این پرسش که به چه میزان، دانشگاه‌های مازندران نسل چهارمی است، از ایجاد اتاق کارآفرینی پایدار در این شهرستان خبر داد.

تخلیه فاضلاب‌های خانگی در تالاب نیلوفرآبی بابل/ شیوع سرطان ناشی از کشت برنج حاصل از آب این تالاب

پیام مازند- عضو هیات علمی موسسه تحقیقات آب با انتقاد از تخلیه فاضلاب‌های خانگی در تالاب نیلوفرآبی بابل، گفت: سرطان ناشی از کشت برنج حاصل از آب این تالاب، شایع می‌شود.

ثبت سالانه چهار هزار و 500 مورد ابتلا به سرطان در مازندران

پیام مازند - ساری- مسئول واحد ثبت بیماری سرطان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که با اجرای طرح ملی ثبت سرطان در این دانشگاه ، سالانه حدود چهار هزار و 500 بیمار جدید سرطانی در این استان شناسایی می شود .

مراقب امنیت VPN‌های رایگان باشید!

پیام مازند - به تازگی متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری دریافته‌اند که در اپلیکیشن‌های فیلترشکن و VPN های رایگان، آسیب‌پذیری و ضعف‌های امنیتی متعددی وجود دارد که حریم خصوصی کاربران را به شدت تهدید می کند

55 پروژه ملی در حوزه سلامت تعریف شده است

پیام مازند - بابلسر - مشاور وزیر و رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بیان اینکه 170 هزار مرکز سلامت در کشور فعال است از تعریف 55 پروژه ملی در حوزه سلامت خبر داد.

نظام ارجاع در مازندران اجرا شده است

پیام مازند - بابلسر - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نظام ارجاع در شهرها و روستاهای مازندران اجرایی شده است.

فروش 100 هزار گوشی تنها در کمتر از 9 دقیقه

پیام مازند - ردمی، برند زیرمجموعه شیائومی بالغ بر 100 هزار گوشی هوشمند ردمی نوت 7 را تنها در مدت زمان کمتر از 9 دقیقه به فروش رسانده است

1300 دانشجوی پرستاری در مازندران تحصیل می کنند

پیام مازند - ساری - مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هزار و 300 دانشجو در مقاطع و رشته های مختلف پرستاری در استان تحصیل می کنند.

تیرگی رنگ نان را جدی بگیرید/ سنگک بهترین نوع نان برای مصرف

پیام مازند- رئیس کارگروه صنایع غذایی و تبدیلی اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران گفت: گاهی رنگ تیره نان در حین فرآیند پختایجاد می شود که در صنایع غذایی از آن به نام واکنش شیمیایی پولار یاد می‌شود،

93 درصد صادرات و واردات از دریا انجام می شود/آمریکا وکلک استراتژی

پیام مازند- جانشین فرمانده نیروی دریایی با بیان اینکه 93 درصد صادرات و واردات کشور از طریق دریا انجام می شود گفت: به ازای هر یک اسب بخار چهار هزار کیلوگرم کالا از دریا ترابری می شود.

حذف "مشق شب"،دانش آموزان را تنبل می کند؟

پیام مازند - یک کارشناس آموزش ابتدایی لزوم اجرای حذف مشق شب از برنامه درسی دانش آموزان را منوط به تربیت معلمان و مربیان همگام با طرح های تحول تربیتی ...

تندگویان: «موسسه فیلترینگ» باز کنیم

پیام مازند - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با انتقاد از اظهارات مطرح شده در مورد فیلترینگ اینستاگرام گفت: با این اقدام تصمیم‌گیران فیلترینگ در کشور، تقریبا هیچ ایرانی نیست که تلفن همراه هوشمند داشته باشد، اما روی تلفن همراهش فیلترشکن نصب نکرده باشد و به عبارتی تقریبا تمام کاربران ایرانی فضای مجازی یک فیلتر شکن هم دارند

مرگ استعدادها در پستوی امتحانات درسی دوره ابتدایی

پیام مازند- امتحان یا آزمون به صورت منطقی بار و فشار روانی ناخواسته ای بر ذهن وارد می کند که تبعات منفی این امر متولیان آموزشی کشور را مصمم به حذف آن از مقطع ابتدایی کرد امری که امروز توسط برخی از مدارس نادیده گرفته می شود.

خودروی پلیس 2020 فورد چشم‌ها را خیره کرد

پیام مازند - شرکت خودروسازی فورد تازه ترین اتومبیل شاسی بلند خود را تولید کرده و قرار است هفته آینده از آن در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی کند، اما مدلی از این خودرو در اختیار پلیس آمریکا قرار گرفته است

کتاب کشاورزی مازندران بارها خوانده شد اما...

پیام مازند- با وجود برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های مختلف و همچنین اشراف اطلاعاتی نسبت به ظرفیت‌ها و چالش‌های بخش کشاورزی در استان مازندران، همچنان مشکلات پا برجا است، به طوری که می‌توان گفت " کتاب کشاورزی مازندران بارها خوانده شد اما نتیجه‌ای در بر نداشت".

افزایش نژاد غیربومی دام‌ در مازندران/ دامداری در مازندران صنعتی شود

پیام مازند- عضو هئیت علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری با بیان اینکه نژاد غیربومی دام در مازندران افزایش یافته است، گفت: در دامداری صنعتی به دلیل کاهش هزینه های نگهداری، مدیریت بهتر و علمی تر نسبت به شیوه سنتی، سوددهی بیشتر است.

همکاری هسته‌ای بیل گیتس با چینی‌ها به‌هم خورد

پیام مازند - شرکت تراپاور که با سرمایه بیل گیتس تاسیس شده، برای پیشبرد فعالیت های هسته ای خود به دنبال شراکت با چینی ها بود که قوانین سختگیرانه کاخ سفید این همکاری را ناممکن کرده است

جشنواره گل نرگس فرصتی برای رونق اقتصادی در مازندران

پیام مازند- جویبار با زیر کشت بیش از 25 هکتار تولید گل نرگس جز شهرستان های برتر این محصول در کشور است،به همین مناسبت در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره گل نرگس در 40 غرفه در زمینه های صنعت، صید و صیادی، ادوات کشاورزی و محصولات زراعی برگزار می شود.

دوربین سه‌بعدی به آیفون‌های جدید می‌آید

پیام مازند - تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که اپل قصد دارد از سنسور سه بعدی سونی در مدل‌های جدید گوشی‌های آیفون 2019 استفاده کند

مشکلات پیش روی شرکت‌های دانش‌بنیان چیست؟!

پیام مازند- برخی معتقدند در آینده 60 درصد کودکان در شغل های جدید( شرکت‌های دانش بنیان) به کار گرفته خواهند شد، به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از مهم ترین مزید های اقتصاد دانش بنیان، درون‌زایی آن است.

فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت است

پیام مازند - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: فعالیت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت بوده و معلمان باید با ارائه عملکردهای مثبت برای نهادینه کردن ...

انفجار جمعیت و منابع آبی ثابت؛ معضل بزرگ مازندران

پیام مازند- مازندران یکی از مناطق مسافرپذیر کشور است و هرچند گفته می شود از ورود این حجم گردشگر اقتصاد استان شکوفا خواهد شد اما در حال حاضر به دلیل نبود بسترهای مناسب جمعیت این استان روز به روز در حال افزایش بوده در حالی که منابع آبی ثابت و گاها در حال کاهش است، همین امر به زودی تبدیل به تهدیدی بزرگ برای حیات این منطقه خواهد شد.

ضعف و خستگی شایع ترین علامت کم کاری تیروئید

پیام مازند - عضو هئیت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ضعف و خستگی شایع ترین علامت کم کاری تیروئید است. به گزارش ایسنا مازندران، محمدعلی بیانی ضعف، کاهش ...

اعتراف اپل به انحنای شاسی «آی پد پرو»

پیام مازند - شرکت اپل اعلام کرده شاسی آلومینیومی «آی پدپرو» 2018 این شرکت که با قیمت 799 دلار عرضه شده احتمالا دچار انحنای کمی است که در فرایند تولید به وجود آمده است

فریب سیستم تشخیص چهره گوشی با ماکت

پیام مازند - اخیرا کارشناسان نشریه فوربز، یک بررسی میان عملکرد سیستم تشخیص چهره چهار پرچمدار اندرویدی و آیفون 10 اپل انجام داده‌اند که نتیجه آن، احتمالا برای بسیاری از علاقه‌مندان، جذاب خواهد بود

فعلا گوشی مجهز به شبکه 5G نخرید!

پیام مازند - بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری به کاربران توصیه کرده اند با وجود اینکه شرکت های تولیدکننده موبایل درصد هستند گوشی های مجهز به فناوری 5G تولید و عرضه کنند، فعلا به خریداری این محصولات اقدام نکنند

شکایت از اپل به خاطر 0.3 اینچ!

پیام مازند - این شکایت روز جمعه تقدیم دادگاهی در شمال کالیفرنیا شده است. بر اساس محتوای این شکایت اپل در تبلیغات بازرگانی خود به طور کامل در مورد ابعاد نمایشگرها و تعداد پیکسل های هر سه مدل تازه آیفون که امسال به بازار آمده دروغ گفته است

اراضی شیب‌دار مازندران مستعد کشت گیاهان دارویی اگر...!

پیام مازند- مازندران با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی، مستعد کشت انواع گیاهاندارویی به ویژه در مناطق بالادست و اراضی شیب‌دار است اما سوداگران اراضی در برخی مواقع با تصرف این اراضی آن را مورد هجمه خود قرار می‌دهند، این در حالی است که کشت گیاهان دارویی در این اراضی برای کشاورزان می تواند بسیار درآمدزا و مهم باشد.

لزوم تغییر شاخص‌های رشد علم در کشور

پیام مازند - استاد ممتاز دانشگاه صنعتی شریف با انتقاد از اینکه برخی از سیاست‌های دولت در رشد پیشرفت علوم مطلوب نبوده است، بر لزوم تغییر شاخص‌های رشد علم ...

ساير مطالب

کتانی هایی که به موبایل وصل می شوند

اشتغال؛ همچنان در صدر نگرانی‌ دانشجویان

5 نفر از اساتید دانشگاه مازندران در لیست 1درصد دانشمندان برتر ISI

برگزاری المپیاد ایده یابی در مازندران

منسوخ شدن طرح‌های انتقال آب در جهان/ به‌جای انتقال آب؛ جلوی هدر رفت آب در سمان گرفته شود

لزوم بهره‌گیری متقابل دانشگاهیان و صنعتگران از یکدیگر

افزایش 70 درصدی بودجه پارک های فناوری

گرمایش زمین عامل ایجاد گردوغبار است

برگزاری جشن روز دانشجو در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل

درخشش جوان نوشهری در جشنواره دانشمندان جوان کشور

عقب ماندگی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه

لزوم استفاده از جوانان نخبه در بدنه دولت

اتاق فکر، موتور محرکه توسعه مازندران

استفاده از گاز لندفیل برای تولید الکتریسیته در مازندران

فناوری 5G جایگزین وای‌-فای می‌شود

قارچ، معدن مواد مغذی اما همچنان ناشناخته

نابینایان هم می‌توانند از اینستاگرام استفاده کنند؟

برگزاری نوزدهمین دوره گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری در مازندران

"ورمی کمپوست" راهکاری برای استفاده بهینه از زباله در مازندران

برگزاری دومین دوره همایش ملی موتورهای درون سوز در بابل

مرگ و میر ناشی از سکته مغزی در مازندران 40 درصد کاهش یافت

کم توجهی به صنعت تولید بذر/آموزش بهره برداران اصل است

بانکداری در ایران متعارف است نه اسلامی!

"فرونشست" زمین؛ شرق مازندران را تهدید می‌کند

« پیش دبستانی» جزیی از نظام آموزش رسمی کشور تبدیل شود

ساختار مدونی برای حضور نخبگان در امر توسعه وجود ندارد

برگزاری کنگره ملی اختلالات عصبی، عضلانی و اسکلتی در بابل

ارسال 80 مقاله به کنگره ملی اختلالات عصبی در بابل

"خشکه‌داران" تنها بازمانده جنگل‌های جلگه‌ای هیرکانی

اجرای طرح حمایتی زوجین نابارور در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) بابل

نخستین آیفون مجهز به 5G تا دو سال دیگر

مشارکت شهروندان در مسیر توسعه پایدار مازندران/ همایش توسعه پایدار به یک رویداد علمی تبدیل می‌‌شود

نشست علمی باستان شناسی نخستین ساکنان مازندران برگزار شد

تشخیص ترکیب‌های سرطان‌زا سیب زمینی سرخ شده از سوی محققان مازندرانی

مازندران دارای بیشترین لکه جنگل های هیرکانی برای ثبت در یونسکو

تجاوز به حریم رودخانه ها، متهم ردیف اول وقوع سیل/ فرهنگ اضطرار در کشور وجود ندارد!

علوم انسانی در کشور ما بستری برای تجربه ندارد

دانشجویان رکن مهم توسعه مازندران

برنامه محوری در اولویت امور اجرایی قرار گیرد

جزئیات کلاهبرداری جدید از تماس‌های خارجی

هک داووس و انتشار اسامی قاتلان خاشقجی

ترجیح محصولات وارداتی بر تولید مخترعان!

شایع ترین نوع کمر درد چیست؟

توقف جذب هئیت علمی در دانشگاه های پیام نور

وراثت، عامل مهم در بروز سرطان پستان

هر آنچه باید از بیماری "سل" بدانید

شیوع بیماری فشار خون در مازندران/ فشار خون یکی از عوامل اصلی بروز بیماری های قلبی عروقی

صنایع غذایی مازندران و مشکلاتی که تمامی ندارد

نشانه‌های اختلالات روانپزشکی چیست؟

جای خالی خانه سبز در مازندران/ خانه سبز؛ سازگار با اقلیم و محیط زیست

توضیح وزارت بهداشت در باره آمار افراد آلوده به ایدز در کشور

اندازه‌گیری تاثیر تصویر ذهنی از برند دانشگاه در جذب دانشجو

تزریق هورمون در دام و طیور شایعه فضای مجازی است/ نقش پررنگ مکمل‌های خوراک دام و طیور در کیفیت تولید

سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در بانوان/ کارگاه آموزشی پیشگیری در فریدونکنار برگزار می شود

تومورهایی که دلیل نامشخصی دارند

سالمندان چگونه زندگی کنند؟!

سیل مازندران نتیجه برداشت بی‌رویه آب زیرزمینی

آغاز به کار کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب ایران در بابل

تولید محصول تراریخته مشکل قانونی ندارد

افزایش خروج دانش‌آموزان نخبه از محمودآباد

کاهش سن سکته‌های قلبی به زیر 40 سال

برگزاری کنگره بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب در بابل

مراکزعلمی کاربردی مازندران از جذب دانشجوی غیر مرتبط منع شدند

دانشگاه مازندران در میان هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

بررسی کاهش زمان اسکی شناورهای تندرو

اینستاگرام یتیم شد

پذیرش دانشجو در 10 مرکز علمی - کاربردی مازندران متوقف شد

فعالیت 9 هزار و 500 انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور

لزوم مراقبت از سلامت اجتماعی و اخلاقی در دانشگاه‌ها

آغاز سال تحصیلی دانش آموزان در مازندران

رابطه معنادار کاهش تعداد دندان و آلزایمر/ جوانان هم به آلزایمر مبتلا می شوند

رونمایی از درب دست ساخت دانشجوی دانشگاه مازندران

مدیریت ریسک تغییرات اقلیم با الگوی کشت محصولات زراعی

برگزاری هفتمین دوره مسابقات ملی مناظرات دانشجویی در مازندران

فضای مجازی در کشور بی سرو سامان است

بیش از یک میلیون دانش‌آموز در کشور مشکل روانشاختی دارند

ظروف یکبار مصرف گیاهی، جایگزین پلاستیکی شود

افتتاح مجهزترین هنرستان فنی و تربیت بدنی سما در مازندران

برنج مازندران در صدر برنج های سالم جهان/ واردات؛ ضربه مهلک بر پیکره صنعت برنج

اصلاح و نوسازی 900 هزار هکتار باغ بر اساس برنامه ششم/ لزوم ایجاد کمیته های فنی مشترک بین دانشگاه، موسسه‌ تحقیقات و اجرا

تغییر رویکرد دانشگاه های آزاد به "پژوهش‌محوری"

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان تنکابن افتتاح شد

بازدید معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور از واحد مازندران

برگزاری نوزدهمین اجلاس روسای دانشگاه های سطح یک کشور در فریدونکنار

تولید لامپ های با کیفیت خانگی در دانشگاه آزاد نور

راهیابی دانشگاه مازندران به دور دوم دهمین دوره مسابقه موت کورت

مدرسه ای در دل دانشگاه که معلم ندارد!

مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل بدون کنکور دانشجو می پذیرد

استارتاپ ها، حلقه وصل دانشگاه و صنعت

«مریم میرزاخانی» بازهم ایران را جهانی کرد

امکان درمان انحراف های شدید چشمی

لزوم توجه به رسانه‌ها برای تصمیم‌سازی درست

لزوم توجه به رسانه‌ها برای تصمیم‌سازی درست

بهره برداری از فاز نیمه صنعتی تولید ریزجلبک‌ها در جهاد دانشگاهی مازندران

رشد قارچ گونه کانال های نامعتبر طب سنتی/ هر داروی گیاهی را مصرف نکنید!

جهاد دانشگاهی؛ ترمیم کننده ضعف سیستم آموزشی کشور است

تجلیل از جهادگر نمونه مازندرانی در سی و هشتمین سالگرد جهاددانشگاهی

ارتقای دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تیپ یک کشور

دانشجویان پیام نور به تعداد هر دانشجو، 350 هزار ریال سرانه فرهنگی دارند

اجرای طرح غربالگری سرطان دهان در مازندران

جهاد دانشگاهی مهم ترین دستاورد انقلاب فرهنگی است

دولت باید آمایش آموزش عالی را در کشور اجرا کند

ارائه راه حل برای مشکلات جامعه دغدغه جهاد دانشگاهی باشد

تحصیل 100 دانشجو خارجی در دانشگاه مازندران

آمایش آموزش عالی اجرایی شود

ارسال بیش از 45 مقاله به شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران

ابتلای به هپاتیت «ب» در مازندران کاهش یافته است

عمده ‌ترین مشکل دانشگاه های کشور،تحصیل بدون توجه به شغل است

تحت پوشش قرار گرفتن 50 هزار دانش آموز مازندرانی در طرح شهاب

ارزش صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از 9.2 میلیارد تومان است

آمادگی جهاد دانشگاهی جهت حمایت و اشتغالزایی زندانیان

نشست برندهای معتبر صنعت ساخت با اتاق بازرگانی برگزار می‌شود

همایش موانع توسعه پایدار استان مازندران برگزار می شود

اجرای طرح ایران مهارت در مازندران/کشور دچار فقر مهارتی است

تمشک ها هم دارای شناسنامه ژنتیکی شدند

مازندران در اجرای طرح « ایران مهارت» پیشگام است

رکود صنعت ساختمان،اقتصاد را فلج می کند

« پل ورسک » نماد یک کار مهندسی جهانی است

رویداد بین المللی توسعه و مهندسی ساخت آغاز به کار کرد

هوشمند سازی ساختمان‌ها رویکرد رویداد توسعه و مهندسی ساخت

مازندران به گورستان ماشین‌آلات کشاورزی تبدیل می شود؟!

دانشگاه پیام نور مازندران به شبکه نوآوری و فناوری پیوست

مشکل بی خطرسازی پسماندها در بیمارستان ها وجود ندارد

لزوم تبدیل «کشاورزی به گفتمان‌ محور استقلال» در مازندران

یک مازندرانی عنوان نویسنده پراستناد Elsevier را کسب کرد

دیابتی ها تحت تاثیر باورهای نادرست تغذیه ای قرار نگیرند

باروری ابرها،مرهم زخم عمیق خشکسالی؟!

امکان بهره‌مندی واحدهای استانی جهاد دانشگاهی از منابع استانداری

استفاده از افکار نخبگان غیرمقیم حلقه مفقوده توسعه مازندران

طرح فعالیت‌های پژوهشی و گردشگری جهاد دانشگاهی در کارگروه پژوهش و فناوری مازندران

کنکور 97 برای دانش آموزان مازندرانی آغاز شد

42 درصد جزایر جنوبی کشور در 50 سال آینده زیر آب می‌رود

رونمایی از اولین سامانه اسکن لیزری سه بعدی کشور

90 دانشجوی خارجی در دانشگاه مازندران درس می خوانند

اختراع دستگاه تبدیل پسماندهای خانگی و صنعتی تر به کود بیولوژیک

رویکرد دانشگاه آزاد علم آموزیست نه بنگاه فروش مدرک!

عینک تمام هوشمند بینایی بخشی در چالوس رونمایی شد

نقش پررنگ دانشگاه ها و جهاد دانشگاهی در راه توسعه مازندران

سنتی بودن فرآیند تولید و عرضه سد راه نفوذ جریان دانشگاهی به صنعت

محکوم به شکست بودن شرکت های دودکش دار بدون فناوری های نوین

دانش و فناوری مهم ترین نیاز بنگاه های اقتصادی

برگزاری رویداد ملی شتاب، فناوری های تقاضا محور در مازندران

رونمایی از شکلات پروبیوتیک در مازندران

لزوم شکل گیری دولت الکترونیک در مازندران/رصد ایده های مطروحه از حرف تا واقعیت

تولید باران مصنوعی راهکاری نوین برای عبور از بحران خشکسالی

نمایش جراحی آنژیوگرافی مغز بیمارستان ولیعصر، در کنگره لینک فرانسه

محدودیت دسترسی مردم به ساحل در مازندران

از «تاکید بر برداشته شدن شکاف میان بازار و نخبگان» تا «کم رنگ بودن صنایع تبدیلی در مازندران»

آنفلوانزا تهدید جدی برای سلامت انسان است

بالغ بر 100 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد